Laptop uzasno spor

RemA^^

Primećen član
Poruka
514
Imam Toshibu c660-11g, koristim ga vec 2 godine, a vise od godinu dana vec imam problem.

Navodim primer sta radim:

-Prilikom instalacije windowsa formatiram ceo hard disk
- Instaliram windows
-Instaliam najnovije drajvere


Laptop odmah nakon instalacije windowsa radi sasvim normalno, ali bilo koji browser da instaliram njega je nemoguce koristiti. Moze za neku normalnu upotrebu, ali cim otvorim vise tabova koci kao lud. O yt i sajtovima koji koriste flash da ne pricam, upotreba nezamisliva. Video na yt koci, nista preko 480p ne mogu ni da zamislim, kad hocu da pauziram video kliknem i cekam 5 sekundi da reaguje.
Isto tako sa zahtevnijim programima, nemoguce za upotrebu.
Kad sam kupio laptop radio je perfektno.

Specifikacija je sledeca:

Intel t4500 2.3 GHz
4 gb ddr 3 ram
Intel GMA 4500m
I onaj obican toshibin hdd 250 gb(nije ssd)


Laptop se ne greje uopste, procesor u najgorem slucaju na 55-60 stepeni.
Nista se ne greje, bar jednom mesecno ili jednom u 2 meseca ga rasklopim kompletno i sve ocistim i zamenim pastu.
HD Sentinel pokazuje da je sa hard diskom sve u savrsenom redu, radio sam i neki intel test za procesor, ne mogu sad da se setim kako se zove, ali rezultat isto 100% odlican.
Ram ne verujem da je u pitanju, imao sam 2gb. Pa sam izvadio taj i zamenio sa novim i laptop isto sporo radi, tako sam na kraju vratio i onaj stari i koristim 4gb.

WEI je uzasan za ovakav laptop: ( Sestra ima neki hp koji je cak i malo losiji a skor je 5.1)
toshiba-1.png

Ja stvarno vise ne znam sta da radim, pre ovog laptopa sam imao Acer 5535g ako se dobro secam, i nakon godinu dana je poceo da radi isto kao ovaj, dok jednog dana nije crkla graficka i nije mi se isplatilo da menjam celu plocu pa sam uzeo ovaj.

Ako neko ima slican problem bilo kakav savet je dobrodosao. Hvala unapred
 
Poslednja izmena:
Probaj sa Linux Ubuntu.

On je daleko manje zahtevan, podržavaju ga starije mašine a ni za početnika nije problem da se snalazi na njemu. Skoro 80-90% je kao Windows.

http://www.ubuntu.com/download/desktop

Probao sam vise distibucija linuxa, radi bolje od windowsa. Ali ne znam da instaliram drajvere na njemu, posto mora nesto u terminalu, a ja to nikad nisam znao. Jednom sam i probao, ali nisam mogao da nadjem odgovaraju drajver za moju graficku.
Ako neko zna kako da instaliram drajver neka napise, posto nije mi problem da koristim ubuntu, samo ako lepo radi
 
nemoj zezati tebe ram ubija ja sa ddr 2 na 800 mhz imam wei skor od 5,8 , a ni procesor nije daleko od katastrofe moj sedam godina star dvojezgrani amd pokazuje 5,7 , tebi taj laptop puzi na minimalcu..
 
Probaj nekom drugom verzijom Windowsa.Potrazi latest verziju.Inace jua imam i Ubuntu i na njemu ne treba da trezis drajvere,vec se sami apdejtuju i ti ih normalno instaliras,samo treba da prodje neko vreme.A imas i Ubuntu sajt i na njemu mozes naci sve sta to treba.Linux je dobar OS.Na 7-ci sam zato sto zena ne moze da se snadje na Ubuntu.
 
