Kristovo upozorenje!

kestenka

Početnik
Poruka
2
Mrznja prema covjeku je mrznja prema Bogu. Pakleni dusi pod vodstvom Sotone vrebaju na svaku dusu koju Bog stvori! Oni su duhovni monstrumi koji se ne vide i koji se nalaze u duhovnom svijetu. Oni utječu na tamnu stranu duse koja mrzi Boga i sve ljude i svako ljudsko biće ju ima. Po toj strani čovjek je vezan za Sotonu i odvojen je od Boga. Tko je Sotona? Knez duhovnih monstruma koji ima samo jedan cilj: odvojiti duse od Stvoritelja i nakon smrti ih uzeti u svoj vječni posjed.Prodrite u sebe i vidjet ćete da se tama aktivira jako lako. Dovoljno je da vas drugi covjek krivo pogleda ili vas riječima povrijedi da se tama (mrznja) u vama pobudi. Ponos je od Sotone. To mu je najjače oruzje. Sto se desava kada slijedite ponos? Indirektno se obracate djavlu za pomoc.On mzi sve ljude, pa i vas i rado će vam ugoditi. Uzvratit ćete osobi udarac (u sebi ju mrziti, proklinjati, zeljeti zlo ili ga i učiniti) i na taj način ćete zadovoljiti strast u sebi. U realnosti najveću stetu činite samome sebi. Kako? Tamna strana duse ide protiv same duse. Kontrira svjetloj strani koja bi mogla oprostiti svako zlo i koja ima dostojanstvo! umjesto ponosa, koje ne dozvoljava spustanje na nivo paklenih duhova koji vrebaju svakog čovjeka koji hoda po zemlji!
Sve sto je od Djavla (fizicki i psihički nedostaci, zlo u čovjeku) iritira tamu u čovjeku jer tama privlači tamu. Tamna strana duse ide na ljude kao pčele na med! Pakleni dusi pod vodstvom Sotone su sama tama. To je stašna mrznja na ljudski rod i na Boga. Zele da se ne zna da postoje, ali Krist ih razotkriva! Zeli da se odrecete zla u sebi i krenete za njim. Bog sve prašta. On je ljubav i Njegova ljubav prema pojedincu je neizmjerna...
 
Slažem se sa većinom ovoga što si napisala.

Tko je Sotona? Knez duhovnih monstruma koji ima samo jedan cilj: odvojiti duse od Stvoritelja i nakon smrti ih uzeti u svoj vječni posjed.
Ovaj deo ne-štima. Sotona ne može imati čoveka u večni posjed, jer sam on nije večan. Sotona nije uništen da bi pokazao pravo lice...ali pošto nije odmah uništen, to ne znači da neće biti nikada uništen, mi imamo obećanje od Tvorca da će ga na kraju istorije uništiti, kao i sve one koji su ga sledili.
Dakle, te paganske doktrine o večnim mukama, gde Sotona navodno muči ljude, je i proizašlo iz samog Sotone.
 
Slažem se sa većinom ovoga što si napisala.


Ovaj deo ne-štima. Sotona ne može imati čoveka u večni posjed, jer sam on nije večan. Sotona nije uništen da bi pokazao pravo lice...ali pošto nije odmah uništen, to ne znači da neće biti nikada uništen, mi imamo obećanje od Tvorca da će ga na kraju istorije uništiti, kao i sve one koji su ga sledili.
Dakle, te paganske doktrine o večnim mukama, gde Sotona navodno muči ljude, je i proizašlo iz samog Sotone.

A ko onda muči ljude u ognjenom jezeru?

8 A strašljivima i nevernima i poganima i krvnicima, i kurvarima, i vračarima, i idolopoklonicima, i svima lažama, njima je deo u jezeru što gori ognjem i sumporom; koje je smrt druga.

Otk 21:8.
 
