Košarkaška reprezentacija Srbije

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kaminski progovorio o šansama da zaigra za Srbiju!

Košarkaš Finiks Sansa Fred Kaminski je predmet interesovanja srpske javnosti od trenutka kada se pojavila mogućnost da obuče dres reprezentacije Srbije.

On je u razgovoru za Maxbet radio i emisiju 60 minuta govorio o svom boravku u Srbiji, njegova baba sa očeve strane je Srpkinja dok prezime Kaminski potiče iz Poljske.

"Bio sam u Srbiji pre dve godine i tada su ljudi u nacionalnom timu saznali da imam srpske korene. Nisam nikada bio član nijednog nacionalnog tima i ne znam šta bi trebalo da uradim da to postanem. Moj agent je već razgovarao sa ljudima iz Košarkaškog saveza Srbije. Postoji mnogo igrača koji su igrali u srpskom sistemu i ja ne bih želeo nikome da stanem na put. Imao sam dosta prilike da provedem sa srpskim igračima i oni su dobri momci. Sada mi je priritet da se oporavim i posle prepustim to mom agentu", rekao je Kaminski.

Kaminski je istakao da ne bi voleo da bude problem u timu jer ne zna da li je spreman da rizikuje leto kako bi trenirao sa nacionalnim timom.

"Nisam još pričao sa Kokoškovim. Nisam nikada imao obaveze u nacionalnom timu i ne znam da li bih mogao da rizikujem leto kako bih trenirao sa reprezentacijom. Prvo ljudi iz KSS moraju da me pozovu. Znam kako bih se ja osećao kada bih bio u timu, a potom dođe neki stranac", dodao je Kaminski.
 
Treba mozda razmisliti da onaj Avdija iz Makabija eventualno zaigra za nas , za njega predvidjaju da ce ove godine biti visoko kotiran na draftu i moguca lepa NBA karijera, inace njemu je otac odavde poreklom Goranac a majka Izrealka , pa mozda bi i bio zainteresovan da zaigra za nas u nekom momentu, sigurno da mu je daleko perspektivnije da igra za Srbiju nego za Izrael, mada otom potom , ionako jos nije na tom nivou i tek mu predstoji dokazivanje.

Mislim ko zna da su nasi iz saveza ranije bili malo brzi, dalekovidiji i spremni da malo rizikuju ko zna mozda bi danas Goran Dragic, Luka Doncic i Nikola Mirotic igrali za nas , iako je to sad vec u domenu sta bi bilo kad bi bilo.
 
Ti kao da si prespavao da je i Deni i njegov otac jasno rekao da želi da igra za reprezentaciju izraela, jer je rodjen i odrastao tamo.
A tek za Dončića i Dragića nema nikakve veze sa životom........
Zašto bi bilo kom košarkašu na svetu bilo perspektivnije da igra za Srbiju, ako već može da bira?
Posebno toliko ekonomski jačih država od nas....To možda neki iz Mauritanije, ako nema drugo rešenje.
 
Ја то посматрам из емотивног угла. Ако си се у једној земљи родио, живео, , први пут се заљубио, нашао друштво, тим језиком говориш...зашто би ти нека друга земља из које је твој ђед била преча? Другим речима, зашто би Дончић више волео Србију од Словеније? Гледам по интернету гомилу коментатора како просипају етноцентричне глупости ниподништавајуће туђе идентитета као да је српски најважнији. Сећам се каква је била пљувачина за фудбалера Кркића...а лик не зна 10 речи српског.
 
Pa Dragic je po ocu Srbin a i Doncic isto mislim da mu je cale Srbin iz Slovenije, takodje znam da Doncic navija za Crvenu Zvezdu, iako je po meni skroz Ok da igraju za Sloveniju, sto ti kazes ipak su tamo rodjeni, odrasli, itd.

Sad ne kazem da smo mi vazniji nego Slovenci (iako objektivno imamo mnogo duzu i slavniju istoriju od njih), ali ipak bi svakom igracu (koji makar delimicno ima srpske korene) sigurno imponovalo da igra za tako trofejnu reprezentaciju i za reprezentaciju sa takvom tradicijom kakva je Srbija, sad hipoteticki (jer tako nesto vec odavno nije moguce) svakako po meni logicnije bi bilo pitati recimo Dragica kome je otac Srbin ili Doncica zele li da igraju za nasu reprezentaciju nego recimo Kaminskog.
Takodje ne kazem ja da sad treba bilo sta insistirati ili nametati nekom nesto, vec onako fino ljubazno ih pitati da li bi eventualno bili zainteresovani da razmisle o toj opciji, ako ne Ok, nema problema, nikom nista, nek im je sa srecom u daljoj karijeri.
 
Што се тиче Срба који су рођени и одрасли по бијелом свијету, наравно да треба на сваког од тих играча обратити пажњу још од кадетских дана. То су често осјетљиве ситуације, свакако да треба избјећи сваки вид протекције а ако је баш неопходна (рецимо ако неки клинац у иностранству није конкурентан у том тренутку за неку млађу селекцију У-16 или У-18, а процијени се да има виши "плафон" од вршњака) треба то радити да нема штетних посљедица.

