КУСТУРИЦА

Nexus 6:
znas kako...teme koje nemaju veze sa politikom sam ocekivao od mnogo osoba sa ovog foruma, ali ne i od tebe PAC-PAC...
yebiga, covek se uci dok je ziv...

Ето, сад си научио да је питање Емира Кустурице, ма шта мислили о њему као о човеку и режисеру( узгред буди речено, лично га не знам а као режисер ми се не свиђа) сам по себи је политичко питање, како и зашто је већ питање за дужу анализу, али то ти је то.
Смео бих да га упоредим са војводом Петром Бојовићем који је најуспешнији аустроугарски официр у првом светском рату с тим да је завршио Војну школу у Аустро-угарској али је командовао у Војсци Краљевине Србије.
 
Znam neke Srbe koji su tokom rata bili u Hrvatskoj, pa da bi se spasili krstili su se u katolickoj crkvi i borili se na njihovoj strani. Nakon rata su zadrzali svoje domove. Nisu protjerani iz svojih kuca, nisu im osakacene porodice, oduzeta radna mjesta kao meni jako bliskim ljudima koji su ostali ono sto jesu-Srbi. Naisli su na kritiku od strae ljudi odavde i znam da ce naici i kod vas ovdje, a zapravo su uradili isto sto i Emir, samo sto su imali mnogo jace razloge.

Licno sam krstena u istom tom manastiru i znam da Emir gradi privatnu skolu rezije u HN, pa se valjda tako i povezao sa ovim divnim manastirom koji treba vidjeti bez obzira na vjeru.

Njegova stvar sto se krstio, nije da je to neki povod za neizrecivu srecu i pohvalu jer bi smo zestoko napadali naseg covjeka koji bi presao u Islam. To se zove dvostruki standardi, sto je ionako karakteristicno za nas narod. Steta.
 
HEBEHA:
Znam neke Srbe koji su tokom rata bili u Hrvatskoj, pa da bi se spasili krstili su se u katolickoj crkvi i borili se na njihovoj strani. Nakon rata su zadrzali svoje domove. Nisu protjerani iz svojih kuca, nisu im osakacene porodice, oduzeta radna mjesta kao meni jako bliskim ljudima koji su ostali ono sto jesu-Srbi. Naisli su na kritiku od strae ljudi odavde i znam da ce naici i kod vas ovdje, a zapravo su uradili isto sto i Emir, samo sto su imali mnogo jace razloge.

Licno sam krstena u istom tom manastiru i znam da Emir gradi privatnu skolu rezije u HN, pa se valjda tako i povezao sa ovim divnim manastirom koji treba vidjeti bez obzira na vjeru.

Njegova stvar sto se krstio, nije da je to neki povod za neizrecivu srecu i pohvalu jer bi smo zestoko napadali naseg covjeka koji bi presao u Islam. To se zove dvostruki standardi, sto je ionako karakteristicno za nas narod. Steta.

Какво је ово лупетање, Емир се вратио вери својих
прадедова Кривокапића из Цуца - па како можеш да
сттављаш знак једнакости ИЗМЕЂУ ЈЕДНОГ КРАЈЊЕ
ЛИЧНОГ ЧИНА И ОНИХ СРБА КОЈИ СУ КОРИСТИ РАДИ ПРЕШЛИ
У КАТОЛИЧАНСТВО.
Емиру не треба ништа, он све има... одавно...
 
Obrezanje pripada Starom Zavetu. Novom zavetu pripada krstenje koje je obrezanje srca od grehova i nema veze da li je neko obrezan ako zeli da se krsti. Samo krstenjem se dusa pecati i ime se upisuje u knjigu zivota.
 
Goblin:
Negde oko 97 godine kad je dotichni gospodin opipavao puls Sarajeva i njegove posete istom gradu, neko je upitao A. Sidrana(njegovog orataka i kolegu)shta on misli o tome, a ovaj odgovorio, mah kusta mozhe bolan uvek doc` u rajvosa , samo znash neche niko s njim sjest i pivo popit .
Shto se kuste i neleta tiche ( sjajni umetnici)mislim da i dan dansa svoja m.da grizu shto su napustili rajvosu

Куста је још давно рекао да му не пада на памет да иде у Сарајево,и да је то за њега трећа лига-Врбањуша :wink:
 
