korak nazad

:) verovatno cu planirati ali ne za manje od 5-6 godina
a do tada nameravam da ih jos izmenjam :)
Јеси ли ти наручила "правог" за пет-шест година? :eek:
Мислим, стварно ти се дивим ако можеш тако... Хладно...
Ја бих се увек питала шта пропуштам.
Јер можда баш тај један за мене неће да чека толико.
И како бираш ове "које мењаш"?
Вероватно имаш неки систем не би ли избегла заљубљивање. :neutral:
 
nisam narucila al osecam da mi sad ne treba,a volim da radim upravo ono sta mi se tada radi
ako i ostanem sama...pa i to je za coveka
necu da se drzim necega sto je mozda dobro i da propustam nesto bolje jer sam se drzala sigurnog u tome je sustina
a trenutno mi zaista ne pada na pamet da idem u tom pravcu...nece mi se i to je to.
nemam sistem da se ne zaljubljujem,vec mu nisam sklona...pisala sam to u vise navrata,uglavnom fazu zaljubljivanja apsolutno preskacem i samo se jednog dana probudim i shvatim da nekog volim...ili ne volim...takva mi priroda sta da radim :neutral:
znam sta trenutno zelim ili ne zelim i uglavnom se tim zeljama i vodim....valjda su nam prioriteti drugacije postavljeni,pa nikad nisam brinula da li cu naci tog nekog...zapravo znam da hocu,nekad,kad budem osetila da mi je trenutak :)
 
Postujem tvoje planiranje sopstvenog zivota i to sto si resila da ga zbog trenutno drugacijih prioriteta stavis na stand by. Imam samo jedno pitanje.. A gde je u celoj toj prici on? Da li mislis da hje to fer prema njemu sto nista ne zna? I kako mozes da predvidis njegovo ponasanje ubuduce. Posto radite zajedno ne mozes da prekines kontak sa njim, a sta ces ako on preduzme konkretan korak ka tebi?
 
e, ovo je super... tako smo i mi, kad je vas rikan imao ozbiljan pos'o, mislili da menjamo svet... pa onda potavis pitanje koje vodi do novog resenja koje, opet, nikuda ne vodi... i sve tako redom... al', naucis... a sto se tvog problema tice... mislim da mozes da uradis upravo ono sto si i do sad radila... da pobegnes iz cele te situacije... ili, ako ne mozes da pobegnes odma', da sacekas trenutak kad ces moci da pobegnes iz te price... jer sad nije pravo vreme za nju... kao sto ni pre nije bilo... kao sto, verovatno, nikada nece ni biti...
 
Od tolikog kalkulisanja moze da ti iskoci osigurac :)
Zasto to iskristalisavanje ne bi moglo da se dogodi nekim drugim tokom? Bar jednom.
Mozda je dobro da se ne drzis sigurnog, jer ne znas sta je to nesto bolje.
A zivota, mislim da generalno zabole dal' si ti spremna ili ne i kakvi su ti planovi.
 
pa i mene zabole kakvi su zivotovi planovi za mene...u ostalom zar nije sve u zivotu oko toga da idemo protiv njega i menjamo sopstvenu sudbinu u pravcu koji nama odgovara i kako znamo i umemo :D

nego al ste me nakrpili :zper: :lol:
 
kada u zivotu postoji neka prepreka vezi, onda nastupa ono sto volim da nazovem mazohistickom mentalnom masturbacijom
tj sto vise koncentracije gubis na ono sto nemas,
to ti se ta ista stvar cini neophodnijom i divnijom i ostalo truc truc .... :neutral: sto cesto nema puno veze sa rl slikom

tako da...
ako bi ta potencijalna veza bila vrijedna nesto, bice i kroz godinu/koliko vec....kada se dozivljaji smire i sredis se na ostalim poljima
u medjuvremenu tvoje emocije su tvoja stvar i tvoje je pravo da odlucis smjer djelovanja

razumijem tu potrebu da se na neko vrijeme zivot odrzi bez turbulencija na emotivnom polju (bilo pozitivnih bilo negativnih) radi drugih vrijednosti na listi prioriteta koje zahtjevaju paznju

sve sto bih uradila na tvom mjestu jeste stavila do znanja doticnom da me privlaci
ali da iz svojih razloga necu preduzeti nista povodom toga i da ocekujem od njega da to ispostuje
 
