Kriminal je toliko opao u Holandiji da moraju da uvoze zatvorenike

@RužnaKoLopov bi isto malo trebala iza rešetaka, jako je zločesta.
@Nina isto, da malo vidi kako izgleda robijaški život.
Pa i onaj političko korektni kuvar @Sizif, da svoje vještine malo izbrusi u zatvorskoj kuhinji.
Onda recimo @Kćerka Direktora Cirkusa, zatvor plače za takvima.

cat124.jpg


🐈
 
Uzgred, primetila sam u Briselu da su vozači auta vrlo spori i oprezni u gradu. Ono neki extra crni auto prilazi polako pešačkom, ja čekam da prođe i projuri, a on mene čeka da prođem.. tako mnogo puta.
Опрезни јер су велике казне као у Холандији. Бициклиста као мува а заштићени као бели медведи.
Највише волим бициклом на посао.. Уживанција возити.
 
Aj sto je istorija, nego sto su cifre smesne, s obzirom da Holandija danas ima samo od luke Roterdam preko 700 miliona evra čiste neto zarade godišnje.
I to je zarada drzave, koja je vlasnik luke, a o zaradama spediterskih firmi, logistickih firmi, radnika, i tako dalje da ne govorim, cifre prelaze BDP Srbije :D

Ovo kazem cisto kao poredjenje koliko su trivijalne te cifre koje se pominju kroz tu istoriju, kada neko hoce da kaze da su bogastvo stekli trgovinom robova.

Stekla je i Srbija ogromno bogatstvo u 19. veku trgovinom svinja (bili smo najveci izvoznici na svetu), ali smo sacuvali ništa.

Holanđani su izuzetno vredni i radni ljudi, organizovani, odgovorni, i država im je jaka samo zato što su oni takvi.

Što se tiče kriminala, ja ne znam zašto bi se neko u zapadnoj Evropi uopšte bavio kriminalom kad posla ima koliko hoćeš a od poštenog rada može lepo i bez stresa da se živi :D
Amateri za kriminal level pro.
 

Back
Top