КУСТУРИЦА

Zmaj_od_Nocaja:
vecavestica:
jomini:
A postoje pravi i ....?
pravi su oni što žive na Bliskom istoku i... :?: :wink:
Pravi sam podrazumevao na obaveze koje ima svaki pripadnik muslimanske veroispovesti u toku dana kao i u toku godine i zivota uopste.Nemoras biti toliko ironicna jer mi se gadi od tih floskula o Muslimanima u svetu!

Ne namjeravam da budem ironicna niti da protivurijecim, ali, da li to znaci da i pravi pravoslavac mora da postuje svaki dan i sedmicu i mjesec i godinu i da se vlada po obicajima? Koliko nas posti svaki post? Koliko nas ide u crkvu svake nedelje? Koliko nas nije prekrsilo nijednu od 10 bozjih zapovjesti? Onda ja nisam prava hriscanka, a osjecam se kao takva. Ne napadam tvoju izjavu, samo mi objasni.
 
sklopotnica:
svako ko je cestit napustice Islam i vratiti se pravoslavlju jer je Islam silom nametnut nasim precima. Sve je veci broj onih koji to uvidjaju i vracaju se vjari pravoslavnoj. Docekaj mo ih sa ljubavlju , a ne mrznjom . sjetimo se patnje kojom su pod Turcima bili izlozeni i njihovi, a i nasi pretci.

Moguce, ali nam je i hriscanstvo nametnuto. Zapravo ne nama, vec nasim precima. Ako se neko vrati na mnogobostvo koje smo napustili, mada je pripadalo starim Slovenima na koje smo toliko ponosni, da li i to treba prihvatiti sa odobravanjem? Moj odgovor nije NE, ali ne zbog toga sto je to nekada bilo nase vjerovanje. Vjera je jedna od onih stvari kojoj mozes rodjenjem pripadati, ali da se nikada sa njom ne sazivis. Da ti se shvatanja mnogo bolje uklapaju u teorije neke religije koja se propovjeda na sasvim drugom kontinentu.

Slazem se da je u pitanju njegova licna i izuzetno intimna stvar, i smatram da je bez veze to uopste toliko komentarisati, a kamoli opjevavati po novinama.
 
Znam da je kod nas bio jak komunizam pa otud Nevena i mnogo sektasa poput tebe. Znas oni koji ne vjeruju oni i ne diskutuju, jedino su sektasi ljuti na sve, sve im je mrsko i sve mrze. Hrvati znam da nas mrze i to je sigurno, ali Srbi koji su u sektama ne bi trebalo da javno napadaju srpsku pravoslavnu crkvu koja nam je utemeljila drzavu
 
sklopotnica:
Znam da je kod nas bio jak komunizam pa otud Nevena i mnogo sektasa poput tebe. Znas oni koji ne vjeruju oni i ne diskutuju, jedino su sektasi ljuti na sve, sve im je mrsko i sve mrze. Hrvati znam da nas mrze i to je sigurno, ali Srbi koji su u sektama ne bi trebalo da javno napadaju srpsku pravoslavnu crkvu koja nam je utemeljila drzavu

Kada je kod nas bio komunizam, ja se nisam ni rodila... Tako da i nije imao uslova da utica na mene. Sta sam ono rekla protiv nase crkve? Ti si cudan neki stvor... Cudi me da takvih ima u nasoj vjeri koja svesrdno propovjeda ljubav, postovanje, prastanje, toleranciju i sve ono sto covjeka cini dobrim. Steta sto je ponekad nemoguce napraviti selekciju, kome dopustiti da stupi u vjeru pravoslavnu, a kome ne. Kada bi moglo, sumnjam da bi te pimili. Ali, Bog ce ti oprostiti.

Da, Jomini, i mene je uzasno sramota sto ovdje gubim vrijeme...
 
sklopotnica:
svako ko je cestit napustice Islam i vratiti se pravoslavlju jer je Islam silom nametnut nasim precima. Sve je veci broj onih koji to uvidjaju i vracaju se vjari pravoslavnoj. Docekaj mo ih sa ljubavlju , a ne mrznjom . sjetimo se patnje kojom su pod Turcima bili izlozeni i njihovi, a i nasi pretci.
Lepo si ovo rekla. Skoro sam upoznao muslimana koji je krio da je musliman a ja sam to znao. Dosao je nevoljom u Srbiju iz Bosne i ovde zivi. Raspituje se za slave, svece, sveto pismo. Zna da je Srbin poreklom i ima zelju da se krsti.
 
ako je kul da se neko, ciji su preci pre 500 godina promenili veru, vrati prvobitnoj veri, zasto ne bi bilo kul da se neko ciji su preci pre 1000 godina promenili veru, vrati paganskim verovanjima? :roll:

i islam nije silom nametan (osim "danka u krvi"), jer to nije bilo u interesu osvajaca...njima su bili potrebni robovi, a ne ravnopravni gradjani...
znaci svi koji su presli u islam su to uradili iz licne koristi...
 

Back
Top