Kurs za ucenje stranog jezika- sugestije

Španski sam učio sa Rozzeta softverom + od ponsa gramatika i rečnik. Uz to bio je jedan sajt koji je omogućavao interakciju sa drugim ljudima koji uče i onima koji je taj jezik maternji ali su ga ugasili u međuvremenu. Savladao sam neke osnove,malo primenio na Kubi i u Španiji,poslužilo je svrsi. Nemački sam sad uzeo Assimil i ne ide iz razloga što nikako da se posvetim, ali kontam princip.

Konkretno interakcija sa nekim kome je to maternji ili ga upotrebljava redovno i poznaje je ključna. Neke stvari jednostavno ne mogu da se usvoje iz teksta ili bilo kakvog multimedijalnog primera bez neke vrste tutora. To je ono što mi najviše nedostaje u tom načinu učenja. Da me neko sasluša i usmeri gde grešim na licu mesta.

Sviđa mi se kad se takvi načini učenja uglavnom baziraju na vokabularu i praktičnim primerima na početnom nivou na koje se nadograđuje gramatika koja je dobro pojašnjena ali ne isforsirana. Jezik treba da me privuče i motiviše prvo, pusti me slobodno da se "frljam sa padeži" u startu a kasnije da nadogradim i uobličim znanje.Pojašnjena u smislu da mi objasni konkretnu primenu, sa razumevanjem da vrlo verovatno krajnji korisnik ne zna čemu služi npr konjuktiv ni na srpskom i da mu definicija nije puno od pomoći :lol:

Nadam se ti ovo mišljenje vredi čemu...:)
 
Da,Fortes je u pravu.
U skoli sam ucio RUski,po nasem sistemu obrazovanja takav kakav je...KAd sam prvi put dosao u Rusiju,ni da beknem,ali bar razumem smisao kad mi govore.I dok nisam bio prinudjen da govorim sa mesnim ljudima,nula bodova.
Gramatiku najbolje objasnjavati na primerima,i sto krace u pocetku,a sto vise prakse i svakodnevnih pitanja-odgovora.Svakom za pocetak treba da se sporazume u prodavnici,prevozu,hotelu...I takve primere treba sto vise forsirati.Jasam skinuo neki audio kurs nemackog (50 languages) i primeri su uzasni,tipa ja sam iz Evrope ti si iz Azije,moja porodica je velika...Fraze koje mi u pocetku nece ama bas nista pomoci u snalazenju i zivotu.
 
Da,Fortes je u pravu.
U skoli sam ucio RUski,po nasem sistemu obrazovanja takav kakav je...KAd sam prvi put dosao u Rusiju,ni da beknem,ali bar razumem smisao kad mi govore.I dok nisam bio prinudjen da govorim sa mesnim ljudima,nula bodova.
Gramatiku najbolje objasnjavati na primerima,i sto krace u pocetku,a sto vise prakse i svakodnevnih pitanja-odgovora.Svakom za pocetak treba da se sporazume u prodavnici,prevozu,hotelu...I takve primere treba sto vise forsirati.Jasam skinuo neki audio kurs nemackog (50 languages) i primeri su uzasni,tipa ja sam iz Evrope ti si iz Azije,moja porodica je velika...Fraze koje mi u pocetku nece ama bas nista pomoci u snalazenju i zivotu.

kakav vokabular je po tebi primereniji?
 

Back
Top