Košarkaška reprezentacija Srbije

Koju medalju očekujete na Olimpijadi?


  • Ukupno glasova
    4
Видимо потурице су "окупирале" српски форум, након пораза Србије дошли паћеници на своје, па пљују ли пљују по српски кошаркашима. Показујући и "раскош" простачког а богами и поганог језика. Јадни и кукавни створови.

Но небитни су. Биће пуно анализа утакмице, биће ту експертиза и "експертиза", но и порази су саставни део спорта. Да ли се могло боље одиграти? Наравно да јесте. Но шта је ту је. Ваља извући поуке, играће се кошарка и након данашњег дана. Важно је да се српска кошарка вратила на добар колосјек.
 
Pa ja mislim da je prilično jasno tko ga je rodio, i kako se on osjeća. Ali ako ti znaš bolje od njega šta je on i što osjeća za koju zemlju, ok.
Ok

Nisam znao da je bitnije kp ga je RODIO od ko ga NAPRAVIO

zAto greskom ondwma prezime imamo svi po ocu .

A da je bitno vidis u sledecem


kad u zemlju posejes SEME paradajza ne mozes ocekivati krompir


Brukas se
 
Репрезентација у којој тренер с играчима комуницира на енглеском (што због тренера, што због играча) није репрезентација онако како ја видим репрезентацију. Сви то раде. Па шта? Ми ипак нисмо „сви”. Ту сам потпуно сагласан с Гуровићем који једном рече: „Кад у репрезентацији Србије заигра странац, нити ћу више гледати те утакмице, нити ћу навијати за такву Србију.”
 
Оно што могуће није неважно јесте да су у финалу играле двије европске репрезентације без натурализованих играча.
Четворица тамнопутих играча у њемачкој селекцији су рођени у Њемачкој. Значи ненатурализовани играчи.
Надам се да ће након свјетског првенства барем на неко вријеме та лоша идеја о могућности ангажовања натурализованог играча у дресу Србије, коју задњих година неки антисрпски медији уз подршку аутошовиниста гурају, бити стављена "ад акта". Уопште, натурализовани играчи на свјетском првенству нису донијели националним селекцијама превише доброг. Истина, Грузија и Грчка су примопране натурализовати Амера јер им је позиција плеја рак рана, исто важи и за неке азијске ркипе. Но генерално за разлику од европског првенства прошле године, на свјетском првенству нико од натурализованог играча није баш превише профитирао.
 
Poslednja izmena:
Pa ja mislim da je prilično jasno tko ga je rodio, i kako se on osjeća. Ali ako ti znaš bolje od njega šta je on i što osjeća za koju zemlju, ok.
Hahaha

Evo cist janez slusa ovo i sa ovim se ponosi po netu
 

Prilozi

  • screenshot_2018-08-09_12-55-10.png
    screenshot_2018-08-09_12-55-10.png
    371,6 KB · Pregleda: 1
Ствар је било којег играча за коју ће националну селекцију играти. Такође националне селекције могу имати једног натурализованог играча. Ненатурализован играч може играти за националну селекцију по основу рођења или по основу поријекла родитеља, упрошћена да је етнички Грк, Италијан, Србин итд, ма гдје био рођен. Услов је посебно за оне рођене у дијаспори да има пашош те земље прије 16.рођендана, а ако мијења спортско држављанство да није наступао за ранију националну селекцију након 17.рођендана (у супротном може играти само као натурализовани играч, рецимо Тоби је играо за САД и сада игра за Словенију).

