KONFORMIZAM VS COVECANSTVO

iamaphoney

Veoma poznat
Banovan
Poruka
14.457
Da li je Konformizam (jedan od) najveci/h protivnika modernog coveka? Svedoci smo da su mnogi spremni da se prodaju za sendvic I sok.Kako onda ocekivati boljitak drustva? Imati neku crkavicu gledati fekalije na TV-u ne sukobljavati se sa vlastima,ne insistirati na istini zbog kukavicluka,buljiti u smartfonove,gledati razgolicene kokoske bez mozga,dok JEDAN COVEK toboze brine o vasoj buducnosti I vasim problemima umesto vas samih,eto time vas kupuju,nekim jeftinim fekalijskim konformizmom,I time vas drze u bednom stanju.Dakle da li je konformizam opasan protivnik danasnjeg coveka kako na globalnom nivou tako I u zemlji Srbijici?
 
Sve te stvari koje si naveo svakako koče napredak, pa i mentalno zdravlje društva u celini, ali nisam siguran da li se to baš zove konformizam ili nešto drugo. Mislim, ja u najširem luku izbegavam to zlo, ali problem je što ga zabrinjavajuće veliki broj ljudi gleda. Ne znam, nažalost, kako se boriti protiv toga. Možda je promena svesti društva dobro rešenje, ali tako nešto izvesti je strahovito teško.
 
Jeste cim je nametnuti obrazac funkcionisanja savremenog drustva (uzmimo npr.nase) Naveo sam..vec svako odstupanje je neprihvatanje konformizma..a ovde je vecina prihvatila taj konformizam od 2000te pa do sad,a stvari su postale jako ocigledne,ja msm da se konfomizam u ovom slucaju naseg drustva sastoji u onoj uzrecici cuti I gledaj svoja posla,u se I u svoje kljuse,dakle ta svest o kolektivnoj odg. ne postoji jedino u cemu se ogleda taj nas kolektiv je neki bedni konformizam.
 
Da li je Konformizam (jedan od) najveci/h protivnika modernog coveka? Svedoci smo da su mnogi spremni da se prodaju za sendvic I sok.Kako onda ocekivati boljitak drustva? Imati neku crkavicu gledati fekalije na TV-u ne sukobljavati se sa vlastima,ne insistirati na istini zbog kukavicluka,buljiti u smartfonove,gledati razgolicene kokoske bez mozga,dok JEDAN COVEK toboze brine o vasoj buducnosti I vasim problemima umesto vas samih,eto time vas kupuju,nekim jeftinim fekalijskim konformizmom,I time vas drze u bednom stanju.Dakle da li je konformizam opasan protivnik danasnjeg coveka kako na globalnom nivou tako I u zemlji Srbijici?

Manje konformizam a vise egzistencija tera ljude da se tako ponasaju.
 
Da li je Konformizam (jedan od) najveci/h protivnika modernog coveka? Svedoci smo da su mnogi spremni da se prodaju za sendvic I sok.Kako onda ocekivati boljitak drustva? Imati neku crkavicu gledati fekalije na TV-u ne sukobljavati se sa vlastima,ne insistirati na istini zbog kukavicluka,buljiti u smartfonove,gledati razgolicene kokoske bez mozga,dok JEDAN COVEK toboze brine o vasoj buducnosti I vasim problemima umesto vas samih,eto time vas kupuju,nekim jeftinim fekalijskim konformizmom,I time vas drze u bednom stanju.Dakle da li je konformizam opasan protivnik danasnjeg coveka kako na globalnom nivou tako I u zemlji Srbijici?

Više i nije cilj čovječanstvo,nego Čovjek ...
Ali je umro !
 
Komformizam je normalan,ali moj podrazumeva da sam udesio život po mojoj meri! Na reci,u ribolovu mi je svaki političar do kolena
(bilo ih koji su dolazili...)I može samo da mi gliste nosi.Od politike me interesuje samo gradska I tu im povremeno ybem kevu kad ne
rade šta treba za moj komfor! Tv gledam samo filmove I to ne sve,posebno ne onu drugu produkciju...Ima nekoliko dobrih humorističkih serija
I to je to...Andrija I Anđelka mi trenutno ok! Kesić se ofucao,a Ivanović I dalje neinteligentan...Gledam samo kad mu gostuju pametni:Kusta,Cane,
Rambo,Bobićka...I dalje je najbolja zabava kad se skupimo I padne zajebancija...Komformistička uz pivkane...:zcool:
 
Konformizam je ponasanje koje za posledicu ima unistenje i eliminisanje svega vrednog u okolini sto je imalo dovoljno hrabrosti da zastupa svoje misljenje. Usled slabosti i straha da je ne zadesi slicna sudbina, osoba pribegava konformizmu i time dokazuje svoju pripadnost grupi, tj podrzava trenutno vecinsko misljenje, iako joj se mozda misljenje razlikuje, samo nema muda da to misljenje samostalno i zastupa. Iz te tvrdnje proizlazi zakljucak da su slabici najgora opcija koju neko moze imati u okruzenju i ocekivati podrsku od njih, jer rizikuje da ce ga zbog konformizma jednog dana prodati. Konformizam je karakteristika slabih ljudi.
 
