КОШТУНИЦА - ВУК У ЈАГЊЕЋОЈ КОЖИ?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Lacibg:
Мало ми непријатно кад видим ову паролу, јер, Слоба је синоним за то ...
Ја Коштуници заиста не желим такву судбину.
По мени, било би довољно да један мандат оде у опозицију, чисто да "испразни" уши од заразе која се зове власт. Два мандата је много !!!! Треба да се врати на земљу. С тим што је можда прекасно ... Плашим се да ће се придружити Вуку и вратити својој оригиналној професији ...

Сачувај овај Трајковићев текст "Сомови се лове на бућку" и овај мој пост -
http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=4348134&postcount=270, па ћемо се чути за месец, два. Ја сам већ у синоћњем дневнику РТС-а видела прве наговештаје ове приче.
А што се тиче тога да ти је мало непријатно да видиш ову паролу - готов је, c'est la vie, он је суделовао заједно са дружином (окупљеном с коца и конопца), која је ту паролу лансирала и то не као један од многих, већ као онај ко треба да послужи као тројански коњ и заведе народ. Послужио је тако што је посудио своје "часно име", одрадио је посао својим менторима (енглеским) и сад је - готов! Код њих нема мислости, ни опроста грехова, нису опростили ни Дајани!
Све се враћа, све се плаћа.
 
Ovaj tekst o laznom Isusu i zavodjenju je idealna preporuka da se njegov tvorac nadje u ustanovi(zajedno sa sa onima koji se svoje mishljenje identifikuju sa njegovim) koja se bavi psihichki obolelim lichnostima.
Kad sam prochitao ostatak teksta, pogotovo "ali rezultati tog patriotizma su gashenje Jugoslavije i stvaranje kvazi Zajednice SCG", shvatam da njegov pisac boluje od bolesti uma zvane komunizam. A kao josh jedna potvrda o post traumatskom delovanju te bolesti je neistina(koje su uostalom komunisti bili zatochenici): "nemo prelazenje preko problema proteranih Srba iz Hrvatske, lagano ukidanje Republike Srpske da bi najzad stigli do gubitka Kosmeta." Ovo su takve lazi da se normalan chovek opravdano zapita chime je taj chovek kljukan tokom svog zivota; i ponovo dolazimo do komunistichke demagogije.

"U zadnje dve nedelje bilo je vrlo neuobičajenih istupa na diplomatskom planu vezanih za Kosmet koje je sada teško vratiti u normalne tokove ustaljenog diplomatskog rečnika. Sve te teške reči, kao i pretnje bile su za mene izazov da u ovom članku neke od njih prokomentarišem. Nemački ambasador je potpuno u pravu kad Srbima preti daljim rasparčavanjem države. Takvo, svakako nediplomatsko ponašanje, izazvala je upravo aktuelna vlast Srbije jer je više nego stidljivo „branila i brani“ svoje nacionalne interese da se može steći utisak kako joj je gotovo sve jedno šta će sa Kosmetom biti." - Zvonimir Trajkovic(vuk u ovchijoj kozi)

Branjenje nacionalinih interesa on vidi kao stidljivo, tako da on zakljuchuje da nemachki ambasador ima pravo da preti rasparchavanjem zemlje? Verovatno misli da bi trebalo braniti srpske nacionalne interese onako kako su branjeni za vreme od 1945. do 2000. Na tim pregovorima je trebalo dati jasna doznanja da ce Srbija vojno reagovati ukoliko bez njene saglasnosti bude Kosovu data nezavistnost? Da li je to trebalo uchiniti da taj vrsni politichki komentator ne nazove pregovore srpske strane stidljivim?


Rođen 1948. godine u Prištini kao prvo dete ugledne građanske porodice Dragoljuba i Katarine Trajković.

Obrazovanje Osnovnu, srednju elektrotehničku školu i Elektrotehnički fakultet završio u Prištini. Školu programiranja i desetak spejalizacija iz oblasti kompjuterske tehnike specijalizirao po evropskim centima.

Specijalnost Rad i primena kompjutera. Politička analiza. Načini organizovanja velikih sistema.

Karijera 14 godina radio u zastupstvu IBM-a za SRJ na raznim poslovima. Jedan od lidera pokreta kosovskih Srba nazvanog "Događanje naroda". Od 1990 - 1993. god. Savetnik predsednika Srbije Slobodana Miloševića a od 1994 - 1997. god. savetnik Radovana Karadžića. Danas ima svoju firmu.

