Kosovo ili Republika Srpska

  • Začetnik teme Aaleksandar
  • Datum pokretanja
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Let's keep our Alans on!:
Pa moguce da ih zovu Torbes kao i one u Makedoniji, ali za Srbes nisam fakat nikad cuo. Ali moguce je naravno. Nego ja sam mislio da si ti iz okolice Prizrena ili iz BG (posto ti tako pise u mjestu javljanja) pa me cudi kako to da pises jekavicom.
Nista znacajno, samo konstatacija.

Pozdrav

Ja sam porijeklom iz Hercegovine,ali sada živim u Srbiji,jer SAM SRBIN po nacionalnosti!!!! :D
E,što se tiče Torbeša,oni su sa Pomacima etnička grupa u okviru Makedonskoga naroda koja je od Albanaca,i samo zbog njihovih pritisaka prihvatila islam,ali ne i albanski jezik i svijest kao što su učinili mnogobrojni Slaveni-Srbi i Makedonci,koji su islamizacijom prihvatali i albansku svijest i bili izgubljeni za Srpski narod...
I Goranci (Srbeši)kako ih stariji Albanci i Turci zovu,krenuli su sa islamizacijom relativno kasno (islamizacija najvećega i najzabačenijeg sela Brod završena je početkom 20.veka!!),tako da albanizacija izuzev nekih rubnih dijelova Gore nije uzela maha..
Pozdrav, :wink:
 
Goranci (Srbeši)kako ih stariji Albanci i Turci zovu,krenuli su sa islamizacijom relativno kasno (islamizacija najvećega i najzabačenijeg sela Brod završena je početkom 20.veka!!),tako da albanizacija izuzev nekih rubnih dijelova Gore nije uzela maha..
Pozdrav,

Svaka čast,ovo je dirnulo u središte diskusije,ali se za sada,dok me ne ubediš,ne mogu složiti sa tobom
Poznajem mnogo Goranaca,i svi oni TVRDE da su se asimilirali,ili kako ti kažeš islamizovali,baš zato da bi sačuvali svoje korene,odnosno išli su linijom manjeg otpora.Moj dobar prijatelj sa prezimenom ALIJA,ne može da se seti nekog pretka koji ima drugačije prezime.A opet,priča u familiji nekom varijantom makedonskog jezika,oni to zovu Goranski.
I JOŠ U RASPRAVAMA O SRPSTVU POBEDJUJE SA IDEJOM DA JE ON ČISTIJI SRBIN OD NAS JER ONI NISU BILI TVRDOGLAVI,PA SU PRIMILI VERU I TIME DOBILI PRIVILEGIJE I ZAŠTITU,A MI KOJI SMO SE INATILI SMO BILI ZLOSTAVLJANI OD STRANE TURAKA I KASNIJE ALBANACA. E, pozivam one koji znaju nešto više o ovoj temi da me isprave.
 
sch:
Goranci (Srbeši)kako ih stariji Albanci i Turci zovu,krenuli su sa islamizacijom relativno kasno (islamizacija najvećega i najzabačenijeg sela Brod završena je početkom 20.veka!!),tako da albanizacija izuzev nekih rubnih dijelova Gore nije uzela maha..
Pozdrav,

Svaka čast,ovo je dirnulo u središte diskusije,ali se za sada,dok me ne ubediš,ne mogu složiti sa tobom
Poznajem mnogo Goranaca,i svi oni TVRDE da su se asimilirali,ili kako ti kažeš islamizovali,baš zato da bi sačuvali svoje korene,odnosno išli su linijom manjeg otpora.Moj dobar prijatelj sa prezimenom ALIJA,ne može da se seti nekog pretka koji ima drugačije prezime.A opet,priča u familiji nekom varijantom makedonskog jezika,oni to zovu Goranski.
I JOŠ U RASPRAVAMA O SRPSTVU POBEDJUJE SA IDEJOM DA JE ON ČISTIJI SRBIN OD NAS JER ONI NISU BILI TVRDOGLAVI,PA SU PRIMILI VERU I TIME DOBILI PRIVILEGIJE I ZAŠTITU,A MI KOJI SMO SE INATILI SMO BILI ZLOSTAVLJANI OD STRANE TURAKA I KASNIJE ALBANACA. E, pozivam one koji znaju nešto više o ovoj temi da me isprave.