Задњих година не можемо приговорити на рад КСС, покушали су се анимирати сви надарени клинци који или вуку српске коријене или имају везе са Србијом, и Дончић и Авдија и још многи, некад су успије, некад не. Код Дончића и малог Денија Авдије и није било реално да изаберу Сррбију, али покушало се.
Код Драгића и још неких из нешто старије генерацие то није случај, тада је КСС лоше радио (а када данас видим ко је био на челу, није ни чудо) код браће Драгић није се ни покушало, не могу гарантовати да би изабрали Србију, али требало је покушати, посебно што је код браће Драгић приврженост српству присутна.
Код неких играча, рецимо Пековића, било је довољно само рећи "желиш ли", но тада се неки ни то нису удостојили.
На срећу, то се промијенило, прате се клинци по бијелом свијету, ми већ имамо масу клинаца (Н.Ракочевић, Б.Копривица, Ф.Шкобаљ и бројни други) рођених и одраслих у иностранству (Српску и Црну Гору наравно да не бројим у иностранство) који ће са великом жељом заиграти за Србију. Уопште, када су српски кошаркаши у питању та је родољубна црта посебно код оних у бијелом свијету итекако изражена, могуће випе него код било које друге селекције.

Наравно ваља се држати и принципа, свакоме понудити, никога не молити, свакоме дати до знања да их се жели у дресу Србије али никоме не подвлађивати, без прескакања разреда, почети од млађих националних селекција па према заслугама.
 
Српску националну селекцију чекају нова искушења, у фебруару почињу квалификације за ЕП, први ривали нису наивни, напротив, озбиљне селекције које су на задњим ЕП оставиле добар дојам, 20.фебруара наши гостују у Финској, 23.фебруара дочекују Грузију.
У тим мечевима "орлови" ће бити лишени помоћи НБА играча, значи на НБА српску шесторку се не може рачунати, евролигаши играју мечеве 20/21.фебруара, ни на те играче се против Финске не може рачунати, против Грузије на неке можда, зависи да ли ће их клубови пустити, реално осим можда неких Звездиних нема шансе. Најбољи играч најбоље НЦАА екипе унив.Гонзага, изузетно млади (год.2000.) и одлични Филип Петрушев има мечеве 20. и 22.фебруара, и он је "недоступан", као и Мирослав Радуљица који има меч 21.02.

Кога нема, без њега се мора. Да погледамо у каквој форми су преостали српски играчи. Неких 20 играча који би могли бити конкурентни за ове мечеве;

Плејмејкери и комбо бекови;
Милош Теодосић (Виртус) 16,6 поена и 5 ас. за 26 мин. по мечу у ЕК, 15 поена, 5,9 ас. за 24 мин. по мечу у Серији А
Стефан Марковић ? (Виртус) 8,3 поена и 5,9 ас. за 29 мин. по мечу у ЕК, 6,8 поена и 6,6 ас. по мечу за 28 мин. по мечу у Серији А
Никола Ребић (Јенисеј) 7,2 поена и 3 ас. за 19 мин. по мечу у ВТБ лиги
Алекса Аврамовић (Есудиантес) 11 поена и 2,2 ск. за 23 мин. по мечу у АЦБ лиги
Стефан Пот (ФМП) 8,4 поена, 5,4 ас. за 24 мин. по мечу у АБА
Огњен Јарамаз (Партизан) 8 поена и 3,1 ас. за 21 мин. по мечу у ЕК, 9,7 поена и 2,3 ас. за 20 мин. по мечу у АБА,

Бекови и ниска крила;
Дејан Тодоровић (Андора) 9,8 поена и 3,6 ск за 21 мин. по мечу у ЕК, 8,4 поена, 3,3 ск. за 19 мин. по мечу у АЦБ лиги
Алекса Раданов (ФМП) 11,6 поена, 4,1 ск., 2,4 ас. за 27 кин. по мечзу
Немања Дангубић (Естудиантес) 5,5 поена и 4,1 ск. за 20 мин. по мечу у АЦБ лиги
Војислав Стојановић (Ваноли) 8,1 поена, 4,8 ск, и 2,3 ас. за 21 мин. по мечу у Серији А,
Раде Загорац (Партизан) 9,4 поена и 4,2 ск, за 24 мин. по мечу у ЕК, 8,3 поена, 5,3 ск. за 25. мин. по мечу у АБА

