Quantcast

Kriptovalute, Bitcoin i ulaganje u njih

markons82

Veoma poznat
Poruka
14.554
Nisam strucnjak, ali mislim da sam za 8 meseci sakupio vise znanja i iskustva nego vecina ostlih u ovom polju.

Odgovor je - isplati se.

Ali se treba drzati zlatnog pravila - ne ulazi ono sto nisi spreman da izgubis, ili, ulazi samo ono sto si spreman da izgubis.

I dijamantno pravilo - HODL! :) Sto znaci, jednom kada ih kupis, drzi ih barem neku godinu, jer ako ih prodas kada porastu 50% posle neki mesec, kajaces se jada poraste 500% posle dve godine.

Takodje, moje licno misljenje je, nikako u Bitcoin. Jer Bitcoin je zastareo, i previse spor, i previse skup. Iako je sigurniji od drugih valuta, sansa da ce se od njega dobiti nesto je mnogo manja.

Bilo koja druga kripto valuta moze biti isplativa, posebno Ripple (XRP), i sve one koje su relativno brze za transakcije, i efektivne, kao IOTA, Stellar L, RaiBlocks, itd.
Ako dobro znas i ako si u tome onda 100% znas da Ripple nije crypto valuta tj da nije coin koji je kopa vec token i da je obicno sranje koje osoba koja stoji iza moze da kreira koliko hoce jednim klikom na misa, odnosno svi tokeni su kreirani prilikom nastanka istog a developeri imaju 20% ili 20milijardi!!

Almsivi

Aktivan član
Poruka
1.937
Ako dobro znas i ako si u tome onda 100% znas da Ripple nije crypto valuta tj da nije coin koji je kopa vec token i da je obicno sranje koje osoba koja stoji iza moze da kreira koliko hoce jednim klikom na misa, odnosno svi tokeni su kreirani prilikom nastanka istog a developeri imaju 20% ili 20milijardi!!
Ne.

Ripple (XRP) je fantastican. Sve oko njega valja.

Ripple (kompanije) je profesionalni tim, i resavaju ogromni problem u svetu. XRP je 100% kripto valuta, i to 100 puta brza od Bitkoina, i 1000 puta jeftinije su transakcije.

Mana im je sto njihov tim drzi 60% ukupnog XRPa, i to bas ne izgleda fer.

Sto se tice decentralizacije, XRP je decentralizovan dovoljno, a bice jos vise do tacke vise od Bitkoina.

Ukupna kolicina XRPa je zacementirana, i NE mogu se stvarati novi. Ne lupaj.

Pazi na moje predvidjanje.

S'tim sto su ETH i BTC previse spori i skupi za transakcije, XRP ima ogromnu prednost da ih uskoro oboje prevazidje. Za nekoliko meseci.

markons82

Veoma poznat
Poruka
14.554
Ne.

Ripple (XRP) je fantastican. Sve oko njega valja.

Ripple (kompanije) je profesionalni tim, i resavaju ogromni problem u svetu. XRP je 100% kripto valuta, i to 100 puta brza od Bitkoina, i 1000 puta jeftinije su transakcije.

Mana im je sto njihov tim drzi 60% ukupnog XRPa, i to bas ne izgleda fer.

Sto se tice decentralizacije, XRP je decentralizovan dovoljno, a bice jos vise do tacke vise od Bitkoina.

Ukupna kolicina XRPa je zacementirana, i NE mogu se stvarati novi. Ne lupaj.

Pazi na moje predvidjanje.

S'tim sto su ETH i BTC previse spori i skupi za transakcije, XRP ima ogromnu prednost da ih uskoro oboje prevazidje. Za nekoliko meseci.
Ripple je TOKEN, znaci kreiran je clickom na dugme i ima ga 100 MILIJARDI, a to je previse!
Profesionalan tim, mora da se salis! Al je jebeni token, znaci ne kopaju ga ljudi vec se generise po potrebi a ako ti mislis da je normalno da VLASNIK ili kreator iste ima 20% onda nemamo o cemu dugom da pricamo.

