Košarkaška reprezentacija Srbije

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ma nema to veze sa Kosovom, već zato što je u emisiji kod Šarenca Kalinić nagovorio navijača Fenerbahčea da vikne ''Vučiću p****u''.
Gospodin predsednik nam se uvredio, pa je odlučio da se meša i u spisak reprezentacije.
Po svom priznanju odredio je i prvih 11 Zvezde protiv Jang Bojsa, pa zašto se ne bi i ovde mešao?
I ppgodio strelca kaze....


Hahahaha
 
Zasto je Jokicu zabranjeno da daje intervjue posle utakmice?
Nadjite jedan intervju. Zasto Jokic ne pocinje u prvoj petorki.

Lako je biti trener kad mu dovedes najbolje i grace.
Zasto je Muta u sastavu? Da postavi akcije.

Sta radi Djordjevic u timu?

- Pravi lose izmene

Svaki laik vidi da tim pravi razliku kada je Jokic u timu.
Osim Djordjevica.

Nisam siguran da ce se vise svi odazvati reprezentaciji
dok je on trener.

Da li bas svi zasluzuju da prave blokade da bi se Bogdanovicu
napravio prostor za sut.

Sta ce se desiti kad Bogdanovic protiv SAD ne bude imao
prostora za sut i ako ga jos ne krene. Tazice pomoc od Jokica?
Jokic nije pricljiv. Nije lud za konferencije....nece.

Ne prdi covicevac.

Tvoj klub je fuzija vestacki pumpana od vucka preko covica...svu slavu nam je donodio pre partizan institucija...

Danilovic divac djordjevic paspalj rebraca!!! Prvaci sveta coviceva limenko...

I ti nesto da prdis saletu....
 
Celo prvenstvo nisam ukljucio TV da pogledam jednu utakmicu, bolje da nisam ovo gledao, makar ne bih imao negativno misljenje o kosarkasima. Inace ugasio TV kad su nam Spanci ukrali 3-4 lopte ispod naseg kosa,drzali loptu u njihovom posedu preko celog minuta.

Ne znam kako smo igrali u prethodnim mecevima, ali danasnja igra je bila smesna. ODBIJAM da poverujem cinjenicu da neki od nasih kosarkasa igraju na profesionalnom levelu. Nemamo energiju, nemamo apsolutno nikakvu igru, nemamo viziju. Lik baci loptu drugom kosarkasu, ovaj i ne ocekuje loptu, onaj drugi skace sa loptom ne zna jadnicak da li ce da sutne ili doda loptu... Komedija, sta reci. Sa ovakvom igrom tesko da cemo do bilo kakve medalje. Jedno je sigurno, Spanci su definitivno zasluzili pobedu.
 
Овај меч је показао офанзивне слабости нашег тима. Пре свега неупотребљива крила ( Лучић, Симоновић, Гудурић ). Тројке су нас напустиле и ето пораза. Јокић још једном показао да је психички превише нестабилан да би био лидер тима. Прави лидер је ББ. Сад идемо на Аргентину која је незгодна па ако то преживимо већ у полуфинале на Амере. Тако да су нам сад знатно мање шансе за финале. Неки реални сценарио од овог тренутка је бронза. Надам се да ће се наши дићи и показати да грешим. Сад се види колико нам је фалио играч попут Калинића или Недовића.
 
Nazalost, prvi ozbiljniji test sa Spancima pokazao je slabosti tima koje su se naslucivale. Bogdanovic ne moze sam dok su Jokica dobro zatvorili, ostali su imali dosta prostora ali to nije vredelo jer nemamo pouzdane sutere. Ne razumem ni to sto Raduljica dobija toliku minutazu, Marjanovic je potpuno zanemaren a sada idemo tezim putem.
Problem je i u tome sto igraci koji su vodonose u timu ne daju nikakav doprinos odnosno u ovakvim mecevima stegne im se ruka i promasuju zicere. Utakmica je prakticnu okrenuta u korist Spanaca u trenucima kada smo u prvoj cetvrtini imali igru, desetak poena prednosti i kada su na zamenjeni Bogdanovic, Milutinov i Jovic oni su tada usli u ritam, brzo okrenuli rezultat i vise se nismo mogli vratiti u mec do kraja.
 