KRAJINA FOREVER:
Goblin:
Negde oko 97 godine kad je dotichni gospodin opipavao puls Sarajeva i njegove posete istom gradu, neko je upitao A. Sidrana(njegovog orataka i kolegu)shta on misli o tome, a ovaj odgovorio, mah kusta mozhe bolan uvek doc` u rajvosa , samo znash neche niko s njim sjest i pivo popit .
Shto se kuste i neleta tiche ( sjajni umetnici)mislim da i dan dansa svoja m.da grizu shto su napustili rajvosu

Куста је још давно рекао да му не пада на памет да иде у Сарајево,и да је то за њега трећа лига-Врбањуша :wink:
Ma kusta je presho u pravoslavce haj mu veruj :D
 
eremita:
HEBEHA:
Znam neke Srbe koji su tokom rata bili u Hrvatskoj, pa da bi se spasili krstili su se u katolickoj crkvi i borili se na njihovoj strani. Nakon rata su zadrzali svoje domove. Nisu protjerani iz svojih kuca, nisu im osakacene porodice, oduzeta radna mjesta kao meni jako bliskim ljudima koji su ostali ono sto jesu-Srbi. Naisli su na kritiku od strae ljudi odavde i znam da ce naici i kod vas ovdje, a zapravo su uradili isto sto i Emir, samo sto su imali mnogo jace razloge.

Licno sam krstena u istom tom manastiru i znam da Emir gradi privatnu skolu rezije u HN, pa se valjda tako i povezao sa ovim divnim manastirom koji treba vidjeti bez obzira na vjeru.

Njegova stvar sto se krstio, nije da je to neki povod za neizrecivu srecu i pohvalu jer bi smo zestoko napadali naseg covjeka koji bi presao u Islam. To se zove dvostruki standardi, sto je ionako karakteristicno za nas narod. Steta.

Какво је ово лупетање, Емир се вратио вери својих
прадедова Кривокапића из Цуца - па како можеш да
сттављаш знак једнакости ИЗМЕЂУ ЈЕДНОГ КРАЈЊЕ
ЛИЧНОГ ЧИНА И ОНИХ СРБА КОЈИ СУ КОРИСТИ РАДИ ПРЕШЛИ
У КАТОЛИЧАНСТВО.
Емиру не треба ништа, он све има... одавно...

Ocigledno si nemocan za raspravu bez omalovazavanja tudjeg misljenja. To je jako lose i oslikava nezrelost, pa te necu ubjedjivati zasto grijesis. Izvini sto sam te uznemirila mojom izjavom.
 
PAC-PAC:
Невена, без љутње, мало ти је нелогичан коментар.

Ne ljutim se i niposto ne poricem. Moguce. Samo ne volim kada neko dodje i napise za nesto da je lupetanje kao da je svu pamet svijeta popio. Nije u pitanju samo moja poruka.

A tvoje misljenje me zanima. Moguce je da nisam u pravu, samo mi objasni zasto. Mozda cu se sloziti, mozda ostati pri svom, ali ti necu reci da lupetas jer je tek to uzasno nelogicno.
 
PAC-PAC:
Kusturica se krstio u manastiru Savina

Prema nezvaničnim ali pouzdanim informacijama, proslavljeni režiser Emir Kusturica, kršten je u manastiru Savina (sagrađen 1030. g, u vreme zetskih vladara) u Herceg Novom na Đurđevdan.

Krštenje proslavljenog režisera obavljeno je u porti dve crkve u manastiru koje se zovu Uspenije Bogorodice, ali se ne zna da li je krštenje obavljeno u maloj ili većoj od ove dve crkve. Obred krštenja obavio je sveštenik otac Đorđe Orović. Prema nezvaničnim informacijama, čuveni režiser je dobio krsno ime Nemanja, ali niko iz manastira nije potvrdio ovu informaciju. Prema nekim izvorima, obred kršetenja obavio je arhijerejski protonamesnik bokokotorski otac Momčilo Krivokapić, ali je on za „Blic“ demantovao tu informaciju.

- Čuo sam da je slavni režiser kršten pre mesec i po dana, ali o tome zaista više ništa ne znam. Naravno, ja nisam obavio krštenje - kazao je otac Momčilo Krivokapić.