Aposlutno niej dovoljno decentralizovan!

To ti mislis :) Stvoreni su klikom misa, tako da samo ti veruje u price da je to ok valuta i da ima buducnost, takvih Tokena je na stotine!

BTC je spor al ga ima daleko manje ( ako ne ulazis u decimale ), ETH je glupost koja nema pozadinu za toliku vrednost, isto kao i BTC a dokaz tome je da ako prodas 10-20 coina spucas cenu odmah a pitanje je koliko ce ti vremena trebati da prodas.

Poslednja izmena od moderatora:

Almsivi

Aktivan član
Poruka
1.937
Ne moze se stobom pricati, nema veze.

Ali jos mozes da pogledas s ove strane, na kraju nije ni bitno sta je dobar a sta los token/coin, najvaznije je da kupis kada je jeftinije, a prodas kada poskupi 1x, 2x, 3x, ili 10x.

Tacno je da ima na stotine razlicitih koina, i na svakom se moze ostvariti dobar profit, strpljenjem.

markons82

Veoma poznat
Poruka
14.554
Ne moze se stobom pricati, nema veze.

Ali jos mozes da pogledas s ove strane, na kraju nije ni bitno sta je dobar a sta los token/coin, najvaznije je da kupis kada je jeftinije, a prodas kada poskupi 1x, 2x, 3x, ili 10x.

Tacno je da ima na stotine razlicitih koina, i na svakom se moze ostvariti dobar profit, strpljenjem.
A sa tobom moze?

Sta nije tacno sto nisam rekao? Likovi napravili Ripple uzeli za sebe 20% ili 20milijardi, generise se po potrebi jednim klikom na pisa, tipa hocu 50k ok evo ti, znaci nije coin niti se kopa ima ga previse u opticaju i obicno sranje je.
Jedino zasto mu je skocila vrednost bila toliko je zato sto je i BTC skocio a samo u ovom mesecu, tj za nekih 2 nedelje vrednost mu je opala 3x

Naravno da je bitno da prodas po vecoj ceni nego po kojoj si kupio, al daleko vece sanse imas da zaradis pare na coin-u koji sada kupis za 5-20centi ( max 1$ ) i prodas kada cena skoci 100x sto se sa tim coin-ima desava cesto kada hoce skroz da ih zabiju

Almsivi

Aktivan član
Poruka
1.937
Poslednja izmena od moderatora:

markons82

Veoma poznat
Poruka
14.554
Samnom se moze. Stobom ne. Volis da se guras kao da si u pravu i kada POJMA NEMAS.

https://ripple.com/insights/top-9-frequently-asked-questions-ripple-xrp/

Obrazuj se, proucavaj, citaj, zainteresuj se.

A manje seri.

Citaj, ako Engleski znas, predpostavljam da znas.

https://ripple.com/insights/10-things-need-know-xrp/

https://zerpening.com/2017/12/29/ripple-xrp-debunking-mainstream-misconceptions/
Ti stvarno nemas pojma o cemu pricas, lupetas kao dete neko.

JEl si uposte i procitao sta pise. Likovi napracili sranje, odredili da ce da ga bude 100milijardi, dali 80% kompaniji a 20% zadrzali za sebe.

Ako vidis buducnost u tome, eto prodaj sve sto imas, kupi to sranje i cekaj da skoci na cenu na kojoj je sada BTC, bices milijarder. Hajde bas da te vidim...

Almsivi

Aktivan član
Poruka
1.937
Ma nije decije prepucavanje, ja sam ulozio dosta vremena u proucavanje i analiziranje ovoga. Znam bolje.

Ti stvarno nemas pojma o cemu pricas, lupetas kao dete neko.

JEl si uposte i procitao sta pise. Likovi napracili sranje, odredili da ce da ga bude 100milijardi, dali 80% kompaniji a 20% zadrzali za sebe.