U Banši, loša si, mnogo!
A šta ako ti se nikad više ne ukaže prilika da se udaš, m? Šta ćemo onda? :D
Užas :)

Nego tema...
Mislim da je najbolje (ako već misliš da i on prilično isto oseća, da je normalna i zdrava osoba a ne neki nedozreli lik) da mu kažeš... baš ako se pruži prilika za razgovor.. otvoreno, pa nek' ide život, bar ti nije dosadno :D
Kažeš lepo čoveku - ti se mene sviđaš, ali zaboravi na to. Trenutno nam nisu zvezde naklonjene/ne da mi vera/ imam hormonski debalans tj. smisli već i izgovori taj pravi razlog iz kojeg ne želiš nikakvu vezu. Ne sa njim, nego sa bilo kim.
I ne zamaraj se više.
Je l' hoćeš da poboljšaš svoj život i da radiš i dalje na svom doobrazovanju i svemu?!
Ne treba ti veza?!
Ne želiš vezu i tu vrstu komplikacija u životu?
Ne želiš da rasipaš energiju u velikoj meri ni na šta drugo osim na sebe?

Ja te podržavam i to skroz!
Saberi se i nastavi dalje.
Nema ništa gore nego biti paralisan nekim emocijama... ali ozbiljno... :)


E sad... ako postoji onaj i najmanji deo da ostane posle toga.. ako ti ne bude lakše...
Znaš, neke stvari se u životu uglavnom same dese...
I to uglavnom najbolje (i najgore, ali nije o tome ovde reč)..
A ti im se možeš protiviti koliko god želiš...

Jednostavno... ti reci..
Pa ćeš videti kuda dalje.
Ali će ti verovatno biti lakše kada su odnosi barem malo razjašnjeni, kao i očekivanja...
 
K'o sto moj dragi rece pre neko vece, veoma ces tesko na forumu dobiti pravi savet jer su svi, ali svi do jednog, manje vise rezultat subjektivnog sagledavanja necije tudje, opet subjektivne i jednostrano prikazane situacije (ovo jednostrano zato sto nismo u prilici da cujemo i njegovo vidjenje stvari). I posto je nezahvalno da bilo sta savetujem, ja cu reci sta bih ja na tvom mestu...a ti sama odluci sta ces ti - jer Basheee je Banshee a Gdjica ja Gdjica :D
Dakle, ja bih hrabro, i pored svih "ako", "ali", "mozda", "medjutim" "a da ipak" "ili mozda ne", uletela u vezu sa onim koji mi se dopada, pogotovo obzirom da je to dopadanje viseslojno koliko sam razumela, ne radi se samo o fizickoj privlacnosti, vec o potpunom i prirodnom slaganju dve prirode. Jer vidi, samo takve veze i imaju sansu da prebrode sve zive probleme i teskoce, i ako je kao sto kazes, ako se tako dobro razumete, on ce razumeti i tvoje zivotne okolnosti, nacin razmisljanja, zelje, stremljenja - i nastojace da im se prilagodi a da ipak ocuva vas odnos. Ako ne....onda ce se veza izmedju vas prekinitu, obrni okreni. Ne mozes tek da iskljucis osecanja. Mozes neko vreme racionalno da kontrolises sta se desava izmedju vas, ali kad tad doci ce do momenta kad ces se okliznuti. Ne mozes da odrzis prijateljski odnos sa covekom prema kojem, budimo realni, gajis osecanja koja nisu samo prijateljska. Barem je mene neko moje zivotno iskustvo tako naucilo.
 
imam i ja slicnu situaciju s tim da sam ja jos i zauzeta.....ali, eto ni ja se ne usudjujem da predjem crtu, jer boze moj, radimo zajedno, super smo i ovako, i tako dalje....e lepo bi bilo da se sve moze ali ipak to ne ide....zato sam ja prevagnula i odustala.....nije ti pametno dugo da vagas....samo bespotrebno gubis snagu....a i valjda dovoljno poznajes sebe i znas nacine kako nekoga da izbacis iz srca.....:)
 
