Kostolomci - samouki kiropraktičari

Mom drugu je dotican deda Vasa iz sela nadomak Zrenjanina uspeo da ispravi kifozu koja nije bila u velikom stepenu , ja imam manji stepen od mog druga jedva se vidi kad se nagnem napred da li da odem kod deda Vase pre nego sto se ovo pogorsa sta vi mislite voleo bih da cujem vase misljenje?Hvala.
 
Dobar dan forumasi! :)
Ja se iskreno izvinjavam sto ovako instant samo sto sam se registrovao odma trazim pomoc ali mukica me naterala.. :-/
Moj prst upravo nije bas u vinkli pa bih bio prezadovoljan i prezahvalan ako bi neko mogao da mi na PP napise broj telefona Seleta iz Visnjice... :(

Unapred zahvalan!
Pozdrav
 
POZDRAV... Da kazim i ja neku rec za ovaj forum... Moje prvo iskustvo je jos kada sam bio mali. Odveli me roditelji kod pokojnog deda Sabana i on mi namestio slomljenu nogu i nikada vise nisam osetio bol u cevanici, a secam se da me je mama nosila mozda mesec-dva dana posto nisam mogao da hodam... Kada sam porastao pricao mi je Saban da sam ga tada sutnuo u jaja i da je sve zvezde video... Sledece iskustvo je bilo namestanje ruke. Sestra me iscimala, pa izvukla, ali tada nije dobio po nosu, posto sam imao nekih 5-6 godina i sve je bilo u redu sa rukom do 2010-te godine kada sam je ponovo povredio... U 12 godini zaleteo se biciklom i covek otvori vrata od kombija i dlanove po asfaltu sabio. Naravno da je covek namestio bez problema, mada ima ono krckanje... Pokojni Saban iz Paracina je bio car, ali na zalost nije ga bilo kada sam se 2010 okliznuo u kupatilu povredio levu ruku. Okliznuo se u kupatilu i ajd sto sabio ruku nego pre 6 meseci i ledja su pocela da bole. Za ruku sam prvo isao kod jednog (ne mogu se setim imena) koji ide po Budvi po plazi sa repicem i malo procelav. On mi namestio, ali nedovoljno. Posle sam cuo od mog kolege sa posla za Nika Radulovica iz Budve i on mi namesti lakat i kaze RADI STO VISE. Ja poslusao i silio ruku i poce opet da boli i otice od lakta na dole. Odem ponovo, a on poce da vice na mene i kaze ZASTO MUCIS RUKU!? Glupo zar ne?
Posle saznam za Nikolu iz sela TUZI pored Podgorice i on mi nesto uradio (lego na ledjima na podu i nagazio na bicepse i povukao ruku i napravio neki polukrug i stvarno mi bilo mnogo bolje. Tacnije on je povukao sve tetive ispravio je u vratu gde sam mnogo kasnije saznao da je glavni problem) i posle godinu ipo dana sam shvatio da je uradio pravu stvar, ali da se ona ponovo vratila u los polozaj. Vratim se za Srbiju i odem kod Voje iz Krusevca. Mandzao mi ruku, ali na kraju nista. Odem i kod jedne zene u Milosevo. Ona kao namesti i kaze BACI MI 500 DINARA NA KREVET! Posle nekoliko dana opet odem kod nje i kazem joj da nije pomogla i ona kao opet namesti, ali nisam hteo da joj dam jos para iako me je gledala kao gladno kuce kosku. Nije ni drugi put pomoglo…
 