Nije ovo nikakvo iznenađenje, Micić, Lučić, Simonović, Gudurić, pa i Raduljica nisu kalibar za međunarodna takmičenja. Možda za kvalifikacije kad glavni igrači ne mogu da napuštaju svoje klubove. Dovoljno je da još par bitnijih igrača ustane na levu nogu i to je to.

Nadam se da je Bjelica samo imao loš dan a ne da je povreda u pitanju.

Jokić bi morao da ubije Darka Miličića u sebi.

Bilo bi zanimljivo videti koliko lopti smo im dodali bukvalno u ruke.
 
Trener je vodio je tim kao trening utakmicu.

Nesto u timu nije dobro ili se nesto desilo kada je ovoliko pao.
Zao mi je sto su neki igraci podcenjeni a opet ovi "revijalni"
nepotrebno preforsirani.

Reakcija zbog koje je Jokic iskljucen je vise isprovociran Saletovim
odnosom prema njemu.

Arbutina treba ozbiljno da se zabrine jer je voditelj doziveo
orgazam na Bogdanovu trojku.

Da je Obradovic vodio ovaj tim razlika bi bila +20 ali za nas.
 
Богами, Шпанци (не)пријатно изненађују на овом мечу. Баш су подигли игру у односу на меч с Талијанима.

Tako Spanci redovno rade, i sad su podigli broj obrtaja na max i zaklali nas na spavanju. Nije bilo realno posle one euforije, gde se Srbija proglasava prvim favoritom prvenstva, i gde je sve osim zlata neuspeh, ocekivati da se mogu bezbolno prizemljiti, nema te psihologije. A u realnosti, Amerikanci su favorit u odnosu na nas, evo i Spanci se pokazali kao jako ozbiljan tim, a tu je i Francuska, koja je eliminisala Litvaniju koja bi nas isto uvela u iskusenje.

Slabiji kostur i nerealna slika. Jedino Italijani sa ozbiljnim imenima, ali nemaju oni dubinu i tu timsku snagu, pa smo ih pregazili lagano.

U ovoj utakmici, Skariolo ubedljiv protiv Djordjevica, za sve su se pripremili, uveli zonu, puno nasih igraca izbacili iz ritma. Bjelica nazalost bezmud a Jokic naisao na tvrdo pa mu sudije krive, to me zabrinjava, ali tu sad treba da proradi psihologija i da se to pretoci u nesto pozitivno. Jovic skautiran kao Muta sto je u RKG odmicao svoje igrace i pustao sut za 3p, jedino Bogdanovic isporucio svoje ali uz solidnu potrosnju, izgubljene lopte svuda... Ocaj zivi.

U svakom slucaju, ocekujem da kao blagi favoriti (a ne ne znam kakvo cudo nebesko) prodjemo Argentinu, a onda rastereceno na USA pa sta bude. Oni ce biti favoriti, ali nece biti nepobedivi, uglavnom - dostizniji od prethodnih njihovih selekcija.
 
Nazalost, prvi ozbiljniji test sa Spancima pokazao je slabosti tima koje su se naslucivale. Bogdanovic ne moze sam dok su Jokica dobro zatvorili, ostali su imali dosta prostora ali to nije vredelo jer nemamo pouzdane sutere. Ne razumem ni to sto Raduljica dobija toliku minutazu, Marjanovic je potpuno zanemaren a sada idemo tezim putem.
Problem je i u tome sto igraci koji su vodonose u timu ne daju nikakav doprinos odnosno u ovakvim mecevima stegne im se ruka i promasuju zicere. Utakmica je prakticnu okrenuta u korist Spanaca u trenucima kada smo u prvoj cetvrtini imali igru, desetak poena prednosti i kada su na zamenjeni Bogdanovic, Milutinov i Jovic oni su tada usli u ritam, brzo okrenuli rezultat i vise se nismo mogli vratiti u mec do kraja.