Крилни центри и центри;
Стеван Јеловац (Газиантел) 14,1 поена, 5,2 ск. за 21 мин. по мечу у турској (БСЛ) лиги
Милан Мачван (Алварк Токио) 15,1 поена, 6,3 ск. за 26 мин. по мечу у (не баш јакој) јапанској лиги
Лука Митровић (Манреса) 8,3 поена и 3,4 ск, за 16 мин. по мечу у АЦБ лиги
Стефан Бирчевић (Партизан) 6,6 поена и 3,3 ск. за 15 мин. по мечу у ЕК, 5,6 поена и 2,3 ск. за 12 мин.по мечу у АБА лиги
Душан Ристић (Астана) 18,3 поена и 11,6 ск. за 34 мин. по мечу у ВТБ лиги
Дејан Кравић (Обрадоиро) 13,7 поена и 6,1 ск. за 28 мин. по мечу у АЦБ лиги
Никола Јанковић (Партизан) 5,5 поена и 3,5 ск. за 13 мин. по мечу у ЕК, 7,9 поена и 2,9 ск. за 15 мин. у АБА
Дејан Мусли (Андора) 8,3 поена и 4,2 ск. за 16 мин. по мечу у ЕК, 10,3 поена и 5,8 ск. за 18 мин. по мечу у АЦБ лиги
Стефан Ђорђевић (ФМП) 12,5 поена, 5,2 ск. за 20 мин. по мечу у АБА лиги

Ту сам уврстио и Пефија Марковића који се јесте "пензионисао" али вјерујем да ће га Кокошков покушати наговорити да помогне у овим мечевима, пуно би нам значио, ако успије, добро и јест.
Ваља поменути Душана Ристића који држи висок ниво игара, у другој по квалитети европској лиги, ВТБ, водећи је и то убједљиво по валоризацији.

То би било то, двојац из Болоње, Теодосић и Марковић (а ту се надам да ће Пефи играти, био би нам од велике помоћи), Ристић. Јеловац, Тодоровић, надам се и Мачван, уз Партизанову четворку, мислим да ће бити довољно да курталишемо мечеве квалификација у фебруару против нимало наивних противника.
 
Jokić i reprezentacija? Nemojte očekivati odgovor dok traje NBA sezona!

Da li ćemo Nikolu Jokića ponovo gledati u reprezentaciji Srbije? Odgovor je najverovatnije potvrdan, ali sačekajmo leto i konačnu odluku srpskog centra. Ono što je sigurno jeste da on neće razgovarati o tome previše dok se ne završi sezona u NBA ligi.

"Pa ja ne znam. Ne znam ni za trenera, ne znam ni za mene... Fokusiram se sada još na ovu sezonu, još je ostalo 39-40 utakmica. Puno je to, stvarno. Nema odgovora za sada"
, rekao je Nikola Jokić koji je ostao tajanstven.

Sa druge strane, novinar RTS-a je govorio i sa Majkom Melounom koji je konačno priznao da postoje pregovori.

"Vodim dijalog sa Igorom Kokoškovim. Imali smo sjajne konverzacije. Još ništa nije zvanično dogovoreno ali to je nešto zašta sam definitivno zainteresovan.

Nastaviću da razgovaram sa Igorom i Košarkaškim savezom o tome i ako postignem dogovor biće to sjajno i jedna odlična prilika
", rekao je Meloun.
 
Ana Dabović vas zove, podržite "Lavice"!

Srbija i Beograd su uspeli da dobiju organizaciju kvalifikacionih turnira u muškoj i ženskoj konkurenciji, te će naši reprezentativci i reprezentativke imati podršku sa tribina u pokušaju da se domognu vize za Tokio.

Naše košarkašice će se od šestog februara boriti za odlazak u Japan, smeštene su u grupu zajedno sa selekcijama Nigerije, Mozambika i SAD.

Na prvu žreb deluje zastrašujuće, ali su Amerikanke kao prvakinje sveta obezbedila svoju vizu, pa će se izabranice Marine Maljković boriti za jedno od preostala dva mesta, što nas stavlja u dobru poziciju.

Turnir počinje šestog februara u dvorani "Aleksandar Nikolić", prvi meč naše košarkašice igraju u četvrtak od 20h protiv SAD, pre toga turnir otvaraju Nigerija i Mozambik u 17h.

KSS je na svom "Youtube" kanalu objavio video u kojem Ana Dabović poziva navijače da u što većem broju dođu u dvoranu "Pionir", pogledajte ga u nastavku.

Naše košarkašice su bez sumnje zaslužile maksimalnu podršku, pa neka tribine budu pune!

 
Zagrevanje, KSS zove na druženje sa Marinom Maljković

Košarkaški savez Srbije, u susret kvalifikacionom olimpijskom turniru, organizovaće sutra u Beogradu druženje selektorke ženske reprezentacije Marine Maljković sa navijačima.

Kako je naveo KSS, druženje je zakazano za 12.00 u Tržnom centu "Ada Mol".

Olimpijski kvalifikacioni turnir održaće se od 6. do 9. februara u beogradskoj dvorani "Aleksandar Nikolić".
 
Kokoškov našao još jedno pojačanje za reprezentaciju Srbije! Stiže iz Rusije!

Novi selektor reprezentacije Srbije Igor Kokoškov polako, ali sigurno stvara moćan stručni štab koji će predvoditi u narednom periodu.

