Labrador retriver

joj,nista mi ne pricaj,ja sam sav u ranama,raskrvari me koliko grebe i ujeda...strasno... Ne znam ni koju igrackicu da mu uzmem da se igra,nista nece,kupio bih nesto sto se pomera ili tako nesto,to bi mu bilo zanimljivo. Ujutru je najgori,probudi me u 6 sati,valjda bude gladan i onda grize kao lud...
 
joj,nista mi ne pricaj,ja sam sav u ranama,raskrvari me koliko grebe i ujeda...strasno... Ne znam ni koju igrackicu da mu uzmem da se igra,nista nece,kupio bih nesto sto se pomera ili tako nesto,to bi mu bilo zanimljivo. Ujutru je najgori,probudi me u 6 sati,valjda bude gladan i onda grize kao lud...

moja se budi oko pola 7 , onda dobije doručak pa se igramo malo.... kupila sam joj, ja to zovem žvaka za pse.....to su one govedje žile ili koža...ne znam tačno šta, uglavnom to je presovano u obliku koskice , tvrdo je i kako ona žvače, od pljuvačke omekša i polako pojede, ali to traje i po dva dana....a zna satima da se zanima sa time...
 
Poslednja izmena:
da,da video sam to,ali ne znam da li smem da mu dam to,zato sto je mali? Mislim da bih smeo,ima one skroz male,vidjao sam to u pet sopovima i rekao mi je prodavac da mogu to da mu uzmem ali ne znam sto nisam. Videcu da mu uzmem to...
 
da,da video sam to,ali ne znam da li smem da mu dam to,zato sto je mali? Mislim da bih smeo,ima one skroz male,vidjao sam to u pet sopovima i rekao mi je prodavac da mogu to da mu uzmem ali ne znam sto nisam. Videcu da mu uzmem to...

Možeš slobodno da mu daješ da se zanima sa time...to može i da pojede, nije škodljivo...Ja mu ne bih davala one najmanje (videla sam ih oko 4 cm dužine ) nego one oko 8 - 10 cm ....čak sam joj kupila i nešto od istog materijala samo kao cipelica, sa sve pertlama....te radosti....
 
Joj, slatke muke sa štencima! Kako to brzo prođe, pa onda dođu PRAVE muke! Pišem ovo jer me je danas u poslepodnevnoj šetnji zaprepastila moja kuja. Ima (uskoro puni) 11 meseci, i do sada nije ispoljavala neki posebni karakter. Blesava, kao i svi, blentava, vrtirep, liže i umiljava se svakome i sl. Mezimče. Međutim, posle prvog teranja (dobro smo prošli, kupili smo one gaćice i pazili smo na kontakte), izgleda da pokazuje karakter. Danas je, dakle, na moje ogromno iznenađenje, iz čista mira, u mimohodu sa jednom pudlom, skočila na nju kao da će da je pojede! Zalajala, zarežala, skočila, baš baš onako agresivno, kao recimo doberman. Užas! Naravno, vodio sam je na povocu, i nije uspela da "dosegne" do pudle. Posle moga "NE!" i trzaja, smirila se, a ja sam se bogznakako izvinjavao vlasnici pudle (devojka je videla moju zabezeknutu facu, i ona se uplašila, podigla psa u naručje i otišla).
Posle par minuta neki lutalica nam je prišao, ja sam bio "na gotovs", međutim, samo su se onjušili i ćao - svako na svoju stranu.
Zašto ovo pišem: zato što sam mislio da poznajem svog psa, ali se ispostavilo da to nije baš tako...
Imate li i vi slična iskustva?

p.s.
Povodom grickanja: naravno, kožna kost je neprikosnovena.
 
narode, a pošto planiram da je šetam od trećeg meseca, ja bih da uzmem am.
e sad, pročitala sam negde da je bolje na povodac, jer am može da
iskrivi ledja? :dontunderstand:
ako bi neko mogao da me posavetuje da li je bolje povodac ili am da kupim i koje veličine am?
 
narode, a pošto planiram da je šetam od trećeg meseca, ja bih da uzmem am.
e sad, pročitala sam negde da je bolje na povodac, jer am može da
iskrivi ledja? :dontunderstand:
ako bi neko mogao da me posavetuje da li je bolje povodac ili am da kupim i koje veličine am?

tako sam ja cula od jednog decka, koji je grdio drugog jer je vodio malog labradora na amu ;).
za mene je bolje povodac,tj moja ce sad dobiti i najobicniju davilicu.
 