Ako vidis buducnost u tome, eto prodaj sve sto imas, kupi to sranje i cekaj da skoci na cenu na kojoj je sada BTC, bices milijarder. Hajde bas da te vidim...
Da, 100 milijardi je zacementirano. Ne mogu da ga prave vise od toga, NE mogu jednim klikom misa da prave jos XRPa.

Tacno je da nekolicina njih imaju velike kolicine XRPa, isto kao sto je tacno da osnivac Bitkoina Satoshi Nakamoto licno ima 1 milion Bitkoina, sto je vise od 5%.
I 4% onih koji poseduju Bitkoin imaju 95% svih Bitkoina. Dok ostatak siromastva, koji su 96% imaju samo 5% Bitkoina. https://www.zerohedge.com/news/2017-09-19/cryptocurrency-concentration-just-4-own-over-95-bitcoin

Sto toliko guras stim da developeri Ripplea imaju ogromne kolicine. Svi osnivaci i developeri zadrze za sebe veliki postotak.

Buducnost XRPa je zagarantovana. Profesionalni su do jaja, strategija im je sam vrh, a vec su se udruzili sa preko 100 banaka i finansijskih insitucija.

Sto da prodam sve i kupim samo XRP. Kupio sam manju kolicinu i to je dovoljno.
Kad ima i stotine drugih dobrih koina. Rasporedim malo na nekih desetak koina, i samo cekam.

XRP nikad nece dostici cenu Bitkoina, ali ce moguce MarketCap dostici uskoro (sto znaci ukupna vrednost svih XRPa ce biti blizu ukupnoj vrednosti svih Bitkoina).
Ili prosto receno, XRP ce dostici cenu od 10 dolara za godinu, i do 100 dolara za nekoliko godina.

markons82

Veoma poznat
Poruka
14.554
Ma nije decije prepucavanje, ja sam ulozio dosta vremena u proucavanje i analiziranje ovoga. Znam bolje.

Da, 100 milijardi je zacementirano. Ne mogu da ga prave vise od toga, NE mogu jednim klikom misa da prave jos XRPa.

Tacno je da nekolicina njih imaju velike kolicine XRPa, isto kao sto je tacno da osnivac Bitkoina Satoshi Nakamoto licno ima 1 milion Bitkoina, sto je vise od 5%.
I 4% onih koji poseduju Bitkoin imaju 95% svih Bitkoina. Dok ostatak siromastva, koji su 96% imaju samo 5% Bitkoina. https://www.zerohedge.com/news/2017-09-19/cryptocurrency-concentration-just-4-own-over-95-bitcoin

Sto toliko guras stim da developeri Ripplea imaju ogromne kolicine. Svi osnivaci i developeri zadrze za sebe veliki postotak.

Buducnost XRPa je zagarantovana. Profesionalni su do jaja, strategija im je sam vrh, a vec su se udruzili sa preko 100 banaka i finansijskih insitucija.

Sto da prodam sve i kupim samo XRP. Kupio sam manju kolicinu i to je dovoljno.
Kad ima i stotine drugih dobrih koina. Rasporedim malo na nekih desetak koina, i samo cekam.

XRP nikad nece dostici cenu Bitkoina, ali ce moguce MarketCap dostici uskoro (sto znaci ukupna vrednost svih XRPa ce biti blizu ukupnoj vrednosti svih Bitkoina).
Ili prosto receno, XRP ce dostici cenu od 10 dolara za godinu, i do 100 dolara za nekoliko godina.

Nemam popjma odakle vadis te podatke al to je glupost, barem sto se tice Adresa koje poseduju BTC. Da znas kako da ih pratis lako bi nasao koliko se na kojoj nalazi, a koliko znam najvise sto neko ima ( tj na nekoj adresi ima je 200k ) sto je manje od 1% od ukupnog broja ( ne iskopanog ).

