Konstrakta predstavila singl "Novo, bolje"

ambidekster65

Legenda
Moderator
Poruka
65.755
unnamed-1-850x550.jpg


Jedna od najautentičnijih muzičarki u regionu — Konstrakta je pre dve godine pesmom „In corpore sano” osvojila svet, a sada publici predstavlja singl „Novo, bolje” kojim ponovo kreće na put ka Evroviziji.​


Numeru će premijerno izvesti u drugom polufinalu takimičenja Pesma za Evroviziju na kom će biti izabran srpski predstavnik. Čuveni singl „In corpore sano” zvanično je dobio svoj nastavak, a ovog puta se Konstrakta obraća doktoru uz repetativni tekst iz koga se nazire da robuje nedostižnoj želji za novim i boljim.

Pesmu sam počela da pišem pre godinu dana. Ona je na neki način pandan pesmi „In corpore sano“ jer se bavi vladajućim temama i teskobom koju nam one donose. Singl „Novo, bolje“ potiče iz istog koša kao i „In corpore sano“, izjavila je Konstrakta o novoj pesmi.

Singl je nastao u muzičarkinom matičnom studiju Gruvlend. Autor teksta je Ana Đurić Konstrakta, dok aranžman i muziku pored umetnice potpisuju i Milovan Bošković i Jovan Antić. Nastup koji će se održati 29. februara na takmičenju PZE24 Konstrakta priprema u saradnji sa horom Individua. Prvi utisci publike na novu pesmu su veoma pozitivni, a slušaoci će nakon nastupa moći svojim glasovima da podrže svog favorita.


Konstrakta je 2022. predstavljala Srbiju na takmičenju Pesma Evrovizije, gde je hit singlom „In corpore sano” zauzela peto mesto. Takođe je osvojila i nagradu Marsel Bezansson – zvanično priznanje Evrovizije koje se dodeljuje najboljoj umetničkoj izvedbi. Konstrakta je pseudonim Ane Đurić, arhitekte i kantautorke koja se na regionalnoj muzičkoj sceni najpre predstavila kao članica popularnog benda Zemlja Gruva.


Konstraktina autentičnost i kreativnost osvežavajuća je i jedinstvena, zbog čega će i novi singl nesumnjivo dopreti do slušalaca, a hoće li baš ona ponovo predstavljati Srbiju na Evroviziji publika će zvanično saznati u finalu 2. marta.

 
Isto,Isto,Isto,Isto,Isto,Isto,Isto,Isto...
Ono pre je bilo originalno, ovo je reciklaza. jbg zajbano je kad od tebe nesto ocekuju a ti nemas.
Jbg, i Alexander Rybak je 2009. uzeo titulu na Evroviziji, a 2018. samo 15. mesto - a oba puta je predstavljao Norvesku.

Inace, Srbija ove godine jedino sa Konstraktom ima sansu za nesto vise od 22. mesta. Sve ostalo je bas jadno, cak i Prepodobna Breskvica.
 
Jbg, i Alexander Rybak je 2009. uzeo titulu na Evroviziji, a 2018. samo 15. mesto - a oba puta je predstavljao Norvesku.

Inace, Srbija ove godine jedino sa Konstraktom ima sansu za nesto vise od 22. mesta. Sve ostalo je bas jadno, cak i Prepodobna Breskvica.
Ne znam, cuo sam po parcence pesama, cini mi se da ima jedne zanimljive.
Al me je mrzelo da kopam dalje.
 
Pogledajte prilog 1492549

Jedna od najautentičnijih muzičarki u regionu — Konstrakta je pre dve godine pesmom „In corpore sano” osvojila svet, a sada publici predstavlja singl „Novo, bolje” kojim ponovo kreće na put ka Evroviziji.​


Numeru će premijerno izvesti u drugom polufinalu takimičenja Pesma za Evroviziju na kom će biti izabran srpski predstavnik. Čuveni singl „In corpore sano” zvanično je dobio svoj nastavak, a ovog puta se Konstrakta obraća doktoru uz repetativni tekst iz koga se nazire da robuje nedostižnoj želji za novim i boljim.



Singl je nastao u muzičarkinom matičnom studiju Gruvlend. Autor teksta je Ana Đurić Konstrakta, dok aranžman i muziku pored umetnice potpisuju i Milovan Bošković i Jovan Antić. Nastup koji će se održati 29. februara na takmičenju PZE24 Konstrakta priprema u saradnji sa horom Individua. Prvi utisci publike na novu pesmu su veoma pozitivni, a slušaoci će nakon nastupa moći svojim glasovima da podrže svog favorita.


Konstrakta je 2022. predstavljala Srbiju na takmičenju Pesma Evrovizije, gde je hit singlom „In corpore sano” zauzela peto mesto. Takođe je osvojila i nagradu Marsel Bezansson – zvanično priznanje Evrovizije koje se dodeljuje najboljoj umetničkoj izvedbi. Konstrakta je pseudonim Ane Đurić, arhitekte i kantautorke koja se na regionalnoj muzičkoj sceni najpre predstavila kao članica popularnog benda Zemlja Gruva.


Konstraktina autentičnost i kreativnost osvežavajuća je i jedinstvena, zbog čega će i novi singl nesumnjivo dopreti do slušalaca, a hoće li baš ona ponovo predstavljati Srbiju na Evroviziji publika će zvanično saznati u finalu 2. marta.

Samo da izbaci neki turbofolk zvuk u pozadini na 0.33 i fina pesma u Konstraktinom stilu.
 