Evo nismo skoro pisali ovde ,pa evo malo resili da Vas udavimo slikama i nasom prezentacijom kao i najavom 2 legla ako se ne ljutite :)

Prvo da najavimo leglo koje ce biti ovih dana (valjda smo dobro racunali heh do sada je dobro bilo-videcemo).Nasa KENDY THE HOUSE OF MASTER RIVER je uparena sa psom iz odgaj.Balkanika ARAGON FROM THE BLIND MAN STREETE

Evo par slika od Kendy (zovemo je Bety) i Aragona i kako izgleda rodovnik buducih stenaca
bety1-1-1-1.jpg

betika-3-1.jpg

ARAGON-1-1.jpg

aragon_9-1.jpg

evo linka kako izgleda rodovnik buducih stenaca http://i176.photobucket.com/albums/w188/NESCAFE_01/CopyofrodovnikstenacaAragoniBett-1.jpg

Evo sada jos jedna najava legla iz nase odgaj. koju ocekujemo za 2 nedelje otprilike i da Vam predstavim jednu zenku kojoj do sada cini mi se nisam postavljao slike ovde (a ako jesam nema veze..) Zove se HOLLY THE HOUSE OF MASTER RIVER ona je uparena sa psom uvezenim iz Poljske odgaj. Herbu Zadora zove se ARAKAN AKOR HERBU ZADORA (KAN) u vlasnistvu je odgaj ''Astorela Kennel;; Evo par njihovih slika. Prvo ranijih slika Holly a zatim i novije kao trudnica.
vrh-1.jpg

hollytttt-1.jpg

evo slike iz cucnja hoce da skoci za lopticom -ali no no..nije sada za to, ima vremena..
Slika0701-1.jpg

Slika0703-1.jpg

Slika0704-1.jpg

Slika0705-1.jpg

Kan1-1-1-1.jpg

evo par slika od Kana a zatim kako izgleda rodovnik buducih stenaca..
Jelka1-1-1.jpg


evo i linka ka slici kako izgleda rodovnik buducih stenaca http://i176.photobucket.com/albums/w188/NESCAFE_01/publication3k.jpg

E, sada...da Vam predstavim jednu zenkicu staru 9 meseca iz naseg je odgoja .zove se WHITE FLOWER FROM WONDERLAN Mi je zovemo BEBA. Evo par slika od nje pocevsi kad je imala 3 meseca pa do danasnjih dana....

untitled-11-1.jpg

DDDDDDDDDD-1.jpg

P2060006-1.jpg

P2060008-1.jpg

P3310026-1-1.jpg

P3310025-1-1.jpg

P3310007-1-1.jpg

Slika0773-1.jpg

Slika0774-1.jpg

Slika0779-1.jpg

Slika0786-1.jpg

Slika0785-1.jpg

Slika0792-1.jpg


Eto to bi bilo za sada-pozz za sve
 
Poslednja izmena:
Brkate ogrlicu, am i povodac. Ogrlica je što joj samo ime kaže, am je am, a povodac može biti fiksne dužine ili fleksi (ona kutijica sa federom i kanapom od nekoliko metara dužine).

U sličnoj sam dilemi i ja bio, dok nisam otišao u zoo-šop da kupim veći am (jer sam od starta vodio na amu). E, onda sam video da ima amova i za odrasle vučjake, pa sam se zapitao u čemu je fazon? Mislio sam da do nekog uzrasta treba am, a posle ogrlica/davilica. Pa sam se raspitao. Prvo sam ukapirao razliku između šetnje i vođenja psa. Am je za vođenje psa, za službene pse, za pse za pomoć invalidnim licima, i sl. Ogrlica je za šetnju. Sa običnim povocem ili sa fleksijem. (ne mogu da smislim kombinaciju am i fleksi!)
Prema tome, uzmi ogrlicu. Am sigurno neće oštetiti psa, ali će ubrzo izgubiti funkciju. Veće će mu štete naneti hod uz stepenice (na primer).
Vlasnici malih rasa češće uzimaju am iz prostog razloga: da ih podignu kada naiđu na baru, blato, na druge pse, da mogu kao jo-jo da ih uzmu u naručje, i to razumem i odobravam. Zato, možda, dok je mali, možeš i am da uzmeš. Al' di ćeš kuče od 20 kila u naručje?!
Bolje se zapitaj da li da uzmeš običan povodac, ili fleksi od 5 metara. Do 6. meseci može i fleksi, toliko su nemirni i brzi, pa ko bi trčao za njima sa povocem?!
Posle povodac od 1.5 metara, videćeš da ti duži nije potreban. A možda i nikakav.
Btw, kada kupuješ ogrlicu, gledaj da je od kože, i kupi onu kapsulu koja se kači na ogrlicu, u koju možeš da staviš papirić sa tvojim podacima... za svaki slučaj...

p.s.
@maragogipe
Lepe fotke, puno sreće budućim mamama!
 