nisam narucila al osecam da mi sad ne treba,a volim da radim upravo ono sta mi se tada radi
ako i ostanem sama...pa i to je za coveka
necu da se drzim necega sto je mozda dobro i da propustam nesto bolje jer sam se drzala sigurnog u tome je sustina
a trenutno mi zaista ne pada na pamet da idem u tom pravcu...nece mi se i to je to.
nemam sistem da se ne zaljubljujem,vec mu nisam sklona...pisala sam to u vise navrata,uglavnom fazu zaljubljivanja apsolutno preskacem i samo se jednog dana probudim i shvatim da nekog volim...ili ne volim...takva mi priroda sta da radim :neutral:
znam sta trenutno zelim ili ne zelim i uglavnom se tim zeljama i vodim....valjda su nam prioriteti drugacije postavljeni,pa nikad nisam brinula da li cu naci tog nekog...zapravo znam da hocu,nekad,kad budem osetila da mi je trenutak :)

Evo da kao mi ne bi palamudili pitaj redom neke ljude u godinama na ulici ili iz komsiluka..mozes i rodjake..koja je poenta i sustina zivota..dal da nadju ljubav i uzivaju u njoj ili sve ostale prioritete koje si ti navela
 
Evo da kao mi ne bi palamudili pitaj redom neke ljude u godinama na ulici ili iz komsiluka..mozes i rodjake..koja je poenta i sustina zivota..dal da nadju ljubav i uzivaju u njoj ili sve ostale prioritete koje si ti navela

Pa eto, ako bi to pitanje postavila u mom okruženju, svi bi naveli ovo drugo, a ne 'traženje' ljubavi i 'uživanje' u istoj :confused:

Ljubav se desi, a samo potpuna, ispunjena i samoostvarena zadovoljna osoba može da 'uživa' na pravi način :)


Mada, svi smo mi različiti i imamo različite prioritete.
 
Svi bi naveli da recimo deca nisu najvece blago i da to nije nesto najlepse sto im se desilo??ajde leba ti nemoj da kakis..do toga se dolazi iz ljubavi sa nekim..rekoh ljudi u godinama
 
:neutral:

e ne mogu da verujem sta mi se desava...nasla sam se u situaciji iz koje bih se, da su okolnosti drugacije, svakidasnje, veoma lagano iskobeljala i to za neko relativno kratko vreme.ali objektivni faktori su se malo promenili i sad ne znam kako da se izvucem iz cele price.

pre nekog vremena upoznala sam osobu sa kojom sam brzo uspostavila jako blizak odnos...jednostavno slicna interesovanja, slicni stavovi i tako,kod mene sve krece od toga da se poklopimo kao osobe...i uvek to biva krajnje bezazleno i stane na prijateljstvu, cak i ako postoji "pretnja" da se promeni, lako se to zaustavi...al ko sto rekoh, situacija je malo drugacija i podrazumeva redovnu fizicku blizinu i rad i cestu komunikaciju sa tom osobom i to su pretpostavke koje se ne mogu promeniti,apsolutno su fiksne :roll: i tako se pojavila obostrana privlacnost u svakom smislu, jer kad provodis puno vremena sa nekim hteo ne hteo,prvo ti postane prijatelj a onda nazalost to sve moze lako da se zakomplikuje jednim pogresnim potezom.i oboje smo precutno svesni toga, i takodje precutno ne znamo sta da radimo i kako da se ponasamo...jer nekad te ponese, i onda imas potrebu da dodirnes nekoga, da mu se priblizis, da razmenis po koju misao i tako to :neutral: i to strasno produzava agoniju...

ja sam...hm prilicno proracunata osoba i volim da pre svake odluke stavim na vagu prednosti i mane,sta dobijam i sta gubim u situaciji u kojoj se nalazim i moj je stav uvek bio da daleko vecu prednost dajem prijateljstvu, koje mi je uvek bilo za stepen vise od veza, jer sam jos uvek u fazi da ne trazim osobu za ceo zivot nego da se...eto zabavljam :neutral: pa shodno tome prijatelje dozivljavam ko recimo...instalacije u kuci, a veze i muskarce iz istih ko...carape po coskovima te iste kuce...il sta god vec sto je potrosno i sto moze opet da se nabavi.