Stranačka pripadnost Nikada nije pripadao ni jednoj stranci, nije bio član SK, niti je bio član SPS-a i dok je bio savetnik Miloševića. - prekopirano sa njegovog sajta

- Zna se koje su bile ugledne gradjanske porodice 1948. godine, tako da je ono shto sam slutio u vezi njegove komunistichke pozadine sasvim opravdano, shto dokazuje i ostatak njegove biografije - savetnik Slobodana Miloshevica
 
http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=4352073&postcount=282

Ово што је мени непознати форумаш под ником Хедон29 исписао, пример је како да се са много речи, заправо, не каже - НИШТА! Осим пуког етикетирања, како аутора текста тако и свих оних који о Коштуници мисле исто или слично, као Трајковић. По њему довољно је за неког рећи комуниста и даље не мораш уопште да се трудиш и побијаш све аргументе које је овај изнео.

При том уопште није приметио остале текстове, углавном Трајковићеве, осим уводног, те му достављам линкове и осталих описа лика и дела вољеног му Вође, на разматрање и проучавање. Мада не очекујем много, с обзиром да ни уводни текст није био у стању да анализира.

http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=4336510&postcount=125

http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=4336579&postcount=128

http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=4342737&postcount=261

http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=4342769&postcount=262
 
Ne verujem da sam sa mnogo rechi rekao nishta jer onda ne bi postojala zelja za etiketiranjem: мени непознати форумаш под ником Хедон29(ili je to poziv na dejt? :) )

Meni se chini da sam tekst dovoljno analizirao, i iz njega naslutio o kakvoj je osobi rech(tek kasnije, na njegovom sajtu, prochitao sam da je bivshi savetnik Miloshevica i da nije nikada bio chlan KPJ ili SPS-a :) )
Zao mi je ako sam tekst prokomentarisao na nachin koji nije tebi po volji. I nemam nameru da chitam ostale tekstove, i da vishe troshim vreme na jednog komunistu koji je promenio kozu(zao mi je svih onih poshtenih ali obmanjenih ljudi od kojih je veliki broj zavrshio na Golom otoku).

P.S. Trebala bi preispitati svoje stavove, ukoliko sebe smatrash srpskim patriotom, poshto pod uticajem takvih lichnosti mozesh usvojiti stav da je patriotizam dnevno politichka tema.
 
Још је интересантније да је цитирани Трајковић годинама био заступник ИБМа за Србију, а по речима Џона Колмана (бившег оперативца ЦИА и сарадника МИ6) то је једна од фирми која је кључна у остваривању циљева Светске Владе и Новог светског поретка!
Све ми је јасно, шта ради и зашто ради!
 
urospo:
T.Nikolic - ovca u vucijoj kozi :mrgreen:

Уроспо, слободно отвори тему са насловом "T.Nikolic - ovca u vucijoj kozi". Једва чекам.

Апсурд је да је овде било на стотину тема о двема ОПОЗИЦИОНИМ СТРАНКАМА, СРС-у и ЛДП-у, једино не смеш да дирнеш у онога ко је већ 7 година ЈАЛОВА ВЛАСТ, са катастрофалним последицама по народ и државу.

Међутим, и над попом има поп, Тадић и ДС ће му доћи главе, не мислим буквално, већ у политичком смислу.
Коштуница је ГОТОВ, али још увек није обавештен!
 
Хедон опет није ништа рекао, тако да немам шта да му одговарам, али ево нек макар кришом погледа ово, па нек сам себи одговори шта ту није тачно. Мени не мора уопште да одговара, мени је све јасно, барем кад је преподобни Коштуница у питању. Готов је!

"Koja je to „sila“ koja vas može naterati na samoubistvo. Pre sam sklon da verujem da je „bućka“ naglo probudila uspavanog soma koji se onako bunovan zaleteo na „demokratsku“ udicu. Analizirajući ovakve, javne i sve nadmenije stavove paradera Tadića lako se dolazi do zaključka da oni mogu ugroze samo Koštunici i DSS, nikog drugog. Dinkića interesuju jedino pare i on taj sektor Vlade čvrsto kontroliše a uništavanje rejtinga DSS i Koštunice mu više odgovaraju nego što mu može štetiti. Velja je u mišijoj rupi zbog suđenja njegovoj drumskoj mafiji i još po nekim mafijama, pa bi najradije da se ne vidi i ne čuje, samo da preživi.