Šeol jeste mesto, ili zemlja, u podzemnom svetu gde se bog ne slavi, te zato ponegde nosi i naziv Dumah, odnosno "mesto tišine". Po svom opisu (Jov itd.) Šeol je užasno, suvo, mračno mesto iz kojeg nema povratka, i zato se u molitvi Šemoneh 'Esreh mrtvi nazivaju "spavačima u prašini".
Što se tiče Gehene, to je tek nedovoljnop jasno. Kao što je poznato, ime vodi poreklo od doline južno od Jerusalima u kojoj su žrtvovana deca: stoga nosi simboliku ukletog i paklenog mesta. Čak ni mesto na kojem se Gehena nalazi nije poznato: po nekim spisima (Ta'an itd) nalazi se iznad nebesa, "iza tamnih planina".
Za Had je poznato sve, iz grčke mitologije, dok engleska reč "hell" vuče koren iz staroengleske reči "hel", što znači podsvest ili podsvesno.
U Otkrovenju, međutim, vidimo sasvim precizno definiciju ognjenog jezera koje je druga smrt, mada ni to nije baš sasvim jasno, jer prema hrišćanskoj doktrini duša ne može da bude uništena.
 
Šeol jeste mesto, ili zemlja, u podzemnom svetu gde se bog ne slavi, te zato ponegde nosi i naziv Dumah, odnosno "mesto tišine". Po svom opisu (Jov itd.) Šeol je užasno, suvo, mračno mesto iz kojeg nema povratka, i zato se u molitvi Šemoneh 'Esreh mrtvi nazivaju "spavačima u prašini".
Što se tiče Gehene, to je tek nedovoljnop jasno. Kao što je poznato, ime vodi poreklo od doline južno od Jerusalima u kojoj su žrtvovana deca: stoga nosi simboliku ukletog i paklenog mesta. Čak ni mesto na kojem se Gehena nalazi nije poznato: po nekim spisima (Ta'an itd) nalazi se iznad nebesa, "iza tamnih planina".
Za Had je poznato sve, iz grčke mitologije, dok engleska reč "hell" vuče koren iz staroengleske reči "hel", što znači podsvest ili podsvesno.
U Otkrovenju, međutim, vidimo sasvim precizno definiciju ognjenog jezera koje je druga smrt, mada ni to nije baš sasvim jasno, jer prema hrišćanskoj doktrini duša ne može da bude uništena.
Šeol, kao i ad - su mesto gde čovek ide nakon smrti, mesto tišine, mira, mraka mesto mrtvih...gde prestaju sve ljudske aktivnosti. Ali kod nas je Vuk ove reči prevodio kao pakao...zašto? verovatno jer je verovao u pakao. Zato imamo stih iz Psalma 94; 17 koji kaže: "Kad mi Gospod ne bi bio pomoćnik, brzo bi se duša moja preselila onamo gde se ćuti." Ili Psalm 115;17 "Neće Te mrtvi hvaliti, Gospode, niti oni koji siđu onamo gde se ćuti." Pa Psalm 146;4 "Iziđe iz njega duh, i vrati se u zemlju svoju: taj dan propadnu sve pomisli njegove." I mnogi drugi stihovi koji o istom govore da ih sad ne citiram.
Što se tiče reči "gehena", potiče od mesta pored Jerusalima, gde su se spaljivali leševi, kako životinja, tako i ljudi, smeće i šta sve ne. To samo ukazuje na uništenje, na teško uništenje koje čeka one koji su sledili Sotonu. Nema ni govora o večnim mukama.

Potrebno je prvo da razumeš šta je "duša". Duša je celokupan čovek. Čovek nema dušu, čovek je duša.
Bog je čoveka stvorio od praha zemaljskog, i u nos mu je udahnuo duh životni, i tek onda je postao čovek duša živa. Dakle: prah zemaljski + duh životni = duša živa. Kada čovek umire, u Bibliji jasno piše, prah se vraća zemlji, a huh životni Bogu koji ga je dao...a duša prestaje da postoji.
Čovek do vaskrsenja, Biblijski rečeno spava...Isusu u više navrata smrt upoređuje sa snom, kao i drugi Biblijsi stihovi. Ne postoji nikakva duša koja odmah nakon smrti ide u raj ili pakao...to je ljudska mašta koja je vremenom nastala. Ko čita Bibliju zna o čemu se radi.
 
