Кутак за труднице

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Zato sto sam prenela termin a mali nije ni poceo da se spusta
niti je bilo sta davalo znake da ce porodjaj uskoro poceti, bila sam zatvorena skroz 3 dana posle termina
+ im ctg bio sumnjiv, smatrali su da nema dovoljno vazduha pa nisu hteli da cekaju
a nisu hteli ni da probaju da izazovu prirodan jer, citiram "beba je velika, bojim se da cemo namuciti i tebe i nju"
i stvarno bio je 4250gr
ja sam samo rekla, "pa dobro ok, ako Vi kazete da mora carski" na sta mi je dr rekao "mislim da je tako najpametnije, nema kod tebe nista od prirodnog porodjaja"
i eto

Nekad poželim da ne postoji porođaj, i da decu stvarno donose drage rode! :aha:

white_stork_baby_carrier_by_nosoart-d4waz9v.jpg
 
Poslednja izmena:
Nakon dugo traganja, uspela sam na pronadjem svoj problem, evo zlu ne trebalo.

Bol okruglih ligamenata

Bol okruglih ligamenta je obično kratak, oštar, probadajući bol ili dugotrajniji tup bol koji osećate na jednoj ili obe strane donjeg stomaka ili duboko u preponama, i obično počinje u drugom tromesečju. To se dešava kada se ligamenti koji drže matericu u karlici rastežu i zgušnjavaju kako bi mogli da izdrže sve veću veličinu i težinu materice.

Možete osećati kratko probadanje ako iznenada promenite položaj, npr. kada ustajete iz kreveta ili sa stolice ili kada kašljete, okrenete se u krevetu, ili izlazite iz kade. Ili možete osetiti tup bol posle naročito aktivnog dana, ako ste puno hodali ili radili neku drugu fizičku aktivnost. Idite kod lekara ako tegobe ne prestanu nakon što se odmorite.

Evo linka za jos
http://www.planetazdravlja.com/bolovi-u-stomaku-u-trudnoci/
 
Nakon dugo traganja, uspela sam na pronadjem svoj problem, evo zlu ne trebalo.

Bol okruglih ligamenata

Bol okruglih ligamenta je obično kratak, oštar, probadajući bol ili dugotrajniji tup bol koji osećate na jednoj ili obe strane donjeg stomaka ili duboko u preponama, i obično počinje u drugom tromesečju. To se dešava kada se ligamenti koji drže matericu u karlici rastežu i zgušnjavaju kako bi mogli da izdrže sve veću veličinu i težinu materice.

Možete osećati kratko probadanje ako iznenada promenite položaj, npr. kada ustajete iz kreveta ili sa stolice ili kada kašljete, okrenete se u krevetu, ili izlazite iz kade. Ili možete osetiti tup bol posle naročito aktivnog dana, ako ste puno hodali ili radili neku drugu fizičku aktivnost. Idite kod lekara ako tegobe ne prestanu nakon što se odmorite.

Evo linka za jos
http://www.planetazdravlja.com/bolovi-u-stomaku-u-trudnoci/

i ja sam to imala a sada osecam i rast stomaka svakih par dana....i materica i trbusnjaci se bune pa osecam da bole....
 
"Najbolji je vaginalni put, jer je prirodan. U manjem broju slučajeva, postoji „greška prirode“, zbog koje se porođaj završava carskim rezom. Ali, naše žene često nisu pripremljene, uplašene su i ne znaju ništa o porođaju. Kad bi sve trudnice pohađale školu roditeljstva i predviđene psihofizičke pripreme, ne bi bilo tako."

Izvor: http://www.novosti.rs/vesti/zivot_+.75.html:329190-Skalpel-za-starije-porodilje

Glupost, kakve veze imaju psihofizicke pripreme sa carskim rezom..kod nas iovako rade carski rez samo kad bas bas moraju..a ako ikako mogu, porodice zenu prirodno pa makar dete imalo i 5kg a ona popucala skroz iznutra..
 
Glupost, kakve veze imaju psihofizicke pripreme sa carskim rezom..kod nas iovako rade carski rez samo kad bas bas moraju..a ako ikako mogu, porodice zenu prirodno pa makar dete imalo i 5kg a ona popucala skroz iznutra..

