Kutak za trudnice

Ata, probacu, mada znam za limun i kafu, ajh nekako fuj mi je. Nego tebi je cini mi se termim 10 avgust jel da?:). Jaoo bice lavici u horoskopu, kao ja :). Najbolji ljudi ;) ;) ;) hehe..

Jeste, termin je 10. avgust... ali samo na papiru :lol:
U ponedeljak idem kod dr-a, tada radi sa trudnicama i očekujem da ću tom prilikom da dobijem uput za Front. Da li ću odmah da odem ili ne, zavisi šta mi kaže na pregledu. Uglavnom, u Frontu ću ležati koji dan i očekujem da urade CR za nekih dve nedelje najdalje.
Znači, taj termin kačim "maci o rep"... :lol:
 
Ata a u tvom slucaju mora carski zbog blizanaca?
Inace nema pravila ili kako to vec ide?

Radjaju se blizanci i prirodno, ne baš tako često, ali dešava se. I ja sam se do prošle srede borila sa dr-om, bukvalno smo se "rvali" rečima i argumentima da se porodim prirodno, a onda su mi uradili UZ i rekli da su obe bebe okrenute karlično :dash:
I sva moja argumentacija pada u vodu...
 
Jeste, termin je 10. avgust... ali samo na papiru :lol:
U ponedeljak idem kod dr-a, tada radi sa trudnicama i očekujem da ću tom prilikom da dobijem uput za Front. Da li ću odmah da odem ili ne, zavisi šta mi kaže na pregledu. Uglavnom, u Frontu ću ležati koji dan i očekujem da urade CR za nekih dve nedelje najdalje.
Znači, taj termin kačim "maci o rep"... :lol:
Neka samo prodje sve kako treba <3. Znas li nekog Dr-a u Frontu ko ce ti raditi

CR? Ja sam molila Boga da imam bliznacku t,ali shipak :(. Mama,baka,tetka,sve su imale bl.trudnucu sem meeene :(.
 
Neka samo prodje sve kako treba <3. Znas li nekog Dr-a u Frontu ko ce ti raditi

CR? Ja sam molila Boga da imam bliznacku t,ali shipak :(. Mama,baka,tetka,sve su imale bl.trudnucu sem meeene :(.

Idem sa uputom gore na četvrti kod dr Mandić. Znači, kod nje me šalje moj doca. E, sad, ko će uraditi CR, nemam pojma.
Nekako sam uvek prošla kao bosa po trnju kada sam tražila vezu, a nekako se potrefilo da uvek prodjem ok kada sam išla regularno, nemajući pojma ni o imenu doktora, tako da ni sad ne bih menjala tu taktiku. A i zaista ne znam nikoga u Frontu.

I znaš šta - radjaj jedno po jedno, bolje je. Meni je ovo treća trudnoća ( mislim, treća iznesena do kraja ) i zaista mogu da ti kažem da je bar duplo teža od regularne trudnoće sa jednom bebom. Bar duplo, ako ne i malo više...
 
Cek da vas SVE pitam: Planirate li da uzimate maticne celije i u kojoj banci? Ja bih, cak sam i uradila par analiza koje su potrebne u zavodu sa uputom iz D.Z. ali razmisljam u kojoj banci je najsigurnije. Nekako bio save vita 34 mi se cini ok. Ne znam jos. Sta vi planirate?
 
Idem sa uputom gore na četvrti kod dr Mandić. Znači, kod nje me šalje moj doca. E, sad, ko će uraditi CR, nemam pojma.
Nekako sam uvek prošla kao bosa po trnju kada sam tražila vezu, a nekako se potrefilo da uvek prodjem ok kada sam išla regularno, nemajući pojma ni o imenu doktora, tako da ni sad ne bih menjala tu taktiku. A i zaista ne znam nikoga u Frontu.

I znaš šta - radjaj jedno po jedno, bolje je. Meni je ovo treća trudnoća ( mislim, treća iznesena do kraja ) i zaista mogu da ti kažem da je bar duplo teža od regularne trudnoće sa jednom bebom. Bar duplo, ako ne i malo više...

To sam komentarisala i sa Makicom,da je najbolje nemati nikakvi vezu. A ja zelela znas onaj fazon 2 u 1 hehehe.
 