Elem,pod pojmom Gora u širem smislu riječi podrazumijeva se pored Prizrenske gore i područje Opolja.To je kraj koji je skoro odmah nakon Maričke bitke pao pod vlast Turaka.Islamizacija ovoga kraja otpočela je relativno rano,najčešće prislinim putem (islamizacija OPOLJA pod pritiskom Kukli-bega,koja je u potpunosti izvršena krajem 1590.godine.U to vrijeme Gora je još bila hrišćanska,sa slovenskim življem koje je predstavljalo simbiozu Srba i Makedonaca.Kada je nakon doseljavanja Albanaca na područje Metohije starosjedeoci Opolja bili albanizovani,a u Ljumi,albanskoj pokrajini sa mješovito slovensko-ilirskim stanovništvom došlo do masovne islamizacije,Gora je ostala u obruču.Jedan dio stanovništva se iselio,i od njega potiču starosjedioci naselja Mirijevo u Beogradu,a ostali dio je prešao u islam.Gora je kao i ostali krajevž gdje je izvršena islamizacija ZBOG ALBANACA,ušla u proces albanizacije,što se može vidjeti po njihovim prezimenima,ali potpuna albanizacija je izbegnuta zahvaljujući kompaktnosti stanovništva Gore i geografskoj zatvorenosti (sklapali su brakove među pripadnicima Goranske etničke zajednice),i zahvaljujući relativno brzom dolasku srba na teritoriji Kosova,nakon islamizacije (poslednja hrišćanka u Brodu-Todorica,todorova žena umrla je 1900. u porodici muslimana sinova koji su joj dozvolili obavljanje vjerskih obreda u jednom dijelu kuće),a Srbi su oslobodili Dragaš 1912.godine i time sprečili asimilaciju koja bi bila neizbježna i do koje bi došlo 2-3 korena po islamizaciji.
 
ISTINA I PRAVDA:
Let's keep our Alans on!:
Pa moguce da ih zovu Torbes kao i one u Makedoniji, ali za Srbes nisam fakat nikad cuo. Ali moguce je naravno. Nego ja sam mislio da si ti iz okolice Prizrena ili iz BG (posto ti tako pise u mjestu javljanja) pa me cudi kako to da pises jekavicom.
Nista znacajno, samo konstatacija.

Pozdrav

Ja sam porijeklom iz Hercegovine,ali sada živim u Srbiji,jer SAM SRBIN po nacionalnosti!!!! :D
E,što se tiče Torbeša,oni su sa Pomacima etnička grupa u okviru Makedonskoga naroda koja je od Albanaca,i samo zbog njihovih pritisaka prihvatila islam,ali ne i albanski jezik i svijest kao što su učinili mnogobrojni Slaveni-Srbi i Makedonci,koji su islamizacijom prihvatali i albansku svijest i bili izgubljeni za Srpski narod...
I Goranci (Srbeši)kako ih stariji Albanci i Turci zovu,krenuli su sa islamizacijom relativno kasno (islamizacija najvećega i najzabačenijeg sela Brod završena je početkom 20.veka!!),tako da albanizacija izuzev nekih rubnih dijelova Gore nije uzela maha..
Pozdrav, :wink:

U pravu si naravno, ali ja ti opet kazem, koliko god zvucalo pateticno ja nisam od onih "narrow minded" koji stvari gledaju "crno na bijelo" (vjerovatno zato sto su moji zivjeli civilizovano, ali ne na Kosovu ili u Makedoniji i puno drukcije gledaju na te stvari). Usput receno, o istoriji ne bih u detalje puno jer ciav zivot slusam (brat mije prof. istorije ali sa znanjen i iskustvom stecenim u inostranstvu), tako da ne bih sada da citirim ovo ili ono. Sto se konkretno tice ovog sto si napisao, u najvecem slucaju si u pravu. Ali dozvoli: Sa Albanske strane nikad nije bilo pritiska ni na koga u pogledu isalmizacije, pogotovo na Kosovu, jer je opste poznato da su Kosovari(da ne bi mjesali pojmove) totalno neprivrzeni religiji (jer su zivjeli i prije pojave svih monoteistickih religija na Balkanu), tako da su u tom pogledu totalno nereligiozni (ili ako bas hoces nikakvi vjernici). Sjeti se da ima i katolika i pravoslavaca medju albancima i vjeruj da nema nikakve razlike u pogledu religije.
Medjutim, ovo sto cu ti reci vjerovatno neces cuti ni od jednog Albanca (pogotovo ne onog "hard core", a tice se pritisaka jednog naroda na durgi (a vjeruj da toga ima na svim stranama). Ali kada govorimo argumetnovano(bar zvanicne verzije svjetski poznatih istoricara) treba biti realan, zar ne? Dakle kao sto rekoh, pritisaka Albanca na druge nije bilo u pogledu islamizacije, ali ga je sigurno bilo u pogledu albanizacije, i to ne moze osporiti niko osim teskih kompleksasa. Poznato je da postoje velike klanovske porodice na Kosovu koje su do unazad par stotina godina bile Srpske i to bogate srpske porodice pa su vremeneom asimilirane u albanske (sto se moze zakljuciti po prezimenima koje nemaju veze sa albanskim korjenima). Nadam se da razumijes, ali ne mogu ih imenovati ovdje sada, ali vjeruj da ih ima. Isto to vazi i za naziv mjesta i naselja koje su formirali ili osnovali ili Turci ili Srbi (u srednjem vijeku) pa su cisto iz politickih razloga promjenjeni u imena sa albanskim znacenjima (a zna se da albanci ta mjesta nisu formirali tj.osnovali i lupali su sa imenima kojih nije bilo ni u rimskim kartama - jednostavno izemisljeni nazivi). Kontas?
Medjutim, isto to je dokazano i u npr. Crnoj Gori ili Juznoj Srbiji (jednom djelu) gdje zive ljudi sa prezimenima koje nemaju apsolutno nikakve veze sa srpskim rijecima (ni semanticki ni etimoloski). Tacno se zna da su to asimilirani, tj, slavenizovani Albanci (puno vise u C.Gori nego u Srbiji). A ovo povezujem sa onim tvojim o pritisku i tu si u pravu.
Znas najsmijesnije je govriti o etnickom porijeklu kad mnogi kazu (npr. Svi Kosovari su Albanci porijekom ili obrnuto; svi danasnji Bosnjaci su Srbi porijeklom, a kao da nema danasnjih Hrvata koji su na silu "hrvatizovani", a porijeklom su sasvim nesto drugo), jer je poznato da Balkan bio uvijek prolazna stanica mnogih etnickih grupa. Nema tog naroda, a pogotovo na Balkanu za koji se istorijski gledano, moze reci da su "svi pripadnici" tog naroda istog etnickog porijekla. Mislim, Srbi zive (ovo je primjer samo) vjekovima na teritoriju danasnjeg kosova i kako mogu bas vi danasnji Albanci biti istog projekla, kontas? Kao da su zivjeli apatheidom vjekovima i ako da nije bilo asimiliranja, mjesanja i pritisaka.Mislim, ciste besmislice (o kojima ti je mozda Edith Duram u knjizi "High Albania"(ako znas engleski procitaj obavezno, knjiga je napisana na akademskom nivou) najbolje pojasnjeno). Isto tako u Crnoj Gori ili u Bosni ili bilo gdje, sto znaci da ovo vazi za sve narode. Pritisci ka asimilaciji su uvijek bili prisutni na svim stranama. Nadam se da nije bilo zamarujuce ovo sto sam napisao. Puno pozdrava opet za sve razumne i dobronamjerne ljude
Vozdra


NAdam se da si procitao ovo
 
Anonymous:
ISTINA I PRAVDA:
Let's keep our Alans on!:
Pa moguce da ih zovu Torbes kao i one u Makedoniji, ali za Srbes nisam fakat nikad cuo. Ali moguce je naravno. Nego ja sam mislio da si ti iz okolice Prizrena ili iz BG (posto ti tako pise u mjestu javljanja) pa me cudi kako to da pises jekavicom.
Nista znacajno, samo konstatacija.

