Kriptovalute

Hoćeš da majnuješ a da ne trošiš resurse? Genijalno :mrgreen:

Nemoj mnogo da se nadaš da će taj Pi da ti donese neku prau, koliko sam video nijedan ozbiljan kriptaš ih ne razmatra, iz jednog razloga, nagledali smo se takvih projekata i nijedan nije uspeo. Jedini koji se lože na Pi su oni kojima je to prvi dodir sa kriptom, a oni su retko u pravu :)
Ne nadam se, pitam jer mi nema smisla. Nisam iskusan u kriptovalutama ali Pi mi je utopija.
Hvala na odgovoru.
 
Slazem se ja sa tobom da banke kreiraju novac ni iz cega, ali iz ugla zajmodavca i potencijalnog zajmoprimca pozajmice putem tokena nude daleko vece mogucnosti za zajmodavca mnogo vecu zaradu nego da pare drzi u banci sa kamatom od 0.3% , a za zajmoprimca nizu kamatnu stopu nego da uzima kes kredit kod De_Sistija i njegovih.

Pritom zajmodavac izbegava i da mu drzava oporezuje kamatu....

Ti kao deponent dobijas USDC kao sto bi dobila USD u banci. Posle mozes da ga razmenis za USD menjacnici ili evro i dignes sta zelis gde zelis.

Sad razumem ja tebe, ti si stara zena, stari su generalno nespremni za nove stvari, pa zelis da sve sto je novo a ti ne razumes najbolje - propadne. Ali progres ide...

U tvoje vreme kad si ti bila mala, konj je bio osnovno prevozno sredstvo, kovac jedno od glavnih zanimanja , danas nit ko jase konje nit kome trebaju kovaci.

Tako ce biti za 30 godina i sa bankama. i narocito sa bankarskim sluzbenicima. Proredice se jer ce postojati bolje opcije koje eliminisu posrednike u trgovini kapitalom.

Middleman cut.

Trenutno je https:3.3 milijarde dolara plasirano preko AAVE Defi Protokola.

https://aave.com/

Otuda i ovoliki skok.
Tvoja greška je što a priori izjednačavaš kripto sa novcem.

Pa kažeš "Šta će mi milion dolara, imam milion AABEND-a."

Ali, nije dokazano da svi kriptoi zajedno vrede čak ni 1 dinar.


Vaš dokaz: "Trenutno neko plaća za to," je opovrgnut izjavom "i za prevaru neko trenutno plaća."


Ta priča da "mladi ljudi znaju šta valja," uopšte nije tačna kad je reč o parama.

Pre će neki čiča od 80 godina koji ima akcije Železnice biti milioner, nego neki zoomer rođen 2004. koji igra Playstation.
 
Ja sam imao od 2015 kada je kostao par stotina dolara. Zamenio sada sam ga u nivou od 15-35K . Otisao u USDC i USDT privremeno. Samim tim sa ostvario izuzetan profit.

Sada ako padne kupicu opet, ako nastavi da raste , ja imam kapital koji stoji i ceka novu priliku za investiranje.

A BG lopine ne mogu da me oporezuju jer ja nista ne povlacim na svoje ime na racun u Srbiji.

No FIAT on your name = NO TAX
Da ali ti samo najavljuješ unazad šta je bilo.

U stvarnosti, garantovano si pokušavao da Trejduješ bitkoin 2017/2018 i tako spao sa 10 na 5 kojina.
 
ne mogu da me oporezuju jer ja nista ne povlacim na svoje ime na racun u Srbiji.

No FIAT on your name = NO TAX
Da ali zaboravljaš 2 stvari
  • ovde si postavljao fotografije euro novčanica koje si iskeširao na Telenor ATM mašini od kriptosa
  • USDC i Tether nisu pravi dolari nego lažni
Tako da definitivno su teška vremena pred tobom.

Izgubiti sve, jer nisi prešao u USD proper; ili izgubiti obraz, jer jesi prešao u USD proper.
 
Bitkoin -15% za sedam dana

Priznajem da takve prilike nema u banci

Dok ja palim cigare kešom, ti izvlačiš poslednje vlasi kose od muke



Ne ja sam u TUSD USDT i USDC-u . Cekam do marta aprila a onda kupujem na dnu jos.

Tako si vriskala u aprilu prosle godine, propade ode na nulu kad ono do nove godine ode sa 4.000 na 40.000

Ti takav rast nikada neces doziveti u zivotu drzeci pare na stednji komercijalne banke....

Vec moras da se zadovoljis sa 0.3% kamate godisnje.

To je zato sto nemas slifa za investicije. Ne znas da kad neko rasprodaje to je prava prilika za kupovinu. Bilo u marketu bilo na kripto berzi.

Pozdrav za sve vas "cvrcak stedise" u Komercijalnog.... z:D
 
Pozdrav za sve vas "cvrcak stedise" u Komercijalnog.... z:D
Nemam u Komercijalnoj, prestani da jedeš BTC.

Evo pokazaću ti jedno oročenje

3-AFD0-E18-BBD7-49-C7-BF83-6-A67-E4803-B16.jpg


Ja sam veterankinja investiranja, i baš zato vidim kad neko ne razlikuje Lakat od Buljsona.

Ko ovde vozi Benc a ko Mazdu je takođe jasan znak raspoznavanja žita *ja*, i kukolja *golija*.
 
Nemam u Komercijalnoj, prestani da jedeš BTC.

Evo pokazaću ti jedno oročenje

3-AFD0-E18-BBD7-49-C7-BF83-6-A67-E4803-B16.jpg


Ja sam veterankinja investiranja, i baš zato vidim kad neko ne razlikuje Lakat od Buljsona.

Ko ovde vozi Benc a ko Mazdu je takođe jasan znak raspoznavanja žita *ja*, i kukolja *golija*.


Koliko god da imas to ti je tamo mrtav kapital. Ne donosi ti bilo kakav prinos naprotiv imas gubitke od 3% godisnje zato sto stedis u evru.
 
Ne radim to, imam longterm hold u hardverskom novčaniku, i deo za trejd. Neke koine trejdujem prema usd, druge prema btc, treće prema eth.
Shvataš da je to sve 0 dinara.

Tako je Ričard Hart nagovorio prolaznike da mu šalju ETH za HEX.

Ali između to dvoje nema nikakve razlike osim što je Ričard Šuler prosto prodao tuđe donacije za USD.
 

Back
Top