Dе Sisti
Stara legenda
- Poruka
- 91.566
Кхал Дрого, зашто сваку своју тему претвориш у блог, где постављаш вишесатне емисије са вучићевих медија?
Donji video prikazuje kako da instalirate aplikaciju na početni ekran svog uređaja.
Napomena: This feature may not be available in some browsers.
Ne, imam problem sa ljudima plitke svesti.Што? Јел имаш проблема са сложеним реченицама?
Dobra emisija. Sasvim objektivna i preporucila bih je svakome da pogleda.
Lajkovala sam ovo bez da odslusam, jer volim da slusam Seselja i uvek od njega ponesto pametno naucim, ali moram da dodam jedno objasnjenje.
Информер је
Da, ispada da jedni imaju visi cilj, a drugi nemaju. Ko je taj ko ce da proceni iciji visi cilj?Студенти који хоће да студирају су против ректора Владана Ђокића поднијели кривичну пријаву тужилаштву, јер им је због блокаде онемогућено студирање те због дискриминације. Даље је до тужилаштва које ће сагледати има ли пријава основа, да ли ће подићи оптужницу против ректора.
Но оно што је недопустиво јесте манипулација коју врши Владан Ђокић (овдје од заустављеног времена), гдје је оптужио студенте који хоће да студирају да врше подјеле, те да студенти блокадери такође хоће да уче али да су ставили испред виши циљ. Кварна манипулација, није на ректору да "тумачи" ко има виши циљ и ко уноси подјелу. Нити би то смио чинити.
Незнање је највећи непријатељ човјечанства. Ако ометате, онемогућујете процес стицања знања оних који ће то знање касније користити за добробит друштва, у служби сте непријатеља човјечанства. Виши циљ студентарије нити може бити нији јесте постати инструментом политике, нити може бити блокадама паралисати живот или загорчавати живот другима. Такав "виши циљ" води у деструкцију, охлократију, анархију. Виши циљ студентарије мора бити да изуче знање, које ће им колико сутра омогућчити да буду корисним члановима друштва. То мора бити и виши циљ и приоритет, против аномалија, неправде, неодговорности, негативне селекције, се и треба и мора борити, посебно мислећи људи, али се морају знати приоритети.