KULINARSKO ĆOŠE

Koliko se secam ZD skoro si i sama rekla koliko ti je vremena trebalo da pravis Vinija i drugare. I svaka ti cast ako za 2.5 sata mozes da napravis 10 figurica. Ja Mini koju stalno pravim i dok nanizem one zvezdice i bombice na zice uradim otprilike za to vreme, a gde je jos 9 figura. Jedan drugarski savet, nemoj se ljutiti, ne mislim nista lose. Kada zelis da pravis tortu, za Vas u kuci, a ti prethodno napravi brdo dekoracije, i onda je ukrasis kao za prodaju samo menjas figurice i slikas. I da vidis kako ce porudzbine doci. A pitanje je zapravo bilo, koliko kome ostane od torte, i slazem se ulaganje su manje vise ista, ali cene nisu. Evo iz drugog ugla, imate majstora koji radi za 25 e dnevno, i onog koji ne dolazi bez 50 e. po danu. Mislis li da se ovom od 50 e. ne radi? Mi smo jedne godine platili coveka za krecenje koji je ostao da kreci 17 dana, ali smo zato sledece platili duplo coveka koji je isti posao uradio za 2 dana vrhunski. Koliko para toliko muzike. I meni je nekada bio pojam koliko neka torta kosta, ali nisam bila ljubomorna, nego sam radila i trudila da dodjem do nekog nivoa. I naravno moje torte ni sada nisu preskupe, ali su daleko skuplje nego pre god. dana, jer ja sada znam ono sto nisam tada znala.
 
Ja sam se grubo izrazila, pa je moglo tako da se protumači da za 2,5 sata mogu da napravim 10 figura i ostalo, a zapravo je istina sasvim drugačija. Nisam mislila, a napisala sam, na konkretno moje vreme danas provedeno na internetu, nego na celo posle podne, od 13h kada mi je dete otišlo u školu, pa do večeras, dok ne krenem da spavam. Pa tako danas, tako sutra, tako prekosutra...svaki dan celo posle podne samo moje, koliko li bi to bilo figurica i koječega.

Izvinjavam se ako je moja konstatacija da od "13h visim na internetu" a post je pisan oko 15:30h mogu da napravim more figurica zvučao omalovažavajuće, zaista nisam tako mislila. Upravo sam objasnila da ja moje slobodno vreme ne precenjujem, jer ga sada, pa do polovine februara stvarno imam i previše. I da bi za mene bilo najidealnije da ga potrošim na pravljenje torti i svega što ide uz njih.

U potpunosti razumem one koji imaju malu decu, koji su zaposleni, koji sve poslove u kući imaju na svojim leđima i hoće, da kada se već muče i trče s posla, nisu uz svoju decu dok rastu, moraju da kuvaju, peglaju, peru, voze decu na treninge, da onda znaju zašto se muče. Pa kada saviju parice od torti da pomisle da su sva odricanja vredna tih para. Ja, žena bez ikakvih obaveza tokom zimskih meseci, hoću da radim po 700 din/kg dokle god mi ostaje 1000 po torti.

I svog ovog mog pisanja ne bi ni bilo da na moju konstataciju da mi ostaje 1000 dinara po torti belo lenče nije pitala da li sam računala struju i vodu. Kao da nije moguće da ostaje 1000 dinara, sem ako ne računaš struju i vodu. A ja tvrdim da može, na 700 din/kg, a da ne pričam o nekim višim cenama.
 
. Jedan drugarski savet, nemoj se ljutiti, ne mislim nista lose. Kada zelis da pravis tortu, za Vas u kuci, a ti prethodno napravi brdo dekoracije, i onda je ukrasis kao za prodaju samo menjas figurice i slikas. I da vidis kako ce porudzbine doci.
ZD, pa bas se i meni svidja ova ideja, to sam vidjela kod Edite iz NS
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.318617884823294.87450.177619825589768&type=3
da li je Malo kraljevstvo ili Strumpfovi, ona dekorise, mozda i nije ispod torta, nego stiropor i eto ti slika i kombinacija koliko hoces...
A sada si stvarno super naucila da poravnas i zagladis tortu, bice sigurno jos tortica.

