Kosovo nije srpski Jerusalim

Dakle profesionalni (ne) davaci Kosova, primerom neka pokazu koliko vole Kosovo...Mislim na sadasnje i bivse politicare u Srbiji.
Кад смо већ код Јевреја ... они знају да су српски комунисти њих жртвовали за време др.св. рата, а неки српски националисти су такође учествовали у погрому тог народа.

Није Београд био јуденфрај, зато што Београђани воле запад и да друкају окупационим властима, него зато што су комунисти чинили беспотребне нападе на немачку војску, а у чијим одмаздама су највише страдали Јевреји, сразмерно броју.

Neki drze glavu u pesku i ne secaju se ko je doveo siptare na kosovo....čisto od demokratije, srboameri posle obuke za demokratsko klanje srba, nisu sami dosli nego po naredjenju "vi sad u Srbiju, da vas ne bi optuzili kao teroriste i vratili u albaniju kao takve".

Кад смо већ код Јевреја ... они знају да су српски комунисти њих жртвовали за време др.св. рата, а неки српски националисти су такође учествовали у погрому тог народа.

Није Београд био јуденфрај, зато што Београђани воле запад и да друкају окупационим властима, него зато што су комунисти чинили беспотребне нападе на немачку војску, а у чијим одмаздама су највише страдали Јевреји, сразмерно броју.
Jesi video da ovi komunisti u Melitopolju dele stanove besplatno

Da li sam provokator i kada ti kažem istorijsku činjenicu da "Srbin" Njegoš nikada nogom nije kročio na tlo Srbije?

Da li sam debil kada kažem da je produkt crnogorske mitomanije da neko poput Njegoša koji je bio bez formalnog obrazovanja, ni kriv ni dužan postane "najveći južnoslovenski filozof"?
Istraga potura jeste najviša filosofja današnjice.
Provokator si najviše zato što komuniciraš sa ukradenim profilom.

Istraga potura jeste najviša filosofja današnjice.
Provokator si najviše zato što komuniciraš sa ukradenim profilom.
Značajan filozof u evropskim okvirima je bio naš Srbin Brana Petronijević. Filozofski fakultet je završio u Lajpcigu, na kome je 1898. godine odbranio doktorate iz filozofije, botanike i fizike. Osnivač je Srpskog filozofskog društva. Autor je 53 originalna dela u kojima je, osim što je pisao o fizici, astronomiji, hemiji, paleontologiji, biologiji i uporednoj anatomiji, razvijao je metafizičko stanovište, koje je nazvao monopluralizam, stavljajući ga nasuprot teorijama Džordža Berklija, Vilhelma Lajbnica, Spinoze i drugih. Bertrand Rasel je za njega rekao da mu ni antički stoici nisu bili ravni. Ali on nije šire poznat jer nije Crnogorac. Rođen je selu Sovljak kod Uba.

Crnogorac Njegoš nije imao nikakvo formalno obrazovanje. Bio je narodni pesnik i narodni mislilac.

Izgleda je poenta da u MKD ima 50 srpskih crkava a na Kosmetu 1000,ali je ovih 50 nekako vrijednije🤷🏻‍♂️
Ma da u pravu si, ne bi SPC dala autokefalnost Makedonskoj crkvi da to tamo išta vredi ... Nego, šta ćemo sa Kumanovskom bitkom? sa Bregalnicom? sa Kajmakčalanom? sa bitkom na Ovčem polju? Na kojim su to planinama rasute kosti najvećih srpskih junaka? Da nije to možda današnja Severna Makedonija?

p.s. Joj izvini, nemoj se ljutiš, zaboravio sam da je tvoj đedo sa Vučićevim đedom tada u austrijskoj vojsci ratovao.

Ma da u pravu si, ne bi SPC dala autokefalnost Makedonskoj crkvi da to tamo išta vredi ... Nego, šta ćemo sa Kumanovskom bitkom? sa Bregalnicom? sa Kajmakčalanom? sa bitkom na Ovčem polju? Na kojim su to planinama rasute kosti najvećih srpskih junaka? Da nije to možda današnja Severna Makedonija?

p.s. Joj izvini, nemoj se ljutiš, zaboravio sam da je tvoj đedo sa Vučićevim đedom tada u austrijskoj vojsci ratovao.
Moj prađed je strijeljan od strane tvojih voljenih Austrijanaca.
Ne znam šta ćemo sa svim tim bitkama,možda bi trebalo da izvršimo anšlus S.Makedonije??

Држава Србија је власник Косова и Метохије по сваком закону и праву, Божијем, људском. Све и да сви Срби продају своју земљу на КиМ то не значи да КиМ треба да се одвоји од Србије или да постане део неке друге државе. Иста ствар је и са "Санџаком"....то што неко тамо сања слично оно што сањају шиптари не значи да Рашка треба бити одвојена целина у односу на Србију. Србија никад није била нацистичка држава која угњетава разне мањине већ их третира као своје грађане једнако као све Србе....и очигледно испашта због тога јер наши непријатељи споља то користе као плодно тле да нам цепају државу. На пример у Сретењеском уставу стоји да сваки роб који закорачи на тло Србије постаје слободан човек. Било би интересантно рецимо како би немачка реаговала кад би дошло до тога да турци нпр тамо покрену неку сепаратистичку причу у неком региону.

Међутим, оно што знатно разликује Рашку и КиМ је то да је са КиМ протерано силом много људи па чак и сада велика већина њих не продаје своје куће на КиМ нити ће их продавати, а и да их продаје и даље важи оно што сам прво написао изнад.
Киднапована КиМ треба да се врати Србији у сваком смислу и да покуша да се направи суживот са шиптарима и да Срби који желе да се врате, да се врате. Али пошто суживот са шиптарима више никада неће бити могућ врло је јасно шта је дугорочно решење. Шиптари су изабрали етничко чишћење...хрвати такође.....видећемо шта будућност мисли о томе.....

Poslednja izmena:
Da li sam provokator i kada ti kažem istorijsku činjenicu da "Srbin" Njegoš nikada nogom nije kročio na tlo Srbije?

Da li sam debil kada kažem da je produkt crnogorske mitomanije da neko poput Njegoša koji je bio bez formalnog obrazovanja, ni kriv ni dužan postane "najveći južnoslovenski filozof"?
Без формалног образовања?
'... и венчани светим магнетизмом једно друго о ничему држе.'
Луча микрокозма

'Искушењем прекаљена душа рани тјело огњем електризма'.
Горски вјенац

Хрватске доскочице су најгнуснији облик расправе на форуму.

Nikakva teritorijalna autonomija za prečanske Srbe nije postojala.
Садвим случајно су били слободњаци који не плаћају порез, за разлику од вас храбрих ратара.
Да сте били способни бранити царство од Османлија никада цару не би пало на ум да трпи
шизматичке свештенике на свом поседу.
Зато данас мантрате о, како оно Висост написа, 'хрватској католичкој империјалној надвласти'.
Све у свему комендија, црна, најцрња.

Kod Tita su se epske pesme o Kraljeviću Marku morale da uče napamet i to ne samo u Srbiji nego širom Juge.
Које су се друге могле учити? Од саваког по достигнућима. Од вашег хрватског стваралаштва
учили смо 'Лепе ти је Загорје зелене' Кекеца и Крпана.
Јасеновац и Градишка стара сувише је снаф за часове мзичког и књижевности.

Back