Kristovo upozorenje!

A sveti duh vam je dio trojstva. "DIO" JEDNOG BOGA?! I krijete ga u crkvi! Aaaa... To vam ne valja!
Ne zelim da vas ismijavam (iako je vrlo primamljivo) ali krscanstvo je pored svih gresaka i kontradikcija, pagnaskih obicaja i vjerovanja: NAJNELOGICNIJA VJERA NA SVIJETU.

прво- Свети Дух није ''дио'' Тројице. Он је Један од Тројице.
кријемо? ништа није сакривено- Црква Хритова је доказ тога.. ''ни врата паклена је неће надвладати''.

ти о логици причаш :eek:
ти који верујеш у уроке и враџбине :eek:

:rotf:
 
Biblija ima oko 10.000 kontradikcija i gresaka. Samo 4 evandjelja! A bilo ih je preko 80 ali crkva se "tek onako" odlucila da ih spali... Zar mislis da nije rekao i to imenom?

то је свакако нешто што иколопоклонички ислам не може да схвати.
ви имате једну паганску потребу за култом, па сте зато направили идола од Црног Камена, од Кабе, а на крају и од Кур'ана.
клањате се згради, метеориту и књизи- зато што се не клањате Богу. то су вам сурогати. уместо живога Бога- узели сте мртве ствари.

хришћанство не почива на Светом Писму- схвати то. Библија је само једна књига- иако Света и спасоносна, она није Божанство.
зато и кад би нестала- хришћанство би и даље постојало. зато што хришћанство не почива на књизи- него на Христу.
шта ће нам књига кад имамо Бога. а имамо га у Тајнама које примамо и којима се спасавамо и живимо.


а ви се држите ваших идола.. само да вам оне обећане хурије на крају не буду харпије.. :)
 
Poslednja izmena:
прво- Свети Дух није ''дио'' Тројице. Он је Један од Тројице.
кријемо? ништа није сакривено- Црква Хритова је доказ тога.. ''ни врата паклена је неће надвладати''.

ти о логици причаш :eek:
ти који верујеш у уроке и враџбине :eek:

:rotf:

HAHHAHAHAHHAHA

Znaci ako BOG NE ODE, nece moci da POSALJE BOGA, a ako BOG OSTANE, BOG NECE DOCI! HAHAHAHAHAH

Pomiri se sa cinjenicom da nisi svjestan u sta vjerujes!

Mislis da je Isus bog a rekao je: "JA NE MOGU UCNITI NISTA SAM OD SEBE, KAKO CUJEM, TAKO I SUDIM, I MOJ SUD JE PRAVEDAN. NIJE MOJA VOLJA, NEGO VOLJA ONOGA (ALLAHA s.w.t.) KOJE ME JE POSLAO"

Pomiri se sa cinjenicom da si samo jedan u masi koje Crkva vuce za nos... Pravo u propoast!
 
то је свакако нешто што иколопоклонички ислам не може да схвати.
ви имате једну паганску потребу за култом, па сте зато направили идола од Црног Камена, од Кабе, а на крају и од Кур'ана.
клањате се згради, метеориту и књизи- зато што се не клањате Богу. то су вам сурогати. уместо живога Бога- узели сте мртве ствари.

хришћанство не почива на Светом Писму- схвати то. Библија је само једна књига- иако Света и спасоносна, она није Божанство.
зато и кад би нестала- хришћанство би и даље постојало. зато што хришћанство не почива на књизи- него на Христу.
шта ће нам књига кад имамо Бога. а имамо га у Тајнама које примамо и којима се спасавамо и живимо.

Imas istorijski dokaz da je Avram napravio Kaabu. A ako mislis da su to paganski rituali, onda su svi biblijski posalnici (ukljucujuci i Isusa) izvodili te rituale! Ispadoste vi bolji i od njega.