U opredeljivanju s kim će, izgleda da je Koštunici bilo jedino važno da ostane premijer, pa makar vezanih ruku i nogu. No ta plitkoumna logika će mu vrlo brzo zagorčati život. DSS je po najnovijem rejtingu pao na najniže moguće grane od 6,7% popularnosti a Tadić trijumfalno paradira Evropom ne propuštajući ni jednu priliku da istakne kako je DS jedini ozbiljan nosilac „promena“ bez koje bi Srbija maltene nestala. Na Koštunicu se gleda kao na „smrdljivi sir“ koji će vrlo brzo, za par meseci, biti i definitivno razoren. Tu agresivnost i nadmenost DS je celoj Srbiji demonstrirao izborom Hrvata Dulića za predsednika Skupštine Srbije."
 
Strela:
U opredeljivanju s kim će, izgleda da je Koštunici bilo jedino važno da ostane premijer, pa makar vezanih ruku i nogu. No ta plitkoumna logika će mu vrlo brzo zagorčati život. DSS je po najnovijem rejtingu pao na najniže moguće grane od 6,7% popularnosti a Tadić trijumfalno paradira Evropom ne propuštajući ni jednu priliku da istakne kako je DS jedini ozbiljan nosilac „promena“ bez koje bi Srbija maltene nestala. Na Koštunicu se gleda kao na „smrdljivi sir“ koji će vrlo brzo, za par meseci, biti i definitivno razoren. Tu agresivnost i nadmenost DS je celoj Srbiji demonstrirao izborom Hrvata Dulića za predsednika Skupštine Srbije." [/B]



To je njegov problem, ne može jednim dupetom na dve stolice, malo s radikalima, malo s Tadićem, ali najbitnije da je premijer. Normalno da su se ljudi okrenuli na drugu stranu, jedni radikalima, drugi DS ili možda čak i LDP. Pa šta on misli, da je neko lud da mu poveruje, kao on je jedini tu da spasi Kosovo. Pa šta je do sad radio, što ga nije spasio, evo četvrta godina kako je premijer. Nego mora jadnik da bude tu gde je, ima se tih tajkuna, obećao im je svašta pa sad ne zna gde će ni kako će. A izigrava poštenog čoveka, kao on živi u centru, ne interesuju njega vile i slična sranja. Boli me gde živi, neka radi to za šta je tu, prima platu i to dobru, ima privilegije, a ponaša se kao da ga neko tera da bude premijer, on kao ne bi, ali mora, kome da prepusti Kosovo. Ma pro*eravanje. Svi su isti.
 
Strela:
2006054768518262081_rs.jpg

2006092815392460463_rs.jpg
2006010794372020236_rs.jpg


Први јахач или лажни Исус долази на бијелом коњу и његова улога ће бити да заведе људе (библијски хришћане) под своју руку и тако их наведе на рат једних против других. Он је вук у јањећој кожи који у руци држи лук и стријелу, а на глави круна. Његово име се може превести и као "освајач" који има мисију подредити човечанство. Он такође има метафоричко значење за похлепу у људима која их је довела до апокалипсе.

Овај први јахач ме неодољиво подсећа на Коштуницу. Миран, помирљив помало збуњен и сметен, често необавештен, са савршено одиграном улогом поштењачине. За афере својих министара, корупцију милионских размера као да није ни чуо а „не зна“ ни одакле ДСС-у и страначким челницима стижу тако крупне своте. Добио је ореол Легалисте мада је свима већ познато да је од самог почетка своје владавине здушно кршио устав, законе као да и не постоје. Дошао је на власт као умерени националиста и патриота, „човек који једини може да нас погледа у очи“, али резултати тог патриотизма су гашење Југославије и стварање квази Заједнице СЦГ, а која се чак и без озбиљног покушаја одбране распала. Да не спомињем немо прелажење преко проблема протераних Срба из Хрватске, лагано укидање Републике Српске да би најзад стигли и до губитка Космета.

Наш лажни Исус од свега што нам је досад показао једино се јасно видела патолошка властољубивост и права виртоузност у очувању скрпљене мањинске владе. Као и у свим патологијама власти, најважније је задржати круну на глави, без обзира на цену коју ће платити народ. Да би се ова стратегија могла остварити треба сачувати лик патриоте па је сасвим разумљиво што се мото целе кампање лажног Исуса свео на „одбрану“ Космета. Бестидно се дају обећања да ће се Космет бранити и одбранити иако му је врло добро познато да је Космет већ изгубио. Чак му није сметало да Запад замоли да то решење о губитку Космета саопшти после избора, јер би за њега као „националисту“ и демократски блок то могло да значи и губитак избора.