Cek da vas SVE pitam: Planirate li da uzimate maticne celije i u kojoj banci? Ja bih, cak sam i uradila par analiza koje su potrebne u zavodu sa uputom iz D.Z. ali razmisljam u kojoj banci je najsigurnije. Nekako bio save vita 34 mi se cini ok. Ne znam jos. Sta vi planirate?

nije bilo parica za to
bilo bi dobro da jeste, al sta da se radi
mnoge zene su uzele - vidjela u porodilistu
navodno moze i kasnije; nesto iz prvih zubica
e, tad ako bude parica...vidjet cemo
 
nije bilo parica za to
bilo bi dobro da jeste, al sta da se radi
mnoge zene su uzele - vidjela u porodilistu
navodno moze i kasnije; nesto iz prvih zubica
e, tad ako bude parica...vidjet cemo

Moze iz mlecnih zubica, ma para nikada dosta, da smo u normalnoj Drzavi to bi trebalo biti besplatno. Nego i ovo je klasicno p.da ti kazem iskreno ali nekako kada se setim da sam za GLUPOSTI davala vece pare, a da ne dam za svoju bebanu. Ne daj Boze da zatrebaju, pu pu.. Ja to vise iz neke savesti nego sto treba, jer da zatrebaju ne daj Boze, lako se one donesu, ali samo lecenje m.celije je jako skupo!! Ako nemas parice propadose i tih 2000 eur koje su date. Jbg. Tako da i ja razmisljam sta ciniti. Bem ti Drzavu u kojoj zivimo!!!
 
Ja sam zvala svaku od ponuđenih banaka da pitam da li je neko od njihovih klijenata iskoristio matične ćelije i odgovor je bio negativan, tj, navodno, nije još niko imao potrebe. Dakle...izgleda je to samo teorija. Posle takvih odgovora smo odustali.
 
Idem sa uputom gore na četvrti kod dr Mandić. Znači, kod nje me šalje moj doca. E, sad, ko će uraditi CR, nemam pojma.
Nekako sam uvek prošla kao bosa po trnju kada sam tražila vezu, a nekako se potrefilo da uvek prodjem ok kada sam išla regularno, nemajući pojma ni o imenu doktora, tako da ni sad ne bih menjala tu taktiku. A i zaista ne znam nikoga u Frontu.

I znaš šta - radjaj jedno po jedno, bolje je. Meni je ovo treća trudnoća ( mislim, treća iznesena do kraja ) i zaista mogu da ti kažem da je bar duplo teža od regularne trudnoće sa jednom bebom. Bar duplo, ako ne i malo više...

Ata, ja sam imala prilike da budem I kod dr Mandic. Mada sam presla kod nacelnika prof Mikovica. Mandic je bila kao dr korektna. Ona ti je ako sam dobro razumela zamenica nacelnika. Dr Cirovic je nacelnica za CR. Mnogi je hvale ali je nisam jos srela.
Sobe na cr u Frontu su ofarbane, I recimo odrzavane. Mnogo vise nego na patologiji.
Eto, ako ti nesto moze pomoci...
 
Ja sam bila u bolnici. Bebe su par dana naprednije. Blizanci, da li je I kod vas to bio slucaj?
Ostalo je ok. Ali me zabrinu ovaj info... koliko znam kod blizanaca, oni su obično sitniji u odnosu na jednu bebe. A moje trce napred, kao da su same. 16ta nedelja
 
Milice, hvala na informacijama. :)

A za bebe ne brini, moji su tokom cele trudnoće napredni i razvijaju se onako kako bi jedna beba trebalo da se razvija. Ne vidim zašto bi to trebalo da te brine, naprotiv, pa to je super :D
 
Ja sam zvala svaku od ponuđenih banaka da pitam da li je neko od njihovih klijenata iskoristio matične ćelije i odgovor je bio negativan, tj, navodno, nije još niko imao potrebe. Dakle...izgleda je to samo teorija. Posle takvih odgovora smo odustali.

ne znam
meni to kad sve saberem vise djeluje ko navlakusa nego ko neka ozbiljna prica
mada, ako neko ima istorijat odredjenih bolesti u obitelji to vjerojatno zesce ima smisla
 
ne znam
meni to kad sve saberem vise djeluje ko navlakusa nego ko neka ozbiljna prica
mada, ako neko ima istorijat odredjenih bolesti u obitelji to vjerojatno zesce ima smisla

Ma hvala Bogu nemamo genetskih predispozicija za neke "opake"bolesti, ali odkud znam od cega su nam bolovale cukunbabe :). A i vidis i sama kako se zivi, svaki drugi covek je bolestan. Bolnice prepune, vidjam to svaki dan nazalost :(.
 

Back
Top