Šeol, kao i ad - su mesto gde čovek ide nakon smrti, mesto tišine, mira, mraka mesto mrtvih...gde prestaju sve ljudske aktivnosti. Ali kod nas je Vuk ove reči prevodio kao pakao...zašto? verovatno jer je verovao u pakao. Zato imamo stih iz Psalma 94; 17 koji kaže: "Kad mi Gospod ne bi bio pomoćnik, brzo bi se duša moja preselila onamo gde se ćuti." Ili Psalm 115;17 "Neće Te mrtvi hvaliti, Gospode, niti oni koji siđu onamo gde se ćuti." Pa Psalm 146;4 "Iziđe iz njega duh, i vrati se u zemlju svoju: taj dan propadnu sve pomisli njegove." I mnogi drugi stihovi koji o istom govore da ih sad ne citiram.
Što se tiče reči "gehena", potiče od mesta pored Jerusalima, gde su se spaljivali leševi, kako životinja, tako i ljudi, smeće i šta sve ne. To samo ukazuje na uništenje, na teško uništenje koje čeka one koji su sledili Sotonu. Nema ni govora o večnim mukama.

Potrebno je prvo da razumeš šta je "duša". Duša je celokupan čovek. Čovek nema dušu, čovek je duša.
Bog je čoveka stvorio od praha zemaljskog, i u nos mu je udahnuo duh životni, i tek onda je postao čovek duša živa. Dakle: prah zemaljski + duh životni = duša živa. Kada čovek umire, u Bibliji jasno piše, prah se vraća zemlji, a huh životni Bogu koji ga je dao...a duša prestaje da postoji.
Čovek do vaskrsenja, Biblijski rečeno spava...Isusu u više navrata smrt upoređuje sa snom, kao i drugi Biblijsi stihovi. Ne postoji nikakva duša koja odmah nakon smrti ide u raj ili pakao...to je ljudska mašta koja je vremenom nastala. Ko čita Bibliju zna o čemu se radi.

Mda. Zašto je onda Hrist rekao lopovu "Zaista ti kažem, danas ćeš biti sa mnom u raju"?
 
Mda. Zašto je onda Hrist rekao lopovu "Zaista ti kažem, danas ćeš biti sa mnom u raju"?

U pravilnom prevodu je Isus rekao ovako:

" Zaista ti kazem danas, bices sa mnom u raju"

aka .."Ja ti kazem danas (danasnji dan) bices samnom u raju (buduce vreme)

Kada dodje Carstvo bozije na zamlji, Isus ce ga vratiti iz mtrvih i zivece na u Raju na zemlji

koji ce Isus naciniti 1000 godisnjim vladavinom i dovesti covecanstvo do savrshenstva koje je imao ADAM na pocetku stvaranja:)
 
Šeol jeste mesto, ili zemlja, u podzemnom svetu gde se bog ne slavi, te zato ponegde nosi i naziv Dumah, odnosno "mesto tišine". Po svom opisu (Jov itd.) Šeol je užasno, suvo, mračno mesto iz kojeg nema povratka, i zato se u molitvi Šemoneh 'Esreh mrtvi nazivaju "spavačima u prašini".
Što se tiče Gehene, to je tek nedovoljnop jasno. Kao što je poznato, ime vodi poreklo od doline južno od Jerusalima u kojoj su žrtvovana deca: stoga nosi simboliku ukletog i paklenog mesta. Čak ni mesto na kojem se Gehena nalazi nije poznato: po nekim spisima (Ta'an itd) nalazi se iznad nebesa, "iza tamnih planina".
Za Had je poznato sve, iz grčke mitologije, dok engleska reč "hell" vuče koren iz staroengleske reči "hel", što znači podsvest ili podsvesno.
U Otkrovenju, međutim, vidimo sasvim precizno definiciju ognjenog jezera koje je druga smrt, mada ni to nije baš sasvim jasno, jer prema hrišćanskoj doktrini duša ne može da bude uništena.