... Posle toga odem kod lekara... Prvi otroped Bane mi je rekao... TO JE ZA FIZIJATRA, i to bez ikakvih analiza. Odem kod fizijatra, a on TENISKI LAKAT! I dao mi diadinamik i to je to. Medjutim nisam se pomirio sa time. Pitao za uput da uradim ultrazvuk lakta posto je stalno krckao i boleo, ali on nije dao. NIJE TEBI NISTA! Medjutim odem privatno i uradim i posle mi drugarica koja radi kao tehnicar na fizikalnu rekla… PA OVO STO TI MI DAJEMO TI NIJE NI ZA KLINAC! Sve vam je jasno. Odem sa tim rezlutatima kod ortopeda Bore, a on kaze da ukljstenje zivca u lakat i posalje kod neurologa. Ovaj nesto proveravao, dao mi da primim 12 desazona za 6 dana, ali moja doktorka opste prakse je to promenila NE SMES TOLIKO INEKCIJA ODJEDNOM. Ortoped napisao uput za magnetnu, a neurolog rekao da je to sve za ortopeda i prekinuli su mi svu fizikalnu terapiju. Kada sam saznao u novembru da magnetnu mogu da uradim tek u februaru, bilo je strasno, ali sam ipak zakazao. U medjuvremenu me poslali da uradim EEMG (proveravanje funkciju nerava u ruci) i na osnovu toga doslo se do sumnje da je problem iz vrata. Ali fizikalna terapija se nije nastavila, samo po malo diadinamik da ne boli. Krajem decembra 2010 bio nesto do Moskve i tamo mi jedan doktor hiropraktike rekao da moram da primim mnogo inekcija vitamina B i da mi uradi vezbe, ali kako nisam mogao da se zadrzim u Moskvi, to je propalo. Sve je mirovalo do februara. Pozovem da odem na magnetnu, a njima se aparat pokvario! Obecali su da odrade jednu subotu pocetkom marta za nas koje smo bili zakazani, ali sta doktore boli uvo za ljude. Radio, ne radio njemu svira radio! Na kraju uradio tu magnetnu 28.03.2011, u 13h, a imao zakazano u 09:30h. Rezlutate nisam dobio taj dan posto je doktor morao da ide na neku proslavu i obecano da ce poslati sutra. Nisu mi poslali sutra nego tek nakon 10-ak dana i to sto sam zvao direktora da se zalim i kada mi je stiglo na adresu, naravno da sam ja platio postarinu, a njih sta zabole? Sa svim tim rezlutatima odem kod ortopeda, a on me posalje kod neurologa i koknu mi mnogo vitamina B dok nisam ponovo uradio EEMG i tada je stanje vec bilo pogorsano! To je vec bio maj 2011 i kako se blizila sezona na more, lepo pitam doktore HOCE LI BITI PROBLEM STO CU DA NOSIM TERET SAMO U DESNOJ RUCI? I niko nije rekao da moze biti problema. Tada sam osecao i neke cudne bolove u stopalu i za to sam isao kod nekog mladog ortopeda koji mi slikao stopalo i zakljucio da je to iz kicme, ali nije imao zelju da to ispita. Odradim leto na more sa hrpom lekova svaki dan, ali pocnem da osecam neku jezivu hladnocu oko bubrega. Odem kod doktorke opste prakse i pozalio se, a ona mi kaze NIJE TO NISTA! Doktori valjda znaju? Preko kontakata nadjem dobrog hiroprkticara u Rusiju i on mi kaze da mi je kicma kao znak pitanja kriva! Uradio neke analize, ispravio to i puno tableta i vezbe za gornji deo ledja ujutru i uvece. Vratim se za Srbiju i odem o svom trosku u Gamizgradsku banju. Tamo sam osetio prvo dejstvo fizikalne terapije!!! Pozalio se doktoru za hladnocu oko bubrega, a on mi kaze IMAS TI PROBLEMA SA NERVIMA, ali ni na kraj pameti da moze biti nesto ozbiljno. Za razliku od mojih doktora kojima mozak radi samo kada se igra fudbal ili gleda turska serija, ovaj je mislio i o poslu. Kada sam se vratio iz banje vise nisam isao na fizikalnu, nego otisao u drugi grad i tamo doktorka Jelena je dala dobru terapiju (radna terapija, malo struje i kinezi kao najbitnija za jacanje ruke). Krajem decembra opet odoh za Rusiju i kod tog doktora na kontrolu. Uradio on kontrolu i jos malcice ispravio kicmu i super sve bilo do sledeceg jutra kada me pocela boleti ledja, ali intenzitet je bio razlicit. Nekada vise, a nekada manje i nisam mogao da shvatim kako se sta desava. Kada sam se vratio za Srbiju, odem kod doktorke opste prakse i pozalim se na bolove u ledjima, a ona mi kaze MLAD SI TI DA IMAS PROBLEMA SA LEDJIMA! Kakva *********!!! Znaci tu bolest smes da imas, a tu ne smes posto ne odgovara tvojim godinama. Medjutim bolovi nisu prolazili i odem kod ortopeda, a on me pogleda bez uputa i dade uput da slikam ledja. Odradim to, kad ono DISKUS HERNIA! U ***, odakle meni to? I ortoped mi kaze… NIJE TO NISTA STRASNO, TO I JA IMAM. 2-3 NEDELJE PO 2-3 PUTA GODISNJE CE TE BOLETI, PA CE PROCI KADA PIJES TABLETE. Poverovao mu. Pa za svaki slucaj otisao do Spaleta u Kragujevac, ali slaba vajda. Pa posle otisao 2 puta do Voje iz Krusevca i on sa njegovim rucerdama me izmakljao, ali bilo mi samo gore, ali je rekao da nemam diskus. Kupio tablete i otisao za Rusiju da radim. Ali kako sam imao malo vise prtljaga, kada