E sad ne znam da li je ovo glupo pitanje tj konstatacija, ne zamerite mi. :zstidljivko:
Da li možda trudnice koje su u dobroj fizičkoj kondiciji, i psihički smirene, utiču nesvesno na položaj bebe pred sam porođaj? :think:
 
E sad ne znam da li je ovo glupo pitanje tj konstatacija, ne zamerite mi. :zstidljivko:
Da li možda trudnice koje su u dobroj fizičkoj kondiciji, i psihički smirene, utiču nesvesno na položaj bebe pred sam porođaj? :think:

ma zdrav zivot nije sporan ali toliko faktora je tu ukljuceno da se moze reci da je svaka trudnoca prica za sebe....

p.s. ja sam opet narucila par krpica za bebca z:mrgreen:....jel pet kompleta dovoljno za jednu velicinu?:zroll:
 
E sad ne znam da li je ovo glupo pitanje tj konstatacija, ne zamerite mi. :zstidljivko:
Da li možda trudnice koje su u dobroj fizičkoj kondiciji, i psihički smirene, utiču nesvesno na položaj bebe pred sam porođaj? :think:

Pa carski rez se radi kad su karlicne mere zene preuske i beba ne moze fizicki da prodje, kad je okrenuta nogicama na dole, i u nekim rizicnim trudnocama..sad ne znam sve moguce razloge, al psihofizicke pripreme nemaju veze sa tim.
 
E sad ne znam da li je ovo glupo pitanje tj konstatacija, ne zamerite mi. :zstidljivko:
Da li možda trudnice koje su u dobroj fizičkoj kondiciji, i psihički smirene, utiču nesvesno na položaj bebe pred sam porođaj? :think:

U kom smislu misliš položaj bebe? Okrenuta karlično, okrenuta licem ka maminom stomaku? Oba su položaja nepovoljna za porodjaj.
Elem, moj je malac bio okrenut licem ka mom stomaku, tzv. položaj obrnute rotacije ( ili tako nešto ) i uspela sam da ga okrenem kako treba. Hvala ti November, do neba samog i još više :heart:
Postoje položaji i vežbice koje pomažu i omogućavaju bebi da se okrene kako treba, bar u ovom slučaju. Kod karličnog položaja, iskreno govoreći, ne znam. Ja sam bila poprilično uspaničena, jer sam bila upoznata kakve muke mogu da me snadju na porodjaju, a i za bebu nije baš sasvim povoljno. I bilo je čak i smešno koliko je sam bebac pokušavao da se okrene. Ma, odvuče mi lepo stomak skroz u stranu, izgleda kao da uspe da se okrene do pola i sklizne nazad. Fora je da se zauzme takav položaj tela da se bebi da malko prostora da uspe da se okrene. Puzala sam kao mala beba, spuštala glavu skoro na pod, a isturala guzu... i uspelo je. Posle par dana, na UZ-u se videlo da je u ok položaju i nakon nekoliko dana sam se i porodila.
 
U kom smislu misliš položaj bebe? Okrenuta karlično, okrenuta licem ka maminom stomaku? Oba su položaja nepovoljna za porodjaj.
Elem, moj je malac bio okrenut licem ka mom stomaku, tzv. položaj obrnute rotacije ( ili tako nešto ) i uspela sam da ga okrenem kako treba. Hvala ti November, do neba samog i još više :heart:
Postoje položaji i vežbice koje pomažu i omogućavaju bebi da se okrene kako treba, bar u ovom slučaju. Kod karličnog položaja, iskreno govoreći, ne znam. Ja sam bila poprilično uspaničena, jer sam bila upoznata kakve muke mogu da me snadju na porodjaju, a i za bebu nije baš sasvim povoljno. I bilo je čak i smešno koliko je sam bebac pokušavao da se okrene. Ma, odvuče mi lepo stomak skroz u stranu, izgleda kao da uspe da se okrene do pola i sklizne nazad. Fora je da se zauzme takav položaj tela da se bebi da malko prostora da uspe da se okrene. Puzala sam kao mala beba, spuštala glavu skoro na pod, a isturala guzu... i uspelo je. Posle par dana, na UZ-u se videlo da je u ok položaju i nakon nekoliko dana sam se i porodila.

Мислила сам на све положаје бебе који онемогућавају природни порођај.

Значи, ипак вежбе помажу/олакшавају беби окретање и намештање ако не може неким салучајем сама.
Та чињеница ми је дииивна! :heart:
 
Мислила сам на све положаје бебе који онемогућавају природни порођај.

Значи, ипак вежбе помажу/олакшавају беби окретање и намештање ако не може неким салучајем сама.
Та чињеница ми је дииивна! :heart:

to nije dokazano da deluje ali ko sme svakako neka pokusa......
 