I to oko duse je Sotonska laz ..kao sto je rekao da ljudi nikada nece umreti Evi u vrtu ..pa je umla na kraju :)

Dush je sam Covek... a covek moze umreti tako i dusa (zivo bice) sa njim

Dusa je Zivo bice !

A ne neki duh u coveku :)
 
Na kraju da je dusha i Duh kao sto neki misle ..i ona moze umreti ako je Bog unisti

Kao sto ce Sotonu i njegove zle Demone ...a oni su duhovna stvorenja

Znaci da je Dusha- Duh unistiva od Bozije Ruke :)
 
U pravilnom prevodu je Isus rekao ovako:

" Zaista ti kazem danas, bices sa mnom u raju"

aka .."Ja ti kazem danas (danasnji dan) bices samnom u raju (buduce vreme)

Kada dodje Carstvo bozije na zamlji, Isus ce ga vratiti iz mtrvih i zivece na u Raju na zemlji

koji ce Isus naciniti 1000 godisnjim vladavinom i dovesti covecanstvo do savrshenstva koje je imao ADAM na pocetku stvaranja:)

A ti kao znas da je prevod neispravan i to pouzdano ? Zapravo, po tvom tumacenju, ne radi se o prevodu, nego o pomeranju zareza, koji daje novi smisao recenici. Ovo sto ti pricas nema nikakve zdravorazumske logike. Zasto bi neko nekome rekao: "Kazem ti danas" ? Pa vidi valjda da mu govori danas, a ne juce, ili prekjuce, ili sutra, nije debil, cak zna i tacno vreme kada mu govori, jer su oboje ucesnici u tom dogadjaju, tj., jedan se obraca drugome. Uh, samo tako prihvatite ta sektaska ucenja i ne razmisljate svojom glavom... JS ? I sto bas tebi da verujemo ? Ti sigurno nisi pravi hriscanin. Pravi hriscanin nikada ne bi stavio tako vulgaran avatar. To je tvoj plod. A Hristos je lepo rekao "Po plodovima cete ih poznati", kada je govorio o tome kako da se razlikuju istinski od laznih pastira.
 
Mda. Zašto je onda Hrist rekao lopovu "Zaista ti kažem, danas ćeš biti sa mnom u raju"?
Možemo uzeti i ovo tumačenje sa zarezom...ali i to, da ne postoji vremenski period kada čovek spava. Smrt je kao "san", u njemu nema vremenskog perioda, mozak ne radi, pa je vreme koje prođe za smrtnika nepoznato, i on je već u sledećem trenutku vaskrsnut i nalazi se kod Hrista. Opet kažem, treba da sagledaš celu Bibliju da bi razumeo.
"Jer živi znaju da će umreti, a mrtvi ne znaju ništa niti im ima plate, jer im se spomen zaboravio. I ljubavi njihove i mržnje njihove i zavisti njihove nestalo je, i više nemaju dela nigda ni u čemu što biva pod suncem... Sve što ti dođe na ruku da činiš, čini po mogućnosti svojoj, jer nema rada, ni mišljenja, ni znanja, ni mudrosti u grobu u koji ideš." (Propovednik 9;5,6,10)
 
A ti kao znas da je prevod neispravan i to pouzdano ? Zapravo, po tvom tumacenju, ne radi se o prevodu, nego o pomeranju zareza, koji daje novi smisao recenici. Ovo sto ti pricas nema nikakve zdravorazumske logike. Zasto bi neko nekome rekao: "Kazem ti danas" ? Pa vidi valjda da mu govori danas, a ne juce, ili prekjuce, ili sutra, nije debil, cak zna i tacno vreme kada mu govori, jer su oboje ucesnici u tom dogadjaju, tj., jedan se obraca drugome. Uh, samo tako prihvatite ta sektaska ucenja i ne razmisljate svojom glavom... JS ? I sto bas tebi da verujemo ? Ti sigurno nisi pravi hriscanin. Pravi hriscanin nikada ne bi stavio tako vulgaran avatar. To je tvoj plod. A Hristos je lepo rekao "Po plodovima cete ih poznati", kada je govorio o tome kako da se razlikuju istinski od laznih pastira.
Pa treba uzeti u obzir da je prvobitan tekst bio bez znaka interpunkcije, i da je to naknadno rađeno. Kao i prevod koji imamo, rađini su prema verovanju onog koji je prevodio, ili koji je stavljao znake interpunkcije. Ali svejedno, može se razumetio Božji plan, i njegov cilj.
 
