Koliko volite Crnu Goru?

Da li se ljubav meri željom da odem tamo?
Od kako su Crnogorci prestali biti Srbi ne ide mi se tamo. Priznajem, bojim se!
Čuš bojim se! Od čega?
Isto je kao što je bilo vazda i ništa se nije promijenilo ni za mrvu.
Niko ti ništa neće samo nemoj provocirati kao oni na Ivanovim Koritima kad su tražili
Daj mi srpsko pivo, srpsku pršutu i sir,srpsku vodu, srpske salvete i td...
To je bilo tako podcjenjivanje, izazivanje i provociranje da bi ih svako ko drži do sebe i svoga ponosa najurio vani.
Tamo ti je sigurnije nego igdje u Srbiji.
Policije ima svuda i vrlo su profesionalni i korektni da zaštite svakoga i da se svako osjeća slobodno.
 
Poslednja izmena:
Volim svoju Crnu Goru ko bliznjega svoga .
Nema dileme volim i sve njene teme i dileme .
A Bogami voli i ona mene ...

Evo jedna divna vijest da se sreca zgrabi ...A bez rada nema boljitka i crnogorci su ukapirali ...

Kavarić pregovarao oko uslova za istraživanje nafte...
kavaric.jpg

Početni pregovori sa predstavnicima naftnih kompanija koje su dostavile ponude za istraživanje nafte i gasa u crnogorskom podmorju biće završeni danas...


Kako bi naftna nalazista lijepo pala ovoj nasoj djeci za buduca vremena i prezaduzena koljena ....Jer jedna generacija je malo da se sve vrati .
 
Poslednja izmena:
Volim svoju Crnu Goru ko bliznjega svoga .
Nema dileme volim i sve njene teme i dileme .
A Bogami voli i ona mene ...

Evo jedna divna vijest da se sreca zgrabi ...Abez rada nema boljitka i crnogorci su ukapirali ...

Kavarić pregovarao oko uslova za istraživanje nafte...
kavaric.jpg

Početni pregovori sa predstavnicima naftnih kompanija koje su dostavile ponude za istraživanje nafte i gasa u crnogorskom podmorju biće završeni danas...


Kako bi naftna nalazista lijepo pala ovoj nasoj djeci za buduca vremena i prezaduzena koljena ....Jer jedna generacija je malo da se sve vrati .

ТРЕБА БИТИ ОПРЕЗАН СА... БУШЕЊЕМ МОРСКОГ ДНА У ЦРНОГОРСКОМ ПРИОБАЉУ...

http://forum.krstarica.com/showthread.php/717010-EU-sada-ne-da-ni-Turski-tok?p=29822839#post29822839

seizmogram-foto-ap-1419505525-602009.jpg


...ДА НЕ БУДЕ...ВЕЋА ШТЕТА :sad2:..него..МАСЛО...:think:
 
Ko nas voli neka dođe a ko ne, neka zaobiđe.

Mene su doveli moji roditelj i .Ukrali su mi rodni kraj .Njima je zivot ukrao njihov .
Ostala sam i ne kajem se samo moj rodni kraj nisam nikad zaboravila.
Pricao mi je moj otac da im je kao crnogorskim kolonistima u posjetu dolazio Blazo Jovanovic i Veljko Vlahovic .
U Domu kulture sun nih okupili i razgovarali sa njima .Pitali su ih kako im je i kako zive u novom obecanom kraju .
Jedam stariji kolonista je tada rekao * Zaspim u Crnoj Gori a budim se ovdje ...
Kako ga danas razumijem ,Svaku ciglicu cesto posjetim u snovima a u stvarnosti joj se silno obradujem .
Cesto u mojim pjemama spajam ravnicu i planine .Setam izvise crvenih krovova kuca u redu poredjanim ko hlebcici.

112363180_2835299_vtoraya569997.jpg
 
Poslednja izmena:
Mene su doveli moji roditelj i .Ukrali su mi rodni kraj .Njima je zivot ukrao njihov .
Ostala sam i ne kajem se samo moj rodni kraj nisam nikad zaboravila.
Pricao mi je moj otac da im je kao crnogorskim kolonistima u posjetu dolazio Blazo Jovanovic i Veljko Vlahovic .
U Domu kulture sun nih okupili i razgovarali sa njima .Pitali su ih kako im je i kako zive u novom obecanom kraju .
Jedam stariji kolonista je tada rekao * Zaspim u Crnoj Gori a budim se ovdje ...
Kako ga danas razumijem ,Svaku ciglicu cesto posjetim u snovima a u stvarnosti joj se silno obradujem .
Cesto u mojim pjemama spajam ravnicu i planine .Setam izvise crvenih krovova kuca u redu poredjanim ko hlebcici.

112363180_2835299_vtoraya569997.jpg



Ja kao i većina Crnogorca volim CG više od sebe.
Ako bi bila ugrožena, za nju bi dao život bez ikakvog razmišljanja.
 
