Koliko vam je teško da ustanete iz kreveta?

Prevrćem telefon, budilnik, i uglavnom se mislim zar opet..
I onda mislim kad je rezervno zvono.
I onda zavisi šta je i ko je i gde je taj budilnik zvonio...

Ako ne moram ne ustajem dok se ne rasanim i razbudim.
Umivanje i pranje zuba je definitvno da sam ustao...(jer ima kad obavim nuždu pa se vratim na jastuk)...
 
Vrlo teško. Uvek je bilo tako. Imam specifičan bio-ritam koji je nestabilan, zavisi od kaprica, od fluktuacije mojih raspoloženja. U srednjoj školi je bilo užas to ustajanje jer sam često ostajao budan do pola šest, pola sedam ujutro tokom školske godine... prosto nešto me povuče, ili izadjem sam pa lutam ulicom ako nema nikog od društva, ili (što je češće) blejim u sobi, slušam muziku, čitam, igram neku igricu... onda u školu odem (ili češće ne odem) sav nikakav, često bih preskakao prvi čas ako već moram, a najradije sam išao po ulici i blejao, ponekad je bilo i društva, mada retko. I danas je tako, nemam redovan san ni ustaljen bio-ritam, prosto samo od sebe to ide po nekoj nepoznatoj funkciji, kao mladji sam mogao da izdržim, a sad imam depresiju i još neke dijagnoze i logično stariji sam pa više spavam. Recimo probudim se u pet posle podne, budan sam do četiri ujutru, legnem, ustanem u deset, budem budan dva sata, pa još par sati odspavam, pa onda se ponekad desi da pod nekim nabojem energije ostanem dvadeset sati ostanem budan, pa opet legnem u neko vreme... sve se to menja, za mene je to prirodnije od uskladjenog ritma, ne znam kako je kod životinja ali mislim da čovek mora da ima slobodu da se budi i leže u krevet kad hoće... prosto ako se mehanički budiš i ležeš ti si rob nečega, ili kapitalizma ili nekih pred-ubedjenja... s tim što je ovo kod mene ipak neki poremećaj bio-ritma jer sam imao silne probleme zbog toga
 
Uopšte nisam jutarnji tip,...ustajem rano zbog obaveza (meni je rano 7:20), jer pre 9h skoro da ništa i ne radi, inače jedva funkcionišem pre 12h.
Dešavalo mi se da bukvalno ispadam iz kreveta, kad ustanem. I sve obaveze koju mogu,...gledam da odložim za posle podneva.
Budilnik mi nije toliko iritantan, koliko glupe jutarnje fiziološke potrebe i obaveze ( "buđenje" organizma), tipa umivaj se, peri zube, piš.i, ka.i i sl.)😁
Nisam čovek dok ne popijem jutarnju kafu,... pa mo'ž da zvone i sirene.
 
dok sam spavao u hladnoj sobi, odecu sam pripremio na gomilu da se samo uskoci.
za 3 minuta sam bio u kapiji sa sve obavljenim pishanjem


sada se desi da malo poleskarim, ali nikakav problem nemam.
cim otvorim oci mogu da funkcionisem i odmah da jedem.

dok moja slabija polovina ima ritual od sat ipo pre nego sto mrdne iz kuce
 
Могу да легнем у 3 ујутро и да устанем у 6 сати без проблема.
Ако баш морам.
Довољно ми је 6 сати сна да ме не буди ништа...
Нисам ни јутарњи ни вечерњи тип...устајем кад треба.
На спавање због посла идем касно, па обично око 7 и 45 устајем...
али могу и пре тога без проблема.
 
Namestim 4 alarma u razmaku od par minuta. Za svaki slučaj. Čujem prvi sve ok, ali...dešavalo se.

Tu se razlikujem, imam lagan san, a i podsvest me budi pre alarma.
Ume da se desi da povremeno zaspim "snom mrtvih" , tu ni topovi onda ne pomažu.
Na sreću, jako je retko bivalo.
No u zadnjih nekoliko godina podesim alarm dva sata ranije, pa ga budna pomeram na svakih 15 minuta :) Godine čine svoje :cool::deda2:
 
Tu se razlikujem, imam lagan san, a i podsvest me budi pre alarma.
Ume da se desi da povremeno zaspim "snom mrtvih" , tu ni topovi onda ne pomažu.
Na sreću, jako je retko bivalo.
No u zadnjih nekoliko godina podesim alarm dva sata ranije, pa ga budna pomeram na svakih 15 minuta :) Godine čine svoje :cool::deda2:
Kako da se probudim pre alarma u 7.00 ako sam zaspala u 3? To mogu ovi što polegaju pre ponoći :D
 
Ko dete sam bila jutarnji tip

Uh, ja ni tad, ali sam junački ustajala.Najveći problem je bio što sam volela noć provesti sa knjigom, pa sam često bila do podneva kao zombi, i namrgođena :evil::lol:
Otac je ustajao oko 4, nekad i ranije.Ako zaboravim na vreme, pa ne ugasim svetlo pre nego on primeti, redovno sam bila iskritikovana pre svitanja. :)
 

Back
Top