Pozdrav

Ja sam porijeklom iz Hercegovine,ali sada živim u Srbiji,jer SAM SRBIN po nacionalnosti!!!! :D
E,što se tiče Torbeša,oni su sa Pomacima etnička grupa u okviru Makedonskoga naroda koja je od Albanaca,i samo zbog njihovih pritisaka prihvatila islam,ali ne i albanski jezik i svijest kao što su učinili mnogobrojni Slaveni-Srbi i Makedonci,koji su islamizacijom prihvatali i albansku svijest i bili izgubljeni za Srpski narod...
I Goranci (Srbeši)kako ih stariji Albanci i Turci zovu,krenuli su sa islamizacijom relativno kasno (islamizacija najvećega i najzabačenijeg sela Brod završena je početkom 20.veka!!),tako da albanizacija izuzev nekih rubnih dijelova Gore nije uzela maha..
Pozdrav, :wink:

U pravu si naravno, ali ja ti opet kazem, koliko god zvucalo pateticno ja nisam od onih "narrow minded" koji stvari gledaju "crno na bijelo" (vjerovatno zato sto su moji zivjeli civilizovano, ali ne na Kosovu ili u Makedoniji i puno drukcije gledaju na te stvari). Usput receno, o istoriji ne bih u detalje puno jer ciav zivot slusam (brat mije prof. istorije ali sa znanjen i iskustvom stecenim u inostranstvu), tako da ne bih sada da citirim ovo ili ono. Sto se konkretno tice ovog sto si napisao, u najvecem slucaju si u pravu. Ali dozvoli: Sa Albanske strane nikad nije bilo pritiska ni na koga u pogledu isalmizacije, pogotovo na Kosovu, jer je opste poznato da su Kosovari(da ne bi mjesali pojmove) totalno neprivrzeni religiji (jer su zivjeli i prije pojave svih monoteistickih religija na Balkanu), tako da su u tom pogledu totalno nereligiozni (ili ako bas hoces nikakvi vjernici). Sjeti se da ima i katolika i pravoslavaca medju albancima i vjeruj da nema nikakve razlike u pogledu religije.
Medjutim, ovo sto cu ti reci vjerovatno neces cuti ni od jednog Albanca (pogotovo ne onog "hard core", a tice se pritisaka jednog naroda na durgi (a vjeruj da toga ima na svim stranama). Ali kada govorimo argumetnovano(bar zvanicne verzije svjetski poznatih istoricara) treba biti realan, zar ne? Dakle kao sto rekoh, pritisaka Albanca na druge nije bilo u pogledu islamizacije, ali ga je sigurno bilo u pogledu albanizacije, i to ne moze osporiti niko osim teskih kompleksasa. Poznato je da postoje velike klanovske porodice na Kosovu koje su do unazad par stotina godina bile Srpske i to bogate srpske porodice pa su vremeneom asimilirane u albanske (sto se moze zakljuciti po prezimenima koje nemaju veze sa albanskim korjenima). Nadam se da razumijes, ali ne mogu ih imenovati ovdje sada, ali vjeruj da ih ima. Isto to vazi i za naziv mjesta i naselja koje su formirali ili osnovali ili Turci ili Srbi (u srednjem vijeku) pa su cisto iz politickih razloga promjenjeni u imena sa albanskim znacenjima (a zna se da albanci ta mjesta nisu formirali tj.osnovali i lupali su sa imenima kojih nije bilo ni u rimskim kartama - jednostavno izemisljeni nazivi). Kontas?
Medjutim, isto to je dokazano i u npr. Crnoj Gori ili Juznoj Srbiji (jednom djelu) gdje zive ljudi sa prezimenima koje nemaju apsolutno nikakve veze sa srpskim rijecima (ni semanticki ni etimoloski). Tacno se zna da su to asimilirani, tj, slavenizovani Albanci (puno vise u C.Gori nego u Srbiji). A ovo povezujem sa onim tvojim o pritisku i tu si u pravu.
Znas najsmijesnije je govriti o etnickom porijeklu kad mnogi kazu (npr. Svi Kosovari su Albanci porijekom ili obrnuto; svi danasnji Bosnjaci su Srbi porijeklom, a kao da nema danasnjih Hrvata koji su na silu "hrvatizovani", a porijeklom su sasvim nesto drugo), jer je poznato da Balkan bio uvijek prolazna stanica mnogih etnickih grupa. Nema tog naroda, a pogotovo na Balkanu za koji se istorijski gledano, moze reci da su "svi pripadnici" tog naroda istog etnickog porijekla. Mislim, Srbi zive (ovo je primjer samo) vjekovima na teritoriju danasnjeg kosova i kako mogu bas vi danasnji Albanci biti istog projekla, kontas? Kao da su zivjeli apatheidom vjekovima i ako da nije bilo asimiliranja, mjesanja i pritisaka.Mislim, ciste besmislice (o kojima ti je mozda Edith Duram u knjizi "High Albania"(ako znas engleski procitaj obavezno, knjiga je napisana na akademskom nivou) najbolje pojasnjeno). Isto tako u Crnoj Gori ili u Bosni ili bilo gdje, sto znaci da ovo vazi za sve narode. Pritisci ka asimilaciji su uvijek bili prisutni na svim stranama. Nadam se da nije bilo zamarujuce ovo sto sam napisao. Puno pozdrava opet za sve razumne i dobronamjerne ljude
Vozdra


