KOMISIJA: Stepinac mučenik, ni slova o zločinima!

Само српски националисти могу да разговарају са Хрватима, и нико други. Док год међу Србима буде било оних који форсирају неко измирење, мира неће бити. Дакле, овде у Србији, ствари морају да прузму тврди српски националисти. Практични, прагматични и дубоко посвећени реципроцитету. Е онда може да се разговара. Овако, док у хрваткој све воде хрвати, а у Србији југословени српског порекла, а хрватске провинијенције, пиши пропало.
Kakva glupost, pa predsjednica nadzornog odbora JANAFa je biljana bukić, srpkinja koja je za vrijeme rata u banja luci vodila VITAMINKU, nakon toga jedno vrijeme u Srbiji na nepoznatim pozicija a, i onda samo odjednom sa promjenom vlasti u hrvatskoj, se pojavila kod nas i počela tiho drmati.... Evo već 8 godina vodi JANAF, a smeće od slučajno predsjednika ZM je u to vrijeme ukinuti sigurnosne provjere...
 
pa dobro, objasni nam ti onda koja je politicka pozadina ustaskog genocida, ako tvrdis da nije religiozna.
odakle mrznja? ko je posejao mrznju?

Komunisti su rehabilitovali hrvatsku državotvornu politiku nastalu na pravaškim i starčevićevskim osnovama, a koja ima svoj kontinuitet od 19. veka do danas i koja je u svakom razdoblju i svakom političkom sistemu samo čekala odgovarajuće spoljne okolnosti kako bi sprovodila pogrom nad Srbima. Pozadina je čist hrvatski nacionalizam i bes njihovih velikaša i nacionalista što prostor koji oni smatraju istorijski svojim, naseljavaju Srbi koji ne žele obnovu hrvatske države i ne žele da budu politički Hrvati.

Komunisti to negiraju, za njih su jedini krivci - nacistička Nemačka, Vatikan i tamo neki "domaći izdajnici". Rezultate toga vidimo i sami: sledbenici iste te pravaške ideologije su se umirili 1944, pustili komuniste da se brutalno obračunaju sa ustašama, pustili Srbe da budu srećni što su na čelnim policijskim mestima po hrvatskim gradovima i da se zaluđuju nekim jugoslovenstvom kome su Vatikan i Nemačka glavni neprijatelji, tako smrdeli 50 godina i 1991. napravili reprizu 1941.

Naš narod nije bio 500 godina samo pod Turcima (dobro, ne baš 500, ukupno je dosta manje ali se tako zaokružuje!). Delovi našeg naroda bili su istih tih 500 godina pod katoličkim republikama, kraljevinama i carevinama. Uvek i svugde smo bili pod pritiskom prelaska na uniju, ali nikad i nigde izloženi takvim zverstvima kao u 4 godine postojanja NDH. A podsetiću da su žrtve NDH bili i katolički Srbi, koji su konačno i zauvek istrebljeni u NDH (opstali su jedino u Boki Kotorskoj, koja nije bila u NDH). Vatikan nije za istrebljenje Srba (pogotovo ne Srba katolika!), Vatikan je za to da Srbi dođu pod jurisdikciju pape i da ostanu Srbi. Priče kako je Vatikan radio na pretvaranju Srba u Hrvate ne piju vodu, tim pre što poslednja velika Vatikanska enciklopedija (izdata 1915, dakle u jeku Prvog svetskog rata!) katolike Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Dubrovnika i južne Dalmacije eksplicitno navodi kao katoličke Srbe, uprkos hrvatskim nacionalnim krugovima koji ih u to vreme već 50 godina labelišu isključivo i jedino kao Hrvate.
 
Kakva glupost, pa predsjednica nadzornog odbora JANAFa je biljana bukić, srpkinja koja je za vrijeme rata u banja luci vodila VITAMINKU, nakon toga jedno vrijeme u Srbiji na nepoznatim pozicija a, i onda samo odjednom sa promjenom vlasti u hrvatskoj, se pojavila kod nas i počela tiho drmati.... Evo već 8 godina vodi JANAF, a smeće od slučajno predsjednika ZM je u to vrijeme ukinuti sigurnosne provjere...
Да. Југословенка, и то лукративног типа.
 
Vatikan je za to da Srbi dođu pod jurisdikciju pape i da ostanu Srbi. Priče kako je Vatikan radio na pretvaranju Srba u Hrvate ne piju vodu,
pa, ko prica o pretvaranju srba u hrvate?
Naš narod nije bio 500 godina samo pod Turcima (dobro, ne baš 500, ukupno je dosta manje ali se tako zaokružuje!). Delovi našeg naroda bili su istih tih 500 godina pod katoličkim republikama, kraljevinama i carevinama. Uvek i svugde smo bili pod pritiskom prelaska na uniju, ali nikad i nigde izloženi takvim zverstvima kao u 4 godine postojanja NDH.
mi imamo naziv poturice, ali to nisu turci.
pazi, ja ne tvrdim da resavanje nacionalnog pitanja nije bila ideja, vec kazem da je to resavanje bilo u kontekstu vere; vatikan uopste ne zanima koji narod zivi na odredjenoj teritoriji, vec prozelitizmom stavljaju pod vlast papstva...
kako to da su svi narodi resavali nacionalna pitanja na racun nas srba? zar mi nismo imali nacionalnu svest, zar su nas prevarli uvlacenjem u nekakve jugoslavije? ne, vec smo mi pravi vernici, znamo da je etnofiletizam jeres, veru ne prodajemo za veceru, a izdajnika imamo koliko hoces, evo ja prvi mogu da samo da kazem da sam amerikanac, mirne savesti, da mi je zena ciganka mogu da kazem i da sam ciganin, svojevoljno, ali ne mozes da me prekrstavas.
Komunisti to negiraju, za njih su jedini krivci - nacistička Nemačka, Vatikan i tamo neki "domaći izdajnici". Rezultate toga vidimo i sami: sledbenici iste te pravaške ideologije su se umirili 1944, pustili komuniste da se brutalno obračunaju sa ustašama, pustili Srbe da budu srećni što su na čelnim policijskim mestima po hrvatskim gradovima i da se zaluđuju nekim jugoslovenstvom kome su Vatikan i Nemačka glavni neprijatelji, tako smrdeli 50 godina i 1991. napravili reprizu 1941.
i sta tu nije jasno? da se slucajno ustase nisu izjasnjavale kao ateisti, kao sto znamo da komunisti jesu po def. ateisti?
 
Poslednja izmena:
nacionalnih drzava smo se mi odrekli praveci internacionalne tipa kraljevina shs, a to jeste religiozna ideja unije, unijacenja, i ni tu nemamo pretvaranje jedne vere u drugu, pa zasto bi onda imali pretvaranje srba u hrvata, sto ti kazes da neki tvrde - van pameti

brundoje:
Priče kako je Vatikan radio na pretvaranju Srba u Hrvate ne piju vodu,


ZBIGNJEV BŽEŽINSKI PORUČIO: Komunizam je gotov, na ...
www.intermagazin.rs › zbignjev-bze...


Translate this page
14 May 2014 - Pravoslavlje i pravoslavni narodi su jedini pravi protivnici globalizma. Drugi narodi nemaju alternativu globalizaciji, pa tako ni Kina niti zemlje ..

e, sad ovu sto su nam resavali nac. pitanje, pokazase se kao najveci izdajnici, ali nije u tom nacionalnom grmu zec, vec u religioznom

ne mrzi niko srbe, vec ne mogu da oproste nemanjicima sto se okrenuse od zapadne, rimske, ka istocnoj, vizantijskoj crkvi
p.s. citamo da se vatikan sad slizuje i sa kinezima cak, a culi smo vec i za krislam.

iz tih razloga mi potenciramo nacionalne izdajnike. jer se iza brda mnogo vece valja
 
Poslednja izmena:
ne mrzi niko srbe, vec ne mogu da oproste nemanjicima sto se okrenuse od zapadne, rimske, ka istocnoj, vizantijskoj crkvi

Upravo. I ne toliko da ne oproste, nego neće nikad zaboraviti. Nemanjići su bili neprijatelji Vizantije i istočne vizantijske crkve, oni su se okrenuli svojoj, srpskoj crkvi, na koju je čak i Rim gledao blagonaklono, očekujući verovatno da će se takva autokefalna crkva staviti pod jurisdikciju Rima, ali se to nikad nije dogodilo. A, realno, Nemanjići ih jesu zavlačili - bar troje Nemanjića je obećavalo i nudilo uniju kad im je bila potrebna, pa odustajalo. Nemanjićke države više nema, pa sa naše strane nema ko da pamti, ali Rim pamti veoma dobro.

Uglavnom, poenta je da ustašama i pravašima smetaju Srbi kao takvi, bez obzira da li su pravoslavci, katolici, komunisti ili budisti, a dok se mi zamajavamo oko toga kako iza svega stoje Vatikan i Nemačka, dok su Hrvati naivna izmanipulisana jugoslovenska braća, isti scenario nam se ponavlja po peti-šesti put, a neprijatelj je sve jači. Jugoslovenskim projektom smo ne samo izgubili 50% svoje nacionalne teritorije, nego na toj teritoriji stvorili neprijatelje koji i za ovih 50% što nam je ostalo smatraju da je previše i vredno rade da nam i to upropaste. Stepinac je bio neutralac koji se držao po strani i povremeno mlako protestovao, ali nije bio krivac, nije bio organizator, nije to prećutno podržavao. Apsolutno podržavam akcije sa naše strane da zbog tako mlakog držanja u vreme NDH nije dobar kandidat za svetitelja, ali takve stvari treba stavljati u prvi plan, a ne komunističke podmetačine da je bio neka vrsta desne ruke Pavelića. Ej, kraljeva vlada i JVuO koja je bila aktivna na terenu i imala svoje obaveštajce i po Zagrebu, nije znala ništa o umešanosti Stepinca, nijedno jevrejsko, italijansko, evropsko antifašističko udruženje ga ne prepoznaje kao saradnika ustaša, a i sami komunisti su se Stepinčeve krivice dosetili tek 2 godine posle rata, i to još sve vreme sa njime trgovali da ga ni za šta neće optužiti samo ako sarađuje sa Titom i KPJ. Što bi rekao Šešelj, bacili su nam Stepinca kao što se somu na udicu baci durdubak, a mi smo se kao pravi somovi upecali i zagrizli i grizemo i dalje, dok nam se ceo svet smeje, a Hrvati zadovoljno trljaju ruke.
 

Back
Top