Da i ja mislim da bi Marjanovic morao malo vise da igra, Ok zbog svojih dimenzija i specificne fizionomije ima ekipa koje mu ne leze i protiv kojih je slabo upotrebljiv ali isto tako ima i ekipa za koje bi on i njegova visina bili nocna mora i nepremostiva prepreka u reketu.

A inace koliko sam samo slusao gluposti kako je Jokic nas najbolji igrac ikad, pored toliko legendi koji su predstavljali ovu zemlju (kako onu bivsu tako i onu posle) i osvojili gotovo sve sto se moglo pocevsi od Radivoja Koraca, Ive Daneua, Ducija Simonovica, Krese Cosica, Mirze Delibasica, Slavnica, Kicanovica, Dalipagica , Drazena Petrovica, Kukoca, Radje pa do Djordjevica, Danilovica, Bodiroge, Paspalja, Divca, Rebrace, Stojakovica..............realno mora taj jos da prodje i kroz sito i reseto i da osvoji jos sto sta da bi mogao uopste i u istu recenicu sa takvim legendama nase kosarke.
 
Марјановић нема шта да тражи против брзих и нижих екипа као што су Шпанци и Амери. Он евентуално може да мења Јокића ( нашег најбољег играча икад! :mrgreen:) у гарбиџ тајму. Колико год да је висок он напросто није доминантан центар кад се игра чврста одбрана, вероватно зато што физички није толико јак. Њега би Шек рецимо појео за доручак.
 
Pa ja bas mislim da bi protiv Amera bio koristan jer oni nemaju nekog dominantnog centra i da bi bas protiv njih on mogao da bude nase tajno oruzje i nije bas da nije fizicki jak, mislim ipak ima 135 kila (sto je poprilicno cak i na tu visinu) i najtezi je igrac u NBA, e sad njegov jedini problem moze da bude visoko teziste i kad nizi igraci sa nizim tezistem igraju cvrstu odbranu na njemu.

Inace nije bas ni Sek toliko jak kao sto se misli , uprkos toj masi , bas sam gledao jedan video gde je on obarao ruke sa onim jednim Kanadjaninom koji je profesionalni "arm wrestler" , lik ima negde oko 190 i nekih 100-tinak kila , onako solidno ali opet neuporedivo manji od Seka, ali zato oborio mu je ruku kao od sale, kao malom detetu, Sek onoliki jedva da je nekoliko sekundi izdrzao.
 
Poslednja izmena:
Против таквих као што је Марјановић рецепт је врло једноставан - само га чврсто држи ван коша.
Мислим да ти овај пример са Шеком није добар, не може да се пореди лик који сваки дан тренира обарање руке са кошаркашем који развија другачије скилове. То је као кад ставио бодибилдера да се туче у рингу с професионалним боксером који не делује тако мишићаво. Па боксер би га одвалио. Шек је ишао пре свега на масу, изгурао би Марјановића ван рекета, овај би деловао смешно.
Надам се да ће Ђорђевић мало да се уразуми. Да стави Јокића на петицу, Бјелицу на четворку и Богдана на двојку и да то форсира. Штета стварно што се одлучио за четири центра уместо још једног нижег играча па сад да му центри не би блејали на клупи форсира Јокића на четворку. Слушао сам стручног коментатора кад су Амери играли против Грка који је лепо објаснио да су се Амери после неколико пораза опаметили и кренули да своју игру фокусирају на нижим играчима који су одлични шутери. На тај начин могу да разбију сваког противника - као брза, шутерска екипа. Са класичним центрима не, та времена су прошла. Мада наравно да имају Шека он би толико доминирао да би била права греота изоставити га. :)
Иначе кад смо код снаге, колико сам чуо најјачи кошаркаш је био Вилт Чемберлен. Иако је у прајму био доста мршав мислим да би са лакоћом оборио руку Шекилу.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top