Konstruktivna kritika

Ne, nisam mislila na banalno kritičarenje već nešto sasvim ozbiljno. Kada tvoj neko drag end simpatičan krene nekim ozbiljnim životnim stramputicama naprimer zar nismo mi ti prijatelji pravi ukoliko kažemo nešto kontra toga?
Na primer? Da počne da se drogira? Ako neko krene ozbiljnim stranputicama vreme je da se druženje prekine. Ne možemo mi odrasle ljude da vaspitavamo. To što je skrenuo, rezultat je njegove genetike, porodice, okruženja i pre svega suštinskog karaktera.

Nema mu pomoći. Samo se skloni.
 
Na primer? Da počne da se drogira? Ako neko krene ozbiljnim stranputicama vreme je da se druženje prekine. Ne možemo mi odrasle ljude da vaspitavamo. To što je skrenuo, rezultat je njegove genetike, porodice, okruženja i pre svega suštinskog karaktera.

Nema mu pomoći. Samo se skloni.
Kako možeš da se skloniš od nekoga ko ti je drag? Ili ga voliš? Pa to je osoba, neko tvoj, gde je tu ljubav, podrška, trud?
 
Kako možeš da se skloniš od nekoga ko ti je drag? Ili ga voliš? Pa to je osoba, neko tvoj, gde je tu ljubav, podrška, trud?
Očigledno ti niko od drugova ili drugarica nije bio narkoman, pa zato postavljaš ovakva pitanja...
Ne govori o deci, braći... govori o odraslim osobama u društvu...
A, kada bi bili i naši najmiliji narkomani (ne daj Bože), onda kritika ne pomaže, već samo pomoć
lekara...
 
Ја могу да конструктивно критикујем било кога.
Ипак, то не чиним.
Остављам то само за мени најближе људе.
Увек све с мером, и уз разумевање за проблем.
Учиним оно што је до мене, и ту сам, као подршка, увек.
Али, мора и друга страна да се тргне...ту већ не могу ништа.
 
Na primer? Da počne da se drogira? Ako neko krene ozbiljnim stranputicama vreme je da se druženje prekine. Ne možemo mi odrasle ljude da vaspitavamo. To što je skrenuo, rezultat je njegove genetike, porodice, okruženja i pre svega suštinskog karaktera.

Nema mu pomoći. Samo se skloni.
Recimo da ti brat ili sestra krenu u alkoholizam. I ti se skloniš?
 
Alkoholizam nije teška bolest

Jeste teška bolest jer utiče i na fizičko zdravlje alkoholičara i na psihičko zdravlje. Ta zavisnost ne pogađa samo osobu koja je bolesna, već celu porodicu.

Ne možeš i ne treba da kritikuješ nekog bliskog koji nije svestan svojih postupaka kada je pijan. Kada se otrezni, treba da ide kod lekara i da krene sa lečenjem.
 
Na forumu loše reaguju, samo sam preneo konstruktivnu kritiku od Ruskinje, i nazivalo me drugosrbijancem, stranim plaćenikom i Hrvatinom.
Znam za taj jadac, ali kritika nije bila baš konstruktivna i samo je delimično bila osnovana , tako da bi se mogla podvesti pod #kritičarenje" ( izmislila sam termin). Da, reakcije su bile prenaglašene. :D
 
Znam za taj jadac, ali kritika nije bila baš konstruktivna i samo je delimično bila osnovana , tako da bi se mogla podvesti pod #kritičarenje" ( izmislila sam termin). Da, reakcije su bile prenaglašene. :D
Znam, zezam se za Ruskinju. :D

Prilično sam samokritičan, jer ne želim stagniranje u životu, bilo to profesionalno ili u bilo kojoj drugoj sferi. Nekad čak mislim da imam IS.

Što se tiče drugih, svaku kritiku uvažavam i razmatram. I uglavnom su na mestu, ne pamtim kada je neko to radio čisto zato što je seronja.

Kritiku dam ljudima kojima su mi bliski ili onima s kojima sarađujem, ali uglavnom to spakujem da izgleda kao da imam plemenite nakane.
 

Back
Top