Kome i zašto smeta voz?

dlugomir

stari roker
Moderator
Poruka
211.640

Zapalio se voz u Batajnici, saobraćaj iz Novog Sada ka Beogradu ponovo uspostavljen​


Večeras nešto pre 21 sat zapalio se BG voz u Batajnici, a niko nije povređen.
Na terenu se nalaze tri vatrogasne ekipe, a tu su i dva policijska vozila.

Na snimcima koji se šire na društvenim mrežama se vidi kako vatra i gust dim izbijaju iz vagona.


lg.php

Vozovi iz Novog Sada od 21 sat nisu saobraćali ka Beogradu, već su zaustavljeni u Novoj Pazovi zbog požara na vozu u Batajnici.

Za sada se ne zna kolika je materijalna šteta.

U "Srbijavozu" su kažu da je osoblje tog voza, koji saobraća od Ovče do Batajnice, u stajalištu Batajnica primetilo plamen "koji je počeo brzo da se širi kroz voz".

"Prema prvim informacija zaposlenih u ovom vozu, najverovatnije se radi o vandalskom napadu", dodali su.
https://www.021.rs/story/Novi-Sad/V...-iz-Novog-Sada-ne-saobracaju-ka-Beogradu.html

Auh, vandalski napad, pa šta je sad to? Kome i zašto smeta voz? Koji bi mogli biti uzroci ovakvog čina?

:think:
 
Zapalio ga problematican tinejdzer, uhapsili ga. Decko ima promaju u glavi.
LINK, LINK <-----

Neverovatno kasnis sa informacijama, dodjoshu.

Edit.
Srbija je zemlja ekstremno bahatih i neodgovornih pokedinaca. Sve zbog sudstva koje ih ne posalje na tesku robiju nego ih pomiluje po glavi. Optuziti takvog nekog za ugrozavanje opste sigurnosti, terorizam i sl. pa ga poalsati 10-15 robije. Naravoucenije za ostale.
 
Ne kasnim ja dođošu nego ne sedim stalno na netu:mrgreen:
Dodjosu, ti si otvorio ovu temu odnosno copy/paste vest o paljevini kad su vec objavili ko je uradio zlodelo. Znaci, kasnis kao nasi forumasi-nacionalisti na Kosovo polje, prosao (izgoreo) voz.

Uzgred, u Bataji sad zive siledzije a nekad je bila mirno sremsko selo (varos ili grad nije nikad bila iako danas ima 70-80 hiljada ljudi a u ono vreme kad sam ja tamo prolazio do Banovaca, pre 30+ godina je bilo 25 hiljada ljudi). Posledice ratova, nasilja, dovucenog oruzja sa ratista ( tamo tresti iz kalasnjikova kada se "proslavlja" Bozic). Seselj i njegovi sledbenici.

Ne i ne visis na interMetu. Ja sam se registrovao nekih 6 meseci pre tebe na ovom forumu i za to vreme "ispalio" 620 poruka ili 44 poruke na godinu dana. Ti si ispisao 208 hiljada poruka ili 15407 poruka na godinu dana. Ili 350 puta vise poruka na godinu dana, to je moj enormni-enormni zaostatak u odnosu na tebe.
 
Poslednja izmena:
Ja sam se registrovao nekih 6 meseci pre tebe na ovom forumu i za to vreme "ispalio" 620 poruka ili 44 poruke na godinu dana.
I svaka od tih tvojih poruka ima veze sa temom na kojoj drobiš otprilike kao i ova tvoja.

Ti si ispisao 208 hiljada poruka ili 15407 poruka na godinu dana.
Zato je on moderator, a ti nisi.
Jel te to žulja?
 
I svaka od tih tvojih poruka ima veze sa temom na kojoj drobiš otprilike kao i ova tvoja.


Zato je on moderator, a ti nisi.
Jel te to žulja?
Ne, "zulja" me kad kaze da on ne provodi mnogo vremena na interMetu a to je daleko od istine. A malo pa malo se "pravda" da ne sedi stalno na interMetu. Malo pisanja istine ne bi skodilo ovom forumu.

Uzgred, za 3 godine si ti "ispalio" 9076 poruka ili 3025 na godinu dana, sto je ogromna cifra za mene (skoro 69 puta vise) pa ako sam ja u tih 14 godina izgubio oko 3 dana za citanje, pisanje i odgovaranje na poruke ti si na to isto u tvoje tri godine izgubio 42 dana ili 3,83% zivota. Cisto radi poredjenja ko koliko vremena trosi.
 
