Kronova bolest

molim da mi se javi neko ko zna nesto o kronovoj bolesti.ja je imam od avgusta 2005

Ja imam kronovu bolest vec sedam godina,i svo to vreme nisam bio dobro,po par meseci sam dobro pa opet lose i sve tako.U junu sam radio kolonoskopiju i prilikom pustanja vazduha u crevo ono je puklo,tako da sam odmah operisan.Sva sreca je to sto se sve dogodilo na vma,tako da su me najbolji strucnjaci operisali i ostavili su mi mali deo debelog creva da bi se ponovo mogao spojiti s tankim crevom.Sada imam ileostomu...Kada sam izasao kuci bio sam eksta dobro nikad bolje,ali samo posle mesec dana sam se ponovo vratio na vma,jer sam dobio neke priraslice na tankom crevu,ali evo sada se opet oporavljam i nadam se da do toga vise nece dolaziti...Tako koliko ja znam da je morbus kron vrlo komplikovana bolest..
:bye:
 
Davne 1987. moj deda je umro od sepse usled perforacije creva, kao posledice Kronove bolesti, za koju nije ni znao da ima. Naime, kao srčani bolesnik, zbog bolova u predelu srca, na pravdi Boga je ležao u bolnici 4 dana, dok nije umro zbog pogrešne dijagnoze. Nadam se da se danas dijagnoza postavlja brže i tačno.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Da li neko zna nešto o Kronovoj bolesti ? Da li znate neki sajt gde bih mogla da pročitam o njoj ? Čula sam da je u pitanju vrlo teška bolest . Da li se kod nas leči ? Da li znate neku osobu koja je bolovala od te bolesti ?
Interesujem se zbog dragog prijatelja .