Zasto? Pa jednostavno, ti potenciars o tome da je decentralizovano a osoba koja je smislila poseduje 20%, coevce 20% od necega je ogromna kolicina, a BTC nikada nije bio premined ili je samo zanemarljiv broj bio, nikako 20% sto mi znacilo da on ima 4.2m BTC na svojoj adresi

To ne znaci nista, nesto cemu vrednost za 2 nedelje padne 3 puta je katastrofalno losa investicija. Jedini razlog zasto mu je skocila cena je zbog BTC-a isto kao i svom ostalim crypto valutama, probelm je taj da si za iste pare kupio i BTC kada je imao najvecu vrednost i XRP na jednom bi deloko vise, a i sam znas koja valuta je izgubila najvise.

Pa zato sto je hvalis na sva usta? ZAto sto ovde pricas kako je to buducnost? Zasto bi kupovao druge valute kada je buducnost XRPa zagarantovana? Zasto ne bi ulozio 30.000e u nju recimo i cekao da sa sadasnjih 1.4$ skoci na 1400$ ( recimo ) ima da 30k pretovoris u 30 miliona?

Pa market cap je obicno sranje, a to moze da dostigne samo zato sto postoji ogromna kolicina, u samom startu se zna broj i jedne i druge valute, jedne ima 21m druge 100milijardi.znaci ima ga oko 4800x vise ( mozda sam pogresio, ipak je kasno )
Druga stvar koja je bitna je da to nije coin vec token, drugim recima "dodjem ti" a samim tim nema neku vrednost jer takvih istih i slicnih ima previse.

Muad'Dib

Veoma poznat
Poruka
10.545
XRP nije token već native coin Ripple ledgera, najnaprednijeg, najrazvijenijeg, najbezbednijeg i najregulisanijeg interledgera trenutno.

Ripple ne može napraviti nove XRP-ove, količina je zakucana na 100 milijardi. Ripple ne može da izbaci svih 60 milijardi koje drži odjednom, jer postoji escrow kontrola.

Banke ne moraju da koriste XRP ali ako ga ne koriste neće iskoristiti punu snagu RippleNet interledgera, koji izuzetno žele da koriste. Koristiće ga, u to nema sumnje.

Možeš da ne voliš neku kriptovalutu, ali nije u redu da širiš lako proverive dezinformacije.

markons82

Veoma poznat
Poruka
14.554
XRP nije token već native coin Ripple ledgera, najnaprednijeg, najrazvijenijeg, najbezbednijeg i najregulisanijeg interledgera trenutno.

Ripple ne može napraviti nove XRP-ove, količina je zakucana na 100 milijardi. Ripple ne može da izbaci svih 60 milijardi koje drži odjednom, jer postoji escrow kontrola.

Banke ne moraju da koriste XRP ali ako ga ne koriste neće iskoristiti punu snagu RippleNet interledgera, koji izuzetno žele da koriste. Koristiće ga, u to nema sumnje.

Možeš da ne voliš neku kriptovalutu, ali nije u redu da širiš lako proverive dezinformacije.
XRP je ICO to mi je dovoljan razlog da se klonim takvog coin-a/token-a. KAda neko napravi nesto i zadrzi za sebe 20milijardi onda mi je dovoljan razlog da ne uzimam tako nesto u obzir.

Nisam ni rekao da moze napraviti nove vec da moze da izbaci nove ( od tih 100milijardi ) po potrebi, tipa hocu toliko, evo ti. escrow kontrola ukljucuje trecu osobu ( tj osobu koja potvrdjuje da su ispunjeni uslovi za trgovinu/razmnu ili sta vec ) , kakve veze ima sada to. Ako hoces da kupis 500.000XRPa mozes bez ikakvog problema. A trenutno imas u "opticaju" oko 40milijardi XRP-a to je skoro koliko imas u opticaju dolara u papirnoj valuti ( mislim na sve apoene koji se generalno koriste ).

A zasto bi zeleli da koriste? Ako to mislis i ako i ti vidis buducnost zasto ne kupis i ti nekih 100k i sedis na njima, ja da apsolutno verujem u buducnost necega ulozio bh sve sto imam i narednih 2-3 godine ziveo kao crkveni mis a posle 3-4 decenije ( ako imam srece ) ziveo kao bubnreg u loju. Eto ti nacin kako da 100k investicviju pretvoris u 10m ( pod uslovom da skoci na 140$ ) ili vise.