Када су неки Срби у другим националним селекцијама у питању, да се правовремено реаговало, и Горан Драгић и Никола Миротић би играли за Србију. На тада су, када су ова двојица били у кадетским и јуниорским данима, у КСС сједили непријатељи српске кошарке на челу са неким Капичићем. Када је Дончић у питању, он заиста показује приврженост Србији (ппнудио је да плати трошкове сахране након трагедије у "Рибникару"), ту се заиста покушало да се анимира да заигра та Србију, чак је на тој мисији 2015-е био лично тадашњи селектор Сале Ђорђевић, но то једноставно није билио реално. Мајка Словенка, отац Словенац, истина српског поријекла, но и отац је имао словеначко спортско држављанство (играо за Словенију), одрастао у Словенији, ту дилеме око избора није било.
Узгред, КСС задњих 12-13 година по том питању добро ради, прате се етнички Срби било гдје у свијету, много тих клинаца је заиграло за разне националне селекције Србије (уосталом и Никола Јовић је рођен у Енглеској), сад што неки попут сина Пеђе Стојаковића бирају другу репрезентацију, штза да се ради, њихов избор, важно је сваком понуидити, никог не молити.
 
Poslednja izmena:
Ствар је било којег играча за коју ће националну селекцију играти. Такође националне селекције могу имати једног натурализованог играча. Ненатурализован играч може играти за националну селекцију по основу рођења или по основу поријекла родитеља, упрошћена да је етнички Грк, Италијан, Србин итд, ма гдје био рођен. Услов је посебно за оне рођене у дијаспори да има пашош те земље прије 16.рођендана, а ако мијења спортско држављанство да није наступао за ранију националну селекцију након 17.рођендана (у супротном може играти само као натурализовани играч, рецимо Тоби је играо за САД и сада игра за Словенију).

Када су неки Срби у другим националним селекцијама у питању, да се правовремено реаговало, и Горан Драгић и Никола Миротић би играли за Србију. На тада су, када су ова двојица били у кадетским и јуниорским данима, у КСС сједили непријатељи српске кошарке на челу са неким Капичићем. Када је Дончић у питању, он заиста показује приврженост Србији (ппнудио је да плати трошкове сахране након трагедије у "Рибникару"), ту се заиста покушало да се анимира да заигра та Србију, чак је на тој мисији 2015-е био лично тадашњи селектор Сале Ђорђевић, но то једноставно није билио реално. Мајка Словенка, отац Словенац, истина српског поријекла, но и отац је имао словеначко спортско држављанство (играо за Словенију), одрастао у Словенији, ту дилеме око избора није било.
Узгред, КСС задњих 12-13 година по том питању добро ради, прате се етнички Срби било гдје у свијету, много тих клинаца је заиграло за разне националне селекције Србије (уосталом и Никола Јовић је рођен у Енглеској), сад што неки попут сина Пеђе Стојаковића бирају другу репрезентацију, штза да се ради, њихов избор, важно је сваком понуидити, никог не молити.
Kako se dobro radi kad je prosle godine rodjena Beogradjanka Ana Tadic igrala za Francusku na Svetskom prvenstvu.

Cak joj je i otac kosarkas, znaci znaju ga u KSS.

A Ana je centar sa 195.

A mi centra nemamo ni svecom da ga trazimo u zenskoj reprezentaciji i onda tu jednu jedinu mladu nam uzmu Francuzi.

Takodje, ispustena Nikolina MIlic koja moze da igra samo kao stranac...
 
Ne blamirajte se sa tim crncima koji igraju za Nemacku. Neko od roditelja im je Nemac, rodjeni su u Nemackoj. To su takve zemlje koje su ovako ili onako privukle gomilu stranaca i samim tim imamo to. Jel biste vi zabranili Stefanu Penu da igra za Srbiju iako je rodjen u Beogradu, otac mu je Srbin? Mi smo u 2023. godini i jos uvek ne znamo da razlikujemo nacionalnost, drzavljanstvo, itd.

Pesic je na kraju lepo rekao sustinu, napravili smo dobar rezultat,ali dzaba sve ako ne vidimo sta sve ne valja. Ovo nije slucajno, ali ne moze se svaki put ocekivati od nekog polovicnog sastava da izvlaci preko svojih granica.
 

Back
Top