sam stigao u Rusiju 3 dana nisam mogao da se okrenem na stranu od bolova, a umivao sam se uspravno kao stablo. I psovao sam i psovao tog doktora sto mi nista nije objasnio. Ma na kraju krajeva, boli njega uvo… Radio ne radio njemu svira radio. Odem kod tog hiroprakticara u gradic Puskin i on kada pogledao onaj rentgen iz Srbije samo se nasmejao i pokazao mi KAKO ONI MOGU DA OVO SMATRAJU ZDRAVO ZA GOTOVO I DAJU TAKVE DIJAGNOZE, i posalje me na skener i da ponovim rentgen u 2 polozaja, a ne lezeci ravno. Odradim to i puno para potrosim, a sve to u Srbiji je mnogo jeftinije, samo niko da kaze. I kada sam doktoru rekao da sam radio sve sa desnom rukom, a diskus ja na desnoj strani ispupcen i kicma je strasno upropascena zbog tereta sa samo jedne strane, on se pitao cemu sluze ovi nasi doktori? Zasto mi nije objasnio da ne smem da opterecujem i drugu stranu i da zbog toga sada imam jedan ozbiljniji problem nego sto je to bilo samo sa rukom. I od toga tako popizdim da mi je doslo da streljam sve doktore po Srbiji posto su lenchuge! Pa samo kada se setim da sam cekao za pregled pola sata iako nije bila pauza i kada me na kraju primio doktor, iz susedne sobe se culo da se zavrsava serija SELO GORI, A BABA SE CESLJA! Pravi naziv za nase doktore. Mislim strasno!!! Taj ruski hiroprakticar mi rekao da imam diskus, ali da je u takvom polozaju da jos uvek ne pravi strasne problem za operaciju i dao mi da radim vezbe ujutru i uvece sto sam ja malo korigovao po bolovima. Ali te vezbe su bile iskljucivo za polozaj mog problema, a ne neke uopstene. Cak mi i rekao da ne smem da radim vezbe koje mi pokazali nasi doktori posto takve vezbe u stanju slabih ledjnih misica nisu bas korisne u mom slucaju. Kada sam se vratio iz Rusije, moja doktorka bila na godisnji odmor i otisao za CG da pokusam da nadjem neki posao za leto. Tamo cuo za nekog coveka iz Tivta kod koga sam otisao da mi namesti ledja. Posle njegovog namestanja, stalo mi je lakes, ali poceli trbusnjaci jako da bole sutradan (upala). I on mi rekao da nemam diskus.Kada sam se vratio moja doktorka neurolog obecala da ce se pozabaviti mojim problemom i obecala expres magnetnu kicme i zavela me u bolnici i sestre su zvale da mi zakazu kao da sam hitan slucaj. Znaci da ne cekam godinu dana kao svi, nego mesec-dva. Naravno, za to treba dati i neki poklon... Ona to nije ni morala da kaze, ali za ocekivati je. Mada za nju mi nije zao, ona stvarno se trudi, cak mi i predlagala da idem za BG na fizikalnu, ali niko da napise upit posto navodno to ne moze tek tako da se ide i ovi imaju sve, a pre svega znanje. Sada idem na fizikalnu terapiju, ali ne kod onog prvog doktora, nego kod jedne zenske doktorke koja vidim malo vise se potrudila. Kada sam joj rekao da sam opterecivao desnu stranu, ona je ucutala i nista nije rekla, ali sutradan je branila svog kolegu PA TI SI MLAD, NIJE TREBALO DA SE JAVI TAKAV PROBLEM KOD TEBE. IMAS SAMO 25 GODINE. TO JE SIGURNO OD TVOG PADA! A o njihovom propustu nije ni rec rekla. U medjuvremenu otisao do Bore iz Krupnja (pored Loznice) koji dosta poznaje te stvari. Prvo mi je sake pipao, pa me pitao imam li malo problema sa stomakom? Kako moze da dira ruke i kaze ti sta je sa stomakom, meni nije jasno, ali malo problema sa zeludcem imam. Rece da legnem i poce da mi pritiska svaki prsljen i kaze da nemam diskus i da mi ledja prava, ali nije mu jasno zasto me ledja bole. Poce da mi pritiska stopala i nadje neki nerv pritisnuo ga nekoliko puta i rekao sta treba da osetim pored bola, ali taj dodatni osecaj je izostao. Pa me upita DA NISI TI PAO NA TRTICU? Ja se iznenadi kako me upita to i pokazem mu tacan polozaj pada. I on me postavi na ledja i poce da mi masira onu repnu kost, a ono boli u p.m. Pa opet nogu, ali ne popusta. A i on psuje li psuje. Pa poce da mi gleda vrat i rece PA TEBI JE ATLAS DOBAR (za neupucene to je vrlo bitan stvar u vratu) i tu skapirao da covek stvarno zavrsio skolu/kurs kao sto prica. Na kraju mi rece da legnem na ledja i poce ta mi pritiska stomak i rece mi da su misici u stomaku u toliko losem stanju da ne drze trup i da su zbog toga ledja dosta stradala. Sto sam ja posle i povezao sa onim osecajem hladnoce u krstima posto su misici bili toliko nategnuti i sami drzali trup… Pitao me zasto sam mnogo nervozan, a odgovorio kao i svaki Srbin… ZBOG PARA! SADA I NE MOGU DA RADIM, A OD DOKTORA SLABA VAJDA!!! Masirao mi stomak, masirao, a bolelo je strasno. Na kraju mi rekao da moram da promenim ishranu i da ne jedem meso. A ja meso obozavam, ali posle se fes isprdim od njega. Rekao je da me dosta opustio, ali ne u potpunosti. Uzeo novac i rastali se…
 