Ja sam prvu bebu, tj. njene pokrete osetila pre nego drugu. I to kako... Smederevska jesen, manifestacija koja se održava svake godine, trebalo bi da bude neki sajam vina i voća, a ustvari je svaštara, pravi vašar. Na trgu bio neki koncert. I baš je bila neka pauza, zatišje, ali upravo u trenutku kada smo prolazili blizu bine krenula je muzika, grunula preglasno, tako da sam i ja poskočila. I tada, da li se i beba "uplašila", uglavnom je počela da se pomera. Možda se i do tada pomerala, tj. sigurno jeste, ali ja nisam to osetila, ali tada u tom trenutku biće da su pokreti bili energičniji i eto, to je prvi put da sam osetila pokrete.
 
Super Neizreciva, sad mozes da se opustisz:). Ja sam usla u 28. nedelju. Jesi li ti krenula u skolicu ili neces ni ici zbog mirovanja? Ja krecem tek pocetkom februara a termin mi je pocetkom aprila. Nekako mi se cini da ta skolica jako kasno pocinje. Zna li neko koliko dugo traje, koliko casova ima, kojom dinamikom. Nekad me uhvati panika da necu stici da je zavrsim i da se necu snaci sa bebom:worth:
 
Jeste c/p sa fejsa, jeste malo njanjavo i patetično, ali mislim da je na pravom mestu baš ovde:


PRVO PISMO MOJOJ MAMI

Prošlo je tek nekoliko dana kako smo se upoznali. U stvari, kad bolje razmislim, naše upoznavanje počelo je mnogo, mnogo ranije. Već devet mjeseci nepogrešivo osjećamo jedno drugo: ti moje pokrete, a ja tvoju zabrinutost, nezadovoljstvo, ljutnju, sreću, spokojstvo.

Sada smo se konačno sreli. Da li te je susret sa mnom pomalo razočarao? Priznajem, ja nisam bucmasta, plavooka i plavokosa beba koja se viđa na televizijskim ekranima. Nisam takva, ali sam tvoja beba i od sada započinjemo život zajedno.

Vrijeme je da počnemo da se upoznajemo. Pred nama je dug period tokom koga ćemo otkrivati jedno drugo. Oboje moramo biti strpljivi. Ponekad nećeš razumjeti moj plač. Možda ćeš se ljutiti. Ponekad ćeš se osjećati i krivom, jer nisi u stanju da me odmah razumiješ. Molim te, imaj strpljenja. Da bi se dvije osobe srele i odgonetnule jedna drugu, potrebni su dani, mjeseci, godine…

Ja ću tebe upoznati preko topline koja zrači iz tvojih ruku, naručja, glasa. Preko tebe ću upoznati svijet. Zato nemoj ćutati jer mi je to bitno isto toliko koliko i hrana koju mi budeš davala, čista posteljina, provjetrena soba.

Prvih mjeseci bićeš cijeli moj svijet. Ako me uzmeš u naručje da bi me podojila, čini to toplo i prisno. Nemoj biti nestrpljiva. Nekim bebama potrebno je desetak minuta da utole glad, drugima mnogo, mnogo više. Upoznaj moj ritam. Kratak predah na tvojim grudima znači mi isto koliko i mlijeko koje mi daješ. Ako me hraniš na kašičicu, nemoj mi davati kroz ogradu kreveta. Možda je tako jednostavnije i brže, ali meni si potrebna baš ti – toplina koja zrači iz tvog naručja.

Kad dođemo kući tih prvih dana biće puno ljudi oko nas. Naročito žena koje oko beba znaju mnogo više. Ali bez obzira na to dopusti muškarcu koji mi je otac da bude pored mene. Možda je on nespretniji u povijanju od drugih, ali vjeruj mi, to mi neće smetati. Mnogo je važnije da me i moj tata upozna već tih prvih dana i da svi zajedno što prije postanemo porodica.

Ako me kod kuće čeka još jedno malo biće, to naravno komplikuje stvari. Naročito tebi koja ćeš morati da se boriš sa njegovom ljubomorom, nezadovoljstvom, bijesom. Ljubomora je teško iskustvo i ne može se razriješiti preko noći. Potrudi se da brigu oko mene podijeliš sa tim malim bićem. Poslove oko mene radite zajedno. Biće to sporije, iscrpljujuće za tebe, ali to je jedini način da nas približis jedno drugom i omogućiš da se prihvatimo i zavolimo.

Biće tu mnogo problema. Niko nikada nije učio kako da bude dobar i uspješan roditelj. A to je nešto što svako želi. Prvi korak u tom učenju je tvoja spremnost da me čuješ, upoznaš i prihvatiš.

A ja ću na tvoju ljubav odgovarati osmijesima, slatkim i musavim poljupcima, i nestašnim crtežima.

Mama, volim te.

 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top