ova osoba mi previse znaci trenutno da bih je iz kategorije prijatelja prebacila u kategoriju muskaraca, i sad to i ne bi bio neki problem jer sam u sustini sposobna da nakon veze iste prebacim opet u prijatelje,ali obicno obrnuto to ne vazi. tako da ta opcija otpada....i mislim da on slicno razmislja...nije ni vreme,ni mesto ni situacija za vezu, uprkos tome sto je privlacnost veoma velika...u nekoj drugoj situaciji,na drugom mestu i u drugo vreme,verovatno ne bih u opste imala ovakvu dilemu, al eto sad je malo drugacije. na kraju krajeva imam razloge zasto mislim da sad nije prilika ne za ovu vec za bilo koju vezu, a tim pre sto bih mogla dosta da prokockam glupirajuci se sa nekim ko mi zaista puno znaci, a rekla bih i obrnuto.

moje pitanje je sta raditi da se razjasne stvari a ne pokvari odnos? sta uciniti i kako prevazici privlacnost pod datim okolnostima i kako razbistriti celu situaciju? sta reci i uraditi i koja bi bila najpametnija odluka? i mojne da mi kazete da nije moguce da se bilo sta uradi,jer prolazila sam kroz ne iste ali slicne situacije koje su se iskristalisale vremenom...ovde je malo komplikovanije zbog gore pomenutih fiksnih pretpostavki i jer je ovo bas obostrano,al ja sam optimista i uvek vise verujem u mozak nego u ybn hormone...samo ne znam koju strategiju da uzmem.

i hvala na bilo kojem ozbiljnom savetu :)

A, možda on i nije tako idealan, kako ti se čini zbog nekontrolisanog zviždanja u ušima, kada si u njegovoj blizini. A, ako jeste, onda nemaš čega da se plašiš. Možete krenuti sa postepenom nadogradnjom veze. Iz nečega što bi u početku bio samo friendly f*ck do ko zna koliko visokog nivoa veze. A, ako se negde i sapletete na tom putu, pa odustanete, nema za čim da žališ. Lepo je bilo i to što si postigla.

U svakom slučaju, sve ti je bolje od Skali-Molder sindroma. :)
 
Svi bi naveli da recimo deca nisu najvece blago i da to nije nesto najlepse sto im se desilo??ajde leba ti nemoj da kakis..do toga se dolazi iz ljubavi sa nekim..rekoh ljudi u godinama

Deca?!
Ko je decu spominjao?
Ne izvrći reči.
Čak mnogi od njih i govore 'kamo lepe sreće, samo da sam sačekao/la na brak' a sve i ne dovodeći osobu u pitanje... jednostavno nisu se ostvarili kao ljudi negde... već su od ćerki i sinova/braće i sestara, odjednom postali nečiji muževi i žene, roditelji nejake dece :lol:
A da su vrlo kratko (ili nisu uopšte) bili oni sami...

Ljubav ti ništa ne vredi ako nisi ostvario svoje planove i ciljeve i želje... ako će uvek ostati ukus propuštene lične šanse za nečim čemu dugo težiš...

Naravno da je najlepše imati i jare i pare... ali to se ne može uvek...
I onda se bira prema prioritetima i prirodi same osobe.

Ili se opustiš, zavališ udobnije i kažeš - let it go with the flow :D

A to bih ja uradila, nešto mi se baš sviđa tako u zadnje vreme, hihihihi :)
 
Ovaj..JA sam spomenuo decu..a ima onaj film shesta brzina..kad marko nikolic hvalii svoje fabrike kobasica u dojche nemackoj..a zoran radmilovic izvadi sliku sitne dece..i kaze ovo sam ja pravio 10 god..ovaj se pokupi i ode da pravi kobasice..arbajt arbajt..raditi i samo raditi..vazi:lol:
 
:hahaha: pa kako vam se nije desilo da se kresnete u tom ludilu sedenja na betonu..a jel znas da on mozda nece traziti drugu tako veovima nadajuci se da nesto izmedju vas moze biti..isto tako kao ti misli da se kapirate i da idete polako da ne treba zuriti..i opet ce se lose zavrsiti..ne mora da znaci jer ne znamo ko se kolko lozi al ako ste takvi tipovi koji se kroz prijateljstvo zaljubljuju 100% ce tako biti

Tako i ja mislim. Oni se sad igraju sa vatrom, plaše se da je iskoriste,
a bojim se da će da se na kraju opeku i oprlje malo više. Izgubiće vreme,
oboje se zaluđivati i ne tražiti druge. Ako predugo potraje, naravno jedan,
onaj razumniji će odustati i naći drugog nekog koga će voleti i želja će se
oboma ostvariri, ostaće prijateljstvo zauvek. Tražili ste dobili ste, nema
puno filozofije. Plašiti se dubljih emocija zarad površnije sigurnosti za
mene nije ljudski već kukavički.
 
