KULINARSKO ĆOŠE

Cao cure. Vidim da je kod većine,što se poplava tiče, sve ok. Jedino nam je kod ZD ozbiljna situacija i ja stalno mislim na nju. Sećam se, pre par godina, čini mi se 2godine, da je ZD imalasličan probčem. Padala je kiša kao luda pa su im lubenice sve propale. Sadili su ih ponovo pa su im opet propale i, ako se ne varam, tek iz trećeg pokušaja su uspeli da dobiju rod. Kada bih mogla rado bih jojn pomogla pa evo ako treba radne snage za ponovni zasad ja se javljam.

Hvala Sneki, kod mene je ozbiljna situacija samo što se tiče bostana. Ali, bostan ćemo sejati dogodine, i one tamo godine, i one, i one...a šta će ovi ljudi što u trenu ostadoše bez ičega. :sad2: Meni je Sava 30km daleko, nema bojazni da će se bilo šta desiti. Malo ćemo biti finansijski ugroženi, ali pamtimo i gore dane...

- - - - - - - - - -

Koja Daca je u Obrenovcu? Ne misliš valjda na Dacu iz Subotice?

Ja sam sada pričala sa Jacom iz Zvornika, kaže Daca je sa porodicom kod svekra i svekrve u Resniku, sve je ok.
 
Ja očekujem bar 2 stranice izveštaja gde je ko, kakvo je stanje kad ono ništa... Nas u BG tek čeka talas... jel ima nekog iz poplavljenih delova? Naša koleginica (mamina strina) nažalost sad čisti blato od Jadra, nadam se da je spasila opremu pre vode... Procice par dana dok sve ne srede da mogu da se vrate u kuću i da počnu popravke.
 
Pa znaš kako... oni kojima treba ppomoć, teško da imaju internet. I ako imaju - ne verujem da im je do toga.
Ako neko zna da nekom treba pomoć - neka javlja.
One ja koje znam i čije brojeve imam a na ugroženom su području, uglavnom sam kontaktirala i uglavnom su dobro... živi i zdravi.
Ostalo će se kasnije "popisivati".
 
Evo da se i ja javim, nesto me zezala krstarica pa nisam mogla da se ulogujem.....kod nas je stabilno, mirno, dunav raste, redovne mere odbrane pocele, ali to nije nista strasno.....mm stalno aktivan,maltene ga ni ne vidjam, u stanju pripravnosti mora biti vecito, vec ih je sestoro iz firme poslato bagerima na ugrozena podrucja.....pa se bojim da ce i njega.....vocnjak nam je ugrozen od silne kise pa se i tamo tri dana pumpala voda da se spasu orasi, jer jos su mladi pa se mogu osusiti od silne vode, sve je plivalo u pola metra vode, strasno.....al sto kaze zd lako cemo za to, finansijki cemo puci al smo zivi i zdravi, pravi, preguracemo i to nekako.....
 
Drzite se zene! Drago mi je da su, koliko znamo svi dobro, narocito Daca i Cilence, kod njih je bas kriticno. Dunav je za sada ok, ali kako vidim tek se u subotu ocekuje najvisi nivo... Ja sam, pre 8-9 godina kad je Dinav bio kritican zivela u kuci pored njega... dvoriste je bilo poplavljeno, sva sreca povukao se pre nego sto je u kucu usao. Nije nam ni tad bilo svejedno a tek ovo ne mogu da zamislim.
 
To je takva katastrofa i štete su tolike da je teško i zamisliti...
Zamišljam situaciju u kojoj se sve iz kuće - baca: od nameštaja i uređaja preko tepiha, do knjiga...
Jedan naš dobavljač je imao poplavu u centralnom magacinu u Rakovici. Šteta je ogromna... a to je samo jedan magacin samo jedne firme...
 
Mile moje forumasice, nema me danima, nisam bila ni zasta od kada je sve ovo pocelo, prvo mi je muka bilo kada sam sa ZD telefon pricala kako im kisa sve lubenice odnijela, a onda se haos poceo ukrupnjavati i desilo sve sto se vec desilo citavoj Srbiji...
Ljudska muka je ogromna, nevolja i nepogoda nas zadesila, nesprene naravno, kako bi drugacije i narod i gradovi stradase. Mene izludjuju po drustvenim mrezama te teorije zavjere, ko je sta i koliko zrtvovao zbog Sapca, zbog Beograda, zbog ne znam ni ja vise cega... Ne mogu u to da povjerujem zaista i ne mogu vise ni da citam ni gledam.
Jedino sto moram priznati, prvi put od kada sam se nastanila u Subotici sam bila srecna jer nemamo rijeku...
 
Ja se pakujem, sutra putujemo. Necu, nažalost, stići da sredim i postavim slike sa Aleksinog rođendana, ali kad se vratim biće vremena - naročito ako leto bude radno kao prošlo :confused:.. ima da se naodmaram.
Dobro mi ostajte pa se kuckamo za dve nedelje!
 
