KONFORMIZAM VS COVECANSTVO

pa potomstvo bi valjda trebalo da bude naprednije od nas a ne nazadnije.? ako se mi spustimo na nivo hijena na sta ce tek da nam se spuste nasa deevoluirana deca? mislim da je ipak bolje ne parviti decu nego praviti retarde i debile

da, o tome cesto razmisljam. sta znaci 'naprednije'?
dobrobit citavog covecanstva *vrste', koje ukljucuje sto vecu mogucu dobrobit svakog pojedinca (kao rezultanta 2 sile koje imaju isti pravac i smer)(dobro, inteligencija)
ili napredak vrste kroz stalnu borbu, sukobe, jedenje trenutno slabijeg, dok jednom se smrkne, drugom ne svane, sto stalno vidjamo oko sebe (haoticne sile, antihrist)
 
dakle da rezimiram ono sto je jos Spinoza pre par vekova rekao, kao i mnogi pre njega koji mogu objektvno da vide i iskljuce jebeni ego, bar na trenutak:
najvecu korist mozemo imati od drugog coveka. onaj ko moze da zauzda sto vise ljudi je najmocniji.
sta kog da neki covek, otkrije, uradi, izmisli, postoji drugi covek koji mu to sve otme jer mu se moze (moze mu se jer vlada gomilom koja ce da mu sluzi jer tu vidi svoje sitne interese : napr ja cu se pokoriti tom mocniku, ali cu zato sjebati komsiju(koji je mozda pametniji i vredniji), ali ne ume da se socilno realizuje ))
to se zove hijerarhija i najvecem broju ljudi odgovara zbog njihovog kukavicluka, tuposti, konformizma ili stvarnih (ne)sposobnosti
uprostavam maksimalno,
 
Poslednja izmena:
kako ti mozes posteno protiv nekog koga zabole za moral i ko ne postuje nikakva pravila igre?
gubis 100%, propadas, ne ostavljas potomstvo. kraj
ili se prilagodis. i ako se prilagodis, postanes 'zao', i dalje ne mozes kao novoobeskrsteni parirati 'prirodno zlim', koji to nose u genima generacijama.
mozes pokusati kompenzaciju sa mesanjem gena sa nekom zlom zenom, koja je recimo mnogo ruzna pa zbog toga pristane na tebe slabog. tako ostavis potomstvo, ali i ubijes jedan deo sebe i to kljucni

Ali, na koncu, nije ni bitno, svi poticemo od istog govneta, kojem se vracamo. a sta je bitno?
zna li neko sta je bitno?

Ne znam kako ti, ali ja cenim ljude koji imaju stav i integritet. Koji se ne menjaju kako vetar duva. Zenama je uvek glavna stvar da se ostavi potomstvo mada ne znam kakve sad ima veze ova tema sa ostavljanjem potomstva.
 
Ne znam kako ti, ali ja cenim ljude koji imaju stav i integritet. Koji se ne menjaju kako vetar duva. Zenama je uvek glavna stvar da se ostavi potomstvo mada ne znam kakve sad ima veze ova tema sa ostavljanjem potomstva.

ima veze jer ti je osnovni instinkt produzenje sebicnog gena,(volja za moc) sto implicira produzenje vrste.
sve sto radis u zivotu, radis zbog toga.
kad prestanes da radis u tom smeru u kojem smo svi programirani, propadas sigurno (hedonizam, dekadencija)
 
ima veze jer ti je osnovni instinkt produzenje sebicnog gena,(volja za moc) sto implicira produzenje vrste.
sve sto radis u zivotu, radis zbog toga.
kad prestanes da radis u tom smeru u kojem smo svi programirani, propadas sigurno (hedonizam, dekadencija)

Ostavljanje potomstva je samo jedan od ciljeva i sasvim sigurno smisao zivota nije sadrzan samo u tome. Ako mislis na Niceovu Volju za Moc, ona nema veze sa produzenjem vrste, vec sa razlikom volje u ljudima i sa ispoljavanjem te iste volje na okruzenje.
 
da, o tome cesto razmisljam. sta znaci 'naprednije'?
dobrobit citavog covecanstva *vrste', koje ukljucuje sto vecu mogucu dobrobit svakog pojedinca (kao rezultanta 2 sile koje imaju isti pravac i smer)(dobro, inteligencija)
ili napredak vrste kroz stalnu borbu, sukobe, jedenje trenutno slabijeg, dok jednom se smrkne, drugom ne svane, sto stalno vidjamo oko sebe (haoticne sile, antihrist)

dobro..ajd ovako..kakvi ljudi nam trebaju da bi izumeli i napravili neophodne stvari da omoguce covecanstvu kolonizaciju svemira?
zbog cega je to od presudnog znacaja?

