Кутак за труднице

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Hvala jexy... z;)

Možda ću i ja ići na carski... još se ništa ne zna...
Ima mnogo faktora, od VTO, hiperstimulacije, položaja bebe, moje uske karlice, veličine bebe... baš tu dosta toga ima... a ja sam sada ni na nebu ni na zemlji...

Ne znam šta mi došlo, ali sam se isplakala kao kiša malopre... z:( i to sam još otišla pod tuš, na miru da plačem, i u jednom momentu muž mi uleće, prestravio se čovek...z:shock: mislio nešto mi se desilo... a ja nisam uopšte skontala da sam toliko glasno plakala... još sam zatvorila tuš kabinu, kupatilo, spavaću, uključila muziku... ali džabe... prestravio me je... nisam ga čula uopšte... z:mrgreen:
I ja i moje plakanje... :zroll:

Sve mi se nešto stužilo oko svega... ništa konkretno, a sve se skupilo... z:(
 
Sve smo mi plakale, opusteno
ja sam plakala zbog sarmi, evo pitaj Iju z:)
a placem i sad ponekad, uvece, skupi mi se nesto i tako..mora napolje
hormoni su cudo

Smejaćete se i meni, ja sam između ostalog plakala jer mm danas nije mogao da mi kupi neki komplet bade, papuče, spavaćica... jer mu kasne sa nekim uplatama... a ustvari mogao je on, ali ja nisam htela, jer znam da tek čeka da mu uplate... a ne volim da na mene troši zadnji dinar... a znam kako on ne voli kad ne može nešto da mi kupi... mislim glupost teška... z:shock::zstidljivko: i onda ja plačem jer mi žao njega, što znam da mu bude krivo čim mi ne ispuni neku želju... a nisam mu ni rekla da imam tu želju... ni zašto sam plakala... o Bože, garant bi se šokirao da me čuje sada... z:mrgreen:
I onda se setim kako se ljudi muče, kako je kriza... pa se isplačem za i za sve druge...
Pa se setim jedne i druge babe... pa babine sestre, koja je jako loše...
I tako ja istutnjam tugu za sve živo...

I posle me bude sramota... kako se nerviram za gluposti... a u životu je zaista bitno samo da smo zdravi...z:)
 
Cao svima!!!Ja vam moram malo dosadjivati,vidim da ste sve iskusnije od mene...Pre dve nedelje sam radila test,bio je pozitivan ali je bilo rano da se bilo sta vidi na ultrazvuku,onda sam radila hcg i pokazalo je da sam trudna..Imam zakazan prvi ultrazvuk za 2.februar,a jutros mi se pojavilo neko slabo krvarenje..Sta bi to moglo biti?Molim vas za savet,mnogo sam zabrinuta,ne znam sta da radim!!unapred vam zahvaljujem svima...pozdrav!
 
Cao svima!!!Ja vam moram malo dosadjivati,vidim da ste sve iskusnije od mene...Pre dve nedelje sam radila test,bio je pozitivan ali je bilo rano da se bilo sta vidi na ultrazvuku,onda sam radila hcg i pokazalo je da sam trudna..Imam zakazan prvi ultrazvuk za 2.februar,a jutros mi se pojavilo neko slabo krvarenje..Sta bi to moglo biti?Molim vas za savet,mnogo sam zabrinuta,ne znam sta da radim!!unapred vam zahvaljujem svima...pozdrav!

Koliki je bio taj hcg i koliko je proslo od poslednje mece?
 
Cao svima!!!Ja vam moram malo dosadjivati,vidim da ste sve iskusnije od mene...Pre dve nedelje sam radila test,bio je pozitivan ali je bilo rano da se bilo sta vidi na ultrazvuku,onda sam radila hcg i pokazalo je da sam trudna..Imam zakazan prvi ultrazvuk za 2.februar,a jutros mi se pojavilo neko slabo krvarenje..Sta bi to moglo biti?Molim vas za savet,mnogo sam zabrinuta,ne znam sta da radim!!unapred vam zahvaljujem svima...pozdrav!

Ne brini ti za dosadjivanje, pitaj sve što želiš da znaš. Ako znamo - svakako ćemo pomoći :)
Ono što ti ja od srca mogu savetovati, kako god da je malo krvarenje - pravac kod lekara. Ako ne radi tvoj doktor, nema nikakve veze, neki dr radi. Otidji, objasni i reci da krvariš, i traži da te primi. I to je zaista najbolje što možeš da uradiš,
I ne brini, biće dobro. Samo bez nerviranja :)
 
Ok,otici cu kod doktora...Nadam se da ce sve biti u redu,ovo mi je prva trudnoca i bojim se neceg loseg..U svakom slucaju,hvala puno!