meni su pronasli KRONOVU BOLEST 2004, pre toga sam isao na razne preglede koje cega oko godinu dana a simptomi su mi bili proliv oko godinu dana, temperatura i gubitak 34 kg za nepuna 4 meseca (sa 94 na 60) konacno kad su mi rekli sta je pocela je terapija lekovima i dijetama ali bez uspeha. U Junu 2004 sam prvi put operisan i zbog teskog stanja organizma ubacena mi je ileostoma ili po narodski receno izvukli mi tanko crevo na stomak i veliku nuzdu vise nisam imao posto je tanko i debelo crevo fizicki odvojeno( ja to u sali kazem kao iberlauf na stojadinu:hahaha:), nakon te operacije stvari su krenule na bolje, apetit a sa njim i kilaza su se poceli vracati, ali kako mi je jedna starija med.sestra rekla: nemoj sada da klones duhom nego zivi normalan zivot kao i do sada i hvala joj na tome jer je bila u potpunosti u pravu. Terapija mi je bila IMURAN I NIRIPAN (KORTIKO-SEROID jako cudan lek) i naravno ishrana zabranjeno :pasulj, kupus, grasak, boranija, kelj,karfio, mast, meso iskljucivo pilece i junece i to bareno, dinstano, nista gazirano od pica, mlecni proizvodi izuzev mleka svi sto vise(kajmak me iz mrtvih izvukao), redovne kontrole hirurga i gastroenterologa i bese sve super do 2006 kad su mi nasli stenozu ileostome tj suzenje tankog creva i to do samo nekoliko centimetara od izlaza. Opet operacija. Od tada tj nakon postoperativnog toka batalio sam sve lekove i ishranu skoro vrati na staro jedem sve sem pasulj, graska, boranije i karfiola tj. stvari koje u sebi sadrze vlakna i celulozu pa dolazi do nadimanja. Meso svaki dan u raznim oblicima( i peceno i rostilj i pohovano) posle toga mora i koka-kola jer alkohol nepijem ( u stvari sam kokakolicar je 1l dnevno mora da ode) treniram, radim sve od lopatanja do cepanja drva, mnogi sa ileostomom su me pitali kako sexualni zivot imam li problema zbog kese na stomaku, redovno upraznjavam i te aktivnosti sa malim pripremama pre samog cina ( namestanja kese u improvizovani pojas koji sam sam provalio i koristi mi jako) i nabacio sam ravno 100 kg skoro sve misic sem stomaka posto izbegavam trbusnjake zbog KESE ali ne da me boli ili nesto nego zbog naprezanja misica dolazilo mi do odleplivanja ploce( set za ileostomu se sadrzi od ploce koja je samolepljiva i lepi se za stomak i kese koja se menja po potrebi otprilike 1 dnevno, inace komplet kesa i ploca za mesec dana kosta 10800din, nimalo jeftino), znaci za sada je odlicno, samo treba POZITIVNO razmisljati i netreba klonuti duhom (po meni je to najvaznije). Sam nastanak KRONA jos nije utvrvdjen svaljuju ga na genetiku (cim nemogu da provale sta je onda je genetski) ili eventualno nepravilna ishrana i stresni dogadjaji i situacije. Kod mene u porodici niko sa obe strane nije bolovao od ove bolesti ali sam zato kao pripadnik MUP-a 1998/99 na Kosovu proveo oko 300 dana i pred kraj bombardovanja sam sa voziliom naleteo na protiv-tenkovsku minu (toliko o genetici( stres i konzerve na terenu su me dokusurile. Ipak na svu ovu moju pricu bolest nije nimalo naivna i ttreba se pridrzavati saveta lekara( sto ja bas i ne praktikujem) terapija lekovima pomaze ako se bolest otkrije na vreme sto kod mene nije slucaj mada mi je i drago sto sam resio putem operacije jer se tom metod covek najbrze vraca u nazovimo normalni zivot i slucaj sa ileostomom (kesom) sto je kod mene nije prateci dodatak nakon operacije ali sam ja jako kasno poceo sa terapijama i bio u jako kriticnom stanj pa su je izveli da mi se debelo crevo jednostavno odmori sama operacija ima zadatak da otkloni deo bolesnog creva (oko 20 cm) i to je to. PUSENJE jako lose utice na KRONOVU bolest i to je provereno. Meni je tok lecenja i same operacije radio tim lekara i Klinickog centa Vojvodine, gde su hirurzi izuzetno sposobni i svaka im cast a imao sam srecu da mi je i gastroenterolog jako dobar lekar tako da sam odlicno prosao. I sada nakon sve ga ovoga spremam se za 3 operaciju da mi vise sklone ovaj iberlauf :hahaha: (kesu) sa stomaka posto zadnji nalazi kazu da je debelo crevo ozdravilo ali sacekati daprolece i da prodje ovaj svinjski grip, necu jos i njega da pokupim u bolnici Mozda sam udavio sa pricom ali sam se trudio da iz licnog iskustva sto bolje opisem o kakvoj je bolest rec, i da VAZNO bolest nije izleciva znaci ostaje do kraja zivota samo REMISIJA tj stanje mirovanja bolesti zna da se poteje od 1-2 godine a ima slucajeva da ljudi koji su operisani i 10-ak godina nemaju nikakve probleme naravno ako uzimaju redovno terapiju i redovno vrse kontrole kod gastroenterologa. Eto necu vas vise daviti i GLAVU GORE i nerazmisljajte samo crno nego samo napred nemora sve biti najgore.:bye:
 
Evo mene opet....
terapiju redovno primam (na 30 dana) i sve dok ga primam je super, ne osećam nikakve tegobe...Međutim, juče me je ceo dan boleo stomak, i to od časa matematike (pismena, uvek reagujem sa nekim "muljanjem" po stomaku ali brzo prođe...) ali u ovom slučaju ne....
stomak me je boleo u naletima u predelu pupka....to je neki jak, oštar bol, da dovodi do plača, preznojim se u sekundi, naježim se od bola...
Noćas me je manje boleo, a danas već skoro ne osećam ništa....
Sada, moje pitanje je, od čega bi to moglo da bude??? Da li je možda uzrok tog bola to da nazovem nerviranje ili možda...???
Srdačan pozdrav
sledeću terapiju imam 10.04.09.
14,5 god

nerviranje 100 posto, vecina ljudi nervozu prrebacuje na stomak, a posto vidim da vec imas KRONA dolazi ti do nazovimo to stiskanja creva usled ceka nastaje i to *muljanje* kod mene je bilo vise kao prelivanje iz jednog dela stomaka u drgugi kao da buckas sa flasom vode levo-desno. Kada se si spomenula takav bol sa trenutnim hladnim znojem potpuno te razumem jer vidim sebe u proslosti, 7 dana pre oeracije nisam skoro uopste spavao nii jeo, i meni je mada malo cudno pomogao obicni brufen sirup za decu ali samo na taj nacin sto mi je smirivao bol na nekih 3-4 sata kada sam jedino i mogao da odremam ali ni to nije zdravo jer sam ja flasicu pio iz 2 puta ali sa takvim bolovima cilj je u potpunosti opravdavao sredstva. ako vec nisi radila preglede neka ti urade PASAZU CREVA, rengensko snimanje gde pijes nesto poput barijuma ali ne tako gadno i na snimku se tacno vidi gde je doslo do suzenja creva usled cega ti se i javlja di bucganje u stomaku jer je crevo suzeo i tecnost kao i hrana nemogu da normalno idu nego se skupljaju i sre deo creva pre suzenja a od tog sirenja ti i nastaje takva bol
 
