Kviz - proverite svoje znanje iz Religije

pravoslavni hrišćani = hriscani koji slave pravo

citao neku knjigu o crnoj gori i tamo se pominje - e ovo pleme postuje rimsko pravo a ovo grcko pravo. Drugim recima koje su ispovesti, trecim recima u nedostatku sekularnih zakona vera se koristi u zamenu za pravo. Mislim da mi ne razumemo sta su mislili ljudi kad su nesto govorili u to vreme. Tako ispada da srbi slave pravo (koje? pa valjda grcko) ali ga se bas nesto i ne drze. :)
srbi su prevashodno svetosavci.
bilo kom verniku reci ti si judeohrišćanin ima da te otera u pm. kakva grčka i jevrejština kad imamo srpsko pravoslavlje, uglavnom ćeš taj odgovor dobijati.
jer mi smo još uvek vezani za staru veru, pogledaj samo običaje.
tipičan srpski vernik - ode na liturgiju i jedva čeka da se završi, nit je sluša nit je razume nit ga interesuje da razume, e kad počne praktično da primenjuje onda to mora sve pod konac, ovo se valja ovo ne valja, sve se zna.ne diraj mi slavu i božić i sve će biti ok.
 
srbi su prevashodno svetosavci.
racunam da mislis da ja znam sta si ovde objasnio - nemam pojma. Nisam se bavio time (sto bi rekli - out of scope)

bilo kom verniku reci ti si judeohrišćanin ima da te otera u pm. kakva grčka i jevrejština kad imamo srpsko pravoslavlje, uglavnom ćeš taj odgovor dobijati.
jer mi smo još uvek vezani za staru veru, pogledaj samo običaje.
tipičan srpski vernik - ode na liturgiju i jedva čeka da se završi, nit je sluša nit je razume nit ga interesuje da razume, e kad počne praktično da primenjuje onda to mora sve pod konac, ovo se valja ovo ne valja, sve se zna.ne diraj mi slavu i božić i sve će biti ok.

Sta sve Srbi rade u veri i van nje je nesto sto postujem kao licni izbor, tako da to obicno ne komentarisem. Ne znam i sta bi i zasto bi komentarisao to. Ako to nesto rade, valjda rade zato sto misle da je to ono sto treba da rade. Dakle, ne mesam se.
 
Samo Isusov bioloski Otac nije Bog.
Isus nema majke i oca.
Jeste mu Otac u smislu,jer je Isus postao sin mesto Adama sina Bozjega da bi zauzeo njegovo mesto i nastavio gde je Adam pao.
Isus je dobrovoljno postao Bozji sin rafi naseg spasenja.
Isus upravo pocinje njegovo delo postom, tu gde je Adam pao.
40 dana posta i pobedjuje prvo apetit.
 
Samo Isusov bioloski Otac nije Bog.
Isus nema majke i oca.
Jeste mu Otac u smislu,jer je Isus postao sin mesto Adama sina Bozjega da bi zauzeo njegovo mesto i nastavio gde je Adam pao.
Isus je dobrovoljno postao Bozji sin rafi naseg spasenja.
Isus upravo pocinje njegovo delo postom, tu gde je Adam pao.
40 dana posta i pobedjuje prvo apetit.
da
Marija je samo protočni bojler 👍
 

Back
Top