Mrznja prema covjeku je mrznja prema Bogu.

ko ne veruje u boga i dalje moze i da mrzi i da voli ljude

da li to znachi ako volish ljude ali ne verujes u boga ipak verujes ali ne znas? pop ce ti objasniti..

Pakleni dusi pod vodstvom Sotone vrebaju na svaku dusu koju Bog stvori!Oni su duhovni monstrumi koji se ne vide i koji se nalaze u duhovnom svijetu.

ne znam chime se ti radish za takvu paranoju ali ja bi trazio pare nazad

Oni utječu na tamnu stranu duse koja mrzi Boga i sve ljude i svako ljudsko biće ju ima. Po toj strani čovjek je vezan za Sotonu i odvojen je od Boga.

to neki puzzle, pa ovde sklopljeno ove preklopljeno tamo fale delovi i slichno.. kakav ptri hebote

Tko je Sotona? Knez duhovnih monstruma koji ima samo jedan cilj: odvojiti duse od Stvoritelja i nakon smrti ih uzeti u svoj vječni posjed.

i mirko cvetkovic uzeo finansije u svoj posed
ako pitate gdi su vashi novci obratite se cvetkovicu

Prodrite u sebe i vidjet ćete da se tama aktivira jako lako. Dovoljno je da vas drugi covjek krivo pogleda ili vas riječima povrijedi da se tama (mrznja) u vama pobudi.

ribe prodiru u sebe kad masturbiraju, ali masturbacija je ionako zlo iako je zdrava, kako to sada. I sex je isto zlo iako je zdrav, kako to sada..

Ponos je od Sotone. To mu je najjače oruzje. Sto se desava kada slijedite ponos? Indirektno se obracate djavlu za pomoc.On mzi sve ljude, pa i vas i rado će vam ugoditi.

ju ju, pa tebe treba zatvoriti..

Uzvratit ćete osobi udarac (u sebi ju mrziti, proklinjati, zeljeti zlo ili ga i učiniti) i na taj način ćete zadovoljiti strast u sebi. U realnosti najveću stetu činite samome sebi.

pazi ako vec treba se prosipaju zubi bolje tudji

uzvrratiti udarac, rofl, ma jok nahranicu ih i pustiti da mi spavaju u krevetu

Kako? Tamna strana duse ide protiv same duse. Kontrira svjetloj strani koja bi mogla oprostiti svako zlo i koja ima dostojanstvo! umjesto ponosa, koje ne dozvoljava spustanje na nivo paklenih duhova koji vrebaju svakog čovjeka koji hoda po zemlji!

kapiram, ima dosta sachekusha, samo opet vishe se shtekam od ovih shto glume pastire umesto onih shto znamd a su shakali

Sve sto je od Djavla (fizicki i psihički nedostaci, zlo u čovjeku) iritira tamu u čovjeku jer tama privlači tamu. Tamna strana duse ide na ljude kao pčele na med! Pakleni dusi pod vodstvom Sotone su sama tama. To je stašna mrznja na ljudski rod i na Boga. Zele da se ne zna da postoje, ali Krist ih razotkriva! Zeli da se odrecete zla u sebi i krenete za njim. Bog sve prašta. On je ljubav i Njegova ljubav prema pojedincu je neizmjerna...

ne mogu da verujem da ima ovakvih poguba

bog sve dbro, sotona sve zlo i svi srecni
al ruda

mislim en znam kakve si se ti doktrine nagutala, i shta sad tu ustvari hoces kazes, bog je zasluzan za sve, sotona kriv za zlo krug zavrsen

jeste, samo josh da se pomolimo manituu da nam vechna lovishta obiluju bizonima

cirkus...

in the end, ako svesrdno naricas bibliju to ne znaci da ti vera "duboka" ili ispravna vec da si malo shta citala

dolazim u iskushenje da se molim za tebe, jer ne znas gde udaras
 
A ti kao znas da je prevod neispravan i to pouzdano ? Zapravo, po tvom tumacenju, ne radi se o prevodu, nego o pomeranju zareza, koji daje novi smisao recenici. Ovo sto ti pricas nema nikakve zdravorazumske logike. Zasto bi neko nekome rekao: "Kazem ti danas" ? Pa vidi valjda da mu govori danas, a ne juce, ili prekjuce, ili sutra, nije debil, cak zna i tacno vreme kada mu govori, jer su oboje ucesnici u tom dogadjaju, tj., jedan se obraca drugome. Uh, samo tako prihvatite ta sektaska ucenja i ne razmisljate svojom glavom... JS ? I sto bas tebi da verujemo ? Ti sigurno nisi pravi hriscanin. Pravi hriscanin nikada ne bi stavio tako vulgaran avatar. To je tvoj plod. A Hristos je lepo rekao "Po plodovima cete ih poznati", kada je govorio o tome kako da se razlikuju istinski od laznih pastira.

Zato sto mu je govorio tog dana ...i tako se nekada govorilo ...a ne fensi kao danas :lol:

A sto se tice avatara ...to nema veze sa mojim plodom ..to je samo slicica

I nemoj meni da verujes nego Bogu veruj ...meni nije potrebno da neko veruje u mene :P
 
Mrznja prema covjeku je mrznja prema Bogu. Pakleni dusi pod vodstvom Sotone vrebaju na svaku dusu koju Bog stvori! Oni su duhovni monstrumi koji se ne vide i koji se nalaze u duhovnom svijetu. Oni utječu na tamnu stranu duse koja mrzi Boga i sve ljude i svako ljudsko biće ju ima. Po toj strani čovjek je vezan za Sotonu i odvojen je od Boga. Tko je Sotona? Knez duhovnih monstruma koji ima samo jedan cilj: odvojiti duse od Stvoritelja i nakon smrti ih uzeti u svoj vječni posjed.Prodrite u sebe i vidjet ćete da se tama aktivira jako lako. Dovoljno je da vas drugi covjek krivo pogleda ili vas riječima povrijedi da se tama (mrznja) u vama pobudi. Ponos je od Sotone. To mu je najjače oruzje. Sto se desava kada slijedite ponos? Indirektno se obracate djavlu za pomoc.On mzi sve ljude, pa i vas i rado će vam ugoditi. Uzvratit ćete osobi udarac (u sebi ju mrziti, proklinjati, zeljeti zlo ili ga i učiniti) i na taj način ćete zadovoljiti strast u sebi. U realnosti najveću stetu činite samome sebi. Kako? Tamna strana duse ide protiv same duse. Kontrira svjetloj strani koja bi mogla oprostiti svako zlo i koja ima dostojanstvo! umjesto ponosa, koje ne dozvoljava spustanje na nivo paklenih duhova koji vrebaju svakog čovjeka koji hoda po zemlji!
Sve sto je od Djavla (fizicki i psihički nedostaci, zlo u čovjeku) iritira tamu u čovjeku jer tama privlači tamu. Tamna strana duse ide na ljude kao pčele na med! Pakleni dusi pod vodstvom Sotone su sama tama. To je stašna mrznja na ljudski rod i na Boga. Zele da se ne zna da postoje, ali Krist ih razotkriva! Zeli da se odrecete zla u sebi i krenete za njim. Bog sve prašta. On je ljubav i Njegova ljubav prema pojedincu je neizmjerna...



:sad2:
 
U pravilnom prevodu je Isus rekao ovako:

" Zaista ti kazem danas, bices sa mnom u raju"

aka .."Ja ti kazem danas (danasnji dan) bices samnom u raju (buduce vreme)

Kada dodje Carstvo bozije na zamlji, Isus ce ga vratiti iz mtrvih i zivece na u Raju na zemlji

koji ce Isus naciniti 1000 godisnjim vladavinom i dovesti covecanstvo do savrshenstva koje je imao ADAM na pocetku stvaranja:)

Misliš, u prevodu jehovinih svedoka za koji ti misliš da je pravi.
 
Možemo uzeti i ovo tumačenje sa zarezom...ali i to, da ne postoji vremenski period kada čovek spava. Smrt je kao "san", u njemu nema vremenskog perioda, mozak ne radi, pa je vreme koje prođe za smrtnika nepoznato, i on je već u sledećem trenutku vaskrsnut i nalazi se kod Hrista. Opet kažem, treba da sagledaš celu Bibliju da bi razumeo.
"Jer živi znaju da će umreti, a mrtvi ne znaju ništa niti im ima plate, jer im se spomen zaboravio. I ljubavi njihove i mržnje njihove i zavisti njihove nestalo je, i više nemaju dela nigda ni u čemu što biva pod suncem... Sve što ti dođe na ruku da činiš, čini po mogućnosti svojoj, jer nema rada, ni mišljenja, ni znanja, ni mudrosti u grobu u koji ideš." (Propovednik 9;5,6,10)

Da, i treba najviše pažnje obratiti na Novi Zavet, jer je to, upravo, Novi Zavet.
 
Pa treba uzeti u obzir da je prvobitan tekst bio bez znaka interpunkcije, i da je to naknadno rađeno. Kao i prevod koji imamo, rađini su prema verovanju onog koji je prevodio, ili koji je stavljao znake interpunkcije. Ali svejedno, može se razumetio Božji plan, i njegov cilj.

Kao i ti što veruješ da je tvoj prevod pravi. Kažem, veruješ, jer ne možeš da tvrdiš.
 
Da, i treba najviše pažnje obratiti na Novi Zavet, jer je to, upravo, Novi Zavet.
Novi Zavet se ne može razumeti bez Starog...to je jasno kao dan.

A imaš i u Novom Zavetu da se smrt poistovećuje sa snom:
„Наш пријатељ Лазар је заспао, али идем да га пробудим.” На то су му ученици рекли: „Господе, ако спава, устаће.” Али Исус је говорио о његовој смрти, а они су мислили да говори о спавању, о сну. Тада им је Исус отворено рекао: „Лазар је умро." (ЈОВАН 11;11-14)
"Сви су плакали и нарицали за њом. Тада је Исус рекао: „Не плачите, јер није умрла, него спава.” А они су му се подсмевали јер су знали да је умрла. Он ју је узео за руку и повикао: „Девојко, устани!” И вратио јој се дух и одмах је устала, а он је заповедио да јој дају да једе." ( ЛУКА 8;52-55)

Dakle, ko je upoznat sa Starim Zavetom, zna o čemu ovde Isus govori.

Da se vratim na Stari Zavet, knjiga Jova 14;12 "Тако и човек легне, и више не устаје. Док неба не нестане, неће се пробудити, нити ће се пренути из сна свога."
 
Ovaj deo ne-štima. Sotona ne može imati čoveka u večni posjed, jer sam on nije večan. Sotona nije uništen da bi pokazao pravo lice...ali pošto nije odmah uništen, to ne znači da neće biti nikada uništen, mi imamo obećanje od Tvorca da će ga na kraju istorije uništiti, kao i sve one koji su ga sledili.
Dakle, te paganske doktrine o večnim mukama, gde Sotona navodno muči ljude, je i proizašlo iz samog Sotone.

Zasto bi neko uopste govorio SOTONA UZIMA LJUDE U POSJED?! Zar nije Bog Jedan!? Zar nije On stvorio sve? Zar nije Sotona odbio da se poklonia Ademu a.s. i zbog toga postao proklet! Sotona ce zavoditi ljude (osim iskrenih vjernika) do Sudnjeg Dana. A tada ce i sam biti bacen u vjecnu vatru.
 

Back
Top