Hej, tamo na onom proracunu za moskvu stavi 12din cijenu za jaja, odavno su u radnjama i skuplja, na pijaci S klasa, znaci tezina 65-70gr kod nas je toliko
 
Možda jaja jesu 12, možda su i 15 dinara, ali mm ih u Bg proda po 10, i to samo još u subotu ide na pijacu. Onda kod moje svekrve (jer kokoške ona hrani i čisti, pa samim tim i prodaje jaja) dolazi neka žena koja joj plaća 7 dinara jaje. Tako da je, ova moja računica po 10, sasvim ok. ;)
 
Koliko se secam ZD skoro si i sama rekla koliko ti je vremena trebalo da pravis Vinija i drugare. I svaka ti cast ako za 2.5 sata mozes da napravis 10 figurica. Ja Mini koju stalno pravim i dok nanizem one zvezdice i bombice na zice uradim otprilike za to vreme, a gde je jos 9 figura. Jedan drugarski savet, nemoj se ljutiti, ne mislim nista lose. Kada zelis da pravis tortu, za Vas u kuci, a ti prethodno napravi brdo dekoracije, i onda je ukrasis kao za prodaju samo menjas figurice i slikas. I da vidis kako ce porudzbine doci. A pitanje je zapravo bilo, koliko kome ostane od torte, i slazem se ulaganje su manje vise ista, ali cene nisu. Evo iz drugog ugla, imate majstora koji radi za 25 e dnevno, i onog koji ne dolazi bez 50 e. po danu. Mislis li da se ovom od 50 e. ne radi? Mi smo jedne godine platili coveka za krecenje koji je ostao da kreci 17 dana, ali smo zato sledece platili duplo coveka koji je isti posao uradio za 2 dana vrhunski. Koliko para toliko muzike. I meni je nekada bio pojam koliko neka torta kosta, ali nisam bila ljubomorna, nego sam radila i trudila da dodjem do nekog nivoa. I naravno moje torte ni sada nisu preskupe, ali su daleko skuplje nego pre god. dana, jer ja sada znam ono sto nisam tada znala.

Ne bih ovde nista menjala:) .
Do visoke cene se mora stici postupno, i mislim da svaka od nas vrlo dobro zna koliko moze da trazi za svoje radove. Nazalost, tu utice mnogo i mesto gde se nalazi svaka od nas, jer gde je standard visi- moze se tu i lepse zaraditi ( ako uopste ima mesta sa visim standardom kod nas)
Meni licno uvek je pametnije raditi manje za vise novca nego mnogo za taj isti novac, opet ako smo u toj mogucnosti.
 
Ja sam se grubo izrazila, pa je moglo tako da se protumači da za 2,5 sata mogu da napravim 10 figura i ostalo, a zapravo je istina sasvim drugačija. Nisam mislila, a napisala sam, na konkretno moje vreme danas provedeno na internetu, nego na celo posle podne, od 13h kada mi je dete otišlo u školu, pa do večeras, dok ne krenem da spavam. Pa tako danas, tako sutra, tako prekosutra...svaki dan celo posle podne samo moje, koliko li bi to bilo figurica i koječega.

Izvinjavam se ako je moja konstatacija da od "13h visim na internetu" a post je pisan oko 15:30h mogu da napravim more figurica zvučao omalovažavajuće, zaista nisam tako mislila. Upravo sam objasnila da ja moje slobodno vreme ne precenjujem, jer ga sada, pa do polovine februara stvarno imam i previše. I da bi za mene bilo najidealnije da ga potrošim na pravljenje torti i svega što ide uz njih.

U potpunosti razumem one koji imaju malu decu, koji su zaposleni, koji sve poslove u kući imaju na svojim leđima i hoće, da kada se već muče i trče s posla, nisu uz svoju decu dok rastu, moraju da kuvaju, peglaju, peru, voze decu na treninge, da onda znaju zašto se muče. Pa kada saviju parice od torti da pomisle da su sva odricanja vredna tih para. Ja, žena bez ikakvih obaveza tokom zimskih meseci, hoću da radim po 700 din/kg dokle god mi ostaje 1000 po torti.