Konformizam je ponasanje koje za posledicu ima unistenje i eliminisanje svega vrednog u okolini sto je imalo dovoljno hrabrosti da zastupa svoje misljenje. Usled slabosti i straha da je ne zadesi slicna sudbina, osoba pribegava konformizmu i time dokazuje svoju pripadnost grupi, tj podrzava trenutno vecinsko misljenje, iako joj se mozda misljenje razlikuje, samo nema muda da to misljenje samostalno i zastupa. Iz te tvrdnje proizlazi zakljucak da su slabici najgora opcija koju neko moze imati u okruzenju i ocekivati podrsku od njih, jer rizikuje da ce ga zbog konformizma jednog dana prodati. Konformizam je karakteristika slabih ljudi.
Phe...To što napisa je komformizam slabića...:zelenko3:
Komformizam jakog čoveka,snažnog I punog duha je ono gore šta sam napisao...
Ima I drukčijih,ja ih bar znam...
Znaš,bogati ljudi su retko kad kukavice! Naprotiv,većina su hrabri,ali ne budalasto već odvažnost se češće
iskazuje istrajnošću I rizikovanjem,nekad I po veliku cenu! Nekad I život izlažu opasnosti!
Biti bogat je u kriminalizovanom društvu,samo po sebi opasno!
A logika je ne biti Don Kihot I mlatiti vetrenjače! U svakom sistemu,ako si vidra,ko riba u void! I što bih ja tu nešto
menjao I zamlaćivao se menjanjem?!Imam uvek pametnija posla...z;)
Tamo Skupštine pa neka rade nešto...
 
ne toliko koliko se na prvi pogled cini..komformizam nije toliko neprijatelj muskarcu koliki je neprijatelj zeni..koje su po pravilu komformisti.
mozda se to najpre vidi na strukturi po polu u kaznenim ustanovama npr zatvorima..odnos izmedju muskaraca i zena je oko 80/20..varijetet u ponasanju izmedju muskaraca I zena..4 do 5 puta vise muskaraca se ne libi da cini zlocine i kaznjive radnje tj izlazi iz zone konformizma pa nek je I na negativnu stranu u odnosu na zene..s druge strane onih 20 posto zena koje su po zatvorima cesto su tamo zbog najtezih krivicnih dela....kad zene napuste zonu komformizma one odalze u druge krajnosti.
 
Phe...To što napisa je komformizam slabića...:zelenko3:
Komformizam jakog čoveka,snažnog I punog duha je ono gore šta sam napisao...
Ima I drukčijih,ja ih bar znam...
Znaš,bogati ljudi su retko kad kukavice! Naprotiv,većina su hrabri,ali ne budalasto već odvažnost se češće
iskazuje istrajnošću I rizikovanjem,nekad I po veliku cenu! Nekad I život izlažu opasnosti!
Biti bogat je u kriminalizovanom društvu,samo po sebi opasno!
A logika je ne biti Don Kihot I mlatiti vetrenjače! U svakom sistemu,ako si vidra,ko riba u void! I što bih ja tu nešto
menjao I zamlaćivao se menjanjem?!Imam uvek pametnija posla...z;)
Tamo Skupštine pa neka rade nešto...

Jaki ljudi nisu konformisti, oni imaju svoj stav i imaju muda da zastupaju svoje misljenje nezavisno od misljenja grupe. Zato vrlo cesto rizikuju izolaciju, sto se opet vrlo cesto i desi. U prirodi jakih ljudi je da su individualci, medjusobno se taru i jedan drugome cine pravu konkurenciju, dok se sa druge strane slabi udruzuju po principu konformizma u copore, i tako cine konkurenciju jakim ljudima. Znaci, jaki ljudi su napadnuti sa 2 strane: od drugih jakih ljudi i od udruzenog copora slabih ljudi.

Jaki se medjusobno bore jednakim oruzjem, borba je prilicno postena, dok se oni slabi bore na perfidan nacin koji jaki ne koriste niti ocekuju, a to je pakost. Dakle, konformizam i pakost su svojstveni slabima.

U celoj ovoj trci slabi na kraju ipak pobedjuju, jer je prosek blizi slabima nego jakima. Sve visoke kulture moraju biti bazirane na sto jacoj prosecnosti, a kad se pogleda prosek Srbije, jasno je o kakvoj kulturi se tu radi.
 