prvo ..nepogoda prirode izumiranja dinosaurusa je u svakom momentu realna pretnja..zato pratimo sva nebeska tela koja prolecu blizu zemlje uredjajima koje je neko osmislio i napravio..
drugo..tempo kojim se razmnozavamo I trsimo prirodne resurse i zagadujemo planetu ce vec za nekoliko generacija da dovede planetu do tacke pucanja..na planeti ce nas biti oko 30 milijardi nasa osirpmasena I zagadjena planeta to nece moci da podnese.

resenje..kolonizacija svemira naseljavanje drugih planeta zvezdanih sistema..neko treba da nas tamo povede..izumi pogone svemirske brodove..osmisli operacije rudarenja I skupljanja i prerade resusra sa asteroida i drugih nebeskih tela

da li to mogu da izvedu hijene bitange dripci probisveti mangupi..djilkosi manipulatori itd id ili to mogu da izvedu samo intelektualci? sta je u svemu ovome po tebi bolje..razmnozavanja sa ovima prvima i umnozavanje istih ili razmnozavanje sa ovim drugima i umnozavanje intelektualne kritcine mase za tehnolsoke proboje koje tek treba da napravimo da bi otisnuli gore I spasili sigurnog izumiranja kao vrste? proceni sama
 
dobro..ajd ovako..kakvi ljudi nam trebaju da bi izumeli i napravili neophodne stvari da omoguce covecanstvu kolonizaciju svemira?
zbog cega je to od presudnog znacaja?

prvo ..nepogoda prirode izumiranja dinosaurusa je u svakom momentu realna pretnja..zato pratimo sva nebeska tela koja prolecu blizu zemlje uredjajima koje je neko osmislio i napravio..
drugo..tempo kojim se razmnozavamo I trsimo prirodne resurse i zagadujemo planetu ce vec za nekoliko generacija da dovede planetu do tacke pucanja..na planeti ce nas biti oko 30 milijardi nasa osirpmasena I zagadjena planeta to nece moci da podnese.

resenje..kolonizacija svemira naseljavanje drugih planeta zvezdanih sistema..neko treba da nas tamo povede..izumi pogone svemirske brodove..osmisli operacije rudarenja I skupljanja i prerade resusra sa asteroida i drugih nebeskih tela

da li to mogu da izvedu hijene bitange dripci probisveti mangupi..djilkosi manipulatori itd id ili to mogu da izvedu samo intelektualci? sta je u svemu ovome po tebi bolje..razmnozavanja sa ovima prvima i umnozavanje istih ili razmnozavanje sa ovim drugima i umnozavanje intelektualne kritcine mase za tehnolsoke proboje koje tek treba da napravimo da bi otisnuli gore I spasili sigurnog izumiranja kao vrste? proceni sama
\

sto se mene licno tice, ja duboko prezirem parazite koji vladaju svetom. Iz vise razloga koje intimno stavljam u fajl 'ruznoca', ali to me ne sprecava da vidim njihovu snagu i moc
za tehnoloske i naucne rezultate koji pomazu covecanstvu su zasluzni naucnici. to su ljudi koji poseduju visok iq, i u najvecem broju nemaju neke socijalne vestine. oni rade za MOCNIKE. dakle, oni su sluge. korist od njihovih otkrica i inovacija uzimaju najjaci.
problem sa mocnicima (na srecu) je da njihova evolucija ide smerom 'moze biti samo jedan", jedan na vrhu.
unistavaju se medjusobno, cim uhvate prvu priliku.
Ja se nadam natcoveku z:mrgreen:

- - - - - - - - - -

Ostavljanje potomstva je samo jedan od ciljeva i sasvim sigurno smisao zivota nije sadrzan samo u tome. Ako mislis na Niceovu Volju za Moc, ona nema veze sa produzenjem vrste, vec sa razlikom volje u ljudima i sa ispoljavanjem te iste volje na okruzenje.