Poslednja izmena:
Evo par nekih bzvz, bez pripreme, slikano telefonom, koje imam sada u kompu. Nezahvalno ih je slikati tako crne. Na slikama ima metalnu ogrlicu, fensi izraz mog klinca... Inače ima običnu, kožnu, koja ne čupa.
Kada je slikam "kako treba", postovaću.
 

Prilozi

  • SP_A0284_resize.jpg
    SP_A0284_resize.jpg
    97,6 KB · Pregleda: 17
  • SP_A0271_resize.jpg
    SP_A0271_resize.jpg
    133,5 KB · Pregleda: 20
  • SP_A0273_resize.jpg
    SP_A0273_resize.jpg
    115,7 KB · Pregleda: 19
Brkate ogrlicu, am i povodac. Ogrlica je što joj samo ime kaže, am je am, a povodac može biti fiksne dužine ili fleksi (ona kutijica sa federom i kanapom od nekoliko metara dužine).

U sličnoj sam dilemi i ja bio, dok nisam otišao u zoo-šop da kupim veći am (jer sam od starta vodio na amu). E, onda sam video da ima amova i za odrasle vučjake, pa sam se zapitao u čemu je fazon? Mislio sam da do nekog uzrasta treba am, a posle ogrlica/davilica. Pa sam se raspitao. Prvo sam ukapirao razliku između šetnje i vođenja psa. Am je za vođenje psa, za službene pse, za pse za pomoć invalidnim licima, i sl. Ogrlica je za šetnju. Sa običnim povocem ili sa fleksijem. (ne mogu da smislim kombinaciju am i fleksi!)
Prema tome, uzmi ogrlicu. Am sigurno neće oštetiti psa, ali će ubrzo izgubiti funkciju. Veće će mu štete naneti hod uz stepenice (na primer).
Vlasnici malih rasa češće uzimaju am iz prostog razloga: da ih podignu kada naiđu na baru, blato, na druge pse, da mogu kao jo-jo da ih uzmu u naručje, i to razumem i odobravam. Zato, možda, dok je mali, možeš i am da uzmeš. Al' di ćeš kuče od 20 kila u naručje?!
Bolje se zapitaj da li da uzmeš običan povodac, ili fleksi od 5 metara. Do 6. meseci može i fleksi, toliko su nemirni i brzi, pa ko bi trčao za njima sa povocem?!
Posle povodac od 1.5 metara, videćeš da ti duži nije potreban. A možda i nikakav.
Btw, kada kupuješ ogrlicu, gledaj da je od kože, i kupi onu kapsulu koja se kači na ogrlicu, u koju možeš da staviš papirić sa tvojim podacima... za svaki slučaj...

p.s.
@maragogipe
Lepe fotke, puno sreće budućim mamama!

hvala na informacijama :D ne brini, ne brkam šta je povodac, šta ogrlica a šta am ;)
a fleksi povodac mi se nešto ne dopada iako će moja majka da poludi ako ga ne kupi.
za sad pokušavam da je ubedim da je najbolje klasičan povodac fiksne dužine.
mislim, išla sam na to da je baš besna pa dok je mala da uzmem am,
a kad već malo poraste da uzmem klasičan povodac.
 
hvala na informacijama :D ne brini, ne brkam šta je povodac, šta ogrlica a šta am ;)
a fleksi povodac mi se nešto ne dopada iako će moja majka da poludi ako ga ne kupi.
za sad pokušavam da je ubedim da je najbolje klasičan povodac fiksne dužine.
mislim, išla sam na to da je baš besna pa dok je mala da uzmem am,
a kad već malo poraste da uzmem klasičan povodac.

u startu uzmes malo kvalitetniji povodac i imaces ga dugo godina ;) a ogrlice ces da menjas,jer raste pa trebaju sve vece i vece ;)
 

Back
Top