I ja sam juče bila ka da me pplava izbacila, sad sam se konačno naspavala pa sam blje. :) Sinoć sam vozila tortu na neku svadbu u Zaječar i još ne mogu da verujem šta mi se desilo. U tom restoranu ima grupa konobara koja je prilično neprijatna i nezgodna za saradnju. I dok su izvozili tortu, tj. pošto su je mladenci zasekli i konobar krenuo da je vrati u kuhinju, najmanja trta je pala. Onda su me napali kako oni godinama rade i kako su izvozili gomilu torti i to im se nije desilo, kako se torta ne stavlja na tacnu nego direktno na stalak (što je sa mojim stalkom nemoguće) i kako sam ja kriva što nisam naglasila da treba da paze jer je torta na stalku! Ne znam samo da li su nesposobni da vide da je stalak. Na svu sreću poletela je ka stalku, a ne ka podu pa je ipak spašena. A i mlada se nije naljutila, rekla je da se ne nerviram jer nisam ja izvrnula tortu, a do sad sam radila torte za svadbe njenih drugarica i za njenu rodjenu sestru i uvek je sve bilo super, tako da veruje da sam i sad odradila sve kako treba. Ali sam se ja ipak iznervirala, baš sam bila besna.
 
I ja sam juče bila ka da me pplava izbacila, sad sam se konačno naspavala pa sam blje. :) Sinoć sam vozila tortu na neku svadbu u Zaječar i još ne mogu da verujem šta mi se desilo. U tom restoranu ima grupa konobara koja je prilično neprijatna i nezgodna za saradnju. I dok su izvozili tortu, tj. pošto su je mladenci zasekli i konobar krenuo da je vrati u kuhinju, najmanja trta je pala. Onda su me napali kako oni godinama rade i kako su izvozili gomilu torti i to im se nije desilo, kako se torta ne stavlja na tacnu nego direktno na stalak (što je sa mojim stalkom nemoguće) i kako sam ja kriva što nisam naglasila da treba da paze jer je torta na stalku! Ne znam samo da li su nesposobni da vide da je stalak. Na svu sreću poletela je ka stalku, a ne ka podu pa je ipak spašena. A i mlada se nije naljutila, rekla je da se ne nerviram jer nisam ja izvrnula tortu, a do sad sam radila torte za svadbe njenih drugarica i za njenu rodjenu sestru i uvek je sve bilo super, tako da veruje da sam i sad odradila sve kako treba. Ali sam se ja ipak iznervirala, baš sam bila besna.
Ivanice, na zalost ima ljudi (i stalno ih srecemo) koji sopstvene greske uvek pripisuju nekom drugom... i sto su manje u pravu, to su glasniji i bezobrazniji.
I sto su im napai apsurddniji, to nas vise iznerviraju (ja sam se iznervirala dok sam citala :zcepanje:). Ali, tu se bas nista ne moze uraditi: niti mozemo preduprediti njihove greske, niti ih vaspitati. Super je kad mozemo da ih izbegnemo, ne valja kad smo primorani da sa njima saradjujemo ne svojom voljom.
I, dobar dan... mutan, nikakav kod mene, al' sam juce bila na jednom slatkom malom putovanju sa dragom osobom, srela i upoznala divne, tople ljude... pa sam malo napunila akumulatore.
Danas je bar sesta nedelja za redom kako obecavam sebi da cu srediti malo kucu, al' nikako to i da uradim. Bar jedno sredjivanje sam "ustedela" :zcepanje:
 
Ja i ne znam koliko već ima kako odlažem generalno sredjivanje, uglavnom u nedelju ili ponedeljak malo odmorim ako ima vremena upšte za to i počistim, što bi rekla moja mama, kao mačka repom. :D

Uh... ja drzim usisivac sklopljen i ne sklonjen na mesto, pa mi je uvek lakse njega da angazujem nego metlu, ali bukvalno predjem tamo gde prolazim...
Osim toga, jos nisam sklonila zimsku garderobu i napravila mesta za letnju, a to je povezano sa tim sto mi je u sobi gde spavam sve po stolicama i gde vec ne treba... Dnevnu "na oko" jos i odrzavam (sto znaci da ne ostavljam stvari svuda, odnosno da sklonim ono sto upotrebim), ali sve treba da se sredi malo temeljnije... samo nema ko :zcepanje:
 
dobro jutro moje dame ... evo mutim neke tortice za sutra pa se trudim da zavrsim pre posla , pa odoh raditi ....sto se tice spremanja , ja kod dece jos nisam zamenila garderobe letnju i zimsku , a kako je jutros ruzno vreme , izgleda da necu ni morati . ove nedelje me ceka najludji vikend do sad m a jos se ni prosli nije zavrsio ,,, ko prezivi pricace ...
 
Kato, sapatnice. I kod mene je naredni vikend, konkretno subota "ko prezivi - pricace"
Masin rodjendan (torte + proslava), svadbena na 4 sprata i za 18. rodjendan na 3 sprata... i dalje ne znam gde ce mi sve torte stati :lol:
 
Ja se divim svakome kome je vise od dva vikenda mesecno takva. Ja pored redovnog posla sanse nema da bih prihvatila vise od ovoga. Odbila sam 3 ili 4 torte, jedan se covek cak uvredio, ne moze da shvati da ne odbijam zato sto sam gadljiva na pare nego zato sto fizicki ne mogu da postignem da napravim a da to bude sveze.
 

Back
Top