Kako saznajemo iz nezvaničnih ali sasvim pouzdanih izvora, kum na krštenju proslavljenog režisera, koje je obavljeno bez prisustva javnosti i bilo kakve pompe, bio je šumar Vladimir Čukavac sa Mokre Gore, gde režiser u poslednje vreme boravi u Etno selu koje je sagradio. Izvor „Blica“ saopštio je da čin krštenja svetski poznatog režisera za njega nije nikakvo iznenađenje jer se Emir Kusturica tim činom samo zvanično vratio u pradedovsku veru jer Kusturice starinom potiču od Krivokapića iz Cuca u Crnoj Gori.
To su samo spekulacije i nista vise.Uostalom svako ima pravo da odredi kako i u sta da veruje.On i onako nikad nije bio pravi Musliman.
 
Zmaj_od_Nocaja:
vecavestica:
jomini:
A postoje pravi i ....?
pravi su oni što žive na Bliskom istoku i... :?: :wink:
Pravi sam podrazumevao na obaveze koje ima svaki pripadnik muslimanske veroispovesti u toku dana kao i u toku godine i zivota uopste.Nemoras biti toliko ironicna jer mi se gadi od tih floskula o Muslimanima u svetu!
nisam ironična samo iznosim svoje mišljenje :?:
a da znaš na šta se ja sve gadim pa nikom ništa-moj problem :idea: :roll:
 
KRAJINA FOREVER:
Goblin:
Negde oko 97 godine kad je dotichni gospodin opipavao puls Sarajeva i njegove posete istom gradu, neko je upitao A. Sidrana(njegovog orataka i kolegu)shta on misli o tome, a ovaj odgovorio, mah kusta mozhe bolan uvek doc` u rajvosa , samo znash neche niko s njim sjest i pivo popit .
Shto se kuste i neleta tiche ( sjajni umetnici)mislim da i dan dansa svoja m.da grizu shto su napustili rajvosu

Куста је још давно рекао да му не пада на памет да иде у Сарајево,и да је то за њега трећа лига-Врбањуша :wink:
Sarajevo u kom su živjeli Nele i Kusta više ne postoji. Sada je to jedna multinacionalna sredina sa jedno 1% ostalih.
 
PAC-PAC:
Kusturica se krstio u manastiru Savina

Prema nezvaničnim ali pouzdanim informacijama, proslavljeni režiser Emir Kusturica, kršten je u manastiru Savina (sagrađen 1030. g, u vreme zetskih vladara) u Herceg Novom na Đurđevdan.

Krštenje proslavljenog režisera obavljeno je u porti dve crkve u manastiru koje se zovu Uspenije Bogorodice, ali se ne zna da li je krštenje obavljeno u maloj ili većoj od ove dve crkve. Obred krštenja obavio je sveštenik otac Đorđe Orović. Prema nezvaničnim informacijama, čuveni režiser je dobio krsno ime Nemanja, ali niko iz manastira nije potvrdio ovu informaciju. Prema nekim izvorima, obred kršetenja obavio je arhijerejski protonamesnik bokokotorski otac Momčilo Krivokapić, ali je on za „Blic“ demantovao tu informaciju.

- Čuo sam da je slavni režiser kršten pre mesec i po dana, ali o tome zaista više ništa ne znam. Naravno, ja nisam obavio krštenje - kazao je otac Momčilo Krivokapić.

Kako saznajemo iz nezvaničnih ali sasvim pouzdanih izvora, kum na krštenju proslavljenog režisera, koje je obavljeno bez prisustva javnosti i bilo kakve pompe, bio je šumar Vladimir Čukavac sa Mokre Gore, gde režiser u poslednje vreme boravi u Etno selu koje je sagradio. Izvor „Blica“ saopštio je da čin krštenja svetski poznatog režisera za njega nije nikakvo iznenađenje jer se Emir Kusturica tim činom samo zvanično vratio u pradedovsku veru jer Kusturice starinom potiču od Krivokapića iz Cuca u Crnoj Gori.

To je njegova privatna stvar i stvarno ne vidim razloga da se dize prasina ni u stampi ni ovde na forumu!
 
svako ko je cestit napustice Islam i vratiti se pravoslavlju jer je Islam silom nametnut nasim precima. Sve je veci broj onih koji to uvidjaju i vracaju se vjari pravoslavnoj. Docekaj mo ih sa ljubavlju , a ne mrznjom . sjetimo se patnje kojom su pod Turcima bili izlozeni i njihovi, a i nasi pretci.
 

Back
Top