A za dio da HRISCANSTVO NE POCIVA NA KNJIZI nego na onom sto te crkva uci govori samo o tome koliko vam je ispran mozak! POCIVA NA HRISTU... HAHAHAHAHA

Ovo je pregenijalno HAHAHAHAHAHAHA

Primaj ti i dalje tajne druze, ali shvati da zivot nije igra da se tako izrugavas sa Istinom!
 
Primaj ti i dalje tajne druze, ali shvati da zivot nije igra da se tako izrugavas sa Istinom!

fighter vs 9/11, живот се с нама поиграва непрестано..
да ти испричам једну причу коју сам чуо од монаха из Сопоћана, мог пријатеља:

то се десило пре пар година. дошао им је у манастир један младић пореклом из Босне и тражио да се крсти.
крстио га је баш тај мој пријатељ јеромонах.. и пре него је пристао да га крсти, тражио је да му овај каже ко је и какви су га разлози навели- пошто је већ одрастао човек.
и ту креће прича.. младић је муслиман, негде из источне Босне, који је у рату изгубио све своје најближе, мајка је умрла негде убрзо после рата.. имао је свега 8 или 9 година кад су га бежећи из свог места, негде на путу пресрели наоружани Срби. он је био у колима заједно са оцем. мајка и сестра су се биле извукле још раније. Срби су их извели из кола и тражили легитимацију. кад су видели да се ради о муслиманима- заклали су оца на очиглед сина, који је тај злочин посматрао а имао је само 8 година. био је дете. незамислива је бол и очај тог невиног детета док је гледао како му оца кољу. њега су поштедели јер је био још дете, и пустили су га. трагедија и бол који је преживео урезао се дубоко у дечије срце. он је растао, а у њему је растао бес и мржња. постао је врло религиозан муслиман, скоро фанатичан. потпуно се посветио исламу. али све време, док је у њему јачала жеља за осветом, јачала је и туга којој утеху није могао наћи ниучему.. ни у свим тим цитатима којим ти нас овде засипаш. питања која су се у тој младој души гомилала нису добијала одговоре. и што се више мучио све је више осећао да ће изгубити разум.. и онда се десило просветљење. он се молио- молио се Аллаху.. и открио му се Исус. Бог се открио невиној и напаћеној души која је тражила правду, утеху и смирење. тако је одлучио да се крсти. али није хтео да оде нигде у Босни, јер би се то можда сазнало. хтео је да то уради тајно, да нико не зна.. и тако, гледедајући неки документарац на телевизији- одлучио је да оде у Сопоћане..
ето, зато ти ја кажем- моли се, тражи Бога дубоко и искрено, свим срцем својим.. и јавиће ти се Христос. и наћи ћеш утеху и спасење.. и одговоре.
 
Haha... I zivese srecno do kraja zivota...

Bez neke uvrede, ali naravno da u to ne vjerujem.
Popovi toliko lazu o Isusu, zasto bi sada to bila istina.

Ja ti necu pricati o konvertitima/revertitima u Islam. Sam ih poslusaj:

SVESTENIK:




I ovako bih mogao do sutra...

Islam je daleko ispred ostalih religija po prelaza na Islam. Jedino sto ovo nije nijedan prelaz na Islam vec povratak. Svi smo rodjeni kao muslimani. Mozes se samo vratiti Islam.
 
Poslednja izmena:
fighter vs 9/11,
хришћанство није вера свих и свакаквих. хришћанство је вера изабраних.
није свако за то да буде Син или Кћер Божија, неко треба да буде и роб :)
 
fighter vs 9/11 jesi ti radikalni ishljamista
ono sa TNT i to
tvoj alias ovde na forumu tako asocira
ili si onaj shto shto se moli kilo puta i tera zenu da ko nindza u punoj tournament opremi pliva na plus beskonachno?