Nedavno je snažno odjeknula vest da će njegov prvi saradnik u reprezentaciji Srbije biti Majkl Meloun, trener Denver Nagetsa, koji to još nije definitivno potvrdio, ali to nije sve.

Posle Amerike, sada je Kokoškov našao pojačanje za svoj stručni štab i u Rusiji.

Naime, Lokomotiva Kubanj je na svom zvaničnom sajtu potvrdila da će novi član stručnog štaba reprezentacija Srbije biti i Bogdan Karaičić, koji ulogu asistenta obavlja u pomenutom ruskom klubu.

Prema njihovim informacijama, Karaičić će od početka kvalifikacija za Evrobasket biti priključen stručnom štabu Igora Kokoškova, i to u ulozi skauta.

Karaičić je mlad stručnjak, ima 35 godina, a pre Lokomotive radio je i u Danskoj gde je vodio Horsholm i Nestved. Takođe, bio je i selektor juniorske reprezentacije Danske u kategoriji do 18 godina.
 
Zvanično, Kokoškov odabrao!

Igor Kokoškov je na mestu selektora reprezentacije Srbije zamenio Aleksandra Đorđevića, nakon osvojenog petog mesta na Mundobasketu u Kini.

Đorđević je po isteku ugovora rešio da se posveti svojoj karijeri u klupskoj košarci, pa se ukazala prilika da bivši selektor Gruzije i Slovenije dobije priliku na klupi svoje zemlje.

Kokoškov je već najavio da će mu pomoćni treneri biti prvi trener Mega Bemaksa Dejan Milojević i prvi trener FMP-a Vladimir Jovanović, što je sada i potvrđeno, a Jovica Antonić je ostao kao jedan od pomoćnih trenera, dok je stručnom štabu priključen i Bogdan Karaičić, koji će obavljati ulogu skauta.

Za kondicionog trenera postavljen je prof. dr. Vladimir Koprivica, a direktor reprezentacije Srbije biće naš proslavljeni košarkaš Nenad Krstić, tim menadžer ostaje Nebojša Ilić.

Što se tiče lekarskog tima, na sajtu KSS je objavljeno da će ga činiti dr. Dragan Radovanović i dr. Milan Mirković, kao i fizioterapeuti Dušan Sajić i Velibor Kosanović.

Za opremu reprezentacije biće zadužen ekonom Jovica Aničić.

Ovo je i zvanično potvrđen stručni štab "Orlova", koji započinje put ka Evropskom prvenstvu, koje se održava 2021. godine u Nemačkoj, Gruziji, Češkoj i Italiji.

Naši reprezentativci će 20. februara gostovati u Finskoj, tri dana kasnije se vraćaju u Beograd, kako bi dočekali selekciju Gruzije u dvorani "Aleksandar Nikolić".

U grupi E se nalazi još selekcija Švajcarske, a prve tri reprezentacije obezbediće plasman na Eurobasket, s tim što je Gruzija kao domaćin već siguran putnik, pa će se "Orlovi" sa Finskom i Švajcarskom boriti za preostala dva mesta.
 
"Lavice" kreću u borbu za Tokio, Marina Maljković saopštila spisak!

Kvalifikacioni turnir za Olimpijske igre će se igrati od 6. do 9. februara igrati u dvorani "Aleksandar Nikolić" u Beogradu.

Na spisku selektorke Marine Maljković nalazi se 16 igračica: Maja Miljković, Sonja Vasić, Saša Čađo, Nevena Jovanović, Jelena Bruks, Dajana Butulija, Aleksandra Crvendakić, Nikolina Milić, Dragana Stanković, Miljana Bojović, Jovana Nogić, Snežana Bogićević, Aleksandra Stanaćev, Ana Dabović, Maja Škorić i Tina Krajišnik.

Košarkašice će u Beograd pristizati po završetku klupskih obaveza, a ekipa će biti kompletirana u nedelju.

"Sve smo jedva dočekale ovo okupljanje. Svakom se radujemo, ali ovo je nešto posebno, jer ćemo imati priliku da pred našom publikom obezbedimo prolazak na Olimpijske igre", rekla je kapiten reprezentacije Jelena Bruks, prenosi Košarkaški savez Srbije.

Košarkašice Srbije će prvu utakmicu igrati u četvrtak, 6. februara, protiv Sjedinjenih Američkih Država od 20.00.

U subotu, 8. februara u 17.00 protivnik će im biti Nigerija, a u nedelju u isto vreme Srbija će odmeriti snage sa selekcijom Mozambika.

"Očekuje nas izuzetno težak turnir. Nijednu ekipu ne smemo potceniti, pošto sve dolaze sa istim ciljem", rekla je Bruks.

Ona je navela da nacionalni tim neće imati mnogo vremena za pripremu i da je zato potrebna puna koncentracija "za mnogo informacija i detalja u narednih nekoliko dana".