NAdam se da si procitao ovo

Svaka čast,prijatelju!!! :D Volim konstruktivnu i argumentovanu raspravu.Albanci su doseljavajući se na područje polupraznoga Kosova po seobi Srba činili su svakakav zulum nad Srbima.Da bi se odbranili od takvih zuluma mnoga su Srpska bratstva primala islam od ALBANACA,a ne od Turaka(kojima tada nije na Kosovu odgovaralo da ostanu bez hrišćanske raje....)
Islamizacijom,Srbi su ulazili u zaštitu pojedinih Albanskih fisova,i za dvije do tri generacije bili albanizovani....
A bilo je i suprotnoga primjera....
Okolicu Rožaja i Plavsko-Gusinjsku kotlinu u 16.vijeku naselili su mješovito Albansko-Srpska plemena Kuči(maternji jezik Srpski),i Klimente )maternji jezik Albaqnski).Na području Rožaja,Plava i Gusinja,i Kuči i Klimente su islamizirani,ali je istovremeno došlo i do dealbanizacije islamiziranih Klimenata,usled njihovog orođavanja sa muslimanima iz susedne župe Bihor(okolica Berana).Tako sada imamo paradoks u Rožaju...Daciće koji govore srpski i izjašnjavaju se kao Bošnjaci,i Dacići iz istoimenog sela u blizini Rožaja koji se i dalje osjećaju Albancima.....
Pa i muslimansko stanovništvo Pešteri je Albanskog(Klimente) porijekla,koje su Turci tu nasilno naselili,poislamili,a koji su pošto su bili odsečeni od ostatka Albanske matice slovenizirani i sada se osjećaju Bošnjacima,iako su zapravo-Albanci!!! :wink:
 
ISTINA I PRAVDA
Odkud ti toliko znas o Gorancima!?!? Bas si me prijatno iznenadio.Vecina ih nezna i cim spomenes Goranac kazu ti "a vi ste to oni dobri Shiptari" (ha,ha,ha zamisli) Nemam ja nista protiv Shiptara da bih se osecao uvredjenim- nije stvar u tome-nego retko ko zna o nama tako puno.Evo ti jos jedna informacja.Poslednja hriscanka koja je zivela,umrla i sahranjena u Brodu zvala se Bozana.(ti kazes Todorica-po muzu )Njen grob i danas postoji u selu Brod.Zadivljujuce je koliko malo ljudi zna o nama Gorancima a spremni su uvek da se uhvate u diskusiju bez ikakvog predznanja ili informisanosti.Ceto sam slusala i komentare tipa" nisi nas nisi vas idi kuda znas" no nema veze.Ja uvek kazem da ja znam ko sam a drugi ako zele da saznaju neka se potrude.To je valjda neki moj goranski ponos.
Tebi hvala u svakom slucaju sto toliko znas o nama.
P.S. da nisi ti mozda iz Gore??? Ako jesi javi se da znam odakle tacno
 
Da vam nesto kazem o takozvanim Goranima. Ma vi ljudi idete po skolama na Albanskom jeziku, udajete se medjusobno, muslimani ste ( iako to uopste nema veze) ...Sto ja hocu da kazem je da ste ljudi bez IDENTITETA. Izdajice, kukavice, kad su Srbi bili na poziciji, bili ste sa Srbima, sada Albanci vode, vi ste sa Albancima, sutra s'kim cete biti?!!!
ma gori ste nego cigani je i oni imaju barem identiteta. Nemate ni ponos, ni narodnost, ni vjeru nista. Okrecete se prema vjetru.Eto ko i sta ste.
Ja sam cula da uopste vas niko ne sisa tamo dole, a i znam sad zasto.
 
a sta ti imas protiv Gorana? :shock:
Kada dodju u Srbiju uvijek se nadje neki seljacina krkan srecom u manjni kojince im reci da su siptari,izdajice...
A Srbi nisu izdajice...Malo se okrenu Istoku malo zapadu,ko je jaci...malo evropi,malo Turskoj,malo Rusiji...malo Amerima..politika...pa jesu Srbi prevrtljiv narod..
Tako bi zvucalo iz tudje perspektive...

