Kućište i matična

mrki93

Domaćin
Poruka
4.202
Koje kućište i matičnu uzeti za ovu konfiguraciju? Kod matične mi je važno da ima solidan audio chipset, pcie 4.0 ako može i neki overclock potencijal, a kod kućišta isključivo da ima ok hladjenje, da sve ovo može bez problema da stane, da ima uslova za cable managment, ako može kakvu takvu zvučnu izolaciju i poželjno neki filter za prašinu i da nikako nema RGB.

Coolermaster MWE 650W bronze

AMD 6600 XT

AMD Ryzen 7 5800X

Kingston KC2500 500gb

Patriot PBU240GS25SSDR


 
Zar je maticna od 170 evra jeftina? Poprilicno sam siguran da je to neki mid range, znam da ovaj cpu moze da radi i na maticnim koje su ispod 100 evra, tako da nekih 170 sigurno ne spada u jeftine..Sta ce mi maticna od 300 evra? Mislim aj sad ozbiljno, koje prednosti dobijam? Ako me ubedis da dam te pare za maticnu, mozda i dam :) Aj predlozite onda do 220, da tih 50 evra oduzmem od kucista..Istini za volju mogao sam mozda i malo bolje napajanje,uvek moze bolje, i na kraju komp ispadne 3000 evra :D Znam da mnoge maticne imaju neke fensi stvari koje uglavnom ljudima i nisu potrebne, cak u ovom trenutku mislim da ni PCIE4 nije potreban al dobro....Hvala na sugestijama btw.
 
Poslednja izmena:
pa recimo za cpu koji kosta oko 330 evra, da 170 maticna je jeftina..zavisi koja te razlika zanima..isto ko 2 telefona da uporedis tipa nokia 3310 i samsung s7..i jedan i drugi rade poso ako hoces nekoga nazvati il da tebe neko nazove, kao i porukice..
 
pa recimo za cpu koji kosta oko 330 evra, da 170 maticna je jeftina..zavisi koja te razlika zanima..isto ko 2 telefona da uporedis tipa nokia 3310 i samsung s7..i jedan i drugi rade poso ako hoces nekoga nazvati il da tebe neko nazove, kao i porukice..
Ja se vodio onim pravilom, ne znam odakle mi to, ali otprilike da maticna treba da kosta kao pola cpu-a :D
 
ne vidi, slobodno i skuplje preporuke prihvatam, samo da mi se navedu i prednosti. Mislim da se ovaj cpu svakako ne greje puno, tako da tu maticna nece puno da ga "unisti". Ne razumem se u maticne ploce pa zato i pitam, znam da neke imaju wifi koji je kvalitetan kao i lan kabal naprimer...te neke stvari su kul, neke druge pogodnosti maticnih ploca su overkill jer ih nikada necu ni koristiti. Inace ne planiram ni da overklokujem procesor odmah, verovatno necu dok je pod garancijom, mada videcu. Slobodno i skuplje sugestije uz neko objasnjenje, dobro bi mi dosle. Mada cu pogledati i na youtubu neke preporuke svakako.
uzmi rog strix b550 e gaming oko 170 evra je..ne volim ostale, pa eto nek neko drugi preporuci nesto iz kuce msi, asrock, gigabajt i td..
 
ne vidi, slobodno i skuplje preporuke prihvatam, samo da mi se navedu i prednosti. Mislim da se ovaj cpu svakako ne greje puno, tako da tu maticna nece puno da ga "unisti". Ne razumem se u maticne ploce pa zato i pitam, znam da neke imaju wifi koji je kvalitetan kao i lan kabal naprimer...te neke stvari su kul, neke druge pogodnosti maticnih ploca su overkill jer ih nikada necu ni koristiti. Inace ne planiram ni da overklokujem procesor odmah, verovatno necu dok je pod garancijom, mada videcu. Slobodno i skuplje sugestije uz neko objasnjenje, dobro bi mi dosle. Mada cu pogledati i na youtubu neke preporuke svakako.
Gledaj da bude dobar VRM, inace ce da ti se pregleva i nece moci clock da ide kolko moze.
 
uzmi rog strix b550 e gaming oko 170 evra je..ne volim ostale, pa eto nek neko drugi preporuci nesto iz kuce msi, asrock, gigabajt i td..
Koliko znam za tu moras da radis update bios-a za 5800x procesor.