"Neće biti nimalo lako, ali to je borba za Olimpijske igre i ne može biti drugačije", zaključila je Bruks.

Plasman na Olimpijske igre obezbediće dve najbolje plasirane ekipe uz Amerikanke, koje su se kao vladajuće svetske šampionke već kvalifikovale u Tokio.
 
Marina ima plan, ovako će iskoristiti utakmicu sa Amerikankama!

Selektor ženske košarkaške reprezentacije Srbije Marina Maljković rekla je danas da će predstojeća utakmica protiv selekcije Sjedinjenih Američkih Država (SAD) biti sjajna prilika da se naprave korekcije u igri.

"Amerikanke su svakako najbolje košarkašice na svetu, to svi znamo. Nama je ovo pirlika da vidimo gde smo protiv njih, ali nam je mnogo važnije da napravimo korekcije u igri za dve najznačajnije utakmice, a to su one protiv Nigerije i Mozambika. Sve ulažemo u ta dva meča", rekla je Maljković, prenosi sajt Košarkaškog saveza Srbije.

Kvalifikacioni turnir za Olimpijske igre, koje će se održati u Tokiju, održaće se u beogradskoj hali "Aleksandar Nikolić" od 6. do 9. februara.

Košarkašice SAD-a su već ostvarile plasman na takmičenje u Japanu.Kapiten nacionalne selekcije Jelena Bruks navela je da će njene saigračice biti maksimalno fokusirane.

"Znamo protiv koga igramo i u kakvom sastavu su došle, one su bez bilo kakvog opterećenja jer su već obezbedile plasman. Mi u utakmicu ulazimo maksimalno fokusirane na našu igru, uz želju da ispravimo sve moguće greške pred utakmice koje ćemo ovog vikenda odigrati protiv Nigerije i Mozambika
", kazala je Bruks.

Utakmica izmedju SAD i Srbije igraće se u četvrtak, od 20.00 časova.Beograd će ovog vikenda biti domaćin još jednog kvalifikacionog turnira, koji je zbog epidemije koronavirusa iz Kine premešten u Srbiju.

U toj grupi takmičiće se reprezentacije Velike Britanije, Koreje, Španije i Kine.
 
Maljković sprema korekcije za Nigeriju

"Bila je dobra utakmica, dobra atmosfera, čestitam SAD na pobedi. Sa naše strane, mnogo poena smo primile, ali pripremamo se za ovaj vikend, imamo još jedan dan, još jedan trening. Moramo da se pripremimo za ono najvažnije na turniru, odnosno naredne utakmice i da probamo da ostvarimo plasman na Olimpijske igre", rekla je Marina Maljković novinarima posle utakmice.

Košarkašice Srbije poražene su u Beogradu od SAD sa 88:69 u prvom kolu kvalifikacionog A turnira za Olimpijske igre.

Predstojeću utakmicu reprezentacija Srbije igraće protiv Nigerije.

"Nigerija je jako dobar, brz i skočan tim. Ali, nisu one samo atlete, već te devojke imaju jako dobru energiju, pokazale su to 2018. godine na Svetskom prvenstvu. Spremne smo za tu utakmicu, ja svojoj ekipi nemam ništa novo da kažem. Svi zajedno znamo sve jako dobro, samo moramo da napravimo neke korekcije iz ove utakmice i da našom igrom pokušamo da pobedimo u toj utakmici", kazala je Maljkovićeva.

Ona je navela i da će njene igračice sigurno imati veliku želju za pobedom i da to može da bude presudno.

"Ne smem da pomislim da će Nigerija ovde imati veću želju nego Srbija, moje košarkašice su poznate po tome. Imamo je najveću na svetu, idemo da damo sve od sebe", kazala je Maljković i dodala da je njen tim još uvek daleko od cilja, odnosno plasmana na Olimpijske igre.

Utakmica protiv Nigerije igraće se u subotu od 17.00.
 
Jelena Bruks očarana Amerikankama, ali je bilo i previše poštovanja

Kapiten ženske reprezentacije Srbije Jelena Bruks rekla je večeras da je zadovoljna igrom protiv SAD i navela da je izuzetno zahvalna selektorki Marini Maljković na svemu što radi za žensku košarku.

"Mislim da smo odigrale dobru utakmicu, čestitam Amerikankama, neverovatne su. Pripremale smo se za ono što nam dolazi u drugim utakmica, mislim da smo uradile neke dobre stvari, ali i da smo ušle sa malo više poštovanja prema njima. Ali, bila je ovo dobra utakmica", rekla je Bruks novinarima u Beogradu.

Košarkašice Srbije poražene su od Sjedinjenih Američkih Država sa 88:69 u prvom kolu A kvalifikacionog turnira za Olimpijske igre, koje će se održati u Japanu.

Na pitanje novinara kakav odnos ima sa selektorkom Srbije Marinom Maljković, ona je kazala da je izuzetno poštuje i da joj je zadovoljstvo raditi sa njom.