produzenje i ekspanzija u svakom pogledu. da me bude najvise moguce u svim dimenzijama. da bude volja moja . aminz:mrgreen:
 
jedan od ogromnih zabluda je da ljudi sa visoim IQom nemaju socijalne vestine....ljudi sa viskim IQom uopste nemaju socijalnih problema kad se druze sa drugim ljudima sa visokim IQm jer tada mogu da ispolje pravu dubinu i sirinu svoje licnosti..problem nastaje jer ljudi sa niskim IQom ne mogu da komuniciraju sa ljudima sa visokim IQ ..problem je u ljudima sa niskim IQom jer ih ima MNOGO I zbog svoje masovnosti imaju mogucnost da postavljaju socijalna pravila.

kad lik sa IQ150 isprica salu ili vic devojci sa IQ150 ona se smeje.jer kapira vic ili salu.kad lik sa IQ150 isprica taj isti vic ili salu devojci sa IQ90 ona blene ko tele..jer ne kapira vic ili salu..niti je kapiraju njene druagirce sa IQ90 ..ali najcesca reaakcija na ljudi sa nizim IQom na situacije ili poasanje koje ne razumeju je SPRDNJA
a vic ili sla prestaju da budu vice ili salom ako neko mora da vic ili salu nekom objasnjava..posto devojaka sa IQ90 ili nizim ima na milione..lik saIQ150 se jako brzo smori ko mac u kamenu i batali sve to
 
Svako ko je gledao Star Trek serijal (kao ja na primer) nije mogao da ne primeti Pravila Sticanja rase Ferengi (onaj gadni sa velikim usima). Nabrojacu samo neka od tih pravila (ima ih skoro 300 u serijalu):

"Always have sex with the boss."
"More is good ... all is better."
"Never have sex with the boss's sister."
"Hear all, trust nothing."
"Expand, or die."
"Females and finances don't mix."
"Keep your lies consistent."
"Never ask when you can take."
"She can touch your lobes but never your latinum."
"War is good for business."
"Peace is good for business."
"Greed is eternal."
"A man is only worth the sum of his possessions."
"Once you have their money ... never give it back."

ferengi.jpg
 
jedan od ogromnih zabluda je da ljudi sa visoim IQom nemaju socijalne vestine....ljudi sa viskim IQom uopste nemaju socijalnih problema kad se druze sa drugim ljudima sa visokim IQm jer tada mogu da ispolje pravu dubinu i sirinu svoje licnosti..problem nastaje jer ljudi sa niskim IQom ne mogu da komuniciraju sa ljudima sa visokim IQ ..problem je u ljudima sa niskim IQom jer ih ima MNOGO I zbog svoje masovnosti imaju mogucnost da postavljaju socijalna pravila.

kad lik sa IQ150 isprica salu ili vic devojci sa IQ150 ona se smeje.jer kapira vic ili salu.kad lik sa IQ150 isprica taj isti vic ili salu devojci sa IQ90 ona blene ko tele..jer ne kapira vic ili salu..niti je kapiraju njene druagirce sa IQ90 ..ali najcesca reaakcija na ljudi sa nizim IQom na situacije ili poasanje koje ne razumeju je SPRDNJA
a vic ili sla prestaju da budu vice ili salom ako neko mora da vic ili salu nekom objasnjava..posto devojaka sa IQ90 ili nizim ima na milione..lik saIQ150 se jako brzo smori ko mac u kamenu i batali sve to
Onda sam ja ispod 90 jer moje fazone svi kapiraju...Znaš...ima nešto I u talentu glume...Mada je Šerbeđija
(mislim da je I Kusta nešto slično natuknuo) jednom prilikom rekao da je nemoguće biti vrhunski glumac s niskom
inteligencijom...Tad se to odnosilo na glumice...
Lično mislim da paradokse fazona manje inteligentni samo sporije kapiraju,a što kod inteligentnijih izaziva dodatnu buru smeha!:hahaha:
 
Onda sam ja ispod 90 jer moje fazone svi kapiraju...Znaš...ima nešto I u talentu glume...Mada je Šerbeđija
(mislim da je I Kusta nešto slično natuknuo) jednom prilikom rekao da je nemoguće biti vrhunski glumac s niskom
inteligencijom...Tad se to odnosilo na glumice...
Lično mislim da paradokse fazona manje inteligentni samo sporije kapiraju,a što kod inteligentnijih izaziva dodatnu buru smeha!:hahaha:

Manje inteligentni se iz nekog razloga nadju uvredjeni i zato napadaju.
 