Poslednja izmena:
Ja imam kronovu bolest vec sedam godina,i svo to vreme nisam bio dobro,po par meseci sam dobro pa opet lose i sve tako.U junu sam radio kolonoskopiju i prilikom pustanja vazduha u crevo ono je puklo,tako da sam odmah operisan.Sva sreca je to sto se sve dogodilo na vma,tako da su me najbolji strucnjaci operisali i ostavili su mi mali deo debelog creva da bi se ponovo mogao spojiti s tankim crevom.Sada imam ileostomu...Kada sam izasao kuci bio sam eksta dobro nikad bolje,ali samo posle mesec dana sam se ponovo vratio na vma,jer sam dobio neke priraslice na tankom crevu,ali evo sada se opet oporavljam i nadam se da do toga vise nece dolaziti...Tako koliko ja znam da je morbus kron vrlo komplikovana bolest..
:bye:
Kod koga odlaziš na kontrole?jel ti bolje sad?ja sam imala operaciju isto je Kron u pitanju...
 
nerviranje utiče na bolest i bolovi znaju da budu žestoki,,jako mi je žao što tako mlada si obolela od kronove bolesti.ja isto mam KRONA i ako ti mogu nekako pomoći kaži.....A kakvu terapiju uzimaš?
 
Hvala puno,bar znam šta me čeka pošto i ja imam kronovu bolest i jednu operaciju iza sebe.Sad sam na terpiji opet je počelo!Bila sam klonula ali vidim da mi takav stav nikako ne pomaže da mi bude bolje...
 
Ukratko moj slučaj :roll: Sve je počelo pre 8-9 godina pre operacije kad sam počela da imam bolove u predelu karlice,trbuha,groznice bez temperature ,malaksalost,anemija,prolivi...i uvek završavala kod ginekologa,neurologa,fizijatra,gastroenterologa,kardiologa i svuda zaključak da sam zdrava...rađena su mi razna snimanja,analize ma užas...interesantno da nikome nije palo na pamet da mi urade kolonoskopiju a sondu sam gutala 3 puta i rektoskopiju2 puta... bolest se pogoršavala a bolovi su znali da budu tako žestoki ko da me neko živu seče.prestala sam da idem kod dr. pila lekove za bolove...a wc mi je postao noćna mora :evil: .I na kraju pre 3 godine sam završila u urgentnom sa žestokim bolovima zbog kao upale slepog creva,ali istina je bila skroz drugačija :cry: odmah mi je urađena Hemicolectomia.Prva Klinička Dg-neo coecci što je značilo da sumnjaju na kancer,ali nalazi patohistologije su Dg-Morbus Crohn intensiti coli et appendicis.Bila sam psihički na dnu...Da nisam bila to veče operisana verovatno bi završila sa sepsom ili zavezanim crevima...doživotno ću biti zahvalna Dr. Palanačkom i timu što su mi produžili život!Ali posle toga opet opet muka i maltretiranje po dr.neverovatno koliko nisu upućeni u kronovu bolest, tek toliko koliko ima u knjigama.Ali onda sam slučajno u jednom časopisu pronašla članak Dr.Dina Tarabara i odmah zakazala pregled,urađena mi je kolonoskopija,analize....dobila sam terapiju i sve odgovore koje su me mučile vezane za Kronovu bolest.Od tada se ne odvajam od dr.DINA.On je najbolji gastroenterolog pogotovo za Kron a uz to i čovek velikog srca što je danas teško naći i svima bi ga preporučila!Sada uzimam od terapije -Imuran,Rudakol,Probiotik ali pre toga sam bila 3 meseca na Budosanu,Omeprolu,Alfa d3,Imuranu.Držimo za sada pod kontrolom bolest,ali vidim da mi se opet vraća :( polako sa svim njenim simptomima.Žao mi je što nisam duže bila u remisiji,ali stresovi :evil: su uradili svoje. Sad vidim da je to pokretač naše bolesti nije ni hrana toliko opasna...
E BAŠ SAM SE ISPOVEDILA :lol:Mada mi je lakše nekako što vas imam,ovo baš i nisu teme za ljude oko nas...
pozzz svima :D
 