tajson, lik koji je silovatelj i jedno tocilo od coveka ti je religiozni uzor, mislim nije da vishe cenim one rahmetli na metli sa bradicom i turbanom ista vnago ali interesuje me koji ti je cilj
gde si ti sve to shto zdushno ovde prenosish spoznao

koja je poenta dokaz
nemoguce da si tek tako u brazdu se pustio

sigurno ima nesto vishe od citao sam u knjizi
nacitah se i ja knjiga pa mi se hebe za sve religije sve u 16 od dalekog istoka do josh daljeg zapada

odakle ti obraz da verujes slepo
zar se ne stidis sebe rped sobom zbog toga
zar ti ne deluju sve te priche providno i lazno ko meni i mnogima

to je uglavnom pitanje i za ostale fundamentaliste kojem god odseku uhramitelja da pripadaju
 
fighter vs 9/11,
хришћанство није вера свих и свакаквих. хришћанство је вера изабраних.
није свако за то да буде Син или Кћер Божија, неко треба да буде и роб :)

Pfff... Nisi mogao dati jadniji odgovor.
I samo da znas da je nas najveci ponos da budemo robovi Gospodara svjetova! Dok ti mozes da nastavis da robujes ovom svijetu. Neces imati koristi od toga...
Nego... Da nastavim sa postavljanjem klipova!? Ima ih na hiljade...

Jedan od najvecih ljudi XX vijeka. Malcolm X
 
fighter vs 9/11 jesi ti radikalni ishljamista
ono sa TNT i to
tvoj alias ovde na forumu tako asocira
ili si onaj shto shto se moli kilo puta i tera zenu da ko nindza u punoj tournament opremi pliva na plus beskonachno?

tajson, lik koji je silovatelj i jedno tocilo od coveka ti je religiozni uzor, mislim nije da vishe cenim one rahmetli na metli sa bradicom i turbanom ista vnago ali interesuje me koji ti je cilj
gde si ti sve to shto zdushno ovde prenosish spoznao

koja je poenta dokaz
nemoguce da si tek tako u brazdu se pustio

sigurno ima nesto vishe od citao sam u knjizi
nacitah se i ja knjiga pa mi se hebe za sve religije sve u 16 od dalekog istoka do josh daljeg zapada

odakle ti obraz da verujes slepo
zar se ne stidis sebe rped sobom zbog toga
zar ti ne deluju sve te priche providno i lazno ko meni i mnogima

to je uglavnom pitanje i za ostale fundamentaliste kojem god odseku uhramitelja da pripadaju

Vidim ja da si se ti uvrijedio... Ako ti je tesko da prihvatis, sta cu ti ja?
Nisam ti kriv sto si sebe ubijedio u to da ces umrijeti, otici pod zemlju i da ce tvoj kraj biti taj da ces postati hrana crvima... Nijedan veci um u istoriji covjecanstva nije bio ateista... Mislim, ateista ima tek otkad postoji televizija koja ispira mozak takvim kao sto si ti.

Moja namjera je skroz jasna. Samo zelim ljude da informisem o Islamu jer znam [ne, vjerujem] da ce se vecina kajati! Nemoj me okriviti na Sudnjem dana da ti nisam rekao da je Islam istina! Imas milion i jedan dokaz... Sto je najgore, imas koliko god hoces dokaza iz oblasti nauke kojim mozes dokazati Islam. A nauka je za tebe kao ateistu kao religija... I pored toga da ostanes SLIJEP znaci da stvarno ne zelis da znas svrhu svog postojanja.
NIje poenta u tome citati milion i jednu knjigu, vec procitati mnogo manje ali mnogo vrednije. Bas ce mi koristit ako procitam Anu Karenjinu...

Kod svakog muslimana je isto... Ne mozes a da ne vjerujes... Jer tesko je reci da je Islam religija.. Nesto imaginarno kao Budizam... Ovo je stvarno. OVO NE MOZES PORECI!
 
Poslednja izmena:
Vidim ja da si se ti uvrijedio... Ako ti je tesko da prihvatis, sta cu ti ja?
Nisam ti kriv sto si sebe ubijedio u to da ces umrijeti, otici pod zemlju i da ce tvoj kraj biti taj da ces postati hrana crvima... Nijedan veci um u istoriji covjecanstva nije bio ateista... Mislim, ateista ima tek otkad postoji televizija koja ispira mozak takvim kao sto si ti.