...E, sada borbu sam nastavio na internet, pa da vidim hoce li mi pomoci ovaj iz okoline Panceva koga svi hvale. Daj Boze… Samo zelim ovde nekima da skrenem paznju da od ovih narodnih lekara nisam imao ni koristi ni bog zna kakve stete (osim Nika Radulovica koji me savetovao da natezem ruku koja je bila povredjena), ali od ovih doktora nemam nikakvu korist, ali steta je neizmerljiva!!! Kada sam lepo objasnjava da ce posao biti tezak, naporan, ceo dan na nogama i teret od 10kg konstantno samo u desnoj ruci, nista nisu upozorili. Pa proslo je skoro 2 godine od povrede i kada sam rekao mojoj doktorki sa neurologije da nemam nijedan snimak vrata, ona se zacudila… KAKO? Pa joj ja pokazao onaj iz Rusije i ona se smirila posto je sve u redu SRECOM!!! Inace da je neki problem u vratu, do sada bi vec ostao invalid i ovaj tekst mozda ne bi ni citali…
Toliko o nasoj medicini, a oni koji imaju kontakte od narodnjaka, saljite poruke. Moram da vidim da zaustavim ove problem pre nego sto se raspadnem. Od ovih obrazovanih doktora ne da je slaba vajda, nego vise steta… Mislim da ne pricam neke ruzne stvari, svi se ovde u gradu znamo. A ovaj sto me lepo savetovao, nisam ga ni pomenuo… Znam ga licno, ali znam i da je mog drugara dosta zazenuo koji je imao operaciju glave. Tacnije, na zivu ranu sa koncima mu ukljucivao lampu i grejao lice. Al ovaj ima para pa kada osetio da ne ide otisao na VMA o svom trosku da se leci i kada je to ispricao, ovi sa VMA se zapitali kako je ovaj dobio diploma???
I jos jedan detalj o terapeutima. Kada sam zvao da pitam da mi prebace terapije za popodne samo za jedan dan, oni su odbili. Navodno popodne samo za decu i zaposljene ljude koji iskljucivo rade samo pre podne… CIRKUS KOLORADO!!!
 
