Konflikti

gane011:
Konflikt je izmisljena kategorija kojom opravdavamo pojedinacnu potrebu da se stvari percipiraju samo iz jednog ugla... najcesce tupog!

a ja kako zadjem u ovaj deo foruma, ti se sa nekim kacis..
i u cemu je poenta teme?
ako hocete da se svadjate ili se ne slazete sa nekim, ili vas neko prosto nervira, ne otvarajte teme da se opravdate...
po meni, konflikti nisu losi ali foliranje jeste..
 
gane je u mrtvom uglu
zato ti je nejasno, anakine :wink:

"Zainteresovana", jesi li sposobna da se uvrediš? A da se osvetiš?
Da ili ne, ne moraš da objašnjavaš, samo me zanima.
 
Betty:
sirenica:
Ponekad preterujem, pa suvise licno dozivim necije neslaganje samnom, ali u principu, uvek kada mi se pruze cvrsti argumenti i kada uvidim svoju gresku - to i priznam, pa se izvinjavam. To mi uopste nije problem i nije mi neprijatno.
S druge strane, ako sam sasvim sigurna u ono sto pricam ( mislim ), tj. da je moje misljenje i uverenje REALNO i tacno, onda sam spremna da se borim "do poslednjeg daha", da razuverim drugu stranu.
A ne znam zbog cega mi je stalo do toga, da "dokazujem" sebi ( pa i drugima ) ko je u pravu a ko nije!? :oops:


ti samo misliš da misliš....rekla si mi "Alo, tetka!" 8)
Nemaš pojma :mrgreen:
Hoćeš sad da se "boriš do poslednjeg daha" da dokažeš da sam tetka :P

Stvarno, zašto je važno uvrediti (probabilistički rečeno) ako se neko ne slaže sa tobom, sireno?

btw. hvala, nactu, jel hoćeš da mi budeš PR :D
Šalim se, ali stvarno sam sad nekako ponosna :)


Cak i da "samo MISLIM da mislim" - opet znaci da imam neko MISLJENJE :wink:

I ne secam se koga sam i cime ja to uvredila iznosenjem svog stava? Ne psujem, ne kristim pogrdne izraze tipa "nemas pojma"-"neznalice"-"budalo"-"idiote"...!?
A sto se tice "tetke"... Nigde nisam rekla da "mislim da si tetka" pa s toga i nije u mom duhu interesovanja da se "borim do poslednjeg daha" da dokazem to... Zabole me bas sta si... Parafrazirala sam. Elem, nickname ti je dosledan... :lol:

...tetka Betty...

P.S. i nije "sireno" nego SIRENICE ( ako mi se obratis drugi put ) :wink:
 
Betty:
sirenica:
Ponekad preterujem, pa suvise licno dozivim necije neslaganje samnom, ali u principu, uvek kada mi se pruze cvrsti argumenti i kada uvidim svoju gresku - to i priznam, pa se izvinjavam. To mi uopste nije problem i nije mi neprijatno.
S druge strane, ako sam sasvim sigurna u ono sto pricam ( mislim ), tj. da je moje misljenje i uverenje REALNO i tacno, onda sam spremna da se borim "do poslednjeg daha", da razuverim drugu stranu.
A ne znam zbog cega mi je stalo do toga, da "dokazujem" sebi ( pa i drugima ) ko je u pravu a ko nije!? :oops:


ti samo misliš da misliš....rekla si mi "Alo, tetka!" 8)
Nemaš pojma :mrgreen:
Hoćeš sad da se "boriš do poslednjeg daha" da dokažeš da sam tetka :P

Stvarno, zašto je važno uvrediti (probabilistički rečeno) ako se neko ne slaže sa tobom, sireno?

btw. hvala, nactu, jel hoćeš da mi budeš PR :D
Šalim se, ali stvarno sam sad nekako ponosna :)


Cak i da "samo MISLIM da mislim" - opet znaci da imam neko MISLJENJE :wink:

I ne secam se koga sam i cime ja to uvredila iznosenjem svog stava? Ne psujem i ne koristim pogrdne izraze tipa "nemas pojma"-"neznalice"-"budalo"-"idiote"...!?
A sto se tice "tetke"... Nigde nisam rekla da "mislim da si tetka" pa s toga i nije u mom duhu interesovanja da se "borim do poslednjeg daha" da dokazem to... Zabole me bas sta si... Parafrazirala sam. Elem, nickname ti je dosledan... :lol:

...tetka Betty...