Bojana je jedina rijeka na svijetu koja teče i uzvodno.
Bojana iz Skadarskog jezera otiče isuviše lijeno prema moru, zasuta nanosima albanskih rijeka Kiri i Drim.
Tim koritom Bojana u jesen i zimu ne može da ispusti višak vode iz jezera, zato u kišnim periodima promijeni tok: vraća se uzvodno i uliva u Skadarsko jezero.
To se događa kada joj nabujali Drim pregradi tok.
Zbog toga i jezero plavi okolinu.
Samo u posljednjih stotinu godina njegove vode poplavile su 20.000 hektara plodne zemlje.


- - - - - - - - - -

Gurdić je jedna od najneobičnijih rijeka na svijetu, jer je rijeka bez - korita.
Nalazi se na južnoj strani Kotora.
U vrijeme kišnih dana, rijeka, duga osamdesetak metara, proključa iz pećinskog grotla i morsku vodu, koja tu zalazi kao zaliv, vraća u more.
Kad zasuši, Gurdić se gubi u lovćenskim ponorima, a njegovo mjesto ispuni morska voda.
 
Neravnomeran razvoj u Crnoj Gori u kom je sever najnerazvijeniji deo ove države...
Doveo je do ruba egzistencije većinu stanovništva Rožaja, Bijelog Polja, Berana, Andrijevice, Mojkovca i Kolašina.

Ove gradove stanovništvo je počelo da napušta nakon referenduma o nezavisnosti Crne Gore i doseljavalo se u Srbiju.
Sada Crnu Goru napuštaju upravo oni gradjani koji su na referendumu glasali da se Crna Gora odvoji od Srbije


PodgoricaOverview.jpg
 
Ne znam sta je njima toliko lepo evo ja sam crnogorac a i ne znam odakle glasine da su cg lenji mozda to neka posebna vrsta :) :D a i sad poceli da grade neki autoput kao bice prometa hehe tek prvi deo autoputa ce biti zavrsen do 2020 kada ce auta da lete :D
 
PODGORICA - Kompanija "Barter centar" ponudila je prodaju nekretnina građanima i firmama na rok od deset godina i to - bez kamate.

Ovo je novina u sistemu prodaje stanova u Crnoj Gori, po projektu "sporazumnog restrukturiranja duga".
Novi sistem prodaje podrazumeva da proizvođači građevinskog materijala vraćaju obaveze bankama tako što preduzećima koja grade stanove isporučuju građevinski materijal.
Građani mogu učestvovati u kupovini i u izgradnji stanova u svakoj fazi.


- - - - - - - - - -

CRNA GORA PRAVI SVEMIRSKI BROD: Nije šala, očiju nam!

Vlada Crne Gore pripremila je Odluku o osnivanju društva sa ograničenom odgovornošću “Nacionalni parkovi Crne Gore” čija će delatnost, između ostalog, biti izrada vazdušnih svemirskih letelica, keramičkih pločica, pogrebne delatnosti i proizvodnja borbenih vojnih vozila.


Phoenix_landing-620x350.jpg
 
I kad me RAVNICA CAROBNICA zove , kad je beskrajnu medju Crnogorske planine ususkavam ja je volim .
Za nju se Bogu i sebi molim da sto puta prozborim kolikoje volim. Crna Goro diko moja kolijevko mojih predaka.
Volim vas obje i Ravnu i Brdovitu Moju Panonsku i moju Brdovitu kamenitu SPARTU Crnu Goru.


4aa74881c793.jpg
 
Crna Gora je najveća kur*ina ne znam ko može da voli ovo sranje, od kad postoijmo bili smo Srbi ali onda su nam isprali mozak i izmislili priču o Crnoj Gori. Nacionalni heroj vam Srbin hahahah isti ste ko Šiptari nemaju svoga nikog osim Tačija pa onda Skenderbega postavili kao heroja. Njegoš se u grob okreće.
 
Crna Gora je najveća kur*ina ne znam ko može da voli ovo sranje, od kad postoijmo bili smo Srbi ali onda su nam isprali mozak i izmislili priču o Crnoj Gori. Nacionalni heroj vam Srbin hahahah isti ste ko Šiptari nemaju svoga nikog osim Tačija pa onda Skenderbega postavili kao heroja. Njegoš se u grob okreće.

Istina je baš obrnuta.
Srbi prisvajaju Crnogorce jer nemaju svojih;
P.P. Njegoša,
Živojina Mišića,
Karađorđa i sve Karađorđeviće,
Nikolu Teslu - porijeklom iz CG
Novaka Đokovića
Slobodana Miloševića,
Vuka Karadžića

itd....itd...itd

I veliki broj poznatih junaka, vojskovođa, generala, naučnika, glumaca.... dobrih vojnika i dobrih domaćina i ostalih uglednih ljudi.
 

Back
Top