"Nikada nisam krila šta mislim o selektorki i o tome kakav odnos imamo. Znamo šta moramo da radimo, poštujemo svakoga i nije lako raditi sa sportiskinjama, sa ženama, ali ona to radi godinama. Zadovoljstvo mi je saradjivati sa njom, radi veliku stvar za Srbiju, za sve nas i buduće generacije", kazala je Bruks.
 
Kako je Novica reagovao kada je dobio poziv reprezentacije?

Novica Veličković je iznenađujuće na spisku igrača koji će igrati za reprezentaciju.

Kako je Novica reagovao kada je dobio poziv reprezentacije?

Foto: BETAPHOTO/KK PARTIZAN/Dragana Stjepanovic/DS

Kada je Igor Kokoškov objavio spisak igrača koji će igrati za reprezentaciju Srbije u kvalifikacijama protiv Finske i Gruzije, svi smo bili iznenađeni imenom Novice Veličkovića.

Kako je 34-godišnji kapiten Partizana reagovao?

"Načuo sam nešto kroz priču da postoji mogućnost da budem na spisku, ali u suštini nisam mnogo razmišljao. Ponavljam, drago mi je što sam dobio poziv. Nisam uostalom više ni u godinama da se preterano uzbuđujem, ali da sam bio iznenađen - bio sam. Lepa je to stvar, čast je igrati za svoju zemlju...", rekao je Novica za "Sport klub".

Imaće Novica svoju ulogu u ekipi Igora Kokoškova kojeg poznaje od ranije, a veoma mu je drago što će raditi sa Dejanom Milojevićem.

"Igora znam kroz rad u NBA i nacionalonim selekcijama u Evropi, a Miloje je neko ko je sa mnom od početka moje karijere i sa njim sam konstantno na vezi. Šta se od mene očekuje? U suštini, kad imaš iskusnog igrača znaš šta od njega da očekuješ. Od mene svi treneri uglavnom slične stvari očekuju i ono što ja nosim sa sobom. Moje igračke osobine manje, više svi znaju. Tu sam da pomognem i nema mnogo priče", rekao je on.
 
У овом "прозору" квалификација на поз. "четворке" било је очекивати Стевана Јеловца (Газиантел) и Луку Митровића (Манреса). Стеван заиста игра добро у турском првенству, држи висок ниво игара, и Лука игра добро за свој тим у најзахтјевнијој европској ендеса лиги.
Али ето није се нашао ни један међу 15 кандидата. Стеван већ годинама држи висок ниво, у прошлим квалификацијама за СП одиграо је за "орлове" 9 утакмица, одиграо је заиста добро, али је имао и неких лоших периода. Што се Луке тиче, он је претходних сезона муку мучио са повредама, ове сезоне добро игра, али и није то Лука којег памтимо из периода када је за Звезду играо.

Умјесто њих у 15 у конкуренцији су Марко Симоновић који је најавио опроштај али ће потегнути и ове квалификације и који е играти ту "лажну четворку", изненађење млађани Далибор Илић, опасан потенцијал који се све више оријентише ка поз. "четворке" (исправно, ту му је ипак будућност), видјећемо да ли ће обзбиједити мјесто међу 12 (тешко) и највеће изненађење, повратник Новица Величковић.
Овдје нема никакве сумње да је и код позива Далибору Илићу и код позива Новици Величковићу кључну улогу имао Дејан Милојевић, Игоров помоћник, који одлично познају ову двојицу играча, са Далибором је прошле сезоне радио (штета што су га ове сезоне вратили у Игокеу) са Новицом је годинама сарађивао, свјестан је да је одавно ровит, повреде су учиниле своје, али зна и колико може. Ако му Дејан вјерује, Игор је то само прихватио.
Дејан је доказани стручњак за индивидуални рад са играчима, многи су са њим опасно напредовали, неки су се буквално препородили, зна процијенити могућности играча, и стручњак у чији суд имам апсолутно повјерење.
Међу 15 је и Стефан Ђорђевић, којег одлично познаје други помоћник Владимир Јовановић, који задње двије сезоне добро напредује, фино се развија и заслужио је позив, може покрити поз. 4 и 5, за центра нема потребну висину, али зато висок кошаркашки IQ, добро се позиционира у рекету, вјерујем да ће, ако се нађе у саставу против Финске и Грузије, у Игоровом систему више бити кориштен на "петици".
Требало бо то добро бити.
 
"Kokoškov je od puvača napravio košarkaša Reala, svi smo znali da je idealan za Srbiju!"

Nedavno je novi selektor košarkaške reprezentacije Srbije Igor Kokoškov otkrio da je jedan od najzaslužnijih za njegov dolazak legendarni Dušan Duda Ivković.

Legendarni stručnjak je u izjavi za Sport klub objasnio kako je došlo do toga.