Poslednja izmena:
Jaki ljudi nisu konformisti, oni imaju svoj stav i imaju muda da zastupaju svoje misljenje nezavisno od misljenja grupe. Zato vrlo cesto rizikuju izolaciju, sto se opet vrlo cesto i desi. U prirodi jakih ljudi je da su individualci, medjusobno se taru i jedan drugome cine pravu konkurenciju, dok se sa druge strane slabi udruzuju po principu konformizma u copore, i tako cine konkurenciju jakim ljudima. Znaci, jaki ljudi su napadnuti sa 2 strane: od drugih jakih ljudi i od udruzenog copora slabih ljudi.

kako god se osvrnes dope ti odpozadi :deda:
 
Jaki ljudi nisu konformisti, oni imaju svoj stav i imaju muda da zastupaju svoje misljenje nezavisno od misljenja grupe. Zato vrlo cesto rizikuju izolaciju, sto se opet vrlo cesto i desi. U prirodi jakih ljudi je da su individualci, medjusobno se taru i jedan drugome cine pravu konkurenciju, dok se sa druge strane slabi udruzuju po principu konformizma u copore, i tako cine konkurenciju jakim ljudima. Znaci, jaki ljudi su napadnuti sa 2 strane: od drugih jakih ljudi i od udruzenog copora slabih ljudi.

Jaki se medjusobno bore jednakim oruzjem, borba je prilicno postena, dok se oni slabi bore na perfidan nacin koji jaki ne koriste niti ocekuju, a to je pakost. Dakle, konformizam i pakost su svojstveni slabima.

U celoj ovoj trci slabi na kraju ipak pobedjuju, jer je prosek blizi slabima nego jakima. Sve visoke kulture moraju biti bazirane na sto jacoj prosecnosti, a kad se pogleda prosek Srbije, jasno je o kakvoj kulturi se tu radi.

nije tacno.
jaki ljudi su tzv vodje copora, ljudi koji postizu da ih drugi slusaju i pokoravaju im se, pojedinac, usamljenik nije jak. dva losa ubise Milosa.
jaki ljudi poseduju antisocijalne osobine, u pop psihologiji zvane "mracno trojstvo" =psihopatija, makijavelizam, narcisoidnost.
tad te 3 osobine spojis dobijas sebicnu, beskrupuloznu zver bez straha. njihova najveca prednost je nemanje straha i sklonost rizicima. totalno su neemotivni i nemoralni i samim tim slobodni kao ptice. najvise ih privlaci drustvena moc
inteligencija nije bitna stavka kod ovih kreatura koje vladaju svetom. optimalan iq im je nesto iznad proseka. veci bi ih usporio, zbunio i odvojio od rulje i animalne 'prave crte', sa nizim zavrsavaju u zatvoru.
kad visoko inteligentni ljudi ne bi bili takve p_icke, kakve jesu, borili bi se protiv ovih neljudi
 
nije tacno.
jaki ljudi su tzv vodje copora, ljudi koji postizu da ih drugi slusaju i pokoravaju im se, pojedinac, usamljenik nije jak. dva losa ubise Milosa.
jaki ljudi poseduju antisocijalne osobine, u pop psihologiji zvane "mracno trojstvo" =psihopatija, makijavelizam, narcisoidnost.
tad te 3 osobine spojis dobijas sebicnu, beskrupuloznu zver bez straha. njihova najveca prednost je nemanje straha i sklonost rizicima. totalno su neemotivni i nemoralni i samim tim slobodni kao ptice. najvise ih privlaci drustvena moc
inteligencija nije bitna stavka kod ovih kreatura koje vladaju svetom. optimalan iq im je nesto iznad proseka. veci bi ih usporio, zbunio i odvojio od rulje i animalne 'prave crte', sa nizim zavrsavaju u zatvoru.
kad visoko inteligentni ljudi ne bi bili takve p_icke, kakve jesu, borili bi se protiv ovih neljudi

Ne znam koji deo nije tacan? Jaki ljudi mogu biti vodje copora, ali samo ako se misljenje poklapa sa ostatkom grupe. Problem je sto se misljenje uglavnom ne poklapa. Jaki ljudi su oni koji odlaze iz ove zemlje, individualci koji ne mogu dobiti ono sto zasluzuju, dok psihopatija, makijavelizam i narcisodinost je ono sto ovde ostaje. Visoko inteligentni ljudi nisu p_icke, to ti se samo cini.
 