Talodje samo 750Gb mesta, malo je to. barem 1Tb ssd, onaj m2 barem 500gb jer kada pocnes da stavljas stvari na njega+sistem ostaces na 50gb od tih 250 za nedelju dana i uzmes lepo jedan mehanicki od 4TB barem za filmove, serije i ostala sranja.

Cooler Master MasterBox TD500 mash kuciste i onda uzmes jos 3 fan-a, recimo cooler master MasterFan MF Halo 47.2 CFM
 
koju god maticnu da kupis, mozes u startu odraditi bios, a i ne moras. pa da uzme x570 tipa gigabajt, msi, asus prime su tu negdje do 170E, asus tuf x570 je nesto malo preko te njegove cifre. ja recimo prosle godine sam uzeo rog strix z590 e gaming + intel 11700K..namjerno nisam jos odradio bios, cisto da vidim..sve radi jos uvijek. ..to kuciste Cooler TD500 dolazi sa argb ventilatorima, a on to nece. cak ne vidim da pise nista u vezi filtera za prasinu mada na slici se moze vidjeti gornji filter. takodje cpu kuler 165mm. pogotovo ako zeli kuler/hladnjak NHD 15 noctua ili Dark Rock Pro 4 bit ce guravo sa ram. mada ima i aio hladnjaka a da nisu rgb. nece moci gore postaviti ako se odluci tipa 360 aio hladnjak jer je i/o panel od maticne previsok plus maticne sa vmr..tako da ce morati ako odluci aio hladnjak staviti naprijed. ne kazem da nije lijepo kuciste vec samo ono sto on trazi a to je nece rgb...doduse uvijek moze izvaditi ta 3 rgb ventilatora i gledati da ih proda.
 
koju god maticnu da kupis, mozes u startu odraditi bios, a i ne moras. pa da uzme x570 tipa gigabajt, msi, asus prime su tu negdje do 170E, asus tuf x570 je nesto malo preko te njegove cifre. ja recimo prosle godine sam uzeo rog strix z590 e gaming + intel 11700K..namjerno nisam jos odradio bios, cisto da vidim..sve radi jos uvijek. ..to kuciste Cooler TD500 dolazi sa argb ventilatorima, a on to nece. cak ne vidim da pise nista u vezi filtera za prasinu mada na slici se moze vidjeti gornji filter. takodje cpu kuler 165mm. pogotovo ako zeli kuler/hladnjak NHD 15 noctua ili Dark Rock Pro 4 bit ce guravo sa ram. mada ima i aio hladnjaka a da nisu rgb. nece moci gore postaviti ako se odluci tipa 360 aio hladnjak jer je i/o panel od maticne previsok plus maticne sa vmr..tako da ce morati ako odluci aio hladnjak staviti naprijed. ne kazem da nije lijepo kuciste vec samo ono sto on trazi a to je nece rgb...doduse uvijek moze izvaditi ta 3 rgb ventilatora i gledati da ih proda.
Nije bas tako, za ovu mislim da sam 100% siguran da nece ni post uraditi bez update-a, ima nekh revizija koje hoce al ako ne nadje tu onda mora i to da uradi a sumnjam da svako zna kako se radi update. Ah nisam procitao dole da nema RGB, onda jbg, kuciste je dobro sa 3 napred i tri iznad nece imati nikada problema sa hladjenjem. Ja ne bih stavljao vodeno hladjenje nikada, lepoo to izgleda al vod i struja se ne slazu bas dobro.
 
koju god maticnu da kupis, mozes u startu odraditi bios, a i ne moras. pa da uzme x570 tipa gigabajt, msi, asus prime su tu negdje do 170E, asus tuf x570 je nesto malo preko te njegove cifre. ja recimo prosle godine sam uzeo rog strix z590 e gaming + intel 11700K..namjerno nisam jos odradio bios, cisto da vidim..sve radi jos uvijek. ..to kuciste Cooler TD500 dolazi sa argb ventilatorima, a on to nece. cak ne vidim da pise nista u vezi filtera za prasinu mada na slici se moze vidjeti gornji filter. takodje cpu kuler 165mm. pogotovo ako zeli kuler/hladnjak NHD 15 noctua ili Dark Rock Pro 4 bit ce guravo sa ram. mada ima i aio hladnjaka a da nisu rgb. nece moci gore postaviti ako se odluci tipa 360 aio hladnjak jer je i/o panel od maticne previsok plus maticne sa vmr..tako da ce morati ako odluci aio hladnjak staviti naprijed. ne kazem da nije lijepo kuciste vec samo ono sto on trazi a to je nece rgb...doduse uvijek moze izvaditi ta 3 rgb ventilatora i gledati da ih proda.
Msi mag x570 tomahawk wifi cu ipak uzeti, oko 225 evra je, koj high end kuler bi mi preporucio za procesor? Sto se tice kucista njega cu tamo pred leto da uzmem, sad cu sve da stavim u staro kuciste koje drzim otvoreno..je l je noctua tu i dalje najbolja? Znam da je ljudi ne vole jer je ruzna, a mene estetika ne zanima. Mada znam da su izbacili i neki black editi
 