Moja namjera je skroz jasna. Samo zelim ljude da informisem o Islamu jer znam [ne, vjerujem] da ce se vecina kajati! Nemoj me okriviti na Sudnjem dana da ti nisam rekao da je Islam istina! Imas milion i jedan dokaz... Sto je najgore, imas koliko god hoces dokaza iz oblasti nauke kojim mozes dokazati Islam. A nauka je za tebe kao ateistu kao religija... I pored toga da ostanes SLIJEP znaci da stvarno ne zelis da znas svrhu svog postojanja.
NIje poenta u tome citati milion i jednu knjigu, vec procitati mnogo manje ali mnogo vrednije. Bas ce mi koristit ako procitam Anu Karenjinu...

Kod svakog muslimana je isto... Ne mozes a da ne vjerujes... Jer tesko je reci da je Islam religija.. Nesto imaginarno kao Budizam... Ovo je stvarno. OVO NE MOZES PORECI!

Budizam imaginaran? Veću glupost nisi mogao da izvališ.
A što se tiče knjiga...ti kao onaj kalif koji spalio bagdadsku biblioteku, jer, ako u tim knjigama piše suprotno Kuranu, ne treba da postoje, a ako piše u skladu sa Kuranom, nema razloga da postoje? Isto kao što su i hrišćanski fanatici rastrgli Hipatiju i spalili aleksandrijsku biblioteku. Verska zatucanost je jako loša, ma koje boje bila.
 
Лука 14:24 ''Јер је много званих, али је мало изабраних.''

fighter, рекох ти ја- хришћанство је вера изабраних.
није за свагога да се Богу обраћа са ''Оче''.
 
Moja namjera je skroz jasna. Samo zelim ljude da informisem o Islamu jer znam [ne, vjerujem] da ce se vecina kajati! Nemoj me okriviti na Sudnjem dana da ti nisam rekao da je Islam istina! Imas milion i jedan dokaz... Sto je najgore, imas koliko god hoces dokaza iz oblasti nauke kojim mozes dokazati Islam. A nauka je za tebe kao ateistu kao religija.
Tih "naucnih cinjenica" koje postoje u Kuranu sam se naslusao za ceo zivot.Najzad,cak i ako hipoteticki prihvatimo da je to istina,to ne znaci da je Kuran Bozija knjiga,jer je djavo isto tako mogao da zna sve naucne istine.
Nauka za ateiste nije religija.Religija podrazumeva odredjenje dogmatske istine,sto je za nauku neprihvatljivo.Sve u nauci je podlozno ispitivanju i proveravanju.

ps.da mozda ne postoji i teorija evolucije u Kuranu?
 
Ako je to tacno... Pazi kako ovo zvuci: (DUH BOG - ISUS BOG - Oni su jedno te isto! Tako vi kazete.)
Nisu jedno te isto.Oni su dve razlicite ipostasi il licnosti.
MONOTEIZAM!? Mozda je Isus bio monoteista, ali vi sigurno niste.
Ili bi mozda trebalo da naucis trijadoloski dogmat(kad vec zelis da kritikujes)??
Biblija ima oko 10.000 kontradikcija i gresaka.
I?
 
Kur'an uci ljude da traze znanje. Ne da bjezimo kao kukavice od Istine iako znamo koja je istina! A znaj da ce ti biti zao!
Usao si sada u kontradikciju!
Kazes SVETIM DUHOM SE ISPUNJAVA SVAKI PROROK!
A KAZES DA NIJE BILO NIJEDNOG PROROKA POSLIJE ISUSA!
KOGA JE ONDA ISUS NAJAVIO?
Duh Sveti je kao Bog svudaprisutna,dok je u SZ delovao kroz pojedince-proroke,patrijarhe.
Hristos najavljuje dolazak Utesitelja ne u smislu njegovog prisustva(jer je svudaprisutan) vec u smislu onoga koji ostvaruje evharistijsku zajednicu i ukida svaki vid individualizma u Crkvi.Duh Sveti je dosao na Pedesetnicu jer su apostoli tada dobili pravo da licno vrse evharistiju,sto je do tada bilo pravo iskljucivo Hrista.
 