I svog ovog mog pisanja ne bi ni bilo da na moju konstataciju da mi ostaje 1000 dinara po torti belo lenče nije pitala da li sam računala struju i vodu. Kao da nije moguće da ostaje 1000 dinara, sem ako ne računaš struju i vodu. A ja tvrdim da može, na 700 din/kg, a da ne pričam o nekim višim cenama.

Nisam mislila nista lose, apsolutno. Htela sam samo reci da se ima i dodatnih troskova osim tog materijala koji ulazemo u nase torte. Sve stavke treba uzeti u obzir, pa i najsitnioje da bismo znali na cemu smo.
Ti ZD pravis izuzetne torte i mislim da je nepravedno da ti ostane 1000 po torti, jer to je za svu tu muku malo.
Opet ponavljam, nista lose nisam pomislila, zao mi je ako se protumacilo kako ne zelim.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Belo lence:
Nisam mislila nista lose, apsolutno. Htela sam samo reci da se ima i dodatnih troskova osim tog materijala koji ulazemo u nase torte. Sve stavke treba uzeti u obzir, pa i najsitnioje da bismo znali na cemu smo.
Ti ZD pravis izuzetne torte i mislim da je nepravedno da ti ostane 1000 po torti, jer to je za svu tu muku malo.
Opet ponavljam, nista lose nisam pomislila, zao mi je ako se protumacilo kako ne zelim.

Ne mislim ja da si ti mislila išta loše, samo uzimajući u obzir šta ja i koliko radim inače, tih 1000 dinara po torti su jedne od lakše zarađenih para.
 
Dobar dan, samo da vam se javnem u paauzi pečenja. Imam jednu tabelu za preračun cene torte, ono, koliko si potrošila za materijal, koliko košta torta i koliko je zarada. Imam mali problem, što ne mogu da je zakačim ovamo. Koga interesuje tako nešto, javite mi u pp e-mail adresu pa ću pokušati da vam je pošaljem. Super je stvar.
 
pozdrav za sve:bye:
vidim da se potegla vruca tema oko cene i zarade od nasih tortica pa jos i prozivanje za ignorisanje iste :confused: , spremna sam da sa Vama podelim svo znanje koje sam stekla radom na tortama i figurama ali cene su proizvoljna kategorija i svako ih formira tako sto proceni svoj rad , trud, potraznju i trziste na kome radi ali uz svo duzno postovanje molim da mi se u novcanik i u ktrevet ne ulazi bez poziva jer je to za rad na kvalitetu i unapredjenju naseg rada potpuno nebitno a u dosta slucajeva i neuporedivo zbog raznih okolniosti a i pomalo i nepristojno:think:
 
pozdrav za sve:bye:
vidim da se potegla vruca tema oko cene i zarade od nasih tortica pa jos i prozivanje za ignorisanje iste :confused: , spremna sam da sa Vama podelim svo znanje koje sam stekla radom na tortama i figurama ali cene su proizvoljna kategorija i svako ih formira tako sto proceni svoj rad , trud, potraznju i trziste na kome radi ali uz svo duzno postovanje molim da mi se u novcanik i u ktrevet ne ulazi bez poziva jer je to za rad na kvalitetu i unapredjenju naseg rada potpuno nebitno a u dosta slucajeva i neuporedivo zbog raznih okolniosti a i pomalo i nepristojno:think:
Ja kad sam postavila to pitanje,rekla sam da je malo nepristojno,i da nepitam konkretno za cjene,pa ko je bio voljan taj mi je i odgovorio.Kad sam rekla,da sam pretpostavila da cu biti ignorisana,nisam mislila konkretno na ovo postavljeno pitanje,nego mi se vise puta do sad desilo na raznim temama,da nesto pitam a niko ne odgovori,sto nije ni malo prijatno.Ja nisam stalno na forumu,ali redovno pratim,djelim bonice....Meni je zao ako se ovdje neko nasao prozvanim,i uvrjedjenim jer mi to nije bila namjera,ja nikad nisam ulazila ni u ciji krevet ni novcanik.Zao mi je sto sam uopste pokrenula ovu pricu,jer kako vidim dotakla sam se zabranjene teme.:(
 