P.S. i nije "sireno" nego SIRENICE ( ako mi se obratis drugi put ) :wink:
 
sirenica:
Betty:
sirenica:
Ponekad preterujem, pa suvise licno dozivim necije neslaganje samnom, ali u principu, uvek kada mi se pruze cvrsti argumenti i kada uvidim svoju gresku - to i priznam, pa se izvinjavam. To mi uopste nije problem i nije mi neprijatno.
S druge strane, ako sam sasvim sigurna u ono sto pricam ( mislim ), tj. da je moje misljenje i uverenje REALNO i tacno, onda sam spremna da se borim "do poslednjeg daha", da razuverim drugu stranu.
A ne znam zbog cega mi je stalo do toga, da "dokazujem" sebi ( pa i drugima ) ko je u pravu a ko nije!? :oops:


ti samo misliš da misliš....rekla si mi "Alo, tetka!" 8)
Nemaš pojma :mrgreen:
Hoćeš sad da se "boriš do poslednjeg daha" da dokažeš da sam tetka :P

Stvarno, zašto je važno uvrediti (probabilistički rečeno) ako se neko ne slaže sa tobom, sireno?

btw. hvala, nactu, jel hoćeš da mi budeš PR :D
Šalim se, ali stvarno sam sad nekako ponosna :)


Cak i da "samo MISLIM da mislim" - opet znaci da imam neko MISLJENJE :wink:

I ne secam se koga sam i cime ja to uvredila iznosenjem svog stava? Ne psujem i ne koristim pogrdne izraze tipa "nemas pojma"-"neznalice"-"budalo"-"idiote"...!?
A sto se tice "tetke"... Nigde nisam rekla da "mislim da si tetka" pa s toga i nije u mom duhu interesovanja da se "borim do poslednjeg daha" da dokazem to... Zabole me bas sta si... Parafrazirala sam. Elem, nickname ti je dosledan... :lol:

...tetka Betty...

P.S. i nije "sireno" nego SIRENICE ( ako mi se obratis drugi put ) :wink:

nisi mi odgovorila - zašto je važno omalovažiti?

Uporedi sama oba izraza: "NEMAŠ POJMA" i "ALO, TETKA, SMIRI SE"

Jedno je tvrdnja - da ne znaš o čemu pričaš, drugo je omalovažavanje sračunato NE na komentar, nego na LIČNOST koja govori.

Tripuješ da misliš - to se zove UMIŠLJENOST, odnosno TRIP.
Btw. ZNALA sam da ćeš doposlednjeg daha, heheheeh....sirenčugo :wink:

U svakom slučaju - bedna retorika, i još gora ličnost iza monitora.
 
anakin:
gane011:
Konflikt je izmisljena kategorija kojom opravdavamo pojedinacnu potrebu da se stvari percipiraju samo iz jednog ugla... najcesce tupog!

a ja kako zadjem u ovaj deo foruma, ti se sa nekim kacis..

... i po kozna koji put => nikada se ne kacim, nego pokusavam da ukazem da se stvari mogu sagledati i iz nekog potpuno drugacijeg ugla. Oni koji imaju potrebu da sebi dokazu kako je njihova zivotna filozofija jedino ispravna dozivljavaju to kao kacenje. A ako neko prelazi odmah na licni nivo iz sopstvene nemoci... to je vec druga tema.
 
zainteresovana:
Betty:
gane je u mrtvom uglu
zato ti je nejasno, anakine :wink:

"Zainteresovana", jesi li sposobna da se uvrediš? A da se osvetiš?
Da ili ne, ne moraš da objašnjavaš, samo me zanima.
:P
Misliš, jer ne psujem i ne vitlam buzdovanom? A to je neophodno, inače smo mlaka vodica? :?

ne, ne - bez učitavanja (ovaj pojam označava da pročitaš nešto čega u tekstu nema): da ili ne?

Ne sugerišem ti da išta treba odnosno ne treba da radiš, samo sam radoznala.

Odakle ti ideja da želim da te nešto omalovažim? Samo bih volela da mi odgovoriš, od dva slova (ako si raspoložena, i više, ali na dato pitanje, ne na te projekcije) :wink:
 
gane011:
Betty:
gane je u mrtvom uglu

mrtav ugao ne postoji kao kategorija... to je shoferska doskochica. :wink:


pa jeste, mrtav ugao je šoferska kategorija, a tupi je matematička :lol:
Ima još kategorija: ugao gledanja (view point) - fotografska kategorija,
rakurs - režiserska kategorija
krmelj, ugao oka, estetska kategorija u pms-u:lol: :lol: :lol:
ćošak - kateogorja u vrtiću, ugao pod 90 stepeni, a dve strane čine zid :P
ćošak - ugao dveju ulica ušorenih u ravnici
ugaona garnitura - nameštajska kategorija iz osamdesetih, retro post -socijalistički šik, jakako :D
ugao - mesto za odlaganje prljavih čarapa - mačistička kategorija
Hoćeš još :D
 
gane011:
nikada se ne kacim, nego pokusavam da ukazem da se stvari mogu sagledati i iz nekog potpuno drugacijeg ugla. [/b]

eto - gledanje IZ DRUGOG ugla, u ovom slučaju ima veze sa empatijom, i psihološkom podešenošću da se bude svestran :wink: Znači još i razmotriti stvar, detaljno ispitati sve njene osobine.
 
gane011:
anakin:
gane011:
Konflikt je izmisljena kategorija kojom opravdavamo pojedinacnu potrebu da se stvari percipiraju samo iz jednog ugla... najcesce tupog!

a ja kako zadjem u ovaj deo foruma, ti se sa nekim kacis..

... i po kozna koji put => nikada se ne kacim, nego pokusavam da ukazem da se stvari mogu sagledati i iz nekog potpuno drugacijeg ugla. Oni koji imaju potrebu da sebi dokazu kako je njihova zivotna filozofija jedino ispravna dozivljavaju to kao kacenje. A ako neko prelazi odmah na licni nivo iz sopstvene nemoci... to je vec druga tema.

mhm...a koji je tvoj ugao gledanja ako ne tvoj licni?
i eto ti srz konflikata...
 
Betty:
sirenica:
Betty:
sirenica:
Ponekad preterujem, pa suvise licno dozivim necije neslaganje samnom, ali u principu, uvek kada mi se pruze cvrsti argumenti i kada uvidim svoju gresku - to i priznam, pa se izvinjavam. To mi uopste nije problem i nije mi neprijatno.
S druge strane, ako sam sasvim sigurna u ono sto pricam ( mislim ), tj. da je moje misljenje i uverenje REALNO i tacno, onda sam spremna da se borim "do poslednjeg daha", da razuverim drugu stranu.
A ne znam zbog cega mi je stalo do toga, da "dokazujem" sebi ( pa i drugima ) ko je u pravu a ko nije!? :oops:


ti samo misliš da misliš....rekla si mi "Alo, tetka!" 8)
Nemaš pojma :mrgreen:
Hoćeš sad da se "boriš do poslednjeg daha" da dokažeš da sam tetka :P

Stvarno, zašto je važno uvrediti (probabilistički rečeno) ako se neko ne slaže sa tobom, sireno?

btw. hvala, nactu, jel hoćeš da mi budeš PR :D
Šalim se, ali stvarno sam sad nekako ponosna :)


Cak i da "samo MISLIM da mislim" - opet znaci da imam neko MISLJENJE :wink:

I ne secam se koga sam i cime ja to uvredila iznosenjem svog stava? Ne psujem i ne koristim pogrdne izraze tipa "nemas pojma"-"neznalice"-"budalo"-"idiote"...!?
A sto se tice "tetke"... Nigde nisam rekla da "mislim da si tetka" pa s toga i nije u mom duhu interesovanja da se "borim do poslednjeg daha" da dokazem to... Zabole me bas sta si... Parafrazirala sam. Elem, nickname ti je dosledan... :lol:

...tetka Betty...

P.S. i nije "sireno" nego SIRENICE ( ako mi se obratis drugi put ) :wink:

nisi mi odgovorila - zašto je važno omalovažiti?

Uporedi sama oba izraza: "NEMAŠ POJMA" i "ALO, TETKA, SMIRI SE"

Jedno je tvrdnja - da ne znaš o čemu pričaš, drugo je omalovažavanje sračunato NE na komentar, nego na LIČNOST koja govori.
Tripuješ da misliš - to se zove UMIŠLJENOST, odnosno TRIP.
Btw. ZNALA sam da ćeš doposlednjeg daha, heheheeh....sirenčugo :wink:

U svakom slučaju - bedna retorika, i još gora ličnost iza monitora.


Pogledaj i sama ovaj svoj zadnji post!
Pa KO sada omalovazava Licnost, a ne komentar!? :?:

P.S. I otkaci se, tetka... :lol:
 
... dopada mi se ova atmosfera puna razlicitosti i kvazi konflikta... i ako ovaj monitor filtrira emocije... ipak imam potrebu da vam kazem da ste mi svi gotivni... eto doslo mi, ali bez brige, brzo ce da prodje. :wink:
 
Ovo je zaista večita tema. Uvek je bilo i biće raznih konfliktnih situacija, jer se razlikujemo :D, samo je bitno da ih razrešimo na konstruktivan način. A ove prethodne stranice baš daju primer kakvi konflikti ne treba da budu.
Normalno je da imamo različita mišljenja, pa svet bi bio užasno dosadan da nije tako, samo treba svaki put u svakom novom konfliktu da pokušavamo da ne napadamo sagovornika, već isključivo njegovo mišljenje. Dok nam takvo ponašanje ne pređe u automatsku naviku. :)
 
zainteresovana:
Ovo je zaista večita tema. Uvek je bilo i biće raznih konfliktnih situacija, jer se razlikujemo :D, samo je bitno da ih razrešimo na konstruktivan način. A ove prethodne stranice baš daju primer kakvi konflikti ne treba da budu.
Normalno je da imamo različita mišljenja, pa svet bi bio užasno dosadan da nije tako, samo treba svaki put u svakom novom konfliktu da pokušavamo da ne napadamo sagovornika, već isključivo njegovo mišljenje. Dok nam takvo ponašanje ne pređe u automatsku naviku. :)
Uvek sam se pitala kako uopste dodje do konflikta.To,ti je to.Ja jednu,on dve,ti tri,ona cetiri..........ja pet......pa opet!!! :lol:
 
konflikti su noramlna stvar... cak zdrava: svako kaze svoje misljenje....ko se uvredi uvredi.. a svi uce
svako moze da kaze za sebe da nije konfliktna licnost, kao uvek su drugi krivi...i druge price za malu decu
problem je kada se konflikti shvataju licno, tipa, on/ona me mrzi i zato mi kontrira... pogotovo ako se radi o konfliktima na poslu
 
blizance:
zainteresovana:
Ovo je zaista večita tema. Uvek je bilo i biće raznih konfliktnih situacija, jer se razlikujemo :D, samo je bitno da ih razrešimo na konstruktivan način. A ove prethodne stranice baš daju primer kakvi konflikti ne treba da budu.
Normalno je da imamo različita mišljenja, pa svet bi bio užasno dosadan da nije tako, samo treba svaki put u svakom novom konfliktu da pokušavamo da ne napadamo sagovornika, već isključivo njegovo mišljenje. Dok nam takvo ponašanje ne pređe u automatsku naviku. :)
Uvek sam se pitala kako uopste dodje do konflikta.To,ti je to.Ja jednu,on dve,ti tri,ona cetiri..........ja pet......pa opet!!! :lol:

eeee..blagoslovena čestita rajo...kad bi podigli glave i pustili glas, kaz'lo bi vam se samo :wink:
Ne mogu da verujem 8)
Znaš kako dođe? Tako što te neko prvi uvredi (iako ti samo konfontiraš stavove tada), i onda ....heh. :oops:
Mislim, nekad smo malo namerno bezobrazni. :lol:
Npr. ova Sirenčuga je potpuno nesvesno i glupa i bezobrazna - unconcieusness tu caruje.
 

Back
Top