TERAPEUT Shavatam da za sve postoji rizik i ti si u pravu. Kao sto moze doci do mozdanog, tako i doktori mogu da pogrese. Mislim da si ti poprilicno u pravu braneci svoje stavove, ali zaista postoje ljudi koji mogu da pomognu i to treba postovati. Ali posto si covek koji zaista veruje u medicinu, moja malenkost je primer koji je VEROVAO u medicinu. Posto sam procitao sve poruke sa ovog foruma, primetio sam da nisi covek koji ima alternativno razmisljanje. Pa si tako zaboravila da postoje i diplomirani hiroprakticari, a jedan od njih je doktor Dinic ordinacija zivot koji je jedini diplomirani hiroprakticar u nasoj zemlji i sve je zavrsio u inostranstvu... Posto poslednje 4 godine radim u prodaji, shvatio sam da sa ljudima nikada ne smes da se raspravljas, vec da im pokazes slabosti takvog razmisljanja i kvalitete alternative... Ne zelim da shvatis nista licno u ovoj poruci. Sve najbolje...
 
Dr Dinic nije jedini skolovani kiroprakticar u Srbiji.Ova tema se zove kostolomci,a ne kiroprakticari pa shodno tome i branim svoje ne alternativne stavove.Zaista ne smatram da su kostolomci ruzni,prljavi i zli i da medju njima ima onih koji su prirodno talentovani da osete fasetne zglobove i da ih "nameste",ali rizik je jednostavno preveliki.......
 
Dr Dinic nije jedini skolovani kiroprakticar u Srbiji.Ova tema se zove kostolomci,a ne kiroprakticari pa shodno tome i branim svoje ne alternativne stavove.Zaista ne smatram da su kostolomci ruzni,prljavi i zli i da medju njima ima onih koji su prirodno talentovani da osete fasetne zglobove i da ih "nameste",ali rizik je jednostavno preveliki.......
rizik je kod neproverenog ostalo nije rizik i ne treba plasiti ljude..ja sam rizikovao sa neurohirurgom klinickog centra..posle skoro godinu dana bolova..da bi mi prepisao lek za opustanje misica i totalno me sjebao..nek izvinu svi ovde ali nek se tera u 3 lepe sa sve diplomom
 
:) :) :) Kad neko ne poseduje elementarno poznavanje fizickih zakona svakako ce sagovorniku reci da "lupa".Trubite vec godinama na ovoj temi o namestanju !Kad su tako cudotvorni sto vam problem nisu resili trajno nego svakih pola godine idete na "namestanje".Argumenti su vam malo diskutabilni. samo vi krckajte i drobite te zglobove,mozda vam vas kostolomac na kraju i namesti ......nesto Pozdrav
 
Poslednja izmena:
ahaaa..znaci ti svakom sportisti po povredi savetujes da trajno resi problem ugradnjom vestackog kuka?dakle napisi koja su to trajna resenja posto ih ja nisam godinama dobio po lekarskim ustanovama..lupas jer sam kostolomca nasao kao poslednju soluciju..posle krivljenja kicme..od rodjenja mi se krivi nepravilnim sedenjem i sad grbljenjem pred kompjuterom..od kilaze..nefizicke aktivnosti..sportske povrede..pada s bajsa..masne hrane koja pravi cepice i dolazi do ukocenja..lupas jer si odmah napamet rekla da je sve to posledica tretmana kicme kod kostolomca i da za sve pomenuto postoji jedno jedino trajno resenje..toliko o tvom elementarnom znanju
 
