KUD PLOVI OVAJ BROD?

jacques:
nedam nikome ni prebijene pare...uvek ih oteram....ponekad i malo socnije :twisted:


Pa reci i nama kako ... pa da i mi primenimo to ''sočnije teranje''
c019.gif
 
Ne volim da otimam i ne volim tuđe, ali isto tako nedam nikome ono što meni pripada. Pre dve godine čovek je izgubio u mojoj radnji 500 E i ja sam mu ih normalno vratio. I dan danas smo dobri prijatelji a on mi je konkretno eto, silom prilika pomogao više od 10 puta nego što vrede tih 500 E. Mogao bi da pišem hiljadu primera kako ljudi "navlače" druge a i sam sam bio jednom mnogo prevaren............Nažalost to je svakodnevnica i to je sastavni deo života, prevaranata ima gde se okreneš..........
 
Hadžija:
Ne volim da otimam i ne volim tuđe, ali isto tako nedam nikome ono što meni pripada. Pre dve godine čovek je izgubio u mojoj radnji 500 E i ja sam mu ih normalno vratio. I dan danas smo dobri prijatelji a on mi je konkretno eto, silom prilika pomogao više nego 10 puta nego što vrede tih 500 E. Ako nekoga interesuje mogao bi da pišem hiljadu primera kako ljudi "navlače" druge a i sam sam bio jednom mnogo prevaren............


Pa da čujemo ko je uspeo da prevari DUPLU ŠKORPIJU
c024.gif
 
Ja stalno kada se vracam sa posla sretnem jednog tipa(decko mozda nema vise od 19-20 godina,deluje zdravo,normalno,ne lici na narkomana)kako zicka pare.Posmatra ljude,nekom trazi 20,nekom 50,nekom 100 dinara.Zavisi od procene.Meni je jednom trazio da mu dam 200 dinara kao hitno mu treba za taxi,kevu je ostavio u bolnici,operisana je,pa mora kuci da ode da joj donese stvari i da uzme novac za lekove.Pri tom rekao je kako mu majka lezi na odeljenju gde ja radim,tako da sam ga odmah procitala.I pitam ja njega:dobro decko,zdrav si,prav sto prosis tu,sto ne odes da radis nesto?A mali kao iz topa:pa ovako mi je lakse,uvek se nadje neka naivcina koja mi da pare i jos me juri okolo nudeci mi pomoc''
Mislim strasno.........eto kako danas gledaju ljude koji su dobri,koji umeju da se sazale,ok mozda jesu naivni,pa cak i glupi u neku ruku,ali bar malo treba ceniti tu njihovu dobrotu.........ja sam se zgrozila kada sam to cula,doslo mi je kolima da ga pregazim,pa da posle mu stvarno nose pare i lekove u bolnicu.
 
ma mogao je i da ti ne pomogne :wink:
al nema veze... ne nije sve u novcu................ ja ne bih vratila 500 evra, ne bi ni 50.... meni niko nikada nije vratio pare, kad god su mi ukrali novčanik, vraćen je prazan, jednom sam dobila poštom samo ličnu kartu :lol: :lol: :lol:

Neko izgubi, neko nađe - šteta je prekidati nit :lol:
 
majcheki:
ma mogao je i da ti ne pomogne :wink:
al nema veze... ne nije sve u novcu................ ja ne bih vratila 500 evra, ne bi ni 50.... meni niko nikada nije vratio pare, kad god su mi ukrali novčanik, vraćen je prazan, jednom sam dobila poštom samo ličnu kartu :lol: :lol: :lol:

Neko izgubi, neko nađe - šteta je prekidati nit :lol:


Pa kada si videla lična dokumenta a ti si rekla :"Stvarno su ovi lopovi pošteni.Poštedeli su me maltretiranja po šalterima i raspravu sa neljubaznim službenicama. Ma ko *ebe pare! "

Jeli tako.......... :lol:
 
Juce na kiosku kupujem karte za prevoz i pita me momak koji ima preko 30 godina i uopste ne izgleda da je ugrozen, da mu dam pare za pivo...ja otvorim novcanik dam mu 20 din ...kasnije se okrenem on prisao novoj zrtvi...Izgleda da ih je sve vise...a vec sam ispricala na nekoj temi kako je momak koji NIMALO ne izgleda kao takav maznuo sa trafike skup casopis...i mirno otsetao ka Terazijama, usao u guzvu i nikom nista...
 
Tih sto traze novac je sve vise....cesto mi prilaze u gradu ko da sam magnet za njih...na zelenom vencu na kiosku dok sam kupovala mineralnu vodu prisao mi je mladic i trazi 20 din....bio je mlad i cudno izgledao i po celoj njegovoj pojavi vidim da nema...mozda je i narkoman...i prilepio se tu za mene i ceka...i kako sam dobila kusur blizu 100 din..i dala sam to..ajde reko bezi...on vec poceo nesto da prica ..ja zbrisala u autobus....a jednom sam opet prosla jednu staru bakicu i bilo mi zao, grizla me je zavest i morala sam da se vratim.....ne znam valjda kad m neko pridje intuintivno osetim da li treba dati neki dinar ili ne...mislim tih sto tako prilaze, toliko ih je mnogo da ja sve i da hocu toliko nemam....
 
Ovo mi je pričao jedan prijatelj i naravno ima veze sa ovom temom.....
Na Kalemegdanu , sedi penzioner na klupi, sam i hrani golubove. Oko njega mali milion gladnih ptica a bilo je negde oko nove godine. Prolazi čovek koji prodaje petarde, a matori mu zatraži jednu za džabe. Posle nekoliko trenutka , matori pali petardu i baca među pticama. Leti perje na sve strane a on onako zadovoljan ustaje i odlazi duboko u noć........
Stvarno ............, kud plovi ovaj brod ?
 
Bolesnik psihopatski...
Moja keva je jednom setala Knez Mihajlovom i prisao joj neki verovatno bracni par da joj traze pare, kao nemaju da se vrate kuci a treba im za voz, oni su izbeglice, bla, bla, i ona im nije dala nista. Nije proslo par dana kad ih je ponovo videla na jednom drugom mestu, i opet joj zatraze novac sa istom pricom a ona njima "zar niste vi vec otputovali?". Naravno samo su se izgubili bez reci.
A ja sam ranije davala po koji dinar onim cigancicima, dok mi jednom prisao jedan i trazio dinar, i ja mu rekla e nemam stvarno, a on me udario po ruci. Reko ^$#$^&&* ovo je poslednji put da sam pomislila da ikome dam pare.
 
Prekjuče............, na okretnici 7-ce na Zvezdari, naravno na semaforu. Ide cura i deli mirišljave jelkice za auto. A onda............., sa druge strane piše doslovno:" Gluva sam osoba, treba mi još malo vaše pomoći da sakupim novac za operaciju u Rusiji. Ovo je samo 50,oo din, a za mene mnogo.Zahvalna sam Vam zauvek!"

Kada "podeli" od prilike 3-4 vozačima, onda nazad po "reket". I šta ćeš posle da joj ne daš novac............cigani. Dao bi joj deset puta više samo da je ne gledam...........
 

Back
Top