Koliko vam auto troši?

fauler

Veoma poznat
Poruka
12.383
jutros sam išao da natočim gorivo pošto je bio na zadnjoj crtiti usput mi se upalila i lampica,sve u svemu prešao sam 545km a natočio sam 38,5 litara na istoj pumpi kao i prošli put,to znači da je potrošnja ovog puta bila ravno 7 a na bordu stoji 6,5 obično potrošnja bude 6,8 išao sam ovih dana po nekim lošim putevima i utabanim stazama tako se namestilo pa je verovatno zato nešto veća potrošnja bila
162,9 din je benzin dizel preko 170
zlatno sns doba

Dule 021

Veoma poznat
Poruka
11.521
Juce sam vozio Punto u Sabac ,magistralom kako bi to rekao mario,i isao 60-80 km/h i potrosnja po bordu je 27 km/l.
Sad vi izracunajte koliko je to i shvatite da je taj mariov auto u stvari trosi kao tenk jer eto sije ga auto stariji generacijski poprilicno godina.:)
Ko ne veruje imam i slike a i video.;)

mario80

Buduća legenda
Poruka
32.634
Juce sam vozio Punto u Sabac ,magistralom kako bi to rekao mario,i isao 60-80 km/h i potrosnja po bordu je 27 km/l.
Sad vi izracunajte koliko je to i shvatite da je taj mariov auto u stvari trosi kao tenk jer eto sije ga auto stariji generacijski poprilicno godina.:)
Ko ne veruje imam i slike a i video.;)
Jednog dana ćeš da shvatiš kako ta trenutna potrošnja kod fijata nema mnogo realnosti sa životom. Trenutna i prosečna su za tebe isto nike ni čudo da si do šapca dogurao.

Dule 021

Veoma poznat
Poruka
11.521
A ti si imao Fiat? Znas nesto da nam kazes o Fiatu?
A kao drugo to nije trenutna potrosnja nego imam video gde vozim a ne da sam slikao trnutnu potrosnju pa da sam slikao kad sam oduzeo gas.
Ako me razumes....:D
Ja sam sad vozio iza kamiona na magistrali i potrosnja je ispod 4L sto tvoj auto moze da sanja.

mario80

Buduća legenda
Poruka
32.634
Ja imam fiat punto 1.3 mjet i prosecna potrosnja po boardu mi je 4.2,a trenutna mi bude na otvorenom ponekad 3l ponekad 3,5 bude i 5-6 ako cepam dobro, ali malo trosi bas
Taj 1.3 mjet i 1.4hdi su po meni najsavremeniji motori i najrentabilniji i biće tako dok god postoje sus motori na ovoj zemaljskoj kugli. Posle su prešli u euro 4-5 standarde e tu sve što uštediš na potrošnji istreseš za čišćenje dizni, dp filtera, egr ventila, plivajući zamajac.

Poslednja izmena:

mario80

Buduća legenda
Poruka
32.634
jutros sam išao da natočim gorivo pošto je bio na zadnjoj crtiti usput mi se upalila i lampica,sve u svemu prešao sam 545km a natočio sam 38,5 litara na istoj pumpi kao i prošli put,to znači da je potrošnja ovog puta bila ravno 7 a na bordu stoji 6,5 obično potrošnja bude 6,8 išao sam ovih dana po nekim lošim putevima i utabanim stazama tako se namestilo pa je verovatno zato nešto veća potrošnja bila
162,9 din je benzin dizel preko 170
zlatno sns doba
Zato je u srbiji kilo svinjetine 5 evra a teletine 8 evra dok je u zemljama okruženja duplo jeftinije. Letos sam u hrvatskoj plaćao 2,5 evra kilo prasetine koja je 5 puta bolja i ukusnija.

Zahvaljujući što se sns sekta ugradila u gorivo! Zahvaljujući njima je sve živo duplo poskupelo!

fauler

Veoma poznat
Poruka
12.383
Zato je u srbiji kilo svinjetine 5 evra a teletine 8 evra dok je u zemljama okruženja duplo jeftinije. Letos sam u hrvatskoj plaćao 2,5 evra kilo prasetine koja je 5 puta bolja i ukusnija.

Zahvaljujući šro se sns sekta ugradila u gorivo! Zahvaljujući njima je sve živo duplo poskupelo!
naravno zna se da su te visoke cene goriva zapravo zbog ugradnje države tj.stoke na vlasti nikad im nije dosta da deru na svakom koraku

mario80

Buduća legenda
Poruka
32.634
Sve lepo objašnjeno ali je problem što mnogi ne znaju da čitaju a imaju vozačke dozvole. Na koju foru nemam pojma.
Otvorio sam temu na kojoj sam pokušao da objasnim kako izvlačim fabričku potrošnju ali sam bio napadan od nekoliko forumaša, tema je bila ekspresno zatvorena a ja dobio ban.
Zašto pa zato što nikome nije u interesu da narod malo troši i smanji troškove održavanja na minimum. Direktno sam sa temom zavukao državi ruku u džep.

Screenshot_2021-10-08-10-16-55-742_com.hsv.freeadblockerbrowser.jpg

DarkMoon

Veoma poznat
Poruka
10.065
Sve lepo objašnjeno ali je problem što mnogi ne znaju da čitaju a imaju vozačke dozvole. Na koju foru nemam pojma.
Otvorio sam temu na kojoj sam pokušao da objasnim kako izvlačim fabričku potrošnju ali sam bio napadan od nekoliko forumaša, tema je bila ekspresno zatvorena a ja dobio ban.
Zašto pa zato što nikome nije u interesu da narod malo troši i smanji troškove održavanja na minimum. Direktno sam sa temom zavukao državi ruku u džep.

Pogledajte prilog 1030484
Kada vozim auto,trudim se da tako vozim ustvari to mi je rutinski postalo…mada volim da nagazim nekada i ostrije ,ne neka ogromna brzina ali ostrijai tecnija voznja..

Poruka
7.557

Pogledajte prilog 1030484
Na semaforu ne gasim auto, ali na rampi dok čekam vlak svakako gasim. Pogotovo ako se brklja tek počela spuštati jer znam da ću sigurno stajati 2-3 minute.

Dule 021

Veoma poznat
Poruka
11.521
A tebi izgleda ne moze da udje u glavu da na otvorenom gotovo svi trose malo osim malih motora ako hoces da ides brze od 120 km/h.
Tad veliki manje trosi od tog malog motora jer on bez po muke ide toliko a mali se cepa u obrtajima.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.