Kravata

ALTEC

Aktivan član
Poruka
1.379
Nosite li ih? Da li vas dave?
Da li ih izbegavate ili se jednostavno divite svojoj eleganciji jer one tako mogu dobro da chuche ponekad?
Imate li problema sa vezivanjem istih?
Koliko nacina vezivanja znate: obican, windsor, polu windsor....?
ajmo malo musku temu da raspalimo ovde!
 
Prvi, jedini, i do daljnjeg poslednji (hm...) put da sam stavio to parche tkanine oko vrata bilo je prigodom maturske vecheri. Pa chak ni to veche se nije zadrzhala na meni duzhe od 15-ak minuta.

Ne sluzhi nichemu, nije ni lepa, i iz potpuno nejasnih razloga se povezuje sa "svechanim oblachenjem".

Kravatu treba ostaviti duboko u istoriji, tamo gde su vec perike i josh neki slichni besmisleni odevni predmeti.
 
Eeee, Žuto pile, sad si me razočarao...:???:
Oblačenje spram prilike, pa i kravata. Ali, ako je ne znaš nositi, onda je ne stavljaj- slažem se.Al' baš u istoriju...
 
Neverovatno koliko procentualno muskaraca ne voli da nosi kravatu..i kada ih pitate zasto..odgovor je u vecini ..steze..Sastavni je deo muskog oblacenja uz odelo..Licno volim leptir masnu.na primer zute boje.uz smoking...kravata nije 100% odraz elegancije ..fino odelo..sa kosuljom koja je raskopcana na ona dva dugmeta uz vrat..bez kravate..uz kozni kais i cipele ..je isto tako elegantno..i na kraju ovog mog truc truc ..volim vas i sa kravatom i bez nje...ustvari volim vas bez icega na sebi ..najvise..:p
 
Neverovatno koliko procentualno muskaraca ne voli da nosi kravatu..i kada ih pitate zasto..odgovor je u vecini ..steze..

Besmislena je, simple as that. Chist konformistichki formalizam. JEZHIM se od takvih stvari.


fino odelo..sa kosuljom koja je raskopcana na ona dva dugmeta uz vrat..bez kravate..uz kozni kais i cipele ..je isto tako elegantno

to je vec malo bolje ;)
 
Nosite li ih? Da li vas dave?
Da li ih izbegavate ili se jednostavno divite svojoj eleganciji jer one tako mogu dobro da chuche ponekad?
Imate li problema sa vezivanjem istih?
Koliko nacina vezivanja znate: obican, windsor, polu windsor....?
ajmo malo musku temu da raspalimo ovde!

Nosim i ne davi me.
Ne izbegavam ih, vec ponekad uz odelo na kosulju nosim kravatu a ponekad ne, zavisno od prilike.
Nemam problema sa vezivanjem i vezem ih na sve i jedan nacin koji si naveo :)
Leptir masnu i tuxedo prezirem. :D
 
Zanimljivo je da su u Italiji proslog leta doneli zakon da se u toku jula i avgusta sluzbenici ne moraju prisiljavati da nose kravate ukoliko temperatura to ne dozvoljava i ako prostorije nisu klimatizovane...
Naime, prilikom nosenja kravate, ljudi imaju subjektivan utisak da je temperatura okoline za 3 stepena visa nego sto je zaista tako, a to u letnjim mesecima moze zaista da smeta!
 
...знам сва 3 начина везивања, а носио једном...:lol:...и ко зна кад следећи пут. ОК можда на неком маскенбалу или манифестацији сличног карактера...:)
 
– Kravata je falusni simbol – kaže ozbiljno Neven. – To je najbolji poklon muškarcu u trenutku zavođenja, vrpca koja u podsvesti žene služi da veže muškarca za sebe. Ona je kao ular. Osvajačice to vrlo dobro znaju. U kravati vide događaj, ples, zgaženu trešnju...

Baš zato je Neven Vrgoč kravatu uramio u sliku i prekrio je crnim velom. Ispod piše: "Mnogo intimna kravata", a nešto sitnijim slovima "Saopštava se samo posebnim pismom". U koverti pored je kratka poruka: "Veži me ovom kravatom".

ne znam nevena, al` ajde.
 
ja znam jednog nevena, al to nije taj

e.. ja nikad nisam razvezala kravatu... sve mi se čini da verovatno i neću.. ne znam kako se osećam povodom toga..

pjafe, a šta misliš o broševima i nakitu inače. ženskom. jel ti i to besmisleno? (ne bacam hejt, lepo pitam, časna reč)
 
Parka, je l' ovo hejt?