Onda sam ja ispod 90 jer moje fazone svi kapiraju...Znaš...ima nešto I u talentu glume...Mada je Šerbeđija
(mislim da je I Kusta nešto slično natuknuo) jednom prilikom rekao da je nemoguće biti vrhunski glumac s niskom
inteligencijom...Tad se to odnosilo na glumice...
Lično mislim da paradokse fazona manje inteligentni samo sporije kapiraju,a što kod inteligentnijih izaziva dodatnu buru smeha!:hahaha:

iq je za sve namere i svrhe..brzina procesiranja..prosecno inteligentan covek proizvede dnevno oko 85 000 misli..natpresacno..100 000 prosecno inteligentan obradi 7 do 8 informacija u sekundi svesno podvesno oko 150 000..natprosecan 10/170 000
 
\

sto se mene licno tice, ja duboko prezirem parazite koji vladaju svetom. Iz vise razloga koje intimno stavljam u fajl 'ruznoca', ali to me ne sprecava da vidim njihovu snagu i moc
za tehnoloske i naucne rezultate koji pomazu covecanstvu su zasluzni naucnici. to su ljudi koji poseduju visok iq, i u najvecem broju nemaju neke socijalne vestine. oni rade za MOCNIKE. dakle, oni su sluge. korist od njihovih otkrica i inovacija uzimaju najjaci.
problem sa mocnicima (na srecu) je da njihova evolucija ide smerom 'moze biti samo jedan", jedan na vrhu.
unistavaju se medjusobno, cim uhvate prvu priliku.
Ja se nadam natcoveku z:mrgreen:

- - - - - - - - - -




produzenje i ekspanzija u svakom pogledu. da me bude najvise moguce u svim dimenzijama. da bude volja moja . aminz:mrgreen:

Nadčovek je ,ustvari,obožen čovek do čega (dugovečan,svemudar-sveznajuč I svemoćan) se dolazi kolektivno.
napredovanjem nauka I praktićnih veština.Niče je mislio-želeo da se to individualno desi,a to je naivna romantika
I direktna posledica kompleksa inferiori I žešće sujete koju si pominjala...
Mogu da isključim sujete-zabole me šta će ko misliti o ovome,ali onda postavljam krucijalno pitanje nadetike:Šta je to toliko
važno I posebno u ljudskoj vrsti da bi po mišljenju te vrste ona trebala da osvoji svemir,Nisu li ljudi,u toj situaciji,skakavci koji
predstavljaju opasnost I po kvalitetnije ili manje kvalitetne vrste u svemiru koje teže sličnom cilju? Nije li taj cilj,konačno,
nelegitiman I predstavlja nameru neartikulisane stihijne namisli?
Nisu li ljudi samo mini dinosaurusi koji završavaju svoj ciklus sledstveno logosu svega u svemiru?
A I zbog čega bi trebalo da su bolji od dinosaurusa I šta znači to "bolji"? Nije li to ta sujeta,ovog puta,kolektivna?
Znaš,nije Sloba kriv,mi smo gomna!:zelenko3:
 
jedan od ogromnih zabluda je da ljudi sa visoim IQom nemaju socijalne vestine....ljudi sa viskim IQom uopste nemaju socijalnih problema kad se druze sa drugim ljudima sa visokim IQm jer tada mogu da ispolje pravu dubinu i sirinu svoje licnosti..problem nastaje jer ljudi sa niskim IQom ne mogu da komuniciraju sa ljudima sa visokim IQ ..problem je u ljudima sa niskim IQom jer ih ima MNOGO I zbog svoje masovnosti imaju mogucnost da postavljaju socijalna pravila.

kad lik sa IQ150 isprica salu ili vic devojci sa IQ150 ona se smeje.jer kapira vic ili salu.kad lik sa IQ150 isprica taj isti vic ili salu devojci sa IQ90 ona blene ko tele..jer ne kapira vic ili salu..niti je kapiraju njene druagirce sa IQ90 ..ali najcesca reaakcija na ljudi sa nizim IQom na situacije ili poasanje koje ne razumeju je SPRDNJA
a vic ili sla prestaju da budu vice ili salom ako neko mora da vic ili salu nekom objasnjava..posto devojaka sa IQ90 ili nizim ima na milione..lik saIQ150 se jako brzo smori ko mac u kamenu i batali sve to

Vicevi su nista drugo do sale na racun nase logike i to u ogromnoj vecini...
E sada IQ je merilo koriscenja logike a i ona se uci kao i sve drugo,ali
postoje i oni koji slabije shvataju ili pak sporije-to je prava vrednost IQ-a...
 
