Koliko vam auto troši?

Što bi išta popravljao sem redovnih servisa? Evo pre neki dan sam gledao prednje pločice, ima više od pola mesa. Ti bi verovatno svaki dan menjao pločice?
Ulje i filteri na svakih 10-12.000 km mada može bez problema 15.000 km jer uglavnom vozim otvoren put. Do korone razume se.
:D
 
Ti si podilkanio, redovni servisi nisu isto što i popravke, ja radim sve redovne servise po redosledu kako je fabrika propisala a ti popravljaš i uglavnom koliko vidim izbegavaš da popraviš i truješ okolinu :D
Pa redovni servis je ulaganje u auto. A ti si rekao da je bilo kakvo ulaganje u auto čist gubitak. 😁
Pa istina, izbjegavao sam, jer je to on rekao da će popraviti. Ali koliko vidim ipak neće. Pa eto morati ću ja, ali kažem, nije mi žao što ću dati novce za popravak jer se isplati.
 
Netačno redovni servis je nešto što svako radi najnormalnije, isto kao i sipanje goriva u rezervoar. Sastavni deo eksploatacije. Popravke su ulaganja u auto zamene delova katalizatora, dpf filtera, trapova, vešanja itd.

Samo vodi računa da ti izgaranje kako vi kažete bude perfektno inače će se i taj novi dpf brzo zapušiti.
 
Netačno redovni servis je nešto što svako radi najnormalnije, isto kao i sipanje goriva u rezervoar. Sastavni deo eksploatacije. Popravke su ulaganja u auto zamene delova katalizatora, dpf filtera, trapova, vešanja itd.

Samo vodi računa da ti izgaranje kako vi kažete bude perfektno inače će se i taj novi dpf brzo zapušiti.
Pa i popravak auta je sastavni dio eksploatacije. Popraviš i nastaviš eksploatirati taj auto.
Zbog čega ti misliš da je tvoj auto bolji od mog auta?
 
Nije rkan nije ga vozio kurta i murta pa vraćao kilometražu itd. Kupljen nov u salonu. To vi balkanci slabo kapirate.

Kada kupiš neku takvu kršinu i imaš popravke to nema veze sa životom i zdravim razumom to nije održavanje već ulaganje. Tek kada kupiš polovan dizel znaš da je ta osoba neuračunljiva.
Ma u redu. Slažem se i ja da je najbolje novi auto. Ali ja ne patim na aute i ne moram se skrivati jer nemam novaca da tankam auto i plaćam servise i ne gladujem kao ti jer plaćam kredit za auto. Da bi se mogao kurčiti kako ti imaš novi auto! 😁😂😂😂😂😂😂😂
 
Ma u redu. Slažem se i ja da je najbolje novi auto. Ali ja ne patim na aute i ne moram se skrivati jer nemam novaca da tankam auto i plaćam servise i ne gladujem kao ti jer plaćam kredit za auto. Da bi se mogao kurčiti kako ti imaš novi auto! 😁😂😂😂😂😂😂😂
Nije valjda da si kupio polovnog opela na kredit pa još neispravnog? 🤔
Auto kupljen nov na akciji za keš, kroz povrat poreza izašao otprilike ko taj tvoj krš iz uvoza.
 
Nije valjda da si kupio polovnog opela na kredit pa još neispravnog? 🤔
Auto kupljen nov na akciji, kroz povrat poreza izašao otprilike ko taj tvoj krš iz uvoza.
Kako neispravan kad je prošao tehnički? Da je neispravan ne bi prošao na tehničkom, zar ne?
Pa ti si kupio na kredit novi auto pa sad gladuješ i ne voziš se nikuda jer plaćaš kredit. Ali faca si jer imaš novi auto! 😁😂
Povrat poreza? Gdje si kupio auto? U Hrvatskoj? 😁
 
Renault Captur benzinac 1.3 tce/130KS 2019-to godište 8,5l u (beo)gradskoj vožnji što je 95% moje vožnje,oko 6,2 na otvorenom(mereno na 1000 km Beograd-Kefalonija skoro sve do trajekta auto-put tako da sam zapamtio jer smo delili troškove). Sipam G-Drive 100 uglavnom na NIS-u zbog bodova, ponekad 98-cu ili onaj bolji 95 na OMV-u.
U principu ne prelazim toliko godišnje u kolima da bi mi bila ne znam kakva stavka u budžetu.
 
Nemam nikakav kredit niti bih ga u životu uzeo. Zaradi pa kupi umesto što se guziš ko sva sirotinja po bankama na kredit i kupuješ raspale kršine iz uvoza. A taj dobrisusjed je u stvari običan švercer krševa :lol:

Prošao tehnički jer si podmazao. Garant hertz osiguranje oni su teška mafija :D
Najlakše je lupetati gluposti tu po forumu. Kao da je nekog briga što ti pričaš. 😁 Kao ti si netko i nešto, a ustvari nikoga nije briga za tvoju priču. 😁
 
Auuu ala troši ko kadilak eldorado jbt. Aj dobro na otvorenom je verovatno auto put i nakrcani za more ali 8,5 po gradu je stvarno mnogo.
Turbo benzinac i crossover još. Ne može to puno manje u toj kategoriji. Toliko je trošio i stari SX4 sa 105 KS i 1.6 običnim
Tako da je očekivano,još je i dobro. Kao što rekoh, nije mi gorivo neka posebna stavka u budžetu, čak i sa Grčkom od 2-3k km retko pređem 10k godišnje.
 
Mario, čovječe, koliko ti se puta mora reći. Moj auto po tvorničkim podacima troši 4.3/5.0/6.2 L. To su podaci koji su dobiveni u testnim uvijetima koji su nemogući u stvarnosti. Znači na te tvorničke podatake trebaš nadodati nekih 10-15%. Znači baš tih nekakvih 5/6/7.5 kako si i napisao. 🙂
To je normalna vožnja u stvarnim uvijetima.
Za benzinca 8.5L u gradskoj vožnji je malo. Obično troše oko 10-12L.
 

Back
Top