:ok:takoe..jes da kazu da je ljubav za sirotinju al da moram birati svakako bih birao ljubav i osobu koja me kapira i podrzava..da je uvek tu nego da imam kesh i kupujem istu..sto naravno ne znaci da oboje necemo nista raditi i sedeti samo se sexati..svako ima svoj zivot sve su to nebulozni izgovori kao nemam vremena za trening i sebe..cak se to ni pod organizacijom ne moze navesti nego nesto normalno kad se covek navikne..i po ko zna koji put kazem sto se vise odlaze teze se upusta
 
Ebo te...svako bi birao drugacije. I svako pravi izbore prema sopstvenim kriterijumima i zeljama. Na kraju balade jedino sto je bitno jeste da je covek siguran u svoj izbor koliko god to moze da bude. I da se posle ne kaje, makar se izbor pokazao kao los. Kakav god da je, tvoj je, i zivi s njim. Nikad nisam dozvoljavala da mi sole pamet po pitanju moji odluka. Moje su bre, kakve god da su, ne dam na se!
 
U tvojoj situaciji,ja bih iskusala srecu,jer naci nekog ko ti odgovara kao osoba,kao prijatelj a i fizicki ti je privlacan,nije bas lako.
Ok,nikad dosta prijatelja,tako da ako bas insistiras da ostanete samo to,prijatelji,onda moras da mu to stavis do znanja,sto pre,jer verovatno i on razmislja da predje granicu prijateljstva a kad to osoba jednom odluci,tesko da moze nazad,ne postoji dugme za to,"klik"...i sad sam opet kul :D
Ne mozes samo ti da odlucujes o buducnosti vase veze,jer dzabe ti pravis kalkulacije ako druga osoba ne oseca isto,nada se i ocekuje vise,ako ne rascistis to uskoro,postoji mogucnost da nista nece biti ni od prijateljstva,mozda ostane samo iluzija o prijateljstvu i gorak ukus sa njegove strane,mozda i osecaj da je prevaren.
 
Ebo te...svako bi birao drugacije. I svako pravi izbore prema sopstvenim kriterijumima i zeljama. Na kraju balade jedino sto je bitno jeste da je covek siguran u svoj izbor koliko god to moze da bude. I da se posle ne kaje, makar se izbor pokazao kao los. Kakav god da je, tvoj je, i zivi s njim. Nikad nisam dozvoljavala da mi sole pamet po pitanju moji odluka. Moje su bre, kakve god da su, ne dam na se!

:lol:pa aman jel ti mislis da dete od 5 godina ima svoje odluke..do 18e roditelj odgovara za postupke tinejdzera..sliku u pasosu nosi da bi dete otislo u inostranstvo..ALI opet oni isto tvrde sto i ti..da imaju svoje ja..da nikome ne dozvoljavaju da im sole pamet..svaki dobronameran savet koji im se ne dopadne SAMO iz neznanja ili nepoznanice ce odbaciti..alal vera toj osobi koja sebi ne priznaje da je godinama zrelija i bolja osoba..koja je pravila greske i koja bi nesto sad uradila pametnije u odnosu na te godine bunta
 
:lol:pa aman jel ti mislis da dete od 5 godina ima svoje odluke..do 18e roditelj odgovara za postupke tinejdzera..sliku u pasosu nosi da bi dete otislo u inostranstvo..ALI opet oni isto tvrde sto i ti..da imaju svoje ja..da nikome ne dozvoljavaju da im sole pamet..svaki dobronameran savet koji im se ne dopadne SAMO iz neznanja ili nepoznanice ce odbaciti..alal vera toj osobi koja sebi ne priznaje da je godinama zrelija i bolja osoba..koja je pravila greske i koja bi nesto sad uradila pametnije u odnosu na te godine bunta


Ima i takvih?
 

Back
Top