Sledi sukob titana:

Breskvica i Konstrakta

Ma kojih "titana" brate Konstrakta bi je pojela za dorucak. ;)

To je kao da poredis ne znam Krs One-a, Big Daddy Kane-a, Ice Cube-a, Ice-T-ja, LL CooL J-a ili tako nekog sa recimo ne znam Lil Yachty-jem, Lil Uzi-jem ili tako nekim.......ono prosto smesno, ono sto bi reko Kristijan mi ne mozemo da se bijemo mogu samo ja njega da bijem. :d

Inace Konstrakta ima i taj zajebani nadimak, ono da cujem ime Konstrakta i da ne znam o kome se radi pomislio bi da je neki underground east coast reper tipa Canibus, Cormega, Cappadonna, Camp Lo ili tako neko iz te njujorske underground ekipe. 😉
 
Ne znam kako se glasa za izbor predstavnika Srbije na Eurosongu, da li su u pitanju gledaoci ili neki ziri ali ova stvar Konstakte i Boskovica je smece i tesko moze da se plasira u Evropu. Mene bi bilo sramota da posle prethodnog uspeha dodjem sa ovakvom stvari (daleko losijom od "In corpore sano") a istine radi nisu napravili ni neki veci vremenski otklon od prethodnog ucestvovanja sto je mudro iz razloga usporedbe koja nam svima pada na pamet. Dva puta da uspes na isti fazon (a drugi je ipak poprilicno losiji od prvog) tesko, tekst je poprilicno nerazumljiv Evropljanima, muzika je, hmmm, blago receno neinvetivna.

Uzgred, da li je Konstrakta napravila neku turneju po Evropi nakon uspeha od pre 2 godine? Nisam pratio sta radi.
Inace Boskovic je drugar moga brata, isli su zajedno u zemunsku gimnaziju ( nesto posle vaseg preCednika Vucica) a druze se i danas.
 
Pogledajte prilog 1492549

Jedna od najautentičnijih muzičarki u regionu — Konstrakta je pre dve godine pesmom „In corpore sano” osvojila svet, a sada publici predstavlja singl „Novo, bolje” kojim ponovo kreće na put ka Evroviziji.​


Numeru će premijerno izvesti u drugom polufinalu takimičenja Pesma za Evroviziju na kom će biti izabran srpski predstavnik. Čuveni singl „In corpore sano” zvanično je dobio svoj nastavak, a ovog puta se Konstrakta obraća doktoru uz repetativni tekst iz koga se nazire da robuje nedostižnoj želji za novim i boljim.



Singl je nastao u muzičarkinom matičnom studiju Gruvlend. Autor teksta je Ana Đurić Konstrakta, dok aranžman i muziku pored umetnice potpisuju i Milovan Bošković i Jovan Antić. Nastup koji će se održati 29. februara na takmičenju PZE24 Konstrakta priprema u saradnji sa horom Individua. Prvi utisci publike na novu pesmu su veoma pozitivni, a slušaoci će nakon nastupa moći svojim glasovima da podrže svog favorita.


Konstrakta je 2022. predstavljala Srbiju na takmičenju Pesma Evrovizije, gde je hit singlom „In corpore sano” zauzela peto mesto. Takođe je osvojila i nagradu Marsel Bezansson – zvanično priznanje Evrovizije koje se dodeljuje najboljoj umetničkoj izvedbi. Konstrakta je pseudonim Ane Đurić, arhitekte i kantautorke koja se na regionalnoj muzičkoj sceni najpre predstavila kao članica popularnog benda Zemlja Gruva.


Konstraktina autentičnost i kreativnost osvežavajuća je i jedinstvena, zbog čega će i novi singl nesumnjivo dopreti do slušalaca, a hoće li baš ona ponovo predstavljati Srbiju na Evroviziji publika će zvanično saznati u finalu 2. marta.

jel ovo aluzija na brže jače bolje?😀
 
Pre dve godine, isli supruga i ja do Seattlea, bila neka izlozba (Ikat u Art museum-u u Seatlleu) i malo da se promuvamop po gradu za neki long-weeknd, tj da nam doope vidi put. Pri povratku, navratimo u neki deo grada na periferiji (tipa Banovo Brdo u odnosu na Slaviju) i udjemo u neku prodavnicu vunice i pribora za strikanje i heklanje. Ogromna prodavnica, ja se po obicaju smorim i cekam na suprugu da sve pregleda, ona pita prodavacicu sva odusevljena "sta je ovo, sta ono" a u jednom momentu pita me lik (pravi ridji Skot/Irac poreklom) koji sedi u nekoj fotelji i cita knjigu odakle smo jer je cuo da imamo strani akcenat koji prepoznaje. Kazem mu a on ustaje odusveljeno, ima prijatelja iz Seattlea koji su iz Srbije a ima isti takav akcenat u engleskom, cak je sa njim dolazio u Srbiju. I rec po rec, dodjemo do toga da gledaju prenos eurosonga nekoliko porodica prijatelja, svake godine prave zurku u tom lokalu, puste prenos na ogromnom ekranu, navijaju a kuci spreme klopu iz evropskih kuhinja i svako donese svoje parce Grcke, Poljske, Engleske, Srbije. I tip odusevljen Konstraktom, cak pocne da peva na srpskom "Bicu zdrava, bicu zdrava..." i radi pokrete rukom iz njenog nastupa. Jbt, na totalno drugom kraju sveta naletis na takvog lika i takvo sta. Eto, i to je bio Konstarktin zivotni muzicki uspeh, znali su za nju i 10-15 hiljada kilometara daleko od Beograda, ne samo znali nego su bili odusevljeni njenim fazonom.
 

Back
Top