Probaj nekom drugom verzijom Windowsa.Potrazi latest verziju.Inace jua imam i Ubuntu i na njemu ne treba da trezis drajvere,vec se sami apdejtuju i ti ih normalno instaliras,samo treba da prodje neko vreme.A imas i Ubuntu sajt i na njemu mozes naci sve sta to treba.Linux je dobar OS.Na 7-ci sam zato sto zena ne moze da se snadje na Ubuntu.

Probao sam xp,vistu,7 i 8.1. I 32 i 64 bita rade sporo. A na Ubuntu ako se secam ima u podesavanjima opcija Additional drivers koja apdejtuje drajvere, ali meni pise da nema drajvera za apdejtovanje.
 
Probao sam xp,vistu,7 i 8.1. I 32 i 64 bita rade sporo. A na Ubuntu ako se secam ima u podesavanjima opcija Additional drivers koja apdejtuje drajvere, ali meni pise da nema drajvera za apdejtovanje.
Proveri onda HDD i Ram,a sto se tice drajvera na Ubuntu,kako instaliras neki program,malo kasnije se pojavi komanda,da li hoces da skines drajvere i da instaliras.Potvrdis i onda ti trazi pasword,upises ga i onda pocne skidanje,pa instalacija tih drajvera.I ja sam relativno nov na Ubuntu i jos istrazujem,ali mi se svidja i neobican je,a sto se tice vuse saznanj o nemu,napisao sam ti postoji Ubuntu RS forum,gde sve mozes saznati rta ti treba o Linuxu uopste.
 
Ukoliko ti ne prikazuje drajvere promeni server na main umesto srpskog servera pa ce ti prikazati valjda... Generalno, to je prvo trebalo da odradis jer su tamo najnovije verzije biblioteka, a i brzi je. Nakon sto si odradio zamenu servera kucaj u terminalu sudo apt-get update pa kad zavrsi onda sudo apt-get upgrade.
 
Ukoliko ti ne prikazuje drajvere promeni server na main umesto srpskog servera pa ce ti prikazati valjda... Generalno, to je prvo trebalo da odradis jer su tamo najnovije verzije biblioteka, a i brzi je. Nakon sto si odradio zamenu servera kucaj u terminalu sudo apt-get update pa kad zavrsi onda sudo apt-get upgrade.

Sad cu da skinem ubuntu pa cu probati i javicu da li radi. Koliko se secam ranije kad kucam to apt-get update uvek sam dobijao neku gresku. Probacu sad ponovo.
Da li da skinem 32 bita ili 64?
 
Ako ti je sad instaliran bilo koji OS,pored AV instaliraj i Malwerbytes anti malwer i SuperAnti Spajver i preskeniraj OS sa sva tri programa,jer AV ne moze da pokupi malvere i spajvere.Mozda pomogne i povrati brzinu u radu lapa.

Imam win 7 sad instaliran pre 4-5 dana. Ne verujem da ima neki malver i to, ceo hard sam formatirao pri instalaciji windowsa. A antiviruse nikad u zivotu nisam koristio jer imam naviku da na svaka 2 meseca reinstaliram windows
 
Poslednja izmena:
Probao sam vise distibucija linuxa, radi bolje od windowsa. Ali ne znam da instaliram drajvere na njemu, posto mora nesto u terminalu, a ja to nikad nisam znao. Jednom sam i probao, ali nisam mogao da nadjem odgovaraju drajver za moju graficku.
Ako neko zna kako da instaliram drajver neka napise, posto nije mi problem da koristim ubuntu, samo ako lepo radi

Имаш интелову графику, практично ти не требају драјвери у најгорем случају преко софтверског центра (или пак Synaptic-a) у претрази куцај toshiba па инсталирај оно што одговара твојој конфигурацији (наћи ће се пар пакета који ће припомоћи око тошибиних специфичних компоненти..
Исто важи и за интелове елементе, међу пакетима који су везани за интел одабери оно што ти треба у односу на делове уграђене у твој преносни рачунар, означи и инсталирај...

Ко ли те је слагао да ишта мораш да куцаш у терминалу (оно можеш и тако али није морање)?
 

Back
Top