"Srbija je košarkaška nacija i svi su znali da je Igor Kokoškov bio najbolje rešenje. Kako je meni Saša Danilović preneo, u jednom trenutku delovalo je da su ti pregovori stali jer on nije dobio dozvolu Luka Voltona da taj posao radi. Trebalo je tada da se odustane i da se vidi koje je novo rešenje. U Savezu nemam nikakvu odgovornost, ali uvek sam vrlo rad da pomognem ukoliko mogu nekim savetom", kazao je popularni Duda.

"Moja reakcija bila je 'nemoj da odustajemo' jer je bilo potpuno jasno da je Kokoškov najbolje rešenje. Takođe i znam koliko je Igor to želeo, i kroz razgovore i kroz intervjue, da mu je to bila životni san. Rekao sam mu da vrlo dobro znam kako funkcionišu stvari u SAD, kako razmišljaju superstarovi – kada žele da promene sredinu, traže trejd, igračka prava se poštuju, Lebron, Dejvis… Rekao sam mu da proba to da uradi, da mu je to životni san i da će time biti bolji i na poslu. Nije to nikakva tajna, a Igor se meni zahvalio, obnovio razgovore i uspeo je. Čak sam mu predložio sledeće - bili smo spremni čak i da napravi stručni štab koji bi vodio taj tim u prozorima, pa da on dođe za olimpijske kvalifikacije. Dobio je dozvolu, treba da razumemo i Sakramento, oni imaju dosta problema, u tom trenutku je bilo i negodovanja publike i nije bilo lako ni Divcu. Uspeli smo, ali ne vidim da je tu neka moja specijalna uloga, ne bih to ni spominjao da on sada nije.

Vrlo je teško da ja nešto kažem treneru sa velikim autoritetom i velikim evropskim iskustvom – viđali smo se po takmičenjima, vodio je Gruziju, znamo kako je i na koji način preporodio reprezentaciju Slovenije. Od Rendolfa, koji je u vreme Lokomotive delovao kao egoista i klasičan ‘puvač‘, napravio je igrača bez kojeg ne može Real Madrid. U toj komunikaciji, barem po mom mišljenju, do dobre saradnje i dobrog odnosa igrač-trener ne može da dođe dok se ne uspostavi emotivni, duševni kontakt. Jer duša je nešto što znači. Dokle god trener širi ruke i buni se, to nije to. Vrlo je lako napraviti od igrača da bude u stresu i da igra slabo, ima raznih psihičkih stanja… Igor je dobar u komunikaciji, mi imamo izuzetno talentovan tim i čeka ga težak posao – ne zaboravite ni da ima ugovor u SAD, ja bar znam šta znači raditi 12 meseci bez dana odmora", istakao je Ivković.

"Tim se ne stvara za jedno takmičenje. Ja bih voleo da između dva olimpijska turnira Igor napravi takvu reprezentaciju u kojoj će da se vidi njegov lik i delo, i tehnički i taktički. Ne bih da govorim o tome… Na Svetskom prvenstvu, bio sam i tada u toku kao što sam i sada, ponajmanje odgovornosti je na Saši Đorđeviću. On je držao nešto i čuvao nešto za ključnu utakmicu, a to je četvrtfinale, tako sam i ja pripremao utakmice. I kada je on to hteo da prikaže i da to eksplodira, hemija je pukla i sve je jasno", zaključio je legendarni košarkaški stručnjak.
 
Nova era reprezentacije Srbije, na beogradski debi Kokoškova za 200 dinara!

Danas je počela prodaja ulaznica za drugu utakmicu prvog prozora kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2021. između Srbije i Gruzije, koja je zakazana za nedelju 23. februar 2020. u 17 časova u beogradskoj dvorani "Aleksandar Nikolić".

Ulaznice mogu da se kupe preko www.tickets.rs i na prodajnim mestima "Ticket vision".

Ulaznice za prvu utakmicu novog selektora Igora Kokoškova pred beogradskom publikom mogu da se kupe po sledećim cenama:

TRIBINE (kategorija 3, nenumerisano) – 200 dinara


PARTER B i PARTER 4 (kategorija 2, nenumerisano) – 500 dinara


KATEGORIJA 1 – 600 dinara


POČASNA MESTA – 1. red – 5.000 dinara


POČASNA MESTA – 2. red – 3.500 dinara


POČASNA MESTA BOČNO – 1. red – 4.000 dinara


POČASNA MESTA BOČNO – 2. red – 2.500 dinara


VIP – 800 dinara
 
Najiskusniji među "orlovima" pred Finsku: "Teška utakmica, atipičan rival, veoma su brzi!"

Reprezentacija Srbije doputovala je u utorak uveče u Finsku, gde će se u četvrtak sastati sa domaćom reprezentacijom u prvom kolu kvalifikacija za odlazak na Evropsko prvenstvo 2021.

Nakon što su se smestili u Helsinkiju, "orlovi" su u sredu obavili prepodnevni trening u dvorani KK Honka, dok će u uveče trenirati u velikoj dvorani u Espu, gde će se igrati i utakmica.

Uoči prepodnevnog treninga, očekivanja pred duel sa Finskom izneli su Marko Simonović i Novica Veličković.