Због свега тога експресно је усвојен нови устав Србије, још експресније покраден референдум о потврђивању устава и одмах расписани избори како би се наметнута динамика Запада око Космета могла да испоштује. Дај да све то завршимо и преваримо народ док још не сазна да смо Космет већ предали. Управо као пресликано из предсказања Св. Јована о првом јахачу Апокалипсе и Лажном Исусу.

У кампањама Коштуница се стално позива на патриотизам, моралност и евидентне успехе Владе. Од његовог патриотизма држава нам је све мања и мања, лопова је све више а од успеха Владе и поред напора не могу да се сетим ни једног.

Из текста Звонимира Трајковића - ЧЕТИРИ ЈАХАЧА АПОКАЛИПСЕ.

STRELO upoznao sam Koštunicu na slavi LIBERALNE stranke davne 1992 ili 1993
neznam baš godinu,ali se čovek nije ništa promenio...
Samo je više oćoravio i malo više razbumbao..
I onda je bio metiljav ui dvoličan kako kaže za dobrobit naroda..
Mada je sada druga priča i mora se primiriti..
 
Psihologue:
STRELO upoznao sam Koštunicu na slavi LIBERALNE stranke davne 1992 ili 1993
neznam baš godinu,ali se čovek nije ništa promenio...
Samo je više oćoravio i malo više razbumbao..
I onda je bio metiljav ui dvoličan kako kaže za dobrobit naroda..
Mada je sada druga priča i mora se primiriti..

Па јесте, потрошен је, одрадио је посао (за газде) и добиће коску...C'est la vie.
Тако су и други пре њега мислили да су много паметни, па кад су потрошени завршили су свако на свој начин.Углавном лоше.
 
BG1109:
To je njegov problem, ne može jednim dupetom na dve stolice, malo s radikalima, malo s Tadićem, ali najbitnije da je premijer. Normalno da su se ljudi okrenuli na drugu stranu, jedni radikalima, drugi DS ili možda čak i LDP. Pa šta on misli, da je neko lud da mu poveruje, kao on je jedini tu da spasi Kosovo. Pa šta je do sad radio, što ga nije spasio, evo četvrta godina kako je premijer. Nego mora jadnik da bude tu gde je, ima se tih tajkuna, obećao im je svašta pa sad ne zna gde će ni kako će. A izigrava poštenog čoveka, kao on živi u centru, ne interesuju njega vile i slična sranja. Boli me gde živi, neka radi to za šta je tu, prima platu i to dobru, ima privilegije, a ponaša se kao da ga neko tera da bude premijer, on kao ne bi, ali mora, kome da prepusti Kosovo. Ma pro*eravanje. Svi su isti.

А оно што је био председник СРЈ, од 2000-те? Он је 7 година што председник што премијер, с којим резултатима? Поразним на свим пољима!
 
Strela:
Па јесте, потрошен је, одрадио је посао (за газде) и добиће коску...C'est la vie.
Тако су и други пре њега мислили да су много паметни, па кад су потрошени завршили су свако на свој начин.Углавном лоше.

Komšinice sličica je super i veoma zanimljiva...
 
Markelja:
"C'est la vie." - bas si se navukla na ovu frazu? Jesi li lepo jela u onom zemunskom restorancicu? :D

Поново гледам француски нови талас Годара, Трифоа, Шаброла... Такав је живот. :-D
Мислиш на онај ресторан што ми је Марлон препоручио? Нисам још била тамо.
 
Strela:
Сачувај овај Трајковићев текст "Сомови се лове на бућку" и овај мој пост -
http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=4348134&postcount=270, па ћемо се чути за месец, два. Ја сам већ у синоћњем дневнику РТС-а видела прве наговештаје ове приче.
А што се тиче тога да ти је мало непријатно да видиш ову паролу - готов је, c'est la vie, он је суделовао заједно са дружином (окупљеном с коца и конопца), која је ту паролу лансирала и то не као један од многих, већ као онај ко треба да послужи као тројански коњ и заведе народ. Послужио је тако што је посудио своје "часно име", одрадио је посао својим менторима (енглеским) и сад је - готов! Код њих нема мислости, ни опроста грехова, нису опростили ни Дајани!
Све се враћа, све се плаћа.
Да ме погрешно не схватиш : Нисам ништа негирао, само, људски, не желим ником да га неки користе и "потроше" као сапун. Кошуница има својих мана и чуда али с мог аспекта није човек који приоритетно мора први "да оде". За мене је још увек боља варијанта од Тадића и ДС-а. А колико њима помаже толико им је и "трн у буљи" (извињавам се на изразу). То се свакодневно може видети на лицима ДС-оваца.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top