Kreditni biro

Jecaa1

Početnik
Poruka
2
Postovani, imam jedno pitanje..
Imala sam kredit u Telenor banci, rata je bila 5000 din, novac sam uplatila na racun, ali nisam uradila interni prenos. Kada sam otisla da zatvorim racun, rekli su mi da imam dugovanje, iskreno, znajuci da imam novac na racunu, malo sam se iznenadila...uradila sam taj prenos, ugasila racun, karticu i dobila potvrde, medjutim sada imam problem, jel se to pojavilo u kreditni biro.
Da li postoji mogucnost, da se to nekako ispravi, izbrise, jel usled nedovoljno informacija, mislila sam da banka sama povlaci novac za kredit.!?
Hvala na odgovorima.
 
Postovani, imam jedno pitanje..
Imala sam kredit u Telenor banci, rata je bila 5000 din, novac sam uplatila na racun, ali nisam uradila interni prenos. Kada sam otisla da zatvorim racun, rekli su mi da imam dugovanje, iskreno, znajuci da imam novac na racunu, malo sam se iznenadila...uradila sam taj prenos, ugasila racun, karticu i dobila potvrde, medjutim sada imam problem, jel se to pojavilo u kreditni biro.
Da li postoji mogucnost, da se to nekako ispravi, izbrise, jel usled nedovoljno informacija, mislila sam da banka sama povlaci novac za kredit.!?
Hvala na odgovorima.
Ne briše se, ali ti si na kraju otplatila kredit, je li tako? Nema prepreka da uzmeš drugi ako si zbog toga pitala.
 
Kreditni biro automatski unosi pribeležbu i briše pribeležbu po isteku 3 godine, dotle se ništa ne može uraditi. Ja sam upao u taj problem zbog samo 150 dinara neplaćenog održavanja računa od 1 mesec i čekao sam 3 godine da mi se pribeležba izbriše. Zbog toga sam propustio izuzetno povoljan potrošački kredit jer pribeležba važi za sve banke kao blokator kreditiranja.
 
Bro dokumenata kako bi se dobio stmbani kredit

  • Dve popunjene i overene administrativne zabrane,
  • Potvrda o zaposlenju i visini prosečne oporezovane zarade za poslednjih nekoliko meseci,
  • Izvod iz matične knjige rođenih ukoliko ste kupac prvog stana i želite oslobađanje od plaćanja poreza,
  • Dve popunjene i overene administratitivne zarade za solidarnog dužnika,
  • Uverenje o državljanstvu kupca,
  • Uverenje o državljanstvu za bračnog partnera ako ste kupac prvog stana,
  • Izvod iz matične knjige venčanih kupca,
  • Izvod iz matične knjige rođenih za dete ukoliko ste kupac prvog stana,
  • Predugovor,
  • Dokaz o vlasništvu nepokretnosti,
  • Overena izjava u sudu supružnika vlasnika nepokretnosti na koju se stavlja hipoteka,
  • Fotokopija lične karte suvlasnika uz uvid originala,
  • Fotokopija lične karte založnog dužnika uz uvid originala,
  • Polisa osiguranja od osnovnih rizika,
  • Procena vrednosti nekretnine,
  • Zahtev za upis hipoteke,
  • Založna izjava,
  • Izjava o neposedovanju nekretnine u celosti za supružnika kupca,
  • IKPS-PPAP izjava kupca da kupuje prvi stan za sebe,
  • PPI4 obrazac poreske prijave,
  • Overena fotokopija ugovora o kupoprodaji-poklonu,
  • Overena fotokopija lične karte kupca i potvrda o prebivalištu za članove porodice kupca prvog stana,
  • Dve overene fotokopije Ugovora o kupoprodaji...

A verovatno još neki pride kada se krene sa procedurom

Pride još par termina sa kojim će se tražilac suočiti

  • NKS (Nominalna kamatna stopa po kojoj se vrši obračun mesečnih rata)
  • EKS (Kamatna stopa u kojoj su obračunati svi troškovi kredita)
  • Euribor (Euro Interbank Offered Rate-kamatna stopa po kojoj Evropske banke vrše pozajmice u Eurima)
  • IKS (Kamatna stopa po kojoj se obračunava kamata na vaš dug)
  • Libor CHF (London Interbank Offered rate-kamatna stopa po kojoj banke vrše pozajmicu u švajcarskim francima na Londonskom tržištu)
  • Vlasnički list (Ovo je dokument koji se na zahtev dobija u katastru ili sudu)
  • Založna izjava (Izjava vlasnika stana dokument je koji se overava u nadležnom sudu)
  • Hipoteka (Založno pravo na nepokretnost koje ovlašćuje poverioca)
  • Hipoteka prvog reda (Hipoteka koja se uspostavlja na nekretninu koja nema drugih tereta)
  • Administrativna zabrana (Obustava koja se obezbeđuje od plate, a koja banci garantuje naplatu potraživanja)
  • Vinkulacija polise osiguranja (Ustupanje prava na isplatu osiguranog iznosa na banku u slučaju nastanka štete)
  • NKOSK (Nacionalna korporacija za osiguranje stambenih kredita)
  • Kreditna sposobnost (osnovni uslov za kreditnu sposobnost je da ste zaposleni na neodređeno vreme)
  • Menica (bezuslovni pismeni nalog izdavaoca menice upućen drugom licu)
  • Subvencija za mlade (Državna subvencija za starije od 23 godine i mlađe od 45 godina koji su stalno zaposleni)
  • Procena vrednosti nekretnine (Procena vrednosti nekretnine koja se želi kupiti ne sme biti starija od 6 meseci)
  • Preliminarno odobrenje kredita (Pre preliminarnog odobrenja potrebno je u banku predati sledeće: potvrda o zaradi, autorski ugovori, administrativne zabrane...)
  • Isplata kredita (Po osnovu ugovora o kupoprodaji nekretnine isplata kredita vrši se na račun banke prodavca nekretnine)
  • Prevremena otplata kredita (mogućnost koju odobrava banka na zahtev klijenta ali uz plaćanje „penala“ koji iznose od 1% do 3%)

Kredit je stvarno zlo, ali ko mora šta da radi!
 
Poslednja izmena od moderatora:

Back
Top