"Očekuje nas teško gostovanje, svi znaju da je ovde uvek dobra atmosfera. Finci su ekipa koja je atipična, nemaju nekog izrazito visokog igrača. Jako su brzi, svi šutiraju, utrčavaju… Na nama je da damo sve od sebe, da probamo da odigramo što bolje i da se nadamo što boljem rezultatu", poručio je Simonović, prenosi zvanični sajt KSS.

Povratnik u nacionalni tim Novica Veličković takođe respektuje prvog rivala u kvalifikacijama za EP 2021.

"Finska u poslednjih par godina konstantno košarkaški napreduje i raste. Igraju brzo, dosta atipično, spremićemo se za to i probati da ih dobijemo na njihovom terenu", istakao je Veličković.

Utakmica Finska - Srbija na programu je u četvrtak 20. februara od 18 časova po srpskom vremenu, uz TV prenos na RTS1.

 
Hoće li Teo zaigrati za Srbiju? Iz Italije stižu najnovije informacije!

Selektor Srbije Igor Kokoškov našao se u velikom problemu pred početak kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Iz Košarkaškog saveza Srbije potvrdili su da postoji nesuglasica na Virtusom u vezi nastupa Miloša Teodosića zbog plaćanja osiguranja, a najnovija vest stiže iz Bolonje.

Prema navodima lokalnog portala "Bolognabasket", Srbin se već vratio u Bolonju i neće nastupiti ne samo protiv Finske, već i na meču sa Gruzijom.

Virtus je zahtevao da KSS isplati pun iznos osiguranja, a očigledno nije došlo do dogovora između dve strane.

Ova informacija nije zvanično potvrđena, ali predsednik KSS je juče istakao da će u narednih nekoliko dana sve biti poznato.
 
Raduljica i Milojević prilično zadovoljni nakon ubedljive pobede


Kapiten košarkaške reprezentacije Srbije Miroslav Raduljica rekao je da je njegova ekipa igrala prilično dobro u današnjoj pobedi nad Finskom iako je bilo bojazni s obzirom na malo vremena za pripremu.


1582262607408.png


"Igrali smo prilično dobro, mogu da kažem, iako je bilo bojazni s obzirom na to da smo se okupili pre tri dana i mnogo igrača je igralo nacionalne kupove, putovalo je... Izgledali smo prilično pristojno. Čestitao bih svom timu i poželeo bih nam sreću u kvalifikacijama i generalno", rekao je Raduljica posle utakmice u Helsinkiju.

Srbija je pobedila Finsku sa 80:58 na početku kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

"Dobra odbrana, odlična energija od samog početka. Neutralisali smo najjača oružja finskog tima, kao što je šut, Sasu Salina koji im je najbolji igrač", naveo je Raduljica.

Pomoćni trener Dejan Milojević je kazao da je urađen odličan posao.

"Uradili smo odličan posao, posebno u odbrani. Znali smo ko su njihovi najjači šuteri. Salin, koji im je najbolji verovatno, nije dao nijedan poen. Čestitam svim igračima i trenerima. Imali smo samo par dana da se spremimo i u odnosu na to smo uradili veoma, veoma dobar posao", kazao je Milojević.

Naredni protivnik biće Gruzija.

"Očekujem pobedu, naravno. Dobro ćemo se spremiti za tu utakmicu i nadamo se najboljem", istakao je Dejan Milojević.

Srpski košarkaši će utakmicu protiv Gruzije igrati u nedelju od 17.00 u dvorani "Aleksandar Nikolić" u Beogradu.
 
Potvrđeno - Srbija oslabljena i protiv Gruzije zbog 200 hiljada evra!


U nedelju nastavljamo kvalifikacije u dvorani "Aleksandar Nikolić".


Potvrđeno - Srbija oslabljena i protiv Gruzije zbog 200 hiljada evra!

Foto: fiba.basketball






Košarkaši Srbije su pobedom otpočeli kvalifikacije za Eurobasket, slavili su "Orlovi" ubedljivo u Finskoj.

Igor Kokoškov je tako upisao veoma uspešan debi na klupi našeg nacionalnog tima, iako je na raspolaganju imao samo igrače koji ne igraju u Evroligi i NBA.

Nije imao na raspolaganju ni Miloša Teodosića, iako se iskusni plej Virtusa našao na spisku novog selektora.

Preneli smo danas kako su italijanski mediji došli do informacije da je tim iz Bolonje tražio od KSS da plati osiguranje za najkorisnijeg igrača regularnog dela sezone Evrokupa.

Tu je nastao problem, Teo se vratio u Italiju, a sada je potvrđeno da neće igrati ni protiv Gruzije u "Pioniru".

Otkriveno je i da je Virtus tražio od našeg saveza 200 hiljada evra i to bespovratno.

Onoi su sa osiguravajućom kućom odredili toliki iznos, jer im je Teodosić ključni igrač, a imao je ranije često problema sa povredama.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top