Krvna grupa - javite se

Napravila sam spisak. Ko se javio javio se, lista zaključena. 😊
ja uvek kasnim,tako i kad se biralo najlepše muško spolovilo,izvadih budalu,probudih ga,uslikah ga i taman da pošaljem moderatorki na uvid,ona zaključa temu i kaže lista zaključena...Bukvalno sam ostao nedorečen.
Sad jedva nađoh,koja sam krvna grupa,ispostavilo se 0+,a ono lista opet zaključena...
Pa dokle bre više???
 
Najbolje je kad covjek nista ne zna, ja mislim ljudi koji su se rodili na selu i tu proveli cijeli zivot da oni pojima nemaju o horoskopu i ostalim glupostima tipa natalna karta...a siguran sam da cesce gledaju u nebo i zvijezde...i pricaju sa njima. Nebo im makar nije zagadjeno svijetlom i ostalim zagadjivacima, eto, oni koji nista ne znaju o tome su bolje i vise povezani sa nebom.

Зашто мислиш да су људи рођени и цео живот провели на селу затуцанији од људи из града?
 
ja uvek kasnim,tako i kad se biralo najlepše muško spolovilo,izvadih budalu,probudih ga,uslikah ga i taman da pošaljem moderatorki na uvid,ona zaključa temu i kaže lista zaključena...Bukvalno sam ostao nedorečen.
Sad jedva nađoh,koja sam krvna grupa,ispostavilo se 0+,a ono lista opet zaključena...
Pa dokle bre više???
jbg dok ti reaguješ, devojku ti neko drugi odvede za ruku.
 
Screenshot_20231113_201610_Gallery.jpg
 
Је л' исто и као кад почну да ке.њају по хаплогрупама?

recimo i oni, naprimer R1a su u tripu da su oni izvorni Srbi, što je neistina!
izvorni Srbi smo MI I2a!
Dok sa druge strane ovi I2a-Din-JUG su takodje u tripu da su oni izvorniji
od nas I2a-Din-SEVER, a oni nastali od nas?! Pa kako to? U kom to svemiru?!
Slažem se...
 
Najbolje je kad covjek nista ne zna, ja mislim ljudi koji su se rodili na selu i tu proveli cijeli zivot da oni pojima nemaju o horoskopu i ostalim glupostima tipa natalna karta...a siguran sam da cesce gledaju u nebo i zvijezde...i pricaju sa njima. Nebo im makar nije zagadjeno svijetlom i ostalim zagadjivacima, eto, oni koji nista ne znaju o tome su bolje i vise povezani sa nebom.
Ovo malo vuce na filozofiju. :)
Nisam shvatila negativno, vec…trebace mi pomoc @Paula i @letnjekiše
Koji filozof je zagovarao teoriju o „jednostavnom coveku“? Coveku, na ciji zivot utice manji broj faktora i kao takav je „pogodniji“ za zivot sa manje nelagodnosti i bojazni?
 
Ovo malo vuce na filozofiju. :)
Nisam shvatila negativno, vec…trebace mi pomoc @Paula i @letnjekiše
Koji filozof je zagovarao teoriju o „jednostavnom coveku“? Coveku, na ciji zivot utice manji broj faktora i kao takav je „pogodniji“ za zivot sa manje nelagodnosti i bojazni?
Da li misliš na Diogena koji je živeo u buretu i propagirao da čoveku nije potrebno mnogo, da je dovoljan sam sebi, da potrebe treba svesti na minimum, opredeliti se za skroman, prirodan i jednostavan život.
 
Najbolje je kad covjek nista ne zna, ja mislim ljudi koji su se rodili na selu i tu proveli cijeli zivot da oni pojima nemaju o horoskopu i ostalim glupostima tipa natalna karta...a siguran sam da cesce gledaju u nebo i zvijezde...i pricaju sa njima. Nebo im makar nije zagadjeno svijetlom i ostalim zagadjivacima, eto, oni koji nista ne znaju o tome su bolje i vise povezani sa nebom.
Ali njihov horoskop je prevrtanje solje i gledanje u talog.
 
Da li misliš na Diogena koji je živeo u buretu i propagirao da čoveku nije potrebno mnogo, da je dovoljan sam sebi, da potrebe treba svesti na minimum, opredeliti se za skroman, prirodan i jednostavan život.
Nisam mislila na njega, jer to nekako vezujem za kasniji period, ali je vrlo moguce da se taj filozof oslanjao upravo na Diogena. Tako da si mi ustvari pomogla.

Malo sam umorna, pa ocekujem da mi se u nekom kasnijem trenutku „javi“ (kao Milanu Tarotu :D) na koga sam to mislila.
 
Ovo malo vuce na filozofiju. :)
Nisam shvatila negativno, vec…trebace mi pomoc @Paula i @letnjekiše
Koji filozof je zagovarao teoriju o „jednostavnom coveku“? Coveku, na ciji zivot utice manji broj faktora i kao takav je „pogodniji“ za zivot sa manje nelagodnosti i bojazni?


ne znam, jedino što znam da je P. D. Uspenski pominjao prostodušnog čoveka kao ponekad pogodnog za uvide višeg tipa, mislim da ih je nazivao obaviteljima. ono, cepaj drva i nosi vodu, i kroz pukotine te sasvim obične svakodnevice se može uvući znanje (pri čemu on misli naravno na ezoterično, ne svetovno znanje, a vidim da vi ovde i pominjete astrologiju, koja svakako ne spada u sekularna znanja).
ali to su izuzeci, svako znanje vredno nečega se stiče svesnim naporom, i na neki način je protiv prirodnog toka. neće me niko ubediti da nepismene babe po selima sve redom imaju važna znanja i pošteđene su životne težine jer su prostodušne. možda o nekim opštim mestima života, rađanju, umiranju, svakodnevnici, uobičajenim ljudskim mukama i krompiru, ali nešto više od toga teško. naprotiv, mislim da je život bez znanja mnogi teži i izloženiji sudbini od života koji teži znanju.
 

Back
Top