:) :) :) Kad neko ne poseduje elementarno poznavanje fizickih zakona svakako ce sagovorniku reci da "lupa".Trubite vec godinama na ovoj temi o namestanju !Kad su tako cudotvorni sto vam problem nisu resili trajno nego svakih pola godine idete na "namestanje".Argumenti su vam malo diskutabilni. samo vi krckajte i drobite te zglobove,mozda vam vas kostolomac na kraju i namesti ......nesto Pozdrav

pa ima dosta + prica s kostolomcima, mada sigurno da i oni nisu chudotvorci i da uvek sve bude super
a oni krugovi oko drveta :evil: :evil:
 
Pre neki dan sam zvao Dobricu iz Ovce. Kada sam ga pitao koliko treba, rekao je da ne zna koji je problem u pitanju, pa onako izusti 3000din. U j.b.t rekoh. Pa ovaj mora da mi pomogne cim toliko trazi. Odem kod njega, kad tamo bila neka zena pre mene i ona taman odlazila, pitala koliko treba i on rece 3000din i ona mu dade!. Pomisli se koliko mi treba vremena da zaradim taj novac, a i kako sam stedljiv isto ga tesko trosim. Pa pomislih da me bas bole ledja i da ipak pokusam posto dok me bole ledja ne zaradjujem posto i ne radim, ali opet 3000din sada mogu da ih trosim jako dugo posto zbog nedostatka prihoda i rashode sam stegao maksimalno. On me pita sta mi je. Rekoh: Imao sam povredu leve ruke i posto sam opteretio desnu, imam bolove na desnoj strani ledja. Uhvati on mene za desnu ruku i poce da cima. Rekoh mu da mi je ruka zdrava, a tek ce on. “Daj da je istegnemo!” Isteze on nju, mada mi i sada nije jasno kada sa njom mogu rep volu da iscupam. Rece on meni da legnem. Lego hi on kao rukom ide iznad ledja i zaista mi nadje tu tacku gde me boli. Pritisnu nesto i ono krcnu. Pa trazi on dalje i dodje do grudnog dela i rece “Ovo ovde te ponekada ategne da ostanes bez daha” i stvarno je tako. Pritisnu i ono krcnu i tako jos nekoliko puta na nekoliko mesta. Ustadoh i on upita “Kako se osecas?” Sagnu se da dohvatim pod, al ne mogu. Kao da mi udje igla u ledja. Zateze me i rekoh na sta sam dobio odgovor da ne smem da podizem nista tesko 10-ak dana i to je to i da ga pozovem ujutru posto ce proci bolovi do tada. Danas ujutru ga pozvao i posto nisu prosli bolovi i on mi dade savet da legnem u kadu punu tople vode 20-30min. Kada je bilo 30min, sam izasao, isprao i ponovo pozvao. Rekoh mu da osecam neko trnjenje, ili kao da mi nesto gori. Rece on da je to zato sto taj nerv bio ukljesten i sada zivci normalo rade posle duzeg vremena pa je to normalan osecaj i poslao me da setam 2-3 sata pa da se javim. Otisao do grada pesaka da obavim neke poslove i vratih se, ali opet imam bolove i to ne samo u ledjima nego i u nozi i jos noga trne, a bol u delu gde su grudi nije prosao vec me i dalje boli. Sve isto kao pre!!! Pozovem ga opet, a on rece… Nista onda, nastavi da setas tako ceo dan. I evo. Sada idem da setam ceo dan, ali vec sada mi je jasno da sam samo iscedjen za novac, od kojeg necu imati nikakvu korist. Polako gubim nadu u sve te kostolomce i shvatam da discus-hernia ne moze da se namesti. Nego da sacekam tu magnetnu, pa na operaciju. Imam 25 godina i zaista ne zelim da trpim bolove ceo zivot. Da je da imam novca, otisao bi kod doktora hiropraktike u BG koji je zavrsio fax o tome, ali slobodno je tek u septembru i kosta tretman 8000din, a ima i neki koji daje nekakve inekcije u diskus i on se oporavlja, ali ne znam koja je to metoda lecenja, mada sam na youtube gledao nesto slicno o tome. A ovi kostolomci??? Slaba vajda. Oni diskus ne mogu da pobede. Mada meni jedan pomogao da namestim ruku, rame i sake. Izgleda da je to maksimalni domet njihovog umeca. Javorka iz Miloseva za nju tek i da ne pricam. Pita me jedan covek odatle odkud tu i kada mu rekoah on je opsova “Pa i meni uzela 1000din i nista”, a to sam cuo od jednog coveka i prvi put kada sam dolazio za ruku pre 2 godine, mada jedna zena je pohvali kako je njenom sinu namestila saku. Stopirao iz BG-a i poveze me covek, pricasmo o tome, a on mi rece da je zbog Voje iz Krusevca zavrsio u bolnici posto on ima ukostavanje u desnom ramenu, ali da je njegovoj zeni pomogao posto joj se pomerila karlica posle porodjaja… Sto dokazuje da kostolomci ne pomazu kod ledja.
 
Danas sam isao kod Dobrice na kontrolu. Iskren da budem, vidim da covek poznaje stvari po nekom njegovom osecaju, ali meni nije pomogao. I moj licni stav je da njegov rad ne vredi 3000din, nego manje od toga. Prvo je pricao kako je pomogao mnogima, pa me pitao zasto sam se savio. kaze da ne smem uopste da se savijam i da je najbolje da me neko ujutru oblaci (majka il otac i da mi zavezu pertle na patikama). Ne smem da podignem nista teze od 1kg 10-ak dana. Da se razumemo da je to nerealno... Samim time zbog toga sam i napisao da njegov rad po mojim vrednostima ne vredi 3000din. Cuo sam i za nekog Kaleta iz Kragujevca, ali ne znam da li da idem kod njega. Mislim da je diskus ne izleciv i da se samo mora nauciti sa time da se zivi. medjutim, nada imak poslednja umire, slozice te se. Ipak kada se setim, rekli mi i da astmunikada necu izleciti posto sam je dobio u 17-oj godini zivota, pa evo da kucnem u drvo i ne secam se kada sam imao poslednji put gusenje, ali zato ipak moram da se cuvam prasine. Preostaje mi sutra da zakazem kod tog Dinica u njegovu ordinaciju. Jest da se ceka do septembra, ali barem se nadam da mi pomogne. I 8000din kosta, ali iz mog grada mi ga ljudi preporucili kojima je realno pomogao za koje znam da su imali isti taj djavo na kicmu kao i ja. I zamolio bih nekog ako zna nekoga ko leci diskus ozonskim inekcijama. Kazu da to jako pomaze da se regenerise sto je dobro posto je to najveca mana diskusa sto se ne regenerise.
 
Poslednja izmena:
Мало да допунимо са информацијама у вези костоломаца, Миријево- Вишњица. У Миријеву је био прави и највероватније најбољи костоломац у Београду, деда Стева, који је живео у кући преко пута тадашње ОШ Вукица Митровић, али са друге стране Миријевског потока, и ово су биле неке '80. Деда Стева је био прави, пар пута ми је наместио руку, скочни зглоб. Деда Стева је и умро мислим 80тих и заменио га је његов син. Мислим да му син није тако добар као он. Рођак деда Стеве је био Буца из Вишњице који је све до 2009 ако се не варам, када га је смрт спречила, имао је тада близу 60 год, намештао људима све живо. Мени је намештао кичмени пршљен више пута. Буца је био прави. Не знам да ли има још костоломаца у Вишњици, мислим да можда има још један. Пошто сам прочитао коментаре на ову тему од "terapeut" који по мени уопште нису на месту, по мом виђењу гордост, его за оне који слабије познају српски, а потпуно стајем на страну "georgejune" и сходно томе поред тога што сам још један од многих којима су костоломци помогли, само да се зна да је патријарх Павле био код Буце, и Буца му је наместио шта, сад сам заборавио, баш сам тих дана и ја долазио и Буца ми се похвалио, на зиду му је стајала урамљена захвалница патријарха Павла. Значи ово пишем о периоду који је само што је предходио патријарховом одласку болницу да лечи плућа, ако се не верам 2009.

За TrooperPN
Како леђа?
Не знам који ти је степен дискус херније (дх), тј. колико је озбиљно, колики су ти болови. Има разних степена у смислу да људи живе са истом, навикну се на ту врсту бола. Но, у зависности од степена дх имам пар другова који су физичким вежбама, јачањем стомачних мишића и мишића око кичме увелико, али увелико излечили дх, до те мере, да и даље осећају сметње, али нема више болова. Њихов степен дх мислим да је био прилично озбиљан пошто их је баш болело, узимали су лекове, нису могли да се сагну. Обоје су се повредили у тренажном процесу, подизање терета. Али су се баш лепо залечили и вратили се тренингу и то врло озбиљном тренингу.
Наравно, операција је увек ту, под нож и то се среди, али сви гледају да избегну нож.
Такође има један момак са старог Церака, који је физиотерапету, киропрактичар, зна знање, и мој друг који има борилачки клуб у Бгу, Церак, који је био у страшним боловима од повреда, и то месецима (није могао лакши џудо, рвачки спаринг да одради) Марко га је излечио, у два дана. Мени је у 15 поправио раме. Стојим сто посто иза свега написаног, ако ти буде значило да те он прегледа, јави. Сећам се да сам га баш питао за дх и он ми је рекао да је то прилично озбиљно али да је имао успеха код свих пацијената. Није рекао да их је излечио, али да им је стање побољшао изван свих граница, тако да је то само по себи одлично.
 
Poslednja izmena:
Meni je vrlo glupo da se suprodstavljaju medicina i to namestanje , po meni te se stvari prosto dopunjuju.
Tu gde medicina nema odgovor cesto namestanje resava stvar.
Da je po lekaru ja bih mirovala preko mesec i po dana i ne bi mi bilo bolje , a u Borci mi je jednim pokretom skocnog zgloba sve leglo... a lekari cak nisu ni konstativali uganuce , nista ...na rengenskom snimku se nista nije videlo , kao upala tetive i proci ce mirovanjem ,,, malo sutra je proslo mirovanjem ... nikad nisam mirovala u zivotu kao tih mesec dana , smorila sam se od mirovanja i cim su rekli da mogu da radim , opet otok i bol...

Sto se mene tice , ja i dalje trazim neke dobre vezbe , i nekog ko tvrdi da moze da mi "iskrivi ispravljen vrat , tj, izravnatu fiziolosku lordozu ... nisam nasla.Rad na racunaru je moj zanat.Profesionalna deformacija je problem sa vratom...
U medjuvremenu , kad mi se od nekog pokreta nesto prikljesti , pribegavam raznim tehnikama namestanja , i ako ne mogu sama , odem do kiroprakticara ... bolje nego da pijem velike doze analgetika i da me i pored toga boli toliko da ne mogu da mislim ni radim.
Lekari su mi dali samo lekove protiv bolova. Cinjenica je da nije rizicno na kratke staze , ali ni lekovi nisu bezazleni kada se piju duze vreme .
 
Sto se mene tice , ja i dalje trazim neke dobre vezbe , i nekog ko tvrdi da moze da mi "iskrivi ispravljen vrat , tj, izravnatu fiziolosku lordozu ... nisam nasla.Rad na racunaru je moj zanat.Profesionalna deformacija je problem sa vratom..

Нашао сам доста добрих утисака о хиропрактикару тј киропрактичару, што ће рећи они који су ишли у школу да науче о намештању, ваљда та физикална терапија, на нбгд masterphysical.rs. Хвале неког тамо практичара који сређује спортисте типа Новака итд. Ако будеш била, напиши коју реч да знамо твој утисак.
 

Back
Top