Sta je tu dezinformacija? XRP se ne kopa, znaci nema neke znacajne kontrole, nema razliek izmedju njega i vecine ICOa, zacementirali brojku na 100milijardi, a zadrzali za sebe 20%, bog te **** kao drzava kada uzima PDV, i ti ne vidis probelm u tome? Nije ti dovoljan pokazatelj to da mu je cena za 10tak dana od najvece koju je imao pala 3x, odnosno 300%?

Muad'Dib

Veoma poznat
Poruka
10.545
Ripl tj XRP je jedini na;in da banke i ostale finansijske institucije koje će koristiti RippleNet interledger izbegnu counterparty risk i nostro/vostro račune. Izguglaj.

Ja sam u XRP investirao kada je bio na nivou 15-20 centi i vrlo sam zadovoljan svojom investicijom. Pogledaj malo dalje od mesec dana i videćeš da je ripl imao veći rast i od BTCa i od ETHa.

Svoje xrp-ove nisam prodao na 3$, neću ih prodati ni na 10$. Ipak, to nije jedina valuta u koju sam uložio iz jednostavnog razloga što postoji veliki broj kvalitetnih perspektivnih projekata i nema potrebe da "stavljam sva jaja u jednu korpu". Dok smatram da mi sa ovog nivoa xrp može doneti 50x dobit, tražim neke druge projekte koji mogu da mi donesu 100x i više, ima ih.

markons82

Veoma poznat
Poruka
14.554
Ripl tj XRP je jedini na;in da banke i ostale finansijske institucije koje će koristiti RippleNet interledger izbegnu counterparty risk i nostro/vostro račune. Izguglaj.

Ja sam u XRP investirao kada je bio na nivou 15-20 centi i vrlo sam zadovoljan svojom investicijom. Pogledaj malo dalje od mesec dana i videćeš da je ripl imao veći rast i od BTCa i od ETHa.

Svoje xrp-ove nisam prodao na 3$, neću ih prodati ni na 10$. Ipak, to nije jedina valuta u koju sam uložio iz jednostavnog razloga što postoji veliki broj kvalitetnih perspektivnih projekata i nema potrebe da "stavljam sva jaja u jednu korpu". Dok smatram da mi sa ovog nivoa xrp može doneti 50x dobit, tražim neke druge projekte koji mogu da mi donesu 100x i više, ima ih.
Ja sam BTC kopao kada se mogao da kopa procesorom, pa sta onda? Ulozio si kada je bio 20-50centi, lepo ja sam ulozio u neke coin-e kada su bili 5centi pa su sada 1-2$ i jos ih nisam prodao niti nameravam jos da ih prodam. Nisam ni rekao da nije imao najveci rast u poslednjih mesec dana, vec sam rekao da je imao najveci pad od tih valuta koje su pomenuo, sto je samo dokaz koliko je malo potrebno da se neka valuta spuca, to isto vazi i za BTC i ETH odnosno koliki je bubble u putanju.
BTC je pao za 9k dolara XRP sa najvece vrednosti za nekih 2$ mozda i vise ( nisam gledao koja mu je danas cena ). Razlika jeste velika al procentualno XRP je daleko vise izgubio.

Sve je to lepo, al kada verujes u nesto i apsolutno si siguran u buducnost necega zasto ulazes u druge stvari koje imaju manje sansi za uspeh i veci su investicioni rizik?

Inace da li si znao da po nasem zakonu ( ako si iz Srbije ) nije ti dozvoljeno da trgujes na berzi ukoliko nemas brokersku dozvolu?

Muad'Dib

Veoma poznat
Poruka
10.545
Haha, pa neverovatno. Kako ti obrćeš da bi dokazao svoje.