Black edition koji izgleda prihvatljivije. Ovaj 5800x se greje kaao lud, mada su ljudi uspevali cackanjem v da spuste temperaturu dosta sa minimalnim gubitkom performansi. Kapiram da stock kuler nece biti ok cak i da to uradim i bez overkloka?
 
Msi mag x570 tomahawk wifi cu ipak uzeti, oko 225 evra je, koj high end kuler bi mi preporucio za procesor? Sto se tice kucista njega cu tamo pred leto da uzmem, sad cu sve da stavim u staro kuciste koje drzim otvoreno..je l je noctua tu i dalje najbolja? Znam da je ljudi ne vole jer je ruzna, a mene estetika ne zanima. Mada znam da su izbacili i neki black editi
nh d15 noctua chromax.black..uglavnom je kompatabilan sa x570 tomahavkom..takodje ram gledaj, vengeance lpx najbolje odgovara zvog svoje visine. kuciste kad budeg gledo gledaj info max cpu kuler 170mm.

takodje mozes da odvojis kintu za dodatke NA HC3 i NA HC 4 kit. evo ti par slika sto se tice estetike da i tako glomazan/ruzan moze se uljepsati..imas i po YT..da, izbor buduceg kucista je takodje bitno..
370893.8c6c6f07a5afa49ae4a6ad24d3ea12f9.1600.jpg


370893.d80b2e8a2596a2839cf1cdd26a61c096.1600.jpg


376592.d91443223aefcbd5788936120c0c3fb9.1600.jpg

koje kuciste trenutno imas..
 
Poslednja izmena:
nh d15 noctua chromax.black..uglavnom je kompatabilan sa x570 tomahavkom..takodje ram gledaj, vengeance lpx najbolje odgovara zvog svoje visine. kuciste kad budeg gledo gledaj info max cpu kuler 170mm.

takodje mozes da odvojis kintu za dodatke NA HC3 i NA HC 4 kit. evo ti par slika sto se tice estetike da i tako glomazan/ruzan moze se uljepsati..imas i po YT..da, izbor buduceg kucista je takodje bitno..
370893.8c6c6f07a5afa49ae4a6ad24d3ea12f9.1600.jpg


370893.d80b2e8a2596a2839cf1cdd26a61c096.1600.jpg


376592.d91443223aefcbd5788936120c0c3fb9.1600.jpg

koje kuciste trenutno imas..
Imam neko od 20 evra, svakako je lose zato ga i drzim otvoreno..ram necu da kupujem, imam vec 32 gb hyperx na 3200 i dobar cl
 
koju god maticnu da kupis, mozes u startu odraditi bios, a i ne moras. pa da uzme x570 tipa gigabajt, msi, asus prime su tu negdje do 170E, asus tuf x570 je nesto malo preko te njegove cifre. ja recimo prosle godine sam uzeo rog strix z590 e gaming + intel 11700K..namjerno nisam jos odradio bios, cisto da vidim..sve radi jos uvijek. ..to kuciste Cooler TD500 dolazi sa argb ventilatorima, a on to nece. cak ne vidim da pise nista u vezi filtera za prasinu mada na slici se moze vidjeti gornji filter. takodje cpu kuler 165mm. pogotovo ako zeli kuler/hladnjak NHD 15 noctua ili Dark Rock Pro 4 bit ce guravo sa ram. mada ima i aio hladnjaka a da nisu rgb. nece moci gore postaviti ako se odluci tipa 360 aio hladnjak jer je i/o panel od maticne previsok plus maticne sa vmr..tako da ce morati ako odluci aio hladnjak staviti naprijed. ne kazem da nije lijepo kuciste vec samo ono sto on trazi a to je nece rgb...doduse uvijek moze izvaditi ta 3 rgb ventilatora i gledati da ih proda.
Uzecu NHD 15s noctuu, koliko sam video ovih problema sa ramom nema a cena je ista..i performanse su slicne, na nekim testovima 15 je bolja za 1 stepen ali je zato bucnija malo...
 

Back
Top