Ja imam Kronovu bolest od 1999. godine. Usao sam u program Ministrarstva zdravlja
za eksperimentalno lecenje i primanje remicada . Operisan sam 2006. godine kod profesora Krivokapic Zorana. Sada zivim normalnim zivotom i ako procedura primanja remicada traje jos 2 godine. Zivim sasvim normalno ,pusim ponekad i popijem neku. Mogu da kazem da se osecam odlicno. Ako neko ima neka pitanja ,voljan sam da pomognem i odgovorim ako je u mojoj mogucnosti . Tel 0638360730
 
Moj otac ima kronovu bolest od 2002/2003. Citala sa sve sto su drugi clanovi pisali, ali nisam primetila da je iko naveo da ima VELIKIH problema sa gasovima. Moj otac muku mici sa tim. Ne samo da su cesti, vec su i nedpodnosljivi (izvinjavam se, ali tako je). Cesto mu se desi i da povraca, kaze da je osecaj kao da guta zivu sodu. Ima ceste napade nervoze i ceste promene raspolozenja, ali je najcesce neraspolozen. Pre nego sto se razboleo imao je blizu 100 kg, a sada samo prezadovolji ako uspe da dotera do 83 kg. Sad mu je trzina i ok, ali prvih godina je imao i 70 i kusir kg.
U pocetku se dosta pridrazavao pravila ishrane, ali sada i ne tako strogo, a i sam doktor mu je rekao da moze da jede sve sto oseti da mu ne smeta. Ali, pre ce umreti nego da ostavi cigarete, toliko je nedokazan.
Ali ono sto me zanima najvise....... Citam kako kazu da je najverovatnije genetska bolest. Pa, zanima me da li mozda znate da li postoji mogucnost da brat i ja dobijemo isto oboljenje, ili da li je neko cuo ili imao takav slucaj. Gledam svaki dan kakvih problema ima, i pravo vam kazem mnogo me je strah da i ja ne dobijem to isto. Mozda sam samo paranoicna, i mozda to nema nikakve veze za tim, ali ne bih ni pitala da znam.
Hvala vam unapred, jer svaki savet do neba znaci. :)
 
Не зна се тачан узрок настанка Кронове болести.
Да је генетски преносива, то је само претпоставка.;)
Колико ја знам, ген преносилац није детектован.
 
Koliko vidim dragi prijatelji od 2009. god niko nije pisao na temu o Kronovoj bolesti.Na zalost,moj sestric je obolio od te bolesti.Ima samo 11 godina.Nakon operacije bruha poceli su da se pojavljuju simptomi ove bolesti.Trenutno je u bolnici.Moje pitanje bi bilo u kojoj bolnici u Italiji se lijecio gospodin pod pseudonimom "crnogorac" jer dječak živi u Italiji i bukvalno kopali bi zemlju rukama samo da mu pomognemo...Medjutim on nije aktivan.Da li administrator moze preklinjem ga da mi posalje mail datog gospodina kako bih pokusala da ga kontaktiram?jer drugog izbora nemam...a jedino na sta moze da se osloni je moja casna rijec da ne bih zloupotrijebila nista i nikog narocito ne kada je u pitanju bolest.
 
Crnogorac kako da dodjem do tvog e-maila kako bih te samo pitala na kojoj klinici si se liječio u Italiji,jer je moj jedanaestogodisnji sestric koji zivi tamo obolio od te bolesti....Molim Boga da ovo dodje do tebe.Unaprijed zahvalna
 
Što se tiče Kronove bolesti i nešto blaže Ulcerozni kolitis, uskoro se pojavio jedan lijek MMS-čudesni mineralni dodatak.
Pišu svašta o brzom izlečenju mnogih ljudi i mnogih bolesti ali ja malo sumnjam u to.
Valjda se može lijek dobiti i u Beogradu (Esoterija, Maršala Birjuzova 13a tel.011/3285-949) i na VMA je atestiran i odobren.
Volio bih ako neko ima lična iskustva sa ovim lijekom da ih iznese.
Osim da o tome na veliko pišu po cijelom svijetu a posebno u Južnoj Americi, ja drugih iskustava sa tim nemam.
Zaista pišu fascinantna izlečenja ali ja ne znam, koliko je tu istine.
Pišite o vašim iskustvima. Htio bih pomoći mojem rođaku.
hvala.
 
