Quantcast

Koliko vam auto troši?

igi192

Elita
Poruka
19.881
Pa gde ima egr ima i dpf hehe a jedno bez drugog se ne začađavi tek tako. Šta misliš otkud ta krdža u egr ventilu?
Garež da ne kažem smola.

Vozim ispravan automobil što za tebe ne može da se kaže.
EGR ili u punom imenu exhaust gas recirculation.. sto znaci da vraca deo glasova na polovno sagorevanje sto dovodi do tih taloga . .. Gasenjem EGR se dobija čišće sagorevanje ali i dize temperatura u komori sto moze imati uticaj na dugorajnost motora ..

dlugomir

Starosedelac
Moderator
Poruka
161.068
Zapravo je uticaj auspuha na zagađenje masivno preuveličan. Čitam sad da je u Beočinu mnogo zagađeniji vazduh nego u Novom Sadu iako u vojvođanskoj prestonici ima bar 100 puta više registrovanih automobila + rafinerija.

Dule 021

Veoma poznat
Poruka
11.057
Isao sam u nedelju u BG starim putem do Stare Pazove i onda preko Vojke na autoput pa na Novi Beograd.
Nas dvojica u Puntu 1,2 koji sam vozio normalno i na autoputu je brzina bila 100 km/h a na bordu kad sam se vratio stoji da je prosecna brzina bila 61 km/h a potrosnja 20 km/l sto je 5L.
Auto star 18 godina.

mario80

Buduća legenda
Poruka
28.195
Popravi ti prvo taj problem koji imaš sa motorom videćeš kako mnogo manje auto troši sa ugašenim ček endžinom :)
Tu kod banstola su konačno sredili put, jel se opet pojavljuju one linije tj pukotine? To je bilo da ne veruješ voziš i kao da imaš kockaste točkove na autu. Čak je bilo bolje prekoračiti brzinu manje lupa.
E pa na takvim regionalnim putevima ja bez problema izvučem 4,5-5 litara potrošnju što je otprilike definisala fabrika.
I posle se svi kao čude kaaakooo pa to je neemoooguuuće. Nemoguće kada većina vozikrševe iz uvoza od pola miliona km i ne popravlja

Poslednja izmena od moderatora:
Poruka
6.083
To 5,2 je ogromna potrošnja, taj motor nebi smeo više od 4-4,5 litara da troši 60-80 kmh umerene vožnje. Meni je zakucana potrošnja na 4,5l jadranskom magistralom 60-80 kmh.
To je moja, kombinirana potrošnja. Od točenja do točenja punog rezervoara. Inače za tu Merivu 1.3 CDTI piše da troši 4.3/5.0/6.2 L - otvorena cesta/kombinirano/grad
S tim da se kombinirana potrošnja računa kao 2/3 otvorene ceste i 1/3 gradske vožnje.

Zgoljavko

Zainteresovan član
Poruka
111
Na regionalnim putevima je uvek najmanja potrošnja, naročito ako je sve ravno, kao što na tom putu i jeste. Imaš nekoliko kilometara penjanja uz Banstol i to je sav uspon na celom putu.
Sta znam dal' je najmanja. Vozis, rupa, smanjuj brzinu. Pa ubrzaj, opet naletis na ispucali asfalt ... koci, ubrzaj ... Zavisi i od puta.
Sin mi kaze, da je do Prokuplja isao skoro 40min. Bila neka guzva. 30-ak kilometara ides 40min. :per: A o putu da ne pricamo.
Do Kopaonika, tako i tako. Spust sa Kopaonika, haos. Ispred njega bili neki jedva prelazili 30km/h. U povratku kada se spustao isao neki Meganom. 50-ak km/h. Kaze nije skidao nogu s kocnice. Taj je verovatno kasnije rostiljao na diskove.
Tako da sve u svemu potrosnja od 6L za 2.0 dizel i nije nesto velika. Racunajuci da motor vuce 1600 kila metala i plastike, plus gorivo, plus vozac.
Da je normalan put, bez cimanja u voznji, tipa usporavaj, ubrzavaj, koci i td moze se spustiti i na 3,5-4L. Vec pisah ranije, na autoputu, 110 - 115km/h, 2000o/min, ukljucen tempomat, varira od 4,8 do 5,5L. Zavisno da li ima nekog nagiba ili uspona.

Poslednja izmena:

mario80

Buduća legenda
Poruka
28.195
To je moja, kombinirana potrošnja. Od točenja do točenja punog rezervoara. Inače za tu Merivu 1.3 CDTI piše da troši 4.3/5.0/6.2 L - otvorena cesta/kombinirano/grad
S tim da se kombinirana potrošnja računa kao 2/3 otvorene ceste i 1/3 gradske vožnje.
A de mi reci kako ti uspevaš u hr da registruješ auto a gori ti ček endžin i očigledno imaš problem sa motorom, kako prolaziš eko test? Podmažeš?

Poruka
6.083
A de mi reci kako ti uspevaš u hr da registruješ auto a gori ti ček endžin i očigledno imaš problem sa motorom, kako prolaziš eko test? Podmažeš?
Pa rekao sam ti. Nisam ga ja registrirao, nego susjed, taj koji mi je i prodao auto. Znam da ću to sad za idući tehnički to morati srediti.
I da, prije se davalo onima u osiguranju oko 100kn, pa kasnije 200kn. Ja nisam nikad davao. Kad mi je na starom autu otišao katalizator platio sam zamjenski 600kn.

Poruka
6.083
Nekada 600 kuna sada spremi tri puta više. I opet ako ti sagorevanje nije kako treba ima da ga userres za mesec dana. Nema tu sreće kod takvih automobila.
Koliko treba treba. Vjerojatno mi ga je zato i dao toliko ispod cijene. Ali sve drugo je odlično na njemu. Uglavnom nisam ga kupio da bih ga prodao, nego vozio. Ono što promjenim znam da sam novo stavio. I da mjenjam i neke skuplje stvari na dobitku sam. A mnoge stvari na autu su potrošni dijelovi koji se svakako moraju mijenjati. Bez obzira na auto. A registracija za njega je oko 1950kn (30225 din).

Poruka
6.083
Pogrešno si baždaren, bilo kakva ulaganja u auto su čist trošak i bačen novac. Ulaganje u kuću, stan, zdravlje ili obrazovanje su čist dobitak :)
😂😂😂😂😂
Meni prigovaraš za check engine, a ti ne bi popravio ni kočnice ni napravio servis, promjenio ulje i filtere na autu. 😁😂
Tebe bi trebalo izmisliti da te nema. Slatko se nasmijem tvojim glupostima! 😁
Po tome ti voziš najveći krš. Dokle ide ide. 😁😂😂😂😂😂

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.