Vidim ja da si se ti uvrijedio... Ako ti je tesko da prihvatis, sta cu ti ja?

uvredjen jesam. ne mogu da skapiram kako mogu ljudi da budu razumna bica a da shene za mitskim karakterima
to je meni na istoj ravni sa horoskopima zabava za mentalnu sirotinju

da prihvatim ne mogu nista lichno ni zbog religije tvoje tradicije ni moje ni one shto je bilo chija
i jedno i drugo i treca previshe je to prashnjavo i budjavo za racionalni um

nadam se da neces nista, nemoj samo da se razneses za alaha i device

Nisam ti kriv sto si sebe ubijedio u to da ces umrijeti, otici pod zemlju i da ce tvoj kraj biti taj da ces postati hrana crvima...

druze, ja nisam sebe ubedio u nishta
ubedjivanje i uverivanje je oruzje vernika
ja se ne tresem pred zagrobnim zivotom jer ni ovaj nisam josh proziveo
a onda ke sera sera what will be will be

izuzetno je drsko da ti o zagrobnom zivotu prica bilo ko nije mrtav

Nijedan veci um u istoriji covjecanstva nije bio ateista... Mislim, ateista ima tek otkad postoji televizija koja ispira mozak takvim kao sto si ti.

sedi 1

a na TVu odgledam neki sport dosta retko

Moja namjera je skroz jasna. Samo zelim ljude da informisem o Islamu jer znam [ne, vjerujem] da ce se vecina kajati!

zar ne mislis da u XXI veku ljudi mogu sami da se informishu
mislis da ja ne bi mogo saznam sta je islam da ti nisi ovde da doneses glas ili shta

ne kapiram tvoje motive uopste
ima biblioteka gde su sve knjige pa i verske
ima internet sa cirkus sajtova o svemu pa i o religijama
koja je poenta kopirati tudja sranja da bi njima dokazao bilo sta vishe od toga sto je ocigledno
nakopirana sranja previshe stara i nimalo dokazujuca

Nemoj me okriviti na Sudnjem dana da ti nisam rekao da je Islam istina! Imas milion i jedan dokaz...

ne brini samo kyms
ne milion i jedan vec nema jedan..

Sto je najgore, imas koliko god hoces dokaza iz oblasti nauke kojim mozes dokazati Islam.

to je valjda najbolje
al ne lezi vraze lupash ko tupa sekira o tocilo
varnicis tu a nigde ni vatre ni dima

A nauka je za tebe kao ateistu kao religija... I pored toga da ostanes SLIJEP znaci da stvarno ne zelis da znas svrhu svog postojanja.

svrha cak i kad bi postojala sigurno nije nashkrabana u novoj eri na uranak
tribalna trabunjanja dzoni okani se toga

NIje poenta u tome citati milion i jednu knjigu, vec procitati mnogo manje ali mnogo vrednije. Bas ce mi koristit ako procitam Anu Karenjinu...

koristice ti da procitas i etiketu sa jogurta. beletristika vredi jedno zilion puta vishe od verskih prdjenja kojem god odseku da pripadaju
jer ih je pisao covek koji nije tripovao da mu bog diktira

Kod svakog muslimana je isto... Ne mozes a da ne vjerujes... Jer tesko je reci da je Islam religija.. Nesto imaginarno kao Budizam... Ovo je stvarno. OVO NE MOZES PORECI!

stvarno smarate
uvek stvarno istinito ali cete dokazati posle smrti

ili dokaz je napisan pre milenium i nesto dina

smeshni ste koliko se gubite
i jos smeshniji koliko ste stvarno uvereni u te tricharije

mislim sta reci daleko vam lepa kuca
samo da se daleko i vi i vas bog i vase spasenje

vole ljudi da su u stadima pa to ti je...
 

Back
Top