Osim toga,to sto idu u albanske skole ne znaci da su srpski neprijaterlji.Ili po tebi znaci??
Ili sto se zene Albancima...A Srbi se ne zene Italijanima,Njemcima :roll:
Po tebi je "Ili si sa nama ili protiv nas" e pa ne moze tako

Sta ti mislis zasto su nastale tako neke manjine koje su prelaz izmedju nacija??Upravo zato sto su nekada ostavljeni sami sebi,ostavljeni od matice(kao sto su sada ostavljeni krajisnici RSK,maceha Srbija i Milosevic ih je zaebao pored Tudjmana) i oni moraju da se snalaze kako umeju.I teze da ostanu ljudi.

Takvih "velikih srba" ko sto si ti mi je pun ****.



A sto se tice teme RS+SCG, nema nikakvog PRIPAJANJA,moze samo UJEDINJENJE.(Ili ste vi iz BGa navikli da su sve ostale pokrajine samo vase provincije,a vi ste carevi u PRESTONICI??) :?:
 
Nemoj ti meni pamet soliti. Prvo nemam ja nista protiv ovih Gorana nego ovakvih Gornaskih individualca sto hocu da budu ono sto nisu. Ako si Goran ili bilo sta, ostani takav kakav si nemoj jednom da imas Albansko, pa Srpsko, pa Bosansko, pa Tursko poreklo sta ja znam...Ne mozes sebi da das poreklo onako kako ti se cefne.
 
Srbija,Crna Gora,Bosna i Hercegovina,Slavonija,Baranja,Zapadni Srem,Dubrovnik sa okolinom i Makedonija su teritorije koje su Srbiji obecale sile Antante Londonskim ugovorom 1915-te!To nisu nikakve fikcije i snovi to bi da je pravde bila jedna drzava! Na tim teritorijama zive ljudi iste krvi,jezika,kulture,boje koze! Pojedine religijske i druge razlicitosti koje postoje su posledica vladavine velikih imperija na ovom prostoru(Austrije,Turske,Mletacke...) ali slicne razlike postoje u skoro svakoj zemlji npr. Njemacki sjever je protestantski a jug katolicki ali ih to ne sprecava da budu Njemci i da zajedno izgradjuju svoju drzavu! :evil:
 
Aaleksandar:
s obzirom na trenutnu situaciju, da li ste da se Kosovo podijeli na Srpski i Siptarski dio, da se srpski prikljuci Srbiji a albanski definitivno odvoji od Srbije a da za sve to Srbija dobije pripojenje Republike Srpske!!! Vase misljenje o ovoj soluciji, koju je inace prije nekoiko dana predvidio kao jednu od mogucnosti i pomocnik diektora CIA-e. da li je moguca, prihvaljiva za nas, ko bi bio na gubitku na Balkanu i eventualne posljedice ovog na Balkanu...
jeah,al' u tom slucaju dijelimo i republiku sumsku,presijecemo je kod Brckog, sta kazete na ovaj prijedlog
 
"Pa naravno da trebaju svi Srbi biti u jednoj drzavi i to je i nas cilj, koji nije lako ostvariti."
---------------------------------------------------
polako polako san vam se ostvaruje,eto srba vise nema u hrvatskoj a pitanje je hoce li ih biti i u Bosni
 
Visupak
polako polako san vam se ostvaruje,eto Srba vise nema u hrvatskoj a pitanje je hoce li ih biti i u bosni

полако полако, ето балија више нема у Сребреници, а питање је хоће ли их бити у Републици Србској, неће вас ни Педи штитити довека.

Alahov dan:
da, da isto vas nema ni na Kosovo tamo dole, pa izgleda da vam se san ostvaruje to jest okupicete se samo na Beograd i okolinu.

да, да, полако, полако, промениће се геополитички ветрови у свету. Није нас било, па па ће нас бити, и тако у круг, неће вас штитити јеврејска америка довека. Доћи ће и крај ционистичкој Америци, трулој и обездуховљеној Европи, јер... ничија није до зоре...
Није битан број већ сој...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top