Birokratija

Meliot

Elita
Poruka
17.016
U životu jedino imam bojazan od psihopata i birokrata. Lečenje je u Srbiji besplatno za sve njene građane ukoliko su nezaposleni, ali samo ako se iznova i iznova prijavljuješ na birou za zapošljavanje čekajući velike redove. Koja je to logika? Pespotrebna birokratija, rak rana svakog modernog društva. Vaša iskustva sa njom?
 
U životu jedino imam bojazan od psihopata i birokrata. Lečenje je u Srbiji besplatno za sve njene građane ukoliko su nezaposleni, ali samo ako se iznova i iznova prijavljuješ na birou za zapošljavanje čekajući velike redove. Koja je to logika? Pespotrebna birokratija, rak rana svakog modernog društva. Vaša iskustva sa njom?

Мислим да не мораш да се пријављујеш на биро да би оверио књижицу.
 
U životu jedino imam bojazan od psihopata i birokrata. Lečenje je u Srbiji besplatno za sve njene građane ukoliko su nezaposleni, ali samo ako se iznova i iznova prijavljuješ na birou za zapošljavanje čekajući velike redove. Koja je to logika? Pespotrebna birokratija, rak rana svakog modernog društva. Vaša iskustva sa njom?
Странка Доста је било је предлагала укидање овере здравствених књижица.

Међутим, Срби више воле оне који се бусају у патријотске груди.



Доста је било je предвидео и здравствено осигурање за све грађане без обзира на радни статус, укидање овере здравствних књижица за све грађана као и постепено укидање доприноса за здравство и прелазак на буџетско финансирање. Део предлога је и повећање буџета здравства за 10 милијарди динара.

https://dostajebilo.rs/blog/2017/12...a-zdravstveno-za-sve-smanjenje-nameta-na-rad/
 
Pa gde da overiš knjižicu onda? To se tamo overava ako je lice nezapošljeno. Mislim da je tako.

Биро је

Национална служба за запошљавање (Ратка Вукићевића)

Здравствена књижица се оверава у

Републичком фонду за здравствено осигурање (Пријездина).
 
Странка Доста је било је предлагала укидање овере здравствених књижица.

Међутим, Срби више воле оне који се бусају у патријотске груди.



Доста је било je предвидео и здравствено осигурање за све грађане без обзира на радни статус, укидање овере здравствних књижица за све грађана као и постепено укидање доприноса за здравство и прелазак на буџетско финансирање. Део предлога је и повећање буџета здравства за 10 милијарди динара.

https://dostajebilo.rs/blog/2017/12...a-zdravstveno-za-sve-smanjenje-nameta-na-rad/
Doprinose za zdravstvo plaća poslodavac tako da to bi to bio samo jedan vid poreske olakšice za poslodavce. Ali ovo drugo (overavanje zdravstvenih knjižica za nezaposlena lica i besomučno javljanke u birou na 3 meseca) je samo birokaratsko iživljavanje tih istih birokrata i ništa više.
 
Doprinose za zdravstvo plaća poslodavac tako da to bi to bio samo jedan vid poreske olakšice za poslodavce. Ali ovo drugo (overavanje zdravstvenih knjižica za nezaposlena lica i besomučno javljanke u birou na 3 meseca) je samo birokaratsko iživljavanje tih istih birokrata i ništa više.

Кад је у Црној Гори укинут допринос за здравствено осигурање, истог тренутка су плате повећане.
 
Здравствена књижица се оверава у

Републичком фонду за здравствено осигурање (Пријездина).
Treba ti potvrda iz biroa za zapošljavanje da si nezaposlen pa sa tim ideš u Republički fond za zdravstveno osiguranje. I to na svaka 3 meseca. A redovi puni jer većina tim povodom dolazi. Birokratija samo i ništa više od toga. Birokratija radi birokratije.
 
Treba ti potvrda iz biroa za zapošljavanje da si nezaposlen pa sa tim ideš u Republički fond za zdravstveno osiguranje. I to na svaka 3 meseca. A redovi puni jer većina tim povodom dolazi. Birokratija samo i ništa više od toga. Birokratija radi birokratije.
Pored toga, pravo na overu zdravstvene knjižice za nezaposlene imaju i nezaposleni koji žive sa primanjima ispod cenzusa propisanog odgovarajućim pravilnikom, pri čemu za ostvarivanje prava nije preduslov prijava kod NSZ.
https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2023&mm=07&dd=04&nav_category=12&nav_id=2360605
 
U životu jedino imam bojazan od psihopata i birokrata. Lečenje je u Srbiji besplatno za sve njene građane ukoliko su nezaposleni, ali samo ako se iznova i iznova prijavljuješ na birou za zapošljavanje čekajući velike redove. Koja je to logika? Pespotrebna birokratija, rak rana svakog modernog društva. Vaša iskustva sa njom?
naša birokratija je zla i pohlepna (ogradjujem se da je to moje iskustvo - u zagradi)
 

Back
Top