Nemoj da se bojiš. To može biti potpuno bezopasno. Može biti i ozbiljno, a ne mora.
U svakom slučaju, šta je tu je. Nervozom i nerviranjem samo možeš izazvati neke eventualne dogadjaje koji se inače nebi desili. Dr će najbolje znati. Javi nam se kad dodješ od lekara. Srećno :heart:
 
@mladamama: nadam se da je sve u najboljem redu i da ces postati stalni clan Kutka
@cicak: Ja sam proplakala 8. i 9. mesec trudnoce. Zbog kisele vode, zbog toga sto ne mogu obuci carape, zbog toga sto ne znam kako cu se snaci u svemu onome sto me ceka, zbog nekih glupih snova... Ne brini se, to je valjda da naviknes muza i komsije na zvuk placa z:poz:
@Jexy: Kako se ne bih secala sarmi. Pa sarme su to.
MajaVA: Ja UVEK placem kada gledam malog veseljaka (tata remorker i mali remorker, sigurno ga znate). I kad nisam trudna, a da sam ga pogledala dok sam bila trudna, ne znam da li bih mogla da se zaustavim. zasto? Ne znam.
 
Evo mene opet...:zstidljivko:
Otplakala i danas turu... samo ova je bila nakon svađe sa mužem, umalo ga nisam ubila koliko me je iznervirao... z:(( i ovim putem povlačim ono od juče da mi ga je žao, e baš nije!!! majmun!!! z:((
Uzeo da opere suđe, i napravi poplavu u kuhinji, i ajde što je svuda voda, nego se podvukla pod neki drveni deo... i najjače od svega, ja ustanem da mu pomognem a on počeo da histeriše, što ja držim sok od cvekle tamo(z:(()... i tako smo se posvađali na krv nož...
Ne pričam sa njim do daljnjeg... :ljutko:
 
ahahahahahaha čičak, nasmeja me! ne pričam sa njim do daljnjeg ahahhahahahaha
da znaju da iznervirajuuuuuuu

ja juče bila na uz i mnogo se uznemirila. po prvi put mi kažu, skraćen i istanjem glić, počinje se otvarati i smanjena količina plodove vode. kad se nisam šlogirala. otkud sad ovo???? naravno u čudu i nisam ništa pitala, nego kad sam došla kući, čika google...bolje da nisam gledala smanjenu količinu plodove vode.....užas.

zanima me da li je neka od vas imala sličnu dijagnozu i šta činiti dalje. kaže dr sigurno osećate kontrakcije, a ja ništa ne osećam. nekad mi se malo stvrdne stomak nisko dole, ali uglavnom kad se beba nešto vrpolji....

jako sam zabrinuta.
 
ahahahahahaha čičak, nasmeja me! ne pričam sa njim do daljnjeg ahahhahahahaha
da znaju da iznervirajuuuuuuu

ja juče bila na uz i mnogo se uznemirila. po prvi put mi kažu, skraćen i istanjem glić, počinje se otvarati i smanjena količina plodove vode. kad se nisam šlogirala. otkud sad ovo???? naravno u čudu i nisam ništa pitala, nego kad sam došla kući, čika google...bolje da nisam gledala smanjenu količinu plodove vode.....užas.

zanima me da li je neka od vas imala sličnu dijagnozu i šta činiti dalje. kaže dr sigurno osećate kontrakcije, a ja ništa ne osećam. nekad mi se malo stvrdne stomak nisko dole, ali uglavnom kad se beba nešto vrpolji....

jako sam zabrinuta.

Ne sekiraj se draga... pa mi smo skoro na terminu... z;)
Da je nešto zabrinjavajuće, poslali bi te u porodilište ili na ispitivanja...

Samo pij puno vode(ne znam da li ovo pomaže ali ne može odmoći)... a kontrakcije i da imaš, normalno je... mogu biti lažne...

Ako te jako brine, idi kod privatnika, ili u Betaniju... z:)

Ali koliko sam ja čula dosta njih ima tu dijagnozu, ne brini se... z:)
 
ahahahahahaha čičak, nasmeja me! ne pričam sa njim do daljnjeg ahahhahahahaha
da znaju da iznervirajuuuuuuu

ja juče bila na uz i mnogo se uznemirila. po prvi put mi kažu, skraćen i istanjem glić, počinje se otvarati i smanjena količina plodove vode. kad se nisam šlogirala. otkud sad ovo???? naravno u čudu i nisam ništa pitala, nego kad sam došla kući, čika google...bolje da nisam gledala smanjenu količinu plodove vode.....užas.

zanima me da li je neka od vas imala sličnu dijagnozu i šta činiti dalje. kaže dr sigurno osećate kontrakcije, a ja ništa ne osećam. nekad mi se malo stvrdne stomak nisko dole, ali uglavnom kad se beba nešto vrpolji....

jako sam zabrinuta.

To stvrdnjavanje stomaka su kontrakcije, ali one pripremne i obicno nisu bolne, grlic se istanjuje i skracuje pred porodjaj, ja ne znam koja si nedelja ali ako imas jos do termina vidi sa docom, mada verujem da bi ti rekli da je neka frka.. opet ne znam i njih ima raznih ludaka :D
 
Nataša, Čičak ne brinu me toliko lažne kontr, koliko smanjena kol plodove vode....
ja sam 32.ned, beba 30. mislim, razumete, beba je manja, zanči trebalo bi grlić još duže da izdrži. juče je imala 1500 gr.

ići ću za koji dan i kod drugog lekara, pa da vidimo šta kažu. koliko sam upoznata i procena plodove vode je vrlo subjektivna kategorija, nemaju baš neke tačne parametre. nadam se najboljem.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top