Nadčovek je ,ustvari,obožen čovek do čega (dugovečan,svemudar-sveznajuč I svemoćan) se dolazi kolektivno.
napredovanjem nauka I praktićnih veština.Niče je mislio-želeo da se to individualno desi,a to je naivna romantika
I direktna posledica kompleksa inferiori I žešće sujete koju si pominjala...
Mogu da isključim sujete-zabole me šta će ko misliti o ovome,ali onda postavljam krucijalno pitanje nadetike:Šta je to toliko
važno I posebno u ljudskoj vrsti da bi po mišljenju te vrste ona trebala da osvoji svemir,Nisu li ljudi,u toj situaciji,skakavci koji
predstavljaju opasnost I po kvalitetnije ili manje kvalitetne vrste u svemiru koje teže sličnom cilju? Nije li taj cilj,konačno,
nelegitiman I predstavlja nameru neartikulisane stihijne namisli?
Nisu li ljudi samo mini dinosaurusi koji završavaju svoj ciklus sledstveno logosu svega u svemiru?
A I zbog čega bi trebalo da su bolji od dinosaurusa I šta znači to "bolji"? Nije li to ta sujeta,ovog puta,kolektivna?
Znaš,nije Sloba kriv,mi smo gomna!:zelenko3:

Nazalost, moram da se slozim da ce obozenje biti, ako ga uopste bude, kolektivno.
A usamljenog boga mogu da sretnem u snovima onlyz:lol:
Sto se tice nadmorala, o tome cemo moci kad se ispune bazicni uslovi za njegovu pojavu
A mozda je i moral vecine religija nadmoral. Mozda su dosli vanzemaljci (bogovi) i pokusali da nam nakaleme moral koji odgovara mnogo naprednijem stepenu razvoja vrste ili naprednijoj vrsti
A zavrsicemo, da ponovo pocnemo, ka i dinosaurusi i virusi
 
Boža ti u mislima,ako misliš o njemu...Van tvoje glave nije zabeležen...Sem u bajkama za odrasle...:zelenko3:

on mi je u srcu, a da bi to razumeo ne bi se tako cesto sprdao sa zrtvovanjem...uvek sam razumeo nastanak i argumente adolfovog ludila.
Probaj nekad da prepises nemacku mitologiju u pravoslavnu dogmu pa ces shvatiti jer s i pametan gde si ischashen...a i mnogi odavde koji bozu nemaju gde bi trebalo.
 
jedan od ogromnih zabluda je da ljudi sa visoim IQom nemaju socijalne vestine....ljudi sa viskim IQom uopste nemaju socijalnih problema kad se druze sa drugim ljudima sa visokim IQm jer tada mogu da ispolje pravu dubinu i sirinu svoje licnosti..problem nastaje jer ljudi sa niskim IQom ne mogu da komuniciraju sa ljudima sa visokim IQ ..problem je u ljudima sa niskim IQom jer ih ima MNOGO I zbog svoje masovnosti imaju mogucnost da postavljaju socijalna pravila.

kad lik sa IQ150 isprica salu ili vic devojci sa IQ150 ona se smeje.jer kapira vic ili salu.kad lik sa IQ150 isprica taj isti vic ili salu devojci sa IQ90 ona blene ko tele..jer ne kapira vic ili salu..niti je kapiraju njene druagirce sa IQ90 ..ali najcesca reaakcija na ljudi sa nizim IQom na situacije ili poasanje koje ne razumeju je SPRDNJA
a vic ili sla prestaju da budu vice ili salom ako neko mora da vic ili salu nekom objasnjava..posto devojaka sa IQ90 ili nizim ima na milione..lik saIQ150 se jako brzo smori ko mac u kamenu i batali sve to


Mač u kamenu ...
 

Prilozi

  • FotoFlexer_Photo.jpg
    FotoFlexer_Photo.jpg
    41,8 KB · Pregleda: 1
Poslednja izmena:
Mislim dakle ...kenjam!:zroll:

- - - - - - - - - -

nije postojao jedan juda vec dvojica
onog drugog ne spominju mnogo da ne bi pominjanjem prvog ponovo prizvali zlo.
I tu je razumljiva vitgenstajnova teorija o dasku vetra koja ovde ima sumoran alibi milenijumskog prokletstva.
Slutim di pucaš,ali za hipotetičke bogove Majn kampf je obićan prdež najobičnijeg vulkana...Kaldera koja cepa kontinente poput hiljade
termonuklearnih glava,samo trak svetlosti gledano sa Alfa Ceti...
 

Back
Top