Da li imate staze oko kreveta?

Da li imate staze oko kreveta ?

• Da jer mi je to šik

glasova: 2 50,0%
  • Ne kupi prašinu a ništa lepše od parketa

glasova: 2 50,0%

• Ukupno glasova
    4

RužnaKoLopov

Buduća legenda
Moderator
Poruka
37.625
Meni to iskreno odavno nije šik pa se mislim da li da ih bacim ?

IMG_1599.jpeg

IMG_1602.jpeg

Svi podovi skupljaju neverovatno mnogo prasine - evo i na laminatu i plocicama - isto. Odakle li dolazi ta tolika prasina?
Ја нисам у стану од осам ујутро до девет увече. Не прође ни седам дана а већ видим "тону" прашине по столу, испод кауча, на регалу. Знам да кулер од компа ствара прашину.....али да је ТОЛИКО ствара....у то не могу да поверујем. Нико није ту по цео дан и опет прашинчина.

Ја нисам у стану од осам ујутро до девет увече. Не прође ни седам дана а већ видим "тону" прашине по столу, испод кауча, на регалу. Знам да кулер од компа ствара прашину.....али да је ТОЛИКО ствара....у то не могу да поверујем. Нико није ту по цео дан и опет прашинчина.

Vidi. Ja sam svojevremeno koristio neke 'preciscavace' vazduha. Posto sam tada bio u americi nabavka filtera je bila beznacajna stavka. Kad preciscivas radi cesto, gotovo da nema prasine - recimo za dve nedelje se skupi taman onoliko koliko bi se u uobicajenim uslovima skupilo za jedan dan.

Godinama jurim preciscivace za vazduh na elektrostatickom principu - ili ih nema, ili su dodjavola skupi ili se ne daju nabaviti na nekom trzistu - niko nece da ih pravi zato sto nema potrosnih delova - nema klasican izmenljivi filter i celo odrzavanje je da izvadis filter, operes u vrucoj vodi i stavis nazad. Posle sam nasao neke nemacke na vodu (odlicna metoda) ali nazalost kad sam ih narucio od amazona posle 2 meseca cutanja rekli su da ih proizvodjac vise ne pravi. Kod ovih se prasina skuplja u vodi. S vremena na vreme stavis cistu vodu i operes posudu u kojoj stoji voda. Sva ostala resenja su sa filterom kojih moze da ima i da nema, a najcesce kad neki model postane stariji onda ih sigurno nema (ko kesa za usisivac)

Dodje mi da ih sam napravim.

Back