Nakit je LEP. Sam po sebi mozhe da predstavlja umetnichko delo, pa kad se stavi na zhenu onda i nju chini lepshom, logichno. Dakle, svrha mu je estetska.
Kravata je deo neke forme, a svi napori dizajnera su da tu formu uchine koliko-toliko podnoshljivom. Ali na kraju, uprkos svemu, kravata NIJE LEPA. To shto se zhene lozhe na kravatu okachenu oko mushkarca nema veze sa njenim estetskim potencijalom. Ja sam zaista ubedjen da ce jednog dana, u nekoj buducnosti, kravate prestati da postoje. I to tako shto ce jednostavno prestati da budu SIMBOL ("ozbiljan sam, odrastao, uspeshan, sav sam po PS-u"). Kada noshenje kravate izgubi takvu konotaciju ljudi ce se pitati shta im je u proshlosti bilo pa da su svi masovno nosili to sranje.
 
LePjafe druže
složićemo se valjda
o ukusima se ne raspravlja
da odmah otklonim dilemu
ni ja ne nosim kravate
može mi se
ali ne slažem se da će nekad
a siguran sam da neće skoro nestati kao modni detalj
 
ne znam.. ja baš verujem da o ukusima treba raspravljati i stalno ih preispitivati. na kraju krajeva čini mi se da se razmišljanjem/nerazmišljanjem i formira dobar/loš ukus. (ne vredi raspravljati o zakonima fizike npr, oni su takvi kakvi su, i tu nema mnogo priče)

dalje
pjafe, ne bih se složila da kravata sama po sebi NIJE LEPA. mislim da je razlog iz koga je nekima privlačna, a nekima odbojna baš ta konotacija o kojoj govoriš.
 
Ja sam zaista ubedjen da ce jednog dana, u nekoj buducnosti, kravate prestati da postoje. I to tako shto ce jednostavno prestati da budu SIMBOL ("ozbiljan sam, odrastao, uspeshan, sav sam po PS-u"). Kada noshenje kravate izgubi takvu konotaciju ljudi ce se pitati shta im je u proshlosti bilo pa da su svi masovno nosili to sranje.
Slazem se da kravate polako gube ulogu obaveznog dela garderobe. I slazem se da su nepotrebne i besmislene.
Nerado nosim kravatu i ne secam se kad sam je poslednji put vezao. Verovatno toliko davno, da sam sad, kad sam konacno kupio novo odelo jer ce mi sigurno nekad zatrebati, a staro je toliko staro da je izaslo iz mode - morao da se prisecam kako se taj cvor uplice.

Ali ne mislim da ce kravate, kao i gotovo isto toliko besmisleni sako ili odela, u blizoj buducnosti nestati iz vidokruga.
Verovatno ce se samo nositi u sve manjem broju prilika, ali ce jos dugo, dugo ostati kao deo odore koja se nosi u posebnim situacijama. Recimo na najvaznijim poslovnim sastancima i susretima na najvisem nivou - otprilike kao one tunike i perike u sudnicama, ili frak na zapadnjackom vencanju.

@Maslachak
Neven je legenda.
Pravi kravate ceo zivot. Jos sedamdesetih godina je pravio kravate za najvece svetske face, u neku ruku taj zanat digao na nivo umetnosti i postavio nove smernice u prezentaciji proizvoda kod nas.
 
ja mislim da bas o zakonima fizike vredi raspravljati.. al ko mene pita

ja sigurno ne, kada pozelim da se.... konsultujem sa tobom.. :lol:

heh vidi Julijana... :D recit i koncizan kao i uvek... cao! :D

elem, ne volim nijedan vid uniformisanja... osim ako je u seksualne svrhe... recimo ne bih imao nista protiv da me Kucka veze kravatom za krevet i maksimalno izdominira... :lol:
 
Ni ne govorim o blizoj buducnosti.

dalje
pjafe, ne bih se složila da kravata sama po sebi NIJE LEPA. mislim da je razlog iz koga je nekima privlačna, a nekima odbojna baš ta konotacija o kojoj govoriš.
To je obichna deltoidna povrshina sa (najchesce) modularnom texturom. Kao isechena sa wallpaper-a. (U ovo ne spadaju Minimaxove kravate sa pajom patkom i sl.)
Mozhda se to i mozhe nazvati lepotom, ali prilichno natezhe taj pojam.
 
e, a jeste primetili kako difovac strašno liči na borg?
To je obichna deltoidna povrshina sa (najchesce) modularnom texturom. Kao isechena sa wallpaper-a. (U ovo ne spadaju Minimaxove kravate sa pajom patkom i sl.)
Mozhda se to i mozhe nazvati lepotom, ali prilichno natezhe taj pojam.
bah, krenula sam nešto pametno da odgovorim, a onda pomislim "čemu, kad i tako mrzim kravate.." =/

Znači postoji realna paralela onome kako moj ćale naziva Windows..... to nisam znala :)

Samo doda F na kraju, to već zbunjuje.....
ček, ček, kako kaže? vindouzf?stvarno zbunjuje...
 
Kad bi moj decko stavio kravatu, i obukao lepu belu kosulju, to bi znacilo da ne mogu da ga dohvatam, i tako da ga guzvam, a ja bih bila u iskusenju da mu odvezem kravatu svaki put kad se zateknemo sami.
 

Back
Top