Uzgred, za 3 godine si ti "ispalio" 9076 poruka ili 3025 na godinu dana, sto je ogromna cifra za mene (skoro 69 puta vise) pa ako sam ja u tih 14 godina izgubio oko 3 dana za citanje, pisanje i odgovaranje na poruke ti si na to isto u tvoje tri godine izgubio 42 dana ili 3,83% zivota. Cisto radi poredjenja ko koliko vremena trosi.
Teško.
Kao prvo, brže čitam i brže shvatam od tebe.
Kao drugo, brže kucam od tebe, tako da ta 42 dana ne da nije tačno, nego je skroz pogrešno, recimo
da sam potrošio isto toliko vremena kao i ti.
Kao treće, ja radim od kuće, 70% vremena je kucanje programa, 30% je testiranje, umesto da
buljim u zid dok se program vrti, mogu i da visim na forumu.
Kao četvrto, ti ne znaš ni osnovnu matematiku, ako je za tebe 42 dana jednako 3,83% nečijeg života.
Verovatno si mislio da napišeš 3,83% vremena, ali si opet (po običaju) napisao pogrešno... :mazi:
 
Teško.
Kao prvo, brže čitam i brže shvatam od tebe.
Kao drugo, brže kucam od tebe, tako da ta 42 dana ne da nije tačno, nego je skroz pogrešno, recimo
da sam potrošio isto toliko vremena kao i ti.
Kao treće, ja radim od kuće, 70% vremena je kucanje programa, 30% je testiranje, umesto da
buljim u zid dok se program vrti, mogu i da visim na forumu.
Kao četvrto, ti ne znaš ni osnovnu matematiku, ako je za tebe 42 dana jednako 3,83% nečijeg života.
Verovatno si mislio da napišeš 3,83% vremena, ali si opet (po običaju) napisao pogrešno... :mazi:
Jeste, ti si genije, brzo kapiras. Pa kad si "taki" genije gde si se dokazao, sta imas od skole, koliko te prihvataju u USA a koliko u Rusiji kao strucnjaka?
Ah, da, "program" ti se vrti u 1.00h po ponoci po srpskom vremenu, kad bi se za.y.e.bavali, ti si verovatno srednjoskolac koji je na stanu i hrani kod roditelja.

42 dana od zadnje 3 godine tvoga zivota su tacno toliko, 3.83% "programeru" (po ovome se vidi kako ti brzo kapiras, ye.balo se), toliko % od tvog bruto zivota u te 3 godine. Ako uzmemo da spavas 8 sati, jedes, peres zube, tusiras se, kenjas, poljubis se sa mamom i tatom, to je mnogo veci % od tvog "produktivnog" zivota, 13-14% najmanje. Da si otkrio Krstaricu 2004 izgubio bi 6 puta vise vremena u danima. "Programeru".

Edit.
Sad videh, broj poruka ti je preko 10900, greska, sto tvoje bibvstbvovanje ovde cini jos intezivnijim.
Meni pocinje vikend, nema me do ponedeljka.
 
Ah, da, "program" ti se vrti u 1.00h po ponoci po srpskom vremenu, kad bi se za.y.e.bavali, ti si verovatno srednjoskolac koji je na stanu i hrani kod roditelja.
Ne, ne vrti se.
Sad kuckam zato što mi se može, a i volim da vidim kako se neko nervira kad
vidi da je provaljen.

42 dana od zadnje 3 godine tvoga zivota su tacno toliko, 3.83% "programeru" (po ovome se vidi kako ti brzo kapiras, ye.balo se), toliko % od tvog bruto zivota u te 3 godine. Ako uzmemo da spavas 8 sati, jedes, peres zube, tusiras se, kenjas, poljubis se sa mamom i tatom, to je mnogo veci % od tvog "produktivnog" zivota, 13-14% najmanje.
Opet se blamiraš?
Ja sam za 37 meseci napisao oko 10.800 poruka.
I to je otprilike to, na par tema koje me interesuju, po par (smislenih) poruka,
to je u proseku 9 poruka dnevno.
Ako uzmemo da potrošim oko 2-3 minuta po poruci, to je oko 20-30 minuta dnevno.
Pijenje mojih 3 kafa dnevno traje duplo više, znači 50% tog vremena opet sedim bez veze.
E, sad...
Recimo, juče si ti "ispalio" 28 poruka, ja opet mojih 9.
Ako uzmemo da tebi treba duplo više od mene da shvatiš neku poruku, pa opet duplo
više da napišeš odgovor, ispada da si ti juče utrošio oko 4-5 sati pišući gluposti.

Koliko je to procenata tvog bednog "života", genije?
 