Poslednja izmena:
Crnogorac kako da dodjem do tvog e-maila kako bih te samo pitala na kojoj klinici si se liječio u Italiji,jer je moj jedanaestogodisnji sestric koji zivi tamo obolio od te bolesti....Molim Boga da ovo dodje do tebe.Unaprijed zahvalna

Bilo je po TV da jedan bioenergetičar iz Slovenije-Bled, Zdenko Domančić uspješno liječi Krona.
Zaista kad sve ono pogledaš je fascinantno. Dosada je preko njega prošlo 1,4 miliona ljudi iz cijelog svijeta. Ima i svoje škole a njegovi diplomanti rade u skoro svim državama svijeta pa i u Americi.
Terapija 4 dana košta 36€ ako si zadovoljan a ako nisi ništa.
Ja ću predložiti mome rođaku, da i to pokuša, inače on ima ulcerozni kolitis-kronična upala debelog crijeva.

Ja sam po telefonu govorio sa njim i kaže, da je ta bolest zbog stresa i da je u glavi. Važno je koristiti određenu prehranu koja nema laktoze, začina, masnoća....
Ako hoćeš uspjeti, moraš sudjelovati i promijeniti način razmišljanja-manje sjekirancije i prehranu.
Kaže da je u tom primjeru uspjeh 50% najmanje.
 
Poslednja izmena:
Nakon 20 godina sam konacno savladao kronovu bolest. Koliko vidim, niko na nasim prostorima jos uvek ne govori o metodi Dr Davida Kleina (Dejvida Klajna). Nakon svih mogucih terapija, budesonida, Asacola, Remicade-a, prednizona, adalimumaba, nakon operacije, konacno mi je puko film i resio sam da se posavetujem sa pacijentima i alternativnim doktorima iz Amerike. ispostavilo se da se tamo nekoliko hiljada ljudi vec izlecilo od Krona. metoda je ukratko receno veganska dijeta, ale ne tako da od prvog dana pacijent pocne da jede sirovo voce. Nadjite knjigu Self healing crohn and colitis od rd David Klein. Ne znam da li je prevedena na srpskohrvatski. Ako nije, citajte na engleskom, ili platite nekome da procita za vas, nema te cene koju ne bih dao da se otresem krona. Dijete zvuci radikalno samo onome ko nikada nije imao Kronovu bolest, verujte da je sam Kron mnogo brutalniji i radikalniji nego zdrava dijeta. Ne mogu sve ovde ukratko da iznosim, najglavnije je da sam nakon teskih godina mucenja (od svoje 15te do 33) konacno nasao efektan nacin da lecim Krona. Ne jedem nista zivotinjsko, nista masno, nista prepeceno niti na ulju. Uglavnom voce, ali puno, ono sto je teze treba miksovati ili napraviti svezi djus. dolazi u obzir kuvano povrce ili jos bolje pripremljeno na na pari. Postepeno, kako se stomak oporavlja, moguce je uvoditi nove namirnice, ispocetka radije banane jabuke manga papaje i slicno. Kad cujem da se ovde prica o imuranima i budesonidima, operacijama place mi se, jet tako sa i ja skoro dvadeset godina... I nisam verovao da cu ikada savetovati ljudima da ne slusaju doktore, jer i ja sam ih slusao tih 20 godina. sada sam isto tako disciplinovan sa veganskom dijetom kao ranije sa lekovima. I isplati se.
 
Da li neko zna nešto o Kronovoj bolesti ? Da li znate neki sajt gde bih mogla da pročitam o njoj ? Čula sam da je u pitanju vrlo teška bolest . Da li se kod nas leči ? Da li znate neku osobu koja je bolovala od te bolesti ?
Interesujem se zbog dragog prijatelja .

