Koliko vam auto troši?

Screenshot_2021-03-30-20-08-58-065.jpg


Ovaj mjesec potrošnja 6.6L. Ali većinom gradske vožnje i 642km od prošlog točenja.
 
Spremaj 500 evra ako zeza egr tu je blizu i dpf 😱😱😱

Ja juče skinuo zimske 14 i stavio letnje 16" :mrgreen: sad kad padne potrošnja ispod 6 leleee dule i ekipa ima da se samoispovređuju najstrašnije.
Eh, pa nemoj mi baš sad prognozirati najgoru opciju. Da ću morati kupovati novi. A evo čišćenje EGR ventila je od 180-350kn (2790-5425din).
https://automania.hr/ciscenje-i-servis-egr-ventila-kako-ga-jeftino-popraviti-video/

Samo stavi sliku sa putnog računala koja potvrđuje tvoju priču o potrošnji ispod 6L. 🙂
 
Što nebi trošio na jadranskoj ili bilo kojoj drugoj magistrali uz umerenu vožnju sa kočenjem motorom? Ja bi vas sve što vam malolitražni automobili troše puno slao opet u auto školu da nebi zagađivali životnu sredinu.

Šta vam fali da steknete sertifikat ekološke vožnje? Davao bih onda i razne beneficije uz registraciju takvog vozila tj vlasnika.

A vas što zapušite egr ventil bi slao na doobuku.
 
Što nebi trošio na jadranskoj ili bilo kojoj drugoj magistrali uz umerenu vožnju sa kočenjem motorom? Ja bi vas sve što vam malolitražni automobili troše puno slao opet u auto školu da nebi zagađivali životnu sredinu.

Šta vam fali da steknete sertifikat ekološke vožnje? Davao bih onda i razne beneficije uz registraciju takvog vozila tj vlasnika.

A vas što zapušite egr ventil bi slao na doobuku.
Pa ne kažem ništa za otvorenu cestu. Pogledaj što sam prije pisao. Ali ti si u početku govorio, da tvoj auto troši manje od 6 litara u gradu kad je špica. Onda si počeo mijenjati priču. Prvo da ne voziš po najvećoj gužvi i da voliš po sporednim ulicama, a sad spominješ jadransku magistralu i druge otvorene ceste. 🙂
To je sasvim normalno da auto na otvorenoj cesti troši manje od 6L.

A da se EGR zapuši kod dizela je sasvim normalno, pogotovo ako ima km kao ovaj moj (preko 227 tisuća).
 
4,5-5 litara magistrala 60-80 brzina bih/hr gotivo.

5,5 mi je trošio po zagrebu logično hr goriva, 6 po beogradu nis krš gorivo. Jbg ja nisam kupio vozačku dozvolu kao mnogi :mrgreen:

Egr se zapuši od gradske vožnje i kilavljenja. Svaki dizel mora jednom mesečno barem da izađe na auto put i oplete 130 kmh.

Ključ male potrošnje je obavezno kočenje motorom ali koliko sam primetio, 90% vozača nema pojma ni šta je to. Evo prvi dule je mislio daje to ugasiš motor na nizbrdici.

U vreme kada sam ja bio mlad prvo naučiš sportski da voziš pa onda sve ostalo ide kao voda. Naučiš i da voziš bez upotrebe kvačila sa međugasom. E kada to sve naučiš onda nemaš problema ni sa potrošnjom ni sa kočnicama.
 
Poslednja izmena:
4,5-5 litara magistrala 60-80 brzina bih/hr gotivo.
Ne pricaj ti sta je Dule mislio jer Dule zna da vozi malo bolje od tebe i zna sta je motorno kocenje nego si ti stipsa pa gasis auto na nizbrdisci da bi ti trosio sto manje.
Cuj 4,5-5L pri 60-80 km/h!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
PA jesi li ti svestan svoje gluposti?
Moj Golf 1,6 je trosio po bordu na 90 km/h 2,9 a ti pricas o ekonomicnosti tvok plastikanera!!!!!
Pa Yugo 55 ce pri toj brzini da trosi toliko ako ne i manje.
Sad si se sasro za medalju i konacno ljudi vide kakav si poznavaoc vozacke vestine kad pricas o potrosnji jer lepo sam ja rekao da pravis zastoj u saobracaju dok vozis jer te svi obilaze a da bi postigao neku potrsonju koja u stvari uopste nije mala jer na taj nacin svaki auto ce trositi i manje od tog tvog.
I ti pricas o auto skoli i obuci.....
Cccccc.........
 
Za taj egr ti je najbolje da angažuješ nekog odžačara sa iskustvom, evo slušam komšiju koji se danima muči sa onim nekim sprejevima i penama za čišćenje svaki dan turira taj 1.3 mjt.

Spremaj se za neki potrošački kredit :mrgreen:
 
Delphi? Pa to neda ne valja, imitacija delova. Nađi neki kršteni nema ispod 200 evra. Lepo ti ja kažem ko vozi dizela neka bude spreman isti dan da uzme potrošački kredit 500 evra plus minus. Uštediš na mostu platiš ispod mosta troduplo.

Evo računaj koliko litara manje ti troši od prethodnog auta, koliko si km prešao i uštedeo vozeći dizel pa vidi jel ti pokriva popravku.
 
Čekaj ti si kupio neispravan auto kome gori na komandnoj tabli oči izbija ona česma sa munjom žute boje? :lol:


I tako neispravan auto voziš svo vreme mnogo ti 180-350kn da očistiš? Pa ti si gori od ovog duleta yebivetra :lol:
Pa on ga je takvog uvezao i prodao pa neka ga on i popravi. Gdje je problem? Inače auto je super.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Delphi? Pa to neda ne valja, imitacija delova. Nađi neki kršteni nema ispod 200 evra. Lepo ti ja kažem ko vozi dizela neka bude spreman isti dan da uzme potrošački kredit 500 evra plus minus. Uštediš na mostu platiš ispod mosta troduplo.

Evo računaj koliko litara manje ti troši od prethodnog auta, koliko si km prešao i uštedeo vozeći dizel pa vidi jel ti pokriva popravku.
Bivši auto, benzinac, je trošio 100kn na 100km.
Ovaj sad, evo prosjek, od kad sam ga kupio, sa 100kn prijeđem 185km. Znači 85% više.
Screenshot_2021-03-31-16-56-05-405.jpg


Znači do tog jučerašnjeg točenja prešao sam s njim 7610km i potrošio 4010kn. Znači u nepunih 9 mjeseci uštedio sam 3600kn (otprilike 500€). Ja zadovoljan. 🙂
 

Back
Top