Gledajmo realno:
rast u poslednja 3 meseca: xrp 6.7x, eth 4x, btc 2x
rast u poslednjih 6 meseci: xrp 8x, eth 6x, btc 4x
rast u poslednjih 12 meseci: xrp 210x, eth 115x, btc 12.3x

Dakle xrp je daleko ispred druge dve valute po rastu, a za to postoji vrlo dobar razlog. Znam da ga mineri mrze jer ne mogu da to iskoriste, ali su činjenice jasne i neutralne. Ja volim da ulažem u više projekata a ne samo u jedan, koliko god on bio dobar. Preko pola kapitala mi je u xrp, ostatak sam rasporedio u petnaestak drugih valuta, to dovoljno govori o mojoj sigurnosti i stavu.

markons82

Veoma poznat
Poruka
14.554

Gledajmo realno:

Dakle xrp je daleko ispred druge dve valute po rastu, a za to postoji vrlo dobar razlog. Znam da ga mineri mrze jer ne mogu da to iskoriste, ali su činjenice jasne i neutralne. Ja volim da ulažem u više projekata a ne samo u jedan, koliko god on bio dobar. Preko pola kapitala mi je u xrp, ostatak sam rasporedio u petnaestak drugih valuta, to dovoljno govori o mojoj sigurnosti i stavu.
Nista je ne obrcem. Imas coin-e kojima je vrednost skocila 500x i vise, recimo Supercoin-u i to za mesec dana, a danas vredi 10x manje.....
I to je upravo ono o cemu ti pricam, napumpana vrednost i nista drugo,

BTC je imao stalan rast ( sa manjim padovima ) od oktobra 2015 pa dok nije dosao do 20k i onda zveknuo. Sta ti to govori kada se cena napumpa sa 2000$ na 20000$ za kratko vreme, sta ti govori to da sa 100 coina ili manje mozes da spucas cenu za 5% i mozda vise ( na berzi mislim ).

Sta je tebi tu jasno osim podatka da nemoze da se kopa, ima ga 100milijardi, vlasnici imaju 20% marketa, tj celog coin-a, da mu je vrednost za 2 nedelje pala 3x i da je izgubio oko 2.5x obim trgovine za isto vreme, znaci skoro 8 puta manje para je obrnuto njime za 24 casa nego kada je imao najvecu vrednost?

Pazi svaki coin moze da bude next big thing na par dana, nedelju dana ili mesec dana, BTC je u celoj prici jako, jako dugo. Jeste da ima mane, jeste da je spor al ga ima daleko manje ( skoro 5000x ), bolju anonimnost nudi, vise je decentralizovan, nema abnormalan premined kao XRP, ima veci obim trgovine sa daleko manim postojecim coin-ima.

To nista ne govori o potencijalu ili buducnosti vec samo o tome da ti verujes u nesto sto ne mora da bude tacno. Lepo je to sto ti volis da ulazes u vise stvari al to opet negira ono sto pricas a to je da ako verujes apsolutno u nesto, da ce mu buducnost biti svetla i da ce vredeti 50-100x vise nego sto vredi sad onda nema sta da ulazes u druge projekte, odnosno coin-e.

Muad'Dib

Veoma poznat
Poruka
10.545
Ne možeš da porediš valutu koja je godinama u vrhu liste i vredi više desetina milijardi sa nekim tamo random šitkoinom kakvih je na stotine. Ako pogledaš top valute xrp je najviše rastao u dužem vremenskom periodu, a ti ga procenjuješ na osnovu poslednje tri nedelje jer si neobjektivan. XRP je u ovoj priči takođe vrlo vrlo dugo, proveri, iznenadićeš se koliko. Duplo duže nego ethereum npr. Sama firma i koncept su stariji i od bitkoina.

