Quantcast

Led ili LCD Monitor ?

yugo 45

Ističe se
Poruka
2.640
pozz svima na ovom pdf-u

planiram već duže vreme da pazarim monitor

moj problem je sa očima , pa me interesuje šta je bolje led ili lcd?

drugo mislio sam lg ili samsung ali u obzir dolaze i acer benq asus
takodje jurim da ima dvi priključak i da je po mogućnosti 24 "

šta treba da gledam kad kupujem jer sam duduk po tom pitanju

ajte vrljnite neki savet pogotovu nekog ko ima takodje problem sa očima

takodje video sam u merkatoru tv-monitor lcd od 24", da li iko ima iskustva i sa tim ?

hvala unapred

snejks

Elita
Poruka
17.281
Kakav je tvoj problem sa očima?

Pazi ja nosim naočare od svoje desete godine života , i to solidnu dioptriju s početka , a mogu da ti kažem da ni CRT monitor nije uticao loše na moj vid dok sam imao crt monitor.

snejks

Elita
Poruka
17.281
umaraju mi se oči ako sam duze pored crt-a
a posto sam prinudjen neke knjge da citam preko monitora ***

nego snejks imas li ti neki savet u vezi monitora

Današnji CRT monitori nisu toliko nezdravi kao oni pre dvadeset godina mnogo manje zrače i rade na većim frekvencijama samim tim i manje smetaju i manje zamaraju oči a slike su mnogo oštrije nego na drugim tipovima monitora.
Ja sam dosta puta ranije pisao o štetnosti zračenja monitora istina je da CRT monitori daju elektromagnetno zračenje koje ostali tipovi monitora nemaju , nažalost i dan danas se ćuti o štetnosti LCD monitora kao i kod monitora na laptopovima koji svi redom imaju pozadinsko ostveljenje malim fluo lampicama ili diodama koji svi redom zrače UV , bez toga naprimer ne bi ste uopšte imali sliku na LCD monitorima u mraku. Samo je pitanje vremena kada će se početi postavljati pitanje o štetnosti toga UV zračenja koje je isto malo kao i elektromagnetno zračenje CRT monitora.
Inače atmosfera je već iovako prezagđena raznim tipovima zračenja tako da to zračenje od CRT monitora je daleko ispod opasne granice i čini samo mali delić , zamisli samo radio i tv stnice , mobilni telefoni i emiteri , kablovi od dalekovoda i niskonaponske električne mreže , kablovske mreže i još koječega a mi ovde se razmišljamo koliko zrači jedan CRT monitor čista smejurija.
Tako da je pravo pitanje sada ili ćeš da zračiš ili ćeš da se kvarcuješ (UV).

Poslednja izmena od moderatora:

reciklaza

Primećen član
Poruka
927
Zezaju te oci,a oces da uzmes 24",pa ti ima da oslepis pored njega ako citas knjige. Sto se tice stetnosti po vid...ja nosim naocare od 8.godine,i zadnjih 5-6 godina sam 10-12 dnevno uz komp....i vid se nije nista pogorsao...

HAD~

Aktivan član
Poruka
1.687
da se i ja malo umesam ako nije kasno :D
ovako: kod danasnjih "LED" monitora imate 2 tipa: EDGE LED i FULL ARRAY. svi oni imaju LCD panele samo je razlicito osvetljenje. kod edge led monitora postoje led trake po ivicama i tu je osvetljenje konstatno kao kod LCD samo je prednost u potrosnji struje i ova tehnoligija dozvoljava da monitori budu dosta tanki. kod full array monitora iza svakog piksela postoji po jedna dioda koja ga osvetljava i ako taj piksel treba da bude crn on to zaista i bude. ovi jeftini led monitori kod nas su edge led teko da i nemaju neki kvalitet slike bolji od lcd ali zato su bolji u stednji i dizajnu.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.