Labrador retriver

Stene od mesec i po dana starosti jos uvek nije primilo revakcinu i nije preporucljivo da bude napolju, u boksu i da se hrani 3x???? To je zaista malo.
Mislim da neko ko ima stene tek mesec dana ili malo vise, nije merodavan da daje savete, bez uvrede. :) Naravno, na vlasniku psa je odluka sta ce raditi sa svojim psom, ali dosta je pogresnih saveta ovde i ljudi mogu pogresno protumaciti sve.
 
meni je veterinar rekao da nema potrebe da ga hranim vise od 3x dnevno,sve zavisi i koliko mu dajes. Ali ja mu dajem 3x dnevno osnovno jelo (granule),a ubacim mu ponekad i medjuobrok,jaje,pirinac,supicu... Pa ako je sam u boxu ne razumem zasto ne bi moglo,jer je izolovan i onda. Nije zlatno pravilo da mora da se drzi u kuci. Ne smes da ga pustas sa drugim psima i napolje da seta gde on hoce ali u box moze da bude zatvoren... Mozda nemam iskustva,ali sam se dosta raspitivao i imam prijatelje koji su svoju stenad drzali u dvoristu i nista im ne fali sad kad imaju i po 3-4 god. i vise...tako da mislim da nema potrebe da se drzi u kuci,ipak je to pas,nije dete. A ako mozes da ga drzis u kuci tim bolje mada nije obavezno. Ja mog drzim u kuci,samo dok ne napravim box,za koji dan i ide tamo,sav je srecan kad ga malo izvedem u dvoriste,ne voli da bude zatvoren u kuci. Izvedem ga u dvoriste svaki dan po pola sata da se igramo i vratim ga u kucu i onda lepo spava... To je neko moje misljenje na osnovu svega sto sam se raspitao i video kod nekih prijatelja koji imaju pse...
 
meni je veterinar rekao da nema potrebe da ga hranim vise od 3x dnevno,sve zavisi i koliko mu dajes. Ali ja mu dajem 3x dnevno osnovno jelo (granule),a ubacim mu ponekad i medjuobrok,jaje,pirinac,supicu... Pa ako je sam u boxu ne razumem zasto ne bi moglo,jer je izolovan i onda. Nije zlatno pravilo da mora da se drzi u kuci. Ne smes da ga pustas sa drugim psima i napolje da seta gde on hoce ali u box moze da bude zatvoren... Mozda nemam iskustva,ali sam se dosta raspitivao i imam prijatelje koji su svoju stenad drzali u dvoristu i nista im ne fali sad kad imaju i po 3-4 god. i vise...tako da mislim da nema potrebe da se drzi u kuci,ipak je to pas,nije dete. A ako mozes da ga drzis u kuci tim bolje mada nije obavezno. Ja mog drzim u kuci,samo dok ne napravim box,za koji dan i ide tamo,sav je srecan kad ga malo izvedem u dvoriste,ne voli da bude zatvoren u kuci. Izvedem ga u dvoriste svaki dan po pola sata da se igramo i vratim ga u kucu i onda lepo spava... To je neko moje misljenje na osnovu svega sto sam se raspitao i video kod nekih prijatelja koji imaju pse...

Slabo si se raspitivao.

Nijedan odgajivac koga znam a znam ih dosta ne hrani stenad manje od 4 X dnevno.

Tvoje stene pa sam rizikujes ali ne bi smelo da bude napolju stene tako mlado i nevakcinisano.

A veterinari, sto njih da pitas dace ti 101 misljenje.
 
hehe nije to metod vaspitavanja. nemoj mu dozvoliti da to radi, svaki put kad te gricne kaziprstom malo tupni po njuskici i reci NE. kad poslusa nagradi ga necim npr nekom poslasticom.imaj strpljenja on je malen jos ali neka uci polako.
 
e a ja sam videla na youtube-u da oni to kad ga malo udariš po njuškici mogu da doživljavaju kao igru
i ne shvate onda ozbiljno, a da je bolje da kad ugrize već malo jače, izmaći ruku i onako kao bolno
reći jao ili šta god jer kad se igraju sa ostalim kucama u leglu oni tako uče koliko jako smeju da
ugrizu, jer mali odmah krene da cvili i tako stavi do znanja.
ova moja je skapirala to, inače ovo udaranje po njuškici za nju je značilo 'još' i samo igranje :D
 
joj kako je velika,ja imam osecaj da ovaj moj u opste ne raste,da ce uvek biti ovako mali... :P

Ja imam utisak da je ova moja prevelika za svoju dob ...valjda sada naglo raste pa će onda malo stati... ne znam....

Koliko, beše star tvoj kuca ? ma porašće oni i biće u onom rasponu što standard predvidja....zato postoji donja i gornja granica...

I, da...moja još jede 4 puta dnevno...
 

Back
Top