KRALJEVO-Cudan grad

Milica BG:
onda ne bi trebalo da se obazires na kraljevcane uopste.... tu si samo povremeno i uzivaj ako ikako mozes bez obaziranja na price drugih...



Original postavio Warlord
J*bi ga. Da znam na koga mislis, mozda bih imao nesto da dodam...
[/QUOTE=$iki]
Uostalom,
ja se licno (vec dugo) ne obazirem na to.
 
Ovde svako svakog mrzi.

Svako se svakom mesa u zivot.

Svako svakog ogovara.

Svako je na svakog ljubomoran.

Svako svakom nesto pametuje.


Imam utisak da je ovo grad mrznje i netolerancije a o Demokratiji da i ne govorim.


Sta se to desava sa ovim gradom?

Umeju li ljudi ovde da zive svoje zivote?

Ili to dominira uspavana svest kod gradjana ovog grada?

Zao mi je sto je tako,

ali mi nije jasno zasto je to tako.

Provincija-Malogradjanstvo ili?


Ostavite komentare.

Краљево...много леп град
 
ja ne znam kakav je to mentalitet ovoga grada
ja ne znam ni da li je ovo uopste grad...

ja nisam kraljevcanka, pa mozda pre uocim kakav mentalitet ima KV. kakvog su mentaliteta ljudi u KV ne mogu da komentarisem (nemam lose misljenje). Kraljevo grad ima jedan mentalitet, a okolna sela drugi. KV jos nema status grada, bar ja nisam cula za to, ali ce ga mislim brzo dobiti. mi nemamo puno gradova, sve su to opstine, osim BG, NS,NI,KG.
 
ja nisam kraljevcanka, pa mozda pre uocim kakav mentalitet ima KV. kakvog su mentaliteta ljudi u KV ne mogu da komentarisem (nemam lose misljenje). Kraljevo grad ima jedan mentalitet, a okolna sela drugi. KV jos nema status grada, bar ja nisam cula za to, ali ce ga mislim brzo dobiti. mi nemamo puno gradova, sve su to opstine, osim BG, NS,NI,KG.

Мало си побркала лончиће.Не говоримо о државном уређењу и регионализацији већ о менталитету :confused:
 
mentalitet grada cine ljudi koji zive u njemu, jer bez ljudi nema ni grada, ili ja negde gresim?
i uopste nisam govorio o statusu, vec o gradskom duhu...

kakav je to duh bez mentaliteta, ja ne znam kako se to zove....
status je nesto drugo, a pitanje postavljeno:"da li je ovo uopste grad", to si preskocio da procitas!

sto si ti agresivan-na!!!!!!
 
Kraljevo - grad koji ima potencijale, ali jbg, smesten je duboko u unutrasnosti tako da ce vecito ostati na ovom stupnju razvoja, industrijskom ( tu ce bez sumnje jos dublje da zglajzne), umetnickom...
Dobro je rekao Rambo Amadeus - Otiso je svak ko valja...
 
E, imam teoriju o Cacku i mislim da sam 99% u pravu...
Na jednoj temi sam spomenuo da je region Uzice-Pozega-Cacak, naseljavalo izbeglistvo iz Hercegovine i Crne Gore. Po nekom nepisanom pravilu, narod sa tih prostora je prirodno i genetski obdaren smislom za trgovinu a i naukom uposte. Po toj nekoj visprenosti, razlikuju se od ostatka Srbijanaca( ne podilazim, samo iznosim svoja zapazanja, jer se godinama druzim i saradjujem sa tamosnjim zivljem, a imam i hercegovacke krvi:)
Pouzdano znam da su Cacani jako muzikalni, vredni, skloni privatnom biznisu,cak i u periodu socijalizma i uglavnom postignu svoje ciljeve koje zacrtaju, sto znaci da su gorstacki tvrdoglavi.
ali takodje znam da su zestoki lokalisti, ne prihvataju dosljake,i favorizuju svoje sugradjane( tipicna osobina Crnogoraca). U svakom slucaju, neke stvari Kraljevcani i Kragujevcani bi mogli da nauce od Cacana.
 

Back
Top