Koliko volite Crnu Goru?

Sto se mene tice, Crna Gora se nikad nije ni odcepila od Srbije. Svake godine idem u Crnu Goru, pogotovo u Berane i taj severni deo CG. Na granici uvek opusteno, sprdnja, uglavnom mi ne traze nista. Nikad u zivotu nisam doziveo neku neprijatnost u CG, a takodje imam dosta drugara koji su ili poreklom iz CG, ili studiraju ovde u NS, i niko se nikad nije pozalio, niti sam ja primetio da ih neko gleda drugacije. Podjednako volim obe zemlje, mozda malo vise Srbiju jer sam ovde rodjen i odrastao. Cemu prepucavanje i vredjanje kad svaka prosecno inteligentna osoba kojoj Milo nije isprao mozak moze da razume kako i zasto je doslo do odcepljenja. Tu naravno izdvajam Cetinje, za Cetinje se zna kako su nastrojeni prema "Srbima", cast izuzecima. Inace moj najbolji drugar je sa Cetinja, i njegov rodjeni deda mrzi Srbe, a cak i unuka smatra izdajnikom, lol. To sto neki kazu da ce CG da postane velika Albanija, to je nazalost po meni veoma izvesno, samo je pitanje vremena, al sta je tu je.
 
Zivim u okolini Podgorice,ravnica, podsjeca me na moj rodni kraj Vojvodinu .Backu ravnicu gdje se psenica talasa ko more.Divni jedva docekani proljetni dani .
Stigle laste ,vjerni drugari ,obilaze proslogodisnja gnijezda.
Radosno cvrkucu,bas tu na mojoj kuci. Jesu li one od lani ili njihovi ptici?
Svejedno ,dosle su i opet ce ,na moju radost.:heart:

I ja imam laste. Sada već dve porodice.
Prošle godine se dogodila neverovatna stvar:

Napale dve svrake moje laste, u vazduhu.
Ja uzeo metlu da čuvam gnezdo.
Laste pijuču.
Odjednom se tu pojavilo desetak lasta
i oterale su svrake.
 
Sto se mene tice, Crna Gora se nikad nije ni odcepila od Srbije. Svake godine idem u Crnu Goru, pogotovo u Berane i taj severni deo CG. Na granici uvek opusteno, sprdnja, uglavnom mi ne traze nista. Nikad u zivotu nisam doziveo neku neprijatnost u CG, a takodje imam dosta drugara koji su ili poreklom iz CG, ili studiraju ovde u NS, i niko se nikad nije pozalio, niti sam ja primetio da ih neko gleda drugacije. Podjednako volim obe zemlje, mozda malo vise Srbiju jer sam ovde rodjen i odrastao. Cemu prepucavanje i vredjanje kad svaka prosecno inteligentna osoba kojoj Milo nije isprao mozak moze da razume kako i zasto je doslo do odcepljenja. Tu naravno izdvajam Cetinje, za Cetinje se zna kako su nastrojeni prema "Srbima", cast izuzecima. Inace moj najbolji drugar je sa Cetinja, i njegov rodjeni deda mrzi Srbe, a cak i unuka smatra izdajnikom, lol. To sto neki kazu da ce CG da postane velika Albanija, to je nazalost po meni veoma izvesno, samo je pitanje vremena, al sta je tu je.

Lep odgovor.
A za ovo:

da ce CG da postane velika Albanija

to nikad pa ni tad

I pusti ovu šaku jada što se nazivaju montegrinima.
 
joj ja bas volim Crnu Goru ! <3
Iz Beograda sam i dole nemam robinu samo kumove, ali kako se kaze "Kum nije dugme" :) tako da ih dozivljavam kao najrodjenije.
U Kotoru sam provela barem jednu nedelju godisnje od kad znam za sebe, imala ili nemala za inostranstvo, osecam se domace, slobodno i nikada nisam imala problema.
Kao i svuda naidjes na dobre i lose ljude i stvari ali to ne moze da promeni moje misljenje i dozivljaj iste :)
Zao mi je sto cu ove godine prvi put propustiti da odem na Bokesku noc i prosetam starim gradom jer sam na drugoj strani planete ali mozda sledece... :)
 
:lol:

9bdd9x.png
 
Da li se ljubav meri željom da odem tamo?
Od kako su Crnogorci prestali biti Srbi ne ide mi se tamo. Priznajem, bojim se!

Ne slušaj te politike i neznalice.
Istina ti je ova;
Crnogorci su ti vazda bili samo i prvo Crnogorci i ništa drugo a Srbe su smatrali oduvijek kao i danas bratskim i najbližim narodom.
Dakle, ako dođeš iz Srbije i ponašaš se normalno kao čovjek, smatraće te isto kao da si Crnogorac. Tu razlike nema.

Bio je jedan slučaj,kad su iz Srbije (Vrbas) došli neki provokatori (porijeklom iz CG) pa na Ivanovim Koritima pod Lovćenom provocirali domaćine govoreći, zašto se ova kafana ne zove srpska i zašto se neka jela ne zovu srpska pa prilikom toga vrijeđali i prijetili da će sve Crnogorce naučiti pameti i t d.
Skupilo se nekoliko momaka sa Njeguša pa ih pošteno isprebijala ali su kasnije svi prekršajno kažnjeni.
E sada taj slučaj ponavljaju 100 puta jer novine traže atrakciju zbog prođe.
 
U tvom okruzenju su svi Srbi?!
Naravno,ne! :)
Ne plaši me (niti me hrabri) bilo koja nacija.
Već sam bio student kada je, u tadašnjoj Jugoslaviji, Najveći Bravar Svih Naših Naroda I Narodnosti počeo da proizvodi nove nacije. Do tada nikada nisam čuo za crnogorsku naciju!
Sada me plaše oni koji su do tada bili Srbi a sada su Crnogorci. Takve mi promene ulivaju strah.
Isto se tako plašim novostvorenih Vojvođana, Bošnjaka, itd.
 
Naravno,ne! :)
Ne plaši me (niti me hrabri) bilo koja nacija.
Već sam bio student kada je, u tadašnjoj Jugoslaviji, Najveći Bravar Svih Naših Naroda I Narodnosti počeo da proizvodi nove nacije. Do tada nikada nisam čuo za crnogorsku naciju!
Sada me plaše oni koji su do tada bili Srbi a sada su Crnogorci. Takve mi promene ulivaju strah.
Isto se tako plašim novostvorenih Vojvođana, Bošnjaka, itd.
Nije ti lako...:confused:
 
ha ha ha ha ha VIĐI TI NAŠIH JUNAČINA!

Ovi muški sa foruma su prave kukavice- svi se nečega boje a na drugoj strani ženske se ničega ne boje i hrabre ih.

Baš je zabavno.

Predlažem svim Crnogorcima, da kad nam dođu ženske iz Srbije-Srbkinje u posjetu, da se svi postavimo u stav MIRNO i pozdravimo naše JUNAKINJE.:kpozdrav::ukras5:

A ako ih ko pipne pazi :azdaja:
 
Poslednja izmena:

Back
Top