Ne znam koji deo nije tacan? Jaki ljudi mogu biti vodje copora, ali samo ako se misljenje poklapa sa ostatkom grupe. Problem je sto se misljenje uglavnom ne poklapa. Jaki ljudi su oni koji odlaze iz ove zemlje, individualci koji ne mogu dobiti ono sto zasluzuju, dok psihopatija, makijavelizam i narcisodinost je ono sto ovde ostaje. Visoko inteligentni ljudi nisu p_icke, to ti se samo cini.

nisu bas svi otisli..neki su i ostali..I snalaze se
 
Ne znam koji deo nije tacan? Jaki ljudi mogu biti vodje copora, ali samo ako se misljenje poklapa sa ostatkom grupe. Problem je sto se misljenje uglavnom ne poklapa. Jaki ljudi su oni koji odlaze iz ove zemlje, individualci koji ne mogu dobiti ono sto zasluzuju, dok psihopatija, makijavelizam i narcisodinost je ono sto ovde ostaje. Visoko inteligentni ljudi nisu p_icke, to ti se samo cini.

jak covek moze uvek i na svakom mestu da se izbori za sebe, jer ume da upregne druge da rade za njegove interese.
imas coveka koji je inteligentan i koji uspeva da koristi logiku u ovladavanju prirodom. to je naucnik. on stvara civilizaciju.
zatim imas coveka koji je ima specijalizovanu vestinu, koja se zove soc. inteligencija. takav covek ume ovladati vecinom drugih ljudi. da uprostim, on otme od ovih naucnika pomocu svojih slugu (danas su to vojska, policija, i samo ustrojstvo drustvenog sistema koje su ovi mocni prilagodili svojim interesima)
jedina sposobnost koju imaju mocnici je ovladavanje drugim ljudima da rade u njihvom interesu, znaci, cist parazitizam.

ti mislis da kad odes iz ove zemlje ces tamo u drugim zemljama naci nesto drugo. ne, potpuno ista sorta ljudi je na vlasti. u prirodi govneta je da uvek ispliva.
u razvijenijim zemljama ce samo malo vise da cene tvoj ropski rad jer im je to u interesu.
puste te da prezivis jer imaju koristi od tvog rada. kad tehnologija, koju naucnicki robovi stvaraju dovoljno uznapreduje, i vecina ljudi bude visak..pogodi sta ce se desiti.. psihopate nemaju milosti i ne razmisljaju xyz koraka unapred, vec samo x

a mozda bude i drugacije, natcovek ili stajaznamz:mrgreen:
 
kako zemske imaju fundametalno pogresnu predstavu o tome sta je jak covek..ume da upregne druge da rade za njegove interese? I to je ..jak covek.?
jak covek svoje interese ostvaruje sam razvio je I usvojio set vestina I znanja koju mu za to trebaju..covek koji upreze druge je kukavica.. slabic ..nesposobnjakovic..cim mu trebaju drugi. nema vestine i sposobnosti da ostvari sam.nego manipulise drugima..
jasno je meni sto je zenama taj tip muskaraca izrazito privlacan..isti menatlitet a manipulatorom se najlakse manipulise
 
Pa da. Mucimo se i snalazimo. Treba jaaako mnogo hrabrosti i snage da se zivi posteno, uspravne glave i da nisi duzan nikome nista... To nije p_icka nikako, to je mudonja samo takav.

kako ti mozes posteno protiv nekog koga zabole za moral i ko ne postuje nikakva pravila igre?
gubis 100%, propadas, ne ostavljas potomstvo. kraj
ili se prilagodis. i ako se prilagodis, postanes 'zao', i dalje ne mozes kao novoobeskrsteni parirati 'prirodno zlim', koji to nose u genima generacijama.
mozes pokusati kompenzaciju sa mesanjem gena sa nekom zlom zenom, koja je recimo mnogo ruzna pa zbog toga pristane na tebe slabog. tako ostavis potomstvo, ali i ubijes jedan deo sebe i to kljucni

Ali, na koncu, nije ni bitno, svi poticemo od istog govneta, kojem se vracamo. a sta je bitno?
zna li neko sta je bitno?
 
pa potomstvo bi valjda trebalo da bude naprednije od nas a ne nazadnije.? ako se mi spustimo na nivo hijena na sta ce tek da nam se spuste nasa deevoluirana deca? mislim da je ipak bolje ne parviti decu nego praviti retarde i debile
 
kako zemske imaju fundametalno pogresnu predstavu o tome sta je jak covek..ume da upregne druge da rade za njegove interese? I to je ..jak covek.?
jak covek svoje interese ostvaruje sam razvio je I usvojio set vestina I znanja koju mu za to trebaju..covek koji upreze druge je kukavica.. slabic ..nesposobnjakovic..cim mu trebaju drugi. nema vestine i sposobnosti da ostvari sam.nego manipulise drugima..
jasno je meni sto je zenama taj tip muskaraca izrazito privlacan..isti menatlitet a manipulatorom se najlakse manipulise


z:mrgreen: Jeste, to sam zakljucila zato sto sam zena, a ne zato sto to jasno kao sunce, sem ako necemo da se samozavaravmo i racionalizujemo, jer ..jbg nismo ciljna grupa
 

Back
Top