Opet sa pitanjem "ako je tako dobar zašto investiraš u ostale"? Zato što je to prvo pravilo investiranja, eto zato. Ne želim da budem slepi vernik u jedan coin, želim raznovrsnost. Preko pola novca mi je u xrp sa dobrim razlogom.

markons82

Veoma poznat
Poruka
14.554
Ne možeš da porediš valutu koja je godinama u vrhu liste i vredi više desetina milijardi sa nekim tamo random šitkoinom kakvih je na stotine. Ako pogledaš top valute xrp je najviše rastao u dužem vremenskom periodu, a ti ga procenjuješ na osnovu poslednje tri nedelje jer si neobjektivan. XRP je u ovoj priči takođe vrlo vrlo dugo, proveri, iznenadićeš se koliko. Duplo duže nego ethereum npr. Sama firma i koncept su stariji i od bitkoina.

Opet sa pitanjem "ako je tako dobar zašto investiraš u ostale"? Zato što je to prvo pravilo investiranja, eto zato. Ne želim da budem slepi vernik u jedan coin, želim raznovrsnost. Preko pola novca mi je u xrp sa dobrim razlogom.
Pazi ja samo cekam kako ce se zavrsiti tuzba izmedju Ripple-a i R3.

Slazem se da je to prvo pravilo, al vi ovde svi slepo verujete u buducnost XRP-a pa moje pitanje ima smisla....

Almsivi

Aktivan član
Poruka
1.937
Slazem se da je to prvo pravilo, al vi ovde svi slepo verujete u buducnost XRP-a pa moje pitanje ima smisla....
Reko bith da je XRP zagrantovan, kada su se Ripple udruzili sa 100 + kompanija i banaka. Nemozes to da ignorises. Ogromne kompanije ne bi radili snjima da su samo "scam".

ETH i BTC mi smrde kao na vise slepo ulaganje. BTC je beskoristan dok ne poprave njegovu brzinu i cene transakcija. ETH slicno.

Ne da mi se mnogo raspravljati. Ovo nije religija, pa da se svadjamo cij je Bog veci, Jahve ili Allah. :)

- - - - - - - - - -

Gledajmo realno:

Slicno sam i ja napravio. Samo se kajem sto nisam prodao XRP na 3$, pa da posle kupim na 1$.

Ali svejedno sam ostvario od pocetka barem 5x profita. I rasporedio jedan deo na barem 15 koina. I nije me mnogo briga ako nekoliko tih koina kompletnu propadnu, kada oni koji uspeju ce da odrade svoje. :)

markons82

Veoma poznat
Poruka
14.554
Reko bith da je XRP zagrantovan, kada su se Ripple udruzili sa 100 + kompanija i banaka. Nemozes to da ignorises. Ogromne kompanije ne bi radili snjima da su samo "scam".

ETH i BTC mi smrde kao na vise slepo ulaganje. BTC je beskoristan dok ne poprave njegovu brzinu i cene transakcija. ETH slicno.

Ne da mi se mnogo raspravljati. Ovo nije religija, pa da se svadjamo cij je Bog veci, Jahve ili Allah. :)

- - - - - - - - - -

Slicno sam i ja napravio. Samo se kajem sto nisam prodao XRP na 3$, pa da posle kupim na 1$.

Ali svejedno sam ostvario od pocetka barem 5x profita. I rasporedio jedan deo na barem 15 koina. I nije me mnogo briga ako nekoliko tih koina kompletnu propadnu, kada oni koji uspeju ce da odrade svoje. :)
Cena transakcija? Covece pa jel ti opste imas pojma kolika je cena transakcija? Bbanke ti uzimaju nekoliko puta vise, na 1BTC, uglavnom na cetvortoj decimali je cena transakcije ( preko menjacnice ) , sto je manje od 1% i tebi je to mnogo? Koga ti zezas

- - - - - - - - - -

- - - - - - - - - -

Cena transakcija? Covece pa jel ti opste imas pojma kolika je cena transakcija? Bbanke ti uzimaju nekoliko puta vise, na 1BTC, uglavnom na cetvortoj decimali je cena transakcije ( preko menjacnice ) , sto je manje od 1% i tebi je to mnogo? Koga ti zezas, kada je bio 20k dolara platio bi oko 40-50$

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.