Da je kronova bolest neizlječiva - to je najobičnija LAŽ farmaceutske industrije, bolje rečeno mafije. Kao i svaka druga, tako je i ova bolest izlječiva i to na vrlo jednostavan način - sirovom (prijesnom) hranom. Temelj prehrane treba biti svježe voće, može malo povrća i orašastih plodova. Od povrća u prvom redu paradajz i zeleno lisnato povrće (kelj, salate, matovilac i slično). U početku hranu trema mljeti, tj. miksati i piti, kad se oporavite možete početi i jesti, ali samo svježe i sirovo. Preporučujem knjige Viktorije Boutenko "Zeleno za zdravlje" i Davida Kleina "SELF HEALING COLITIS & CROHN'S", ta druga je na engleskom, ne znam da li je prevedena.

I zapamtite: NE POSTOJE NEIZLJEČIVE BOLESTI. TREBA SAMO PRONAĆI NAČIN!
 
Svaka bolest, od prehlade pa do raka, može se izlječiti i to isključivo sirovom hranom. Temelj prehrane treba biti svježe voće, najbolje izmiksano, dakle kašasti sokovi od svježeg voća pomiješanog sa zelenilom. Može malo povrća i orašastih plodova, ali osnova je svježe voće. Od povrća uglavnom paradajz i zelenilo, salate, matovilac, kelj, kupus i slično. Naglasak je da sve treba biti SIROVO (PRIJESNO). Ništa drugo ne treba jesti. Kad vam prođe bolest, a to može biti već za nekoliko tjedana ili najviše mjeseci, nikada više nećete ni poželjeti nešto kuhano ili prženo jer ćete shvatiti kakve vam dobrobiti donosi sirova hrana.

Sretno svima koji me poslušaju. Govorim iz vlastitog iskustva.
 
Nakon 20 godina sam konacno savladao kronovu bolest. Koliko vidim, niko na nasim prostorima jos uvek ne govori o metodi Dr Davida Kleina (Dejvida Klajna). Nakon svih mogucih terapija, budesonida, Asacola, Remicade-a, prednizona, adalimumaba, nakon operacije, konacno mi je puko film i resio sam da se posavetujem sa pacijentima i alternativnim doktorima iz Amerike. ispostavilo se da se tamo nekoliko hiljada ljudi vec izlecilo od Krona. metoda je ukratko receno veganska dijeta, ale ne tako da od prvog dana pacijent pocne da jede sirovo voce. Nadjite knjigu Self healing crohn and colitis od rd David Klein. Ne znam da li je prevedena na srpskohrvatski. Ako nije, citajte na engleskom, ili platite nekome da procita za vas, nema te cene koju ne bih dao da se otresem krona. Dijete zvuci radikalno samo onome ko nikada nije imao Kronovu bolest, verujte da je sam Kron mnogo brutalniji i radikalniji nego zdrava dijeta. Ne mogu sve ovde ukratko da iznosim, najglavnije je da sam nakon teskih godina mucenja (od svoje 15te do 33) konacno nasao efektan nacin da lecim Krona. Ne jedem nista zivotinjsko, nista masno, nista prepeceno niti na ulju. Uglavnom voce, ali puno, ono sto je teze treba miksovati ili napraviti svezi djus. dolazi u obzir kuvano povrce ili jos bolje pripremljeno na na pari. Postepeno, kako se stomak oporavlja, moguce je uvoditi nove namirnice, ispocetka radije banane jabuke manga papaje i slicno. Kad cujem da se ovde prica o imuranima i budesonidima, operacijama place mi se, jet tako sa i ja skoro dvadeset godina... I nisam verovao da cu ikada savetovati ljudima da ne slusaju doktore, jer i ja sam ih slusao tih 20 godina. sada sam isto tako disciplinovan sa veganskom dijetom kao ranije sa lekovima. I isplati se.



Pozdrav .Video sam tvoj post o lecenju Krona i moram reci da me je zaintrigirao. Drago mi je kada cujem da je neko uspeo da se izbori sa kronom i nadam se da je ovo sve sto si napisao istina a ne samo puko propagiranje veganskon nacina ishrane preko neta.
Vise od 15 godina se mucim sa bolescu i ne znam vise kako sebi da pomognem. Sto se tice presne hrane, vec sam donekle upoznat sa prednostima koje donosi takav nacin ishrane ali mi i dalje takva promena deluje suvise radikalno. Procitao sam knjigu "Ziveti bez bolesti" koja govori o lecenju presnom hranom, kao i par opsirnih tekstova na istu temu. Pregledao sam i mnogobrojne klipove na youtube o ljudima koji se hrane na taj nacin, ali ipak nemam hrabrosti da se odlucim na taj korak. Znam da se na presnu ishranu prelazi postepeno i zato sam pomalo pokusavao da jedem odredjeno voce i povrce u svezem stanju ali sam nakon toga imao problema jer crevo pod upalom jednostavno ne moze da svari hranu kao sto moze zdravo crevo. Vidim da si napisao da jedes i termicki obradjenu hranu(barenu) pa me zanima koja ti vise prija, presna ili barena? Koliko ti je vremena trebalo da se potpuno prilagodis na takav nacin ishrane i da li sada uzimas neku terapiju ili funkcionises normalno bez ikakve terapije?
 
Da li moze da mi se javi neko ko ili boluje od ove bolesti ili poznaje nekoga ko od nje boluje.

Zanima me : Koje lekove koristi? Gde se ti lekovi mogu naci? Kako se hrani? Kakva je verovatnoca da osoba obolela od ove bolesti nastavi normalno da zivi i radi? Da li moze da jede "normalno"? Koliko chesto ima tegobe? Da li postoji shansa da se vrate izgubljeni kologrami?

Znam da imam puno pitanja, ali je u pitanju jako blizak prijatelj koji je nedavno saznao da je oboleo i ne zna sa chime se suochava. Molim vas da se javite

unapred zahvalna

P.S. Oni koji zele da se informishu o Kronovoj bolesti, mogu pogledati sajt :

http://www.medicina.hr/clanci/crohnova_bolest.htm

Moj otac ima kronovu bolest. Iskreno,lekove imas skoro svud,ali su skupi i na recept. Tu su 5-asa i jos neki.. Nece ziveti normalo,jer mora jesti samo barenu hranu,nikako zacinjenu,nikako ljutu,nikako stres,nista masno,ma uzas je sta se sve sme jesti -.- .. sto se rada tice,od umora organizam hoce da odreaguje i da iznova krene upala i krvarenje. Tegobe zavise od terapije i od pridrzavanja iste. Kilogrami mogu da se vrate,ali ne kao sto su nekad bili. Moj otac se prepolovio.. jos uvek nije vratio kilazu.. mozda 3-4 kg..al to se brzo nakon toga izgubi opet. Najgore od svega,dok je debelo crevo u pitanju,nije strasno. Ako predje na tanko,smrt je neizbezna. Moj otac je od krvarenja gubio gvozdje,imao je svega 0.78,od minimalnih 10!!! Primao je plazmu,infuziju,lezao par puta u bolnici. Njemu je obolelo celo debelo crevo nazalost .. :(
 
Da li moze da mi se javi neko ko ili boluje od ove bolesti ili poznaje nekoga ko od nje boluje.

Zanima me : Koje lekove koristi? Gde se ti lekovi mogu naci? Kako se hrani? Kakva je verovatnoca da osoba obolela od ove bolesti nastavi normalno da zivi i radi? Da li moze da jede "normalno"? Koliko chesto ima tegobe? Da li postoji shansa da se vrate izgubljeni kologrami?

Znam da imam puno pitanja, ali je u pitanju jako blizak prijatelj koji je nedavno saznao da je oboleo i ne zna sa chime se suochava. Molim vas da se javite

unapred zahvalna

P.S. Oni koji zele da se informishu o Kronovoj bolesti, mogu pogledati sajt :

http://www.medicina.hr/clanci/crohnova_bolest.htm

Postoji lek i za Kron kao i za svaku drugu bolest. Bolesti su ne izlečive samo za zvanični zdravstveni sistem jer on živi od bolesti a ne od zdravlja. Proguglajte malo po internetu oko pojma LDN (Low Dose Naltrexone) a možete i da mi se obratite na zseatovic@gmail.com
 
Postoji lek i za Kron kao i za svaku drugu bolest. Bolesti su ne izlečive samo za zvanični zdravstveni sistem jer on živi od bolesti a ne od zdravlja. Proguglajte malo po internetu oko pojma LDN (Low Dose Naltrexone) a možete i da mi se obratite na zseatovic@gmail.com

To govore svi nadriljekari i oni koji žele da prodaju bezvredne stvari i da se obogate na nesreći bolesnih ljudi.
Ja u to ne vjerujem.
Ipak ne pljuju svi na nauku i svoje obrazovanje da bi radili kako kaže farmaceutski lobi.
 

Back
Top