Večita tema.
Mnogo toga je već puno puta rečeno.
Nije isto pravimo li kolače i torte koje svaka pristojna domaćica može da napravi, ili vrhunske dekoracije...
Suština je da se svako ravna prema sebi, svom tržištu, profilu mušterija, obimu posla, mogućnostima da ga odradi... Naravno i sopstvenom kvalitetu.
Ja nisam isto naplaćivala u periodu kad nisam radila i sad kada sam na poslu po 10 i više sati dnevno...
Moja noć nespavanja ima svoju cenu pa kome to odgovara - super, kome ne - opet dobro.
 
ja sam non stop u toj trecoj smeni,a kad spomenu zle cike zvoncice pre nekog vremena sam se smejala ceo dan fori koju sam cula naTDI-u prepricavaju ljudi fore i bliske susrete pa tako i jedan momak prica kako je njegov drugar dovozio kamion iz nemacke naravno sa nemackim tablama,sve covek lepo prosao i kod nas ga zaustave cike.Jedan cika mu pridje drugi stoji sa strane,covek otvori prozor i kaze guten tag,kad onaj sto je ostao sa strane kaze jaoooo svaba,oderi ga za 50e.
A drugar mu kaze oderi ti svoga tatu a ja cu se sa tvojim kolegom dogovoriti.
 
Pa ti me Jacko bar po tom pitanju razumes.. moj nije Nemac doduse :)) ali eno ga u Vrscu spava (valjda sam :D )--(Cileeeeeeeeence, idi da ga grejes ne radi mu vebasto hahah) Da se vratim na pricu, mozes misliti, njega profesionalnog vozaca sa ogromnim iskustvom cuskanja novcanica u dokumenta tim ZLIM PLAVIM CIKAMA koji te samo ljubazno pozdravi posle "uzimanja" pomenutih, kako je bio besan na mene sto su mi pisali tamo neke kazne, kako sam smotana i nisam umela da se izvucem!! Cast izuzecima, ali to su stoke.. maltretirale me nocas u gluvo doba, smrzla sam se kao Piiip, a otisla sam samo da isporucim torte! I ostadoh bez saobracajne od auta, oduzeli mi je.. ahahhaha (od silne muke se smejem) jer navodno, u njihovom terminalu nemam vozacku dozvolu! Boze me sacuvaj!! Ostampala sam je sama sebi..kome treba sad zna kome da se javi :D
 
sistem nam je katastrofa,saobracajne dozvole su cipovane valjda sa razlogom i ako su cipovane onda promena adrese treba automatski da se izmeni za mene laika je to tako prihvaceno kad su uvodili,elem uz registraciju auta morali smo dodatno da platimo i promenu saobracajne jer smo promenili adresu,sitnica na registraciju jos 2000 din.
a kad se vec povela prica o doticnima mene izuzetno nervira kad u prevozu vidim da i dalje ulaze kao sluzbeno lice a dobijaju novac za prevoz kao i svaki gradjanin ovog grada,a onda busplusovci nabijaju normu nad tamo nekim ljudima koji nisu primili platu u firmi ko zna koliko.Odoh dalj da radim
 
Dobar dan drage moje :)
O dotičnoj temi plavi protiv nas ostalih preskačem jer ne mogu da komentarišem,sem konstatacije da je što je viši čin -to je normalniji, uljudniji i spreman za ljudsku komunikaciju. Što je bliži prašini,tj. prašinar to je katastrofa.Ali Bože moj tako je skoro svuda-i šalteri i zdravstvo i školstvo...
Inače, mi smo sinoć proslavili ćerkin rodjendan-I deo. Vodili smo nju i njene najbolje drugarice na večericu. Kako taj restoran drži prijatelj mog muža, atmosfera je bila fenomenalna i podredjena slavljenici i njenim drugaricama. Za to vreme Andrej je otišao u kuhinju i pomagao kuvaru. I beskrajno zabavljao zaposlene :D.
A posle smo ih odveli do Delta City.O kako je zabavno brinuti o 7 devojčica u istom trenutku. Presvlačile su se,probale razne kombinacije,šeširiće, štikle...Sve što su htele...A sve bi to bilo OK da sinoć nije bila neopisiva gužva jer je bio shopping night.Ko da se za džabe delilo. Ali i to smo preživeli.Sve u svemu slavljenica je prezadovoljna.Njene drugarice takodje.I zapravo to je bilo i najbitnije.Za nekoliko dana kad mama usaglasi smene ide rodjendan II deo.
 
Dobro vece svima. Ja sam danas ko pijana. Nocas sam do 4 h dekorisala torte. Jutros reano ustala i ceo dan ko omamljena. Imala sam rucak od juce pa nisam kuvala ali su me iznervirali ljudi koji su dolazili po torte svi su kasnili! To me nervira sve cekam da ih isporucim pa da se bavim svojim poslom a oni umesto u 12h dosli u 15h.
 
E sad mi stvarno nista nije jasno Zvoncice.... da li imas staru ili novu vozacku i zbog cega su ti oduzeli saobracajnu.....
Ovako Jeco: Zaustavi on mene usred noci, ne vezanu! Tresem se ja od zime dam mu saobracajnu, on priceka malo, ja kazem ne mogu da nadjem vozacku. Posto imamo jos jedan auto i onda naizmenicno vozimo suprug i ja pomislila sam da je mozda u tom drugom autu i to mu i kazem, mozda je kuci ali veca je verovatnoca da je u drugom auto. Ali, problem je to sto mi je dan pre toga taj drugi auto oteran kod majstora! Eto njemu divote, taman da mi pise za nenosenje dokumenata i pojas.. Ma dobro, kriva sam, kazna je za ljude...cutim ja pa nek pise, ali se on tu malo pederski poneo, nasao da zajebava mlado zensko usred noci... Stojim kao dukelica pored njegovih kola i tresem se od hladnoce samo u dukserici, a on ker sedi u autu i pise prijavu. Kaze mi pricekajte malo gospodjo moram da vas proverim, posto nemate vozacku kod sebe. A to malo-bilo je tacno pola sata! Dusa mi se sledila, a onda mi posle tolikog cekanja kaze sledece: Proverili smo vas, i u sistemu nema da posedujete vozacku za bilo koju kategoriju! Ja kazem imam vozacku 6 godina, mora da je greska! Kaze mi: Moja koleginica nije luda, upravo je javila da po vasem maticnom broju ne posedujete vozacku, a vi ako cete da dokazete imate 15 min da je donesete a mi cemo vam zadrzati saobracajnu dok je vi ne donesete! Stoka! Ja zivim na 20 minuta odatle i on to zna i zna da ne mogu da se vratim za 15 min i da mi je kuci! Naravno, sednem u auto i odem. Posto nisam mogla majstora kod kog je auto na popravci da budim u gluvo doba noci (oko 1h) ja se ni ne vratim! Danas odem na prijavnicu u Laz ispricam problem, bla, bla bla... njegove kolege onako zastupnicki ga brane posto on nije danas radio.. ali se nalaze u bezizlaznoj situaciji kada im predajem vozacku na uvid s obzirom da je tu noc ostavio moju saobracajnu i belesku, u kojoj je ostavio i prijavu, tj NAPISAO KAZNU DA NE POSEDUJEM VOZACKU DOZVOLU , sto je po sadasnjem zakonu 120 000din I 3 MESECA ZATVORA.. HAHAHA jedva cekam da dobijem poziv kod sudije...
Izvinite sto vas smorih, ali eto da Vam samo ispricam svoje iskustvo sto bi princes rekla sa jednim PRASINAROM!!!!!
 

Back
Top