Dodjosu, ti si otvorio ovu temu odnosno copy/paste vest o paljevini kad su vec objavili ko je uradio zlodelo. Znaci, kasnis kao nasi forumasi-nacionalisti na Kosovo polje, prosao (izgoreo) voz.

Uzgred, u Bataji sad zive siledzije a nekad je bila mirno sremsko selo (varos ili grad nije nikad bila iako danas ima 70-80 hiljada ljudi a u ono vreme kad sam ja tamo prolazio do Banovaca, pre 30+ godina je bilo 25 hiljada ljudi). Posledice ratova, nasilja, dovucenog oruzja sa ratista ( tamo tresti iz kalasnjikova kada se "proslavlja" Bozic). Seselj i njegovi sledbenici.

Ne i ne visis na interMetu. Ja sam se registrovao nekih 6 meseci pre tebe na ovom forumu i za to vreme "ispalio" 620 poruka ili 44 poruke na godinu dana. Ti si ispisao 208 hiljada poruka ili 15407 poruka na godinu dana. Ili 350 puta vise poruka na godinu dana, to je moj enormni-enormni zaostatak u odnosu na tebe.
Prvo - kad si već toliko krenuo u posao proučavanja mojih forumskih aktivnosti mogao si da da vidiš da je većina na Igrama bez granica gde se poruke pišu veoma brzo jer su kratke i zato skoro svi koji su među prvih 5 po broju poruka imaju pretežno učešće na tom podforumu. Tamo sam i mod.
Drugo - obojica znamo da je ukupan broj poruka koje si ti ovde napisao mnogo veći od 620. Neću dalje, nismo tema ti i ja.

Nego - zna li se nešto više o mlađahnom piromanu? Meni deluje dosta sumnjivo tvrdnja da je u svom nedelu bio sam.
 
Opet ne vidim vezu. Motori Formule 1 su mnogo više navijeni i opterećeni od običnih i naravno da se više kvare, a naravno i gore. Isto važi i za borbene avione u odnosu na putničke.
Ovde se međutim ne radi o kvaru nego i namerno izazvanom požaru.
 
Ne, ne vrti se.
Sad kuckam zato što mi se može, a i volim da vidim kako se neko nervira kad
vidi da je provaljen.


Opet se blamiraš?
Ja sam za 37 meseci napisao oko 10.800 poruka.
I to je otprilike to, na par tema koje me interesuju, po par (smislenih) poruka,
to je u proseku 9 poruka dnevno.
Ako uzmemo da potrošim oko 2-3 minuta po poruci, to je oko 20-30 minuta dnevno.
Pijenje mojih 3 kafa dnevno traje duplo više, znači 50% tog vremena opet sedim bez veze.
E, sad...
Recimo, juče si ti "ispalio" 28 poruka, ja opet mojih 9.
Ako uzmemo da tebi treba duplo više od mene da shvatiš neku poruku, pa opet duplo
više da napišeš odgovor, ispada da si ti juče utrošio oko 4-5 sati pišući gluposti.

Koliko je to procenata tvog bednog "života", genije?
Ovu poruku si pisao 10 min, da bi procitao moju, smislio ovaj "genijalni" odgovor trebalo ti je ukupno 15 min. Te tesko s.e.res da trosis 2-3 min po poruci, trosis oko 10min sto je 3 puta vise vremena nego sto priznajes da trosis. Trosis znaci 90 min dnevno ili sat i po, sto bi bilo i vise od onog sto sam prvi put napisao. Trosis 6,25% bruto vremena svog "sjajnog i ispunjenog" zivota ili ako cemo neto (ono sto si budan) trosis 9,3% svog zivota od dana kada si se ovde registrovao. Jbt, bas ispunjen zivot, ispunjen forumom.

Juce sam ispalio 28 poruka, danas 1, u zadnjih godinu dana 360, a u 24 godina koliko sam registrovan 620 - sto je opet daleko manje od tvoga proseka. Ma kako tvoj zivot bio sjajan i ispunjen a moj bedan.

Doduse ja 90% svih svojih poruka ispisem radnim danom u moje radno vreme i to je neka bitna razlika, ne trosim svoje slobodno vreme.
 
Poslednja izmena:
Lepo od tebe.

Nego, uspostavljen je normalan saobraćaj vozom NS - BG. To je veoma važno jer njime sad putuje dosta ljudi. Mnogo Novosađana je upravo zahvaljujući tom vozu moglo da prihvati bolje plaćen posao u Beogradu, a da nastavi da živi kod nas. Znaimljivo je